www.rashlanut-refuit.org

פסקי דין אחרונים - שיניים

רשלנות רפואית דחיית שתל, מתי ניתן לתבוע פיצויים?

גבר כבן 60 שעבר טיפולי שיניים, פנה אל בית משפט השלום בפתח תקווה והגיש תביעה נגד רופא שיניים לתשלום פיצוי בגין נזקי גוף שנגרמו כתוצאה מרשלנות בטיפולים שניתנו לו.  


קשישה השוהה בבית אבות קיבלה טיפול שיניים רשלני

אשה המתגוררת בבית אבות התקשרה עם עמותה המעניקה טיפולי שיניים לקשישים במוסד הסיעודי, אך לטענתה הטיפול היה רשלני והתותבת שנמסרה לה באיחור ניכר לא התאימה ונפלה.  


תביעה נגד רופאת שיניים עקב רשלנות בטיפול אורתודנטי

במהלך טיפול אורתודנטי לילדה בת 10, התפרצה מחלת חניכיים קשה, אשר בעקבותיה היא סובלת מקשיי לעיסה ואף צפויה לאבד שיניים רבות.  


 


 


 


האם טיפולי חידוש שורש גרמו לנזק בעצב הפנים?

מטופלת שעברה טיפולי חידוש שורש, החלה לסבול מאבדן תחושה בפנים ונפיחות בלחיים. הרופא טען כי אין כל בעיה והפנה אותה למומחה אף אוזן גרון, אולם מומחה לשיקום הפה, קבע כי יש לעקור את השיניים שעברו טיפול.  


האם מטופל שעבר טיפול שיניים רשלני זכאי לפיצויים?

אדם שעבר טיפול שיניים רשלני הגיש תביעה בגין רשלנות רפואית, בטענה כי כתוצאה מהטיפול נשברו לו שיניים והוא נאלץ לעבור סדרה ארוכה של טיפולים לתיקון הנזק. 


רשלנות ברפואת שיניים: הרופא התקין כתרים רופפים שאינם זהים

התובע פנה לרופא שיניים פרטי בכפר קאסם. לטענתו הרופא לא השלים את הטיפול שהתחייב לו ודרש תשלום נוסף, וביצע את התקנת הכתרים ברשלנות.  


במהלך טיפול שורש רופא שיניים גרם לנקב בשורש השן

התובע כבן 57, טען כי רופא השיניים ביצע טיפול רשלני, בעקבותיו הוא נאלץ לעבור שתי עקירות ולהסיר את כל הכתרים החדשים. מנגד טען הרופא כי המטופל לא הסכים להשלים את הטיפול שנקבע לו.  


האם רופא השניים התרשל, בעקבות מותה של חולת סכרת, לאחר עקירת שן?

חולה סכרת, כבת 60, ביקשה לעבור עקירת שן. בתחילה התנגד רופא השיניים לטפל בה, בשל עברה הרפואי, אך לאחר שהמטופלת הפעילה עליו לחץ, הוא עקר את השן. דקות ספורות לאחר העקירה, היא נפטרה.


מי ישלם פיצויים בגין טיפול שיניים רשלני בצבא שגרם לזיהום בעצם?

קצינה בצה"ל עברה טיפול שיניים שגרתי, בעקבותיו חשה בכאבים עזים, לאחר מספר בדיקות כושלות התגלה מקור הכאב כעצם מתכתי זר שכנראה נשכח בפה במהלך הטיפול.


האם אי קבלת מטופל לטיפול הינה רשלנות רפואית?

האם רופא שיניים חייב לסייע למטופל כאשר זה פונה אליו, או שמא שמורה לרופא הזכות לסרב לבצע את ההליך הרפואי?


זריקת הרדמה בטיפול שיניים גרמה לנזק בעצב בפנים - 80,000 ש"ח פיצויים

בית המשפט פסק פיצויים בסך 80,000 שקלים לאדם אשר נגרם לו נזק בלתי הפיך בעצב בפנים במהלך טיפולי שיניים. בית המשפט פסק את הפיצויים למרות שלא הוכחה רשלנות מקצועית...


רשלנות בטיפול שיניים לשיקום הפה - אדם אשר אינו גר בישראל

בית המשפט פסק פיצויים בסך כ-60,000 ₪ בגין רשלנות בטיפול שיניים אשר קיבל אזרח ישראלי המתגורר בארצות הברית. עיקר המחלוקת בין הצדדים נגעה לטיפול הרשלני, למעקב אחרי הטיפול כאשר המטופל איננו גר בישראל, ולכך שהנתבע הציג עצמו כ"רופא שיניים מומחה לשיקום הפה" וזאת למרות שהינו רופא שיניים כללי...


מטופל לא עודכן בדבר טיפול חלופי בשל מצב כלכלי, האם רשלנות?

האם רופא שיניים התנהל תוך רשלנות רפואית, וזאת כאשר לא פירט בפני מטופלת אודות טיפול אפשרי? האם הידיעה בדבר עלותו הגבוהה של הטיפול מחד, ומצבה הכלכלי של המטופלת מאידך, מצדיקה את החלטת הרופא?


 


רופא שיניים העניק טיפול שורש מבלי להסתמך על צילום סביר

האם רופא אשר ביצע טיפול שורש בשן סמוכה, מבלי להיעזר בצילום רנטגן כנדרש, התנהל תוך רשלנות רפואית?


תביעה בגין נזקים לאחר יישור שיניים - הרופא לא היה מומחה

מדובר בתביעה אשר הוגשה על ידי התובע, יליד 1980, בגין רשלנות רפואית ביישור שיניים. התובע טען כי התקשר עם הנתבעת שהינה רופאת שיניים במקצועה, וזאת במשך כשבעה חודשי טיפול. לטענתו, בעקבות הטיפולים נגרמו לו נזקים שונים...


האם רשלנות רפואית בגין אובדן שיניים לאחר טיפול רשלני?

התובעת טוענת כי כתוצאה מטיפול שיניים רשלני שניתן לה על ידי הנתבעים, איבדה היא את כל שיניה בלסת העליונה ואת מרבית שיניה בלסת התחתונה...


תביעת תקיפה נגד רופא שיניים - אלימות במרפאת שיניים

האם הלקוחה אשר ליוותה את אימה, והתעמתה עם רופא השיניים, הותקפה על ידו בכניסה לחדר הטיפולים?


מטופל נפטר מדלקת נדירה לאחר טיפול שיניים - האם רשלנות?

המנוח, יליד 1935, נפטר לאחר שלקה בדלקת נדירה בעקבות עקירת שן. האם מדובר ברשלנות רפואית של רופא שיניים או שמא המנוח קיבל טיפול רפואי ראוי ולא היה ניתן לאבחן את הדלקת הנדירה?


מטופל ללא יכולת כלכלית "זכה" לטיפול שיניים רשלני

בית המשפט נדרש לבחון תביעה אשר עניינה היה רשלנות רפואית בטיפול שיניים. הרופא הנתבע טען כי התנהלותו לא הייתה כדי רשלנות רפואית ולא התקיים בין מצבה הבריאותי של התובעת לבין הטיפול שניתן לה על ידו – קשר סיבתי ומשפטי...


רשלנות רפואית של רופא שיניים בגין חוסר התאמה של שיניים תותבות

האם השיניים התותבות אשר נבנו עבור המטופל לא התאימו את מצבו הדנטאלי? האם מדובר ברשלנות רפואית וכמה פיצויים יהיה הרופא מחויב לשלם?


1  2  לעמוד הבא    >>