www.rashlanut-refuit.org

התרשלות רופא המיון בבית החולים לניאדו

התרשלות רופא המיון בבית החולים לניאדו

לעיתים, למטופל יכול להיגרם נזק גוף בעקבות טיפול רשלני של יותר מגורם אחד. כך למשל, במידה שבבית חולים אחד, מספר רופאים מתרשלים. לחלופין, הצוות הרפואי בשני בתי חולים שונים מתרשל, כל אחד בצורה שונה. דוגמא למקרה כזה ניתן לראות בפסק הדין דנא.

 

במקרה דנן, הוגשה לבית המשפט תביעה לתשלום פיצויים בגין נזקי גוף שנגרמו לתובעת עקב רשלנות רפואית באבחון מחלה של הנתבעים. לטענת התובעת, במהלך חודש אפריל 1996 היא חשה ברע ופנתה לבית החולים בנתניה. לאחר שחומה נמדד ונערכו לה מספר בדיקות, היא שוחררה לביתה. אולם, היא המשיכה לחוש ברע ויומיים לאחר מכן, התובעת פנתה לבית חולים בחיפה. שם, היא התלוננה על חום וכאבי בטן. לאחר שנערך לה אולטרסאונד, אובחן בגופה גוש שחלתי. היא קיבלה טיפול תרופתי ולאחר מכן עברה ניתוח לכריתת החצוצרה.

 

עוד מאמרים בנושא:
זיהום לאחר טיפול רפואי בבית חולים, מתי תוגש תביעת רשלנות רפואית?

 

לטענת התובעת, הטיפול שקיבלה בשני בתי החולים היה רשלני. שכן, בבית החולים הראשון, לא נערך בירור נכון של מצבה והגוש לא אובחן. לשיטתה, לו הגוש בשחלה היה מאובחן במועד, היה ניתן למנוע את הסיבוכים שנגרמו לאחר מכן. באשר לבית החולים השני, נטען שהרשלנות באה לידי ביטוי בעריכת הניתוח באיחור וכריתה מיותרת של החצוצרה.

 

הטיפול בבית החולים בנתניה

 

לטענת בית החולים הנתבע, הטיפול שניתן לתובעת היה ראוי וסביר בהתחשב בנסיבות העניין, בפרט מאחר והאחרונה כלל לא התלוננה על כאבי בטן. על כן, די היה בטיפול תרופתי. לא זו אף זו, הרופא המטפל טען שהוא בדק את בטנה של התובעת ולא מצא כל ממצא שהעיד על בעיה.

 

לטענת התובעת, היא ציינה במפורש את כאבי הבטן מהם סבלה. אולם, הרופא המטפל הכחיש זאת והדבר אף לא נרשם בגיליון הרפואי. מנגד, התובעת הגיעה לחדר המיון עם מכתב הפניה מקופת החולים בו נרשם במפורש שהראשונה התלוננה על כאבי בטן וחום. אולם, הפניה זו לא הוצגה בפני הרופא המטפל, אלא בפני האחות בלבד.

 

לטענת הרופא המטפל, לו הוא היה רואה את המכתב, הוא היה מייחס חשיבות רבה לאמור בו. בנסיבות אלו, נקבע שהעובדה שההפניה לא הוצגה בפני הרופא שבחן את התובעת הוותה סטייה מנוהל הטיפול הראוי. על כן, השופטת בדקה את רשלנות בית החולים על סמך ההנחה שהרופא היה ער לתלונת התובעת בדבר כאבי הבטן, כפי שהופיעה בהפניה. לאחר מכן, השופטת פסקה שהיה על הרופא המטפל לערוך לתובעת בדיקות נוספות, מעבר למדידת חום ומישוש הבטן, בהן לא היה די על מנת לגלות את הגוש בשחלה. על כן, נקבע שהטיפול שניתן לתובעת בבית החולים לא היה ראוי וסביר ועלה לכדי רשלנות.

הטיפול בבית החולים בחיפה

 

לטענת הנתבעים, הטיפול שניתן לתובעת היה ראוי ונכון ונעשה במסגרת זמנים סבירה. על כן, לא הייתה רשלנות. הנתבעים תמכו טענה זו בחוות דעת מומחה רפואי. גם התובעת הציגה חוות דעת רפואית מטעמה, בה אושר שהטיפול שהראשונה קיבלה היה מתאים וראוי.

 

לפיכך, השופטת לא שוכנעה שדרך הטיפול שנבחרה עבור התובעת הייתה בלתי אפשרית וכללה סיכון בלתי סביר. שכן, התובעת טופלה תחילה בתרופות ורק לאחר שהטיפול נכשל, הרופאים פנו לאופציה השנייה - ביצוע ניתוח פולשני. אמנם, ניתוח זה בוצע לאחר פרק זמן ממושך, אך המטרה בהמתנה זו הייתה לאפשר שיפור מצבה של התובעת באמצעות תרופות. קרי, ללא ניתוח.

 

לא זו אף זו, היה חשש שביצוע הניתוח במועד מוקדם יותר, היה עלול לגרום לתובעת נזק ממשי בלתי הפיך. בסופו של דבר, השופטת פסקה שלא הוכח שבית החולים בחיפה התרשל בטיפול בתובעת ושביצוע הניתוח לכריתת החצוצרות באיחור גרם לנזק חמור. על כן, התביעה נגד גורם זה נדחתה.
 


 

יש לך שאלה בנושא? מלא/י פרטיך כאן
שלח

מאמרים ופסקי דין נוספים בתחום
מחלת הסרטן - רשלנות רפואית באבחון וטיפול בסרטן

רשלנות רפואית בסרטן - כיצד יש להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית באיחור באבחון גידול? קראו עוד באתר "רשלנות רפואית" תמצאו פסקי דין, מאמרים, פנייות לעורכי דין ללא התחייבות... 

אבחון לקוי או טעות בפענוח תוצאות בדיקת מאמץ עלולים לשמש עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית, זאת כאשר נגרם לנבדק נזק כתוצאה מהתנהלות לא סבירה של הרופא המטפל. 

חוק הגזזת נחקק על מנת להעניק פיצוי לפנים משורת הדין לחולי גזזת אשר עברו הקרנות על ידי המדינה.. האם התפתחות סרטן הינו רשלנות רפואית?. 

התובע סובל מנזקים נוירולוגים בגין ניתוח רשלני על ידי מתמחה להוצאת גידול מבלוטת יותרת המוח... 

האם התובע, אשר איבד את פרנסתו בגין רשלנות רפואית, יזכה לפיצויים בגין נזק כלכלי עקיף? 

האם נטל הראיה בתביעה שעניינה רשלנות רפואית בבדיקת קולונסקופיה יעבור לכתפי הרופאים בגין רשלנות רפואית בניהול רשומות רפואיות וקבלת הסכמה מדעת... 

האם ניתן היה לאבחן את סרטן בלוטת התריס במהלך הבדיקות בשרשרת החיול או במרפאה בניצנים? האם תזכה משפחתה של החיילת שנפטרה בעקבות מחלת הסרטן לפיצויים מתוקף חוק הנכים? קראו עוד... 

האם התנהלותם של רופאי העור, אשר לא הקפידו על רישום רפואי הולם בעת הטיפול, הייתה רשלנית? האם עקב רשלנות זו התפתח הגידול הסרטני באפו של התובע?  

רשלנות רפואית? האם רופא תורן אשר הגיע לביתה של מטופלת ושגה באבחון הבדיקה, העניק טיפול רשלני? האם מותה של המטופלת, יום לאחר מכן בבית החולים, מטיל את האחריות על כתפיו של הרופא התורן? קראו עוד... 

רשלנות רפואית - האם הטיפול הרשלני בחדר המיון במטופלת הסובלת מדלקת בקרום המוח, הביא בסוף למותה של המנוחה? קראו עוד... 

חברת "ביקורופא" חתמה על הסכמי פשרה במסגרתו היא תשלם פיצויים בסך כ-2 מיליון שקלים לאישה ובני משפחתה... 

תביעת פיצויים בגין רשלנות רפואית לאחר שלא נערכו לילדה בדיקות דם חרף ארבעה התקפים של שיתוק על שם בל... 

האם רשלנות באבחון מחלה? רופא משפחה המליץ על דיאטה במקום להפנות את המטופל לקבלת טיפול רפואי תרופתי... 

האם רופאי בית החולים נהריה פעלו תוך רשלנות רפואית ולא השכילו לאבחן את האירוע המוחי ממנו סבל המנוח? 

בית המשפט המחוזי פסק פיצויים בסך 16.1 מיליון שקלים בגין רשלנות רפואית באבחון התייבשות תינוק בחדר מיון... 

האם רשלנות רפואית באבחון מחלה בבית אבות גרמה לפטירתו המצערת של המנוח בגיל 69 בלבד? האם היה על רופאת המוסד להקשיב לבני משפחתו של המנוח? 

המטופל, צעיר בן 26, הגיע לחדר המיון כאשר הוא סובל מכאבי ראש, שיעולים, שלשולים וחום. הרופאים ערכו בדיקת א.ק.ג ושחררו את החולה לביתו. 36 שעות לאחר מכן הוא נמצא ללא רוח חיים במיטתו... 

ביצוע בדיקה שטחית במסגרת ביקור בית. אי אבחון אירוע מוחי והפניה לרופא משפחה במקום לחדר מיון,.. 

האם רופא משפחה אשר לא אבחן מפרצת מוחית, התנהל באופן רשלני? 

האם אי ביצוע בדיקת ה-CT במועד גרם למטופל לסבול מעיוורון? האם אי אבחון המחלה עולה כדי רשלנות רפואית? תגיות: נכות, דיאבטס אינסיפידוס, אנטיביוטיקה, טיפול אלטרנטיבי, אבילק, עילת תביעה, אווסטין, אינסולין,