www.rashlanut-refuit.org

פסקי דין אחרונים - רשלנות בהריון

האם ניתוח קיסרי היה מונע את הנזק שנגרם לתינוק?

אשה שהגיעה לבית החולים כשהיא בשבוע 42 להיריון, קיבלה חומר לזירוז הלידה, ולאחר כ- 24 שעות נולד בנה, אשר כיום סובל משיתוק מוחין. האם טענה כי הרופאים התרשלו בכך שלא החליטו על ניתוח קיסרי, ועקב כך נגרם לבנה נזק.


הורים לתאומים שנולדו עם פגיעה מוחית תבעו את הרופאים בעילת רשלנות

התאומים נולדו כשהם לוקים במחלה מוחית קשה, לאחר שאחותם הגדולה נפטרה מסיבה דומה. ההורים טענו כי הרופאים שללו מהם את האפשרות להפסיק את ההריון בסיכון, והתרשלו במעקב אחר התפתחות העוברים.  


האם הצוות הרפואי התמהמה בהחלטה לביצוע ניתוח קיסרי?

בבית החולים אליו הגיעה התובעת לא היה מקום בפגיה והצוות הרפואי שצפה לידה מוקדמת עקב היפרדות שלייה, התחיל לבדוק אפשרות העברת התובעת לבית חולים אחר, במקום לקבל החלטה מידית על ביצוע ניתוח קיסרי. 


האם הצוות הרפואי התרשל בטיפול שהוענק לפג לאחר לידתו?

בגיל שבועיים הפג נזקק להנשמה, ובדיעבד התברר כי לקה - PVL ולכן סובל כיום משיתוק מוחין. התובע טען כי ההנשמה גרמה לפגיעה מוחית, מאחר והיא בוצעה מעבר לנדרש.  


האם לידת המלקחיים בוצעה ברשלנות וללא כל צורך?

יולדת כבת 21 הגיעה לבית חולים, לצורך זירוז לידה, ונקבע עלי ידי מתמחה חסר ניסיון, כי יש לבצע בדחיפות לידת מלקחיים. ובעקבות הנזק שנגרם, נאלצה היולדת לעבור ניתוח מתקן, שבוצע אף הוא ברשלנות.  


ההורים הגישו תביעה לפיצויים בעקבות פטירת התינוקת בשל מום לבבי

התינוקת שנולדה בניתוח קיסרי בשל חשד למצוקה עוברית, נפטרה לאחר שלושה ימים עקב מום לבבי חמור. ההורים טענו כי לא הוסבר להם מצב המום והשלכותיו, ודרשו פיצויים בגין הולדתה בעוולה של בתם.  


אשה שנכנסה להריון עם התקן תוך רחמי, הגישה תביעה בגין רשלנות רפואית בהריון

ההורים העדיפו את המלצת הרב, והמשיכו בהריון חרף הסיכון. ולאחר לידת בנם הסובל משיתוק מוחין, הם הגישו תביעה נגד קופת חולים, בטענה כי הרופא לא הסביר להם את משמעות הסיכון בהריון מסוג זה.  


האם הרופא היה צריך לשלוח את המטפלת לטיפול הפריה חוץ גופית במועד מוקדם יותר?

אשה שעברה טיפולי פוריות ללא הצלחה במהלך שש שנים, נשלחה לטיפול הפריה חוץ גופית כאשר הגיעה לגיל 41. האם הרופא התרשל? 


פיצוי לתובעת שנולדה עם חוסר בארבע אצבעות בכף היד

התובעת, ילידת 1997, נולדה ללא ארבע אצבעות בכף ידה הימנית והגישה תביעה לפיצויים בגין נזקי גוף, כנגד בית חולים הדסה ושירותי בריאות כללית. 


האם הרופא שלא אבחן את המום בעמוד השדרה של העובר התרשל?

חרף סריקת המערכות שבוצעה לאם כבדת המשקל במכון מור, לא אובחן המום בעמוד השדרה של העובר, בגודל של ששה סנטימטרים. כעשרים שנה מאוחר יותר הוגשה תביעה להתרשלות באבחון.  


האם ניתוח קיסרי היה מונע את הנזק המוחי שנגרם לילדה?

הורים לידה שסובלת מאיחור התפתחותי הגישו תביעה כנגד בית החולים בגין רשלנות בלידה, בטענה כי היה נדרש לבצע ניתוח קיסרי, במקום לידה טבעית, מכיוון שהעובר היה במצב עכוז. 


הורי קטין שנפטר בגיל שלוש, הגישו תביעה בגין רשלנות בלידה

הורים לקטין שנפטר בהיותו בן שלוש שנים, הגישו תביעה בגין רשלנות רפואית בלידה, כנגד בית החולים. הקטין שנולד ללא נשימה, נותר עם שיתוק מוחין קשה ונכות בשיעור 100% עד ליום פטירתו. 


לבני דודים נולד ילד בעל מומים, האם הצוות הרפואי פעל ברשלנות?

בני דודים מקרבה ראשונה התחתנו, ובנם הבכור נולד כשהוא סובל ממומים. ההורים הגישו תביעה בגין נזק גוף שנגרמו לבנם בשל הולדתו בעוולה, בטענה כי הצוות הרפואי לא הפנה אותם לייעוץ גנטי במהלך ההיריון.  


האם ניתן היה למנוע את מותה הטרגי של הילדה?

ילדה כבת 10 נפטרה, לאחר שסבלה במשך כל חייה ממומים מולדים, שלא התגלו בזמן ההריון. ההורים תובעים את בית החולים בטענה כי לא קיבלו את כל הבדיקות הדרושות בעת ההריון, למרות החשד שעלה בטיפת חלב. 


רשלנות בהריון והתיישנות בעקבות פסק דין המר - החלטה של השופטת דורנר

אחת הסוגיות החשובות ביותר בתחום הרשלנות הרפואית בלידה הינה עניין ההתיישנות. נשאלת אפוא השאלה, אימתי תתיישן תביעתו של קטין אשר סובל בעקבות רשלנות רפואית בהריון או בלידה...


לידה מוקדמת לאחר הריון עם התקן תוך רחמי - האם רשלנות רפואית?

האם רשלנות רפואית בגין אי הפסקת הריון עם התקן תוך רחמי? האם האישה לא קיבלה את מלוא המידע אודות הסיכונים הכרוכים בהריון מסוג זה, לרבות הסיכון בלידה מוקדמת ומשמעויותיה?


האם אי הגדרת הריון עם התקן תוך רחמי בתור הריון בסיכון גבוה עלה כדי רשלנות?

בית המשפט המחוזי נדרש לבחון תביעה בגין "הולדה בעוולה" אשר הוגשה על ידי אדם הסובל ממום אורטופדי מולד מסוג "קלאב פוט"...


רשלנות רפואית בגין חיים בעוולה - תביעה התקבלה למרות פסיקת בית המשפט העליון

בית המשפט העליון פסל רק לאחרונה, במסגרת פסק דינו האחרון של השופט ריבלין, את עילת התביעה "חיים בעוולה" בתביעות רשלנות רפואית...


האם רשלנות רפואית באי שקילת הפסקת הריון מאוחרת?

תביעות בגין רשלנות בהריון נבחנות במספר שלבים. ראשית, בית המשפט בוחן ממה סובל הקטין והאם היה ניתן לאבחן את הפגם במהלך ההריון...


אי גילוי תסמונת דאון למרות מעקב הריון צמוד, האם רשלנות?

האם אי גילוי תסמונת דאון במהלך מעקב הריון עלה כדי רשלנות רפואית? האם בית המשפט יקבל את התביעה דנן אשר עילתה הולדה בעוולה?


1  2  3  4  5  6  לעמוד הבא    >>