www.rashlanut-refuit.org

רשלנות רפואית בהגדלת איבר המין על ידי הזרקת סיליקון

רשלנות רפואית בהגדלת איבר המין על ידי הזרקת סיליקון

אחת לכמה זמן, אפשר לשמוע בתקשורת על מכון רפואי זה או אחר שהעניק טיפול רפואי תוך שימוש בחומרים מסוכנים, שלא אושרו על ידי משרד הבריאות. מעבר לעובדה שמדובר בהפרת חוק, הטיפול עלול לגרום לנזקים בלתי הפיכים למטופלים עצמם, כפי שקרה במקרה זה.

 

בפסק הדין שלהלן, עלתה השאלה האם הנתבעים ביצוע ניתוח פלסטי רשלני בגופו של התובע. מטרת הניתוח שבוצע הייתה לטפל בבעיות התפקוד המיני של התובע ובמהלכו, הוזרק לאחרון סיליקון לאיבר במין. לטענת התובע, הוא הגיע למרפאת הנתבעים בעקבות מודעה בעיתון והובהר לו שלאחר הטיפול, איבר מינו יגדל. הנתבעים אף הציגו לתובע תמונות של מטופלים אחרים והבטיחו לו שלא יאונה לו רע. על כן, הוא הסכים לטיפול ושילם תמורתו 4,000 דולר במזומן.
 

עוד פסקי דין בנושא:
האם ניתוח פלסטי באף נעשה ברשלנות ותוך העדר הסכמה מדעת?
הסכמה מדעת לניתוח פלסטי - הקטנת חזה מטעמים אסטטיים ורפואיים
פסק דין בנוגע לרשלנות רפואית בניתוח פלסטי באף - עקף עקום ובעיות נשימה
פיצויים בגין רשלנות רפואית בניתוח פלסטי באף והזדקקות לניתוח מתקן
ניתוח פלסטי בפנים גרם לעיוות וצלקות - פיצויים


אולם, הטיפולים הסבו לתובע כאבים עזים וגרמו לעיוותים באיבר המין, שלא חלפו, גם לאחר פניות לרופאים אחרים. כתוצאה מכך, התובע סבל מכאבים עזים בעת קיום יחסי מין, פצעים, גירויים ונזק נפשי שבא לביטוי בדיכאון. לטענת התובע, הטיפול הרשלני אף פגע לו בניסיונותיו להקים משפחה ולהביא ילדים לעולם וביכולתו לעבוד באופן סדיר. מצד שני, הנתבעים הכחישו חבותם וטענו שמעולם לא טיפלו בתובע.

 

רשלנות הנתבעים

 

על סמך חוות דעת המומחה מטעם התביעה, שלא נסתרה, נקבע שהייתה רשלנות. שכן, הנתבעים הזריקו לאיבר מינו של התובע חומר זר שהחדרתו לגוף האדם נאסרה בכל קנה מידה רפואי סביר מאחר והסב נזק רב. לא זו אף זו, החומר האסור נותר באיבר המין של המטופל באופן קבוע, ולא היה ניתן להוצאה אלא באמצעות ניתוח. כמו כן, החומר גרם לקשיים בתפקוד המיני וכאבים עזים למטופל. על כן, לא היה מקום להשתמש בו ולמרות זאת, הנתבעים עשו זאת. בכך, הם הפרו את חובת הזהירות אותה הם חבו לתובע כרופאיו.

 

עוד מאמרים בנושא:
רשלנות רפואית בהסרת צלקות בניתוח פלסטי
רשלנות רפואית - ניתוחים פלסטיים באף

 

יש לציין שהשופט שלל את טענת הנתבעים בדבר קיומה של רשלנות תורמת מצד התובע, שפנה ביוזמתו למכון הרפואי לשם ביצוע הטיפול. שכן, נקבע שהתובע לא היה מודע לכך שהטיפול ניתן לו ללא רישיון רפואי ותוך שימוש בחומר מסוכן.

 

הקשר הסיבתי

 

לאחר מכן, נבחנה שאלת הקשר הסיבתי בין הרשלנות לנזקו של התובע. על סמך חוות הדעת הרפואית, נקבע שהתובע סבל מדלקות ופגיעה באיבר המין בעקבות הזרקת החומר. על כן, התקיים הקשר הסיבתי העובדתי בין הטיפול לנזק. יתרה מזאת, הרופא הנתבע הודה אף הוא שבמועד ביצוע ההזרקה, הוא היה מודע לכך שהחומר נאסר לשימוש אך למרות זאת, ההליך בוצע. כלומר, הנתבע הודה שעצם ביצוע ההזרקה היה פשע. על כן, התקיים גם הקשר הסיבתי המשפטי בין הטיפול הרשלני לנזקים.

 

עם זאת, נקבע שנזקיו הנפשיים של התובע לא היו קשורים מבחינה רפואית לטיפול שניתן לאחרון, במיוחד לאור העובדה שבעניין זה, לא הוגשו חוות דעת רפואיות. לפיכך, התביעה התקבלה אך התובע פוצה רק בגין חלק מהנזקים להם הוא טען.
 


 

יש לך שאלה בנושא? מלא/י פרטיך כאן
שלח

מאמרים ופסקי דין נוספים בתחום

התביעה היא בגין נזקים שנגרמו לתובעים עקב רשלנות רפואית בביצוע ניתוח קשירת חצוצרות. בעקבות כשלון הניתוח נולדה לנתבעים ביתם החמישית. 

התובעת הגיעה לנתבע על מנת לעבור ניתוח קיצור קיבה. המנתח בחר לנתחה בשיטה שאינה מקובלת הקרויה ניתוח על שם סקופינרו... 

פיצויי בשל רשלנות רפואית בניתוח הקטנת שדים - לטענת התובעת, תוצאות הניתוח הן איומות כלשונה, לאחר שבשדיה נותרו אף כיום, 7 שנים לאחר הניתוח, צלקות מכוערות ומגעילות לא נוחות קשות להסתרה ובולטות 

התובעת פנתה לנתבעת, לקבלת יעוץ בדבר אפשרות למתיחת פנים, והוצע על ידה, טיפול חדשני בשיטת אפאטוס.  

ניתוח השתלת שיער נכשל וגרם לנזק אסתטי ולצלקות בראשו של התובע. 

הנתבע, רופא מומחה לכירורגיה פלסטית, ביצע ניתוח פלסטי-אסתטי באפה של התובעת. ניתוח זה בוצע, לטענת התובעת, ברשלנות, והיא תובעת פיצוי בגין נזקיה.  

התביעה הינה תביעה בגין רשלנות רפואית ונזק שנגרם לתובעת ולבני משפחתה בעקבות ניתוח שעברה התובעת בעקבות זאת שסבלה מהשמנת יתר.  

התובע הגיש תביעה זו כנגד הנתבע לפיצויים, עפ"י פקודת הנזיקין, בגין ניתוחי אף כושלים שבצעו באפו בבית חולים "כרמל" חיפה ע"ש ליידי דיוויס.  

התובע עבר ניתוח פלסטי אשר הותיר באפו מספר כשלים בולטים: צלקות, חור במחיצת האף ונפיחות בולטת. התובע זכה בפיצוי על נזק לא ממוני והחזר כספי בגין הניתוח 

התובע הגיע לניתוח באיבר מינו לצורך הארכה ועיבוי האיבר. בפני התובע הוצגו דוגמאות של אברי מין לאחר ניתוח. לתובע לא הוצגו הסיכונים הכרוכים בביצוע הניתוח. התוובע סובל מתופעות קשות באיבר מינו. 

בית המשפט קבע כי חוות הדעת הרפואית אשר צורפה לכתב התביעה לא הייתה מפורטת כנדרש. אי לכך, נדחתה תביעה בגין רשלנות רפואית בניתוח הקטנת חזה... 

התובע טען כי הרופאים לא השכילו לאבחן קרטוקונוס ממנו סבל, האם מדובר ברשלנות רפואית בניתוח לייזר מסוג Lasik?  

האם המטופל נתן הסכמה מדעת לביצוע ניתוח לייזר מסוג Lasik לתיקון ראיה? האם התובע היה מסרב לו ידע את הסיכון המדובר? 

ניתוח הגדלת חזה הינו ניתוח אלקטיבי, דהיינו ניתוח מבחירה. אי לכך, הפסיקה קבעה כי ההסבר הנדרש לביצוע הליכים רפואיים אלו, שאינם מחויביי המציאות, הינו נרחב יותר מניתוח רגיל... 

האם חובה על מטופל, אשר נגרם לו נזק בגין רשלנות רפואית בניתוח לייזר לתיקון ראיה, לעבור ניתוח מתקן על מנת לשפר מצבו הבריאותי? 

האם ניתוח לייזר לתיקון רוחק ראיה, אשר בוצע באופן חדשני במכון לניתוחי לייזר, התבצע בצורה רשלנית? האם הופרה חובת הזהירות? 

האם הניתוח הראשוני (בשתי העיניים) והניתוח המתקן (בעין ימין) בוצעו ברשלנות? האם הייתה הסכמה מדעת? האם התקיים קשר סיבתי? קראו עוד בפורטל רשלנות רפואית 

התובעת הגישה תביעה לפיצויים על נזקי גוף בשל רשלנות רפואית בעקבות ניתוח הקטנת חזה ושני ניתוחים מתקנים ואי-מתן מידע ואזהרה מראש, כיום סובלת התובעת מנזקים כגון אי יכולת הנקה... 

המטופל עבר ניתוח לייזר לתיקון קוצר הראיה ממנו סבל במשך שנים רבות... בעקבות רשלנות רפואית סובל התובע מנזקים בלתי הפיכים... 

המטופל עבר שני ניתוחי לייזר לתיקון רוחק הראייה ממנו סבל וכתוצאה מכך, סבל מנזקים רבים... תגיות: דליפת סיליקון,