www.rashlanut-refuit.org

מידע עדכני על חיסון

רופאים ועורכי דין עונים על שאלות:

 

אנו מודים לך על שבחרת לגלוש באתר רשלנות רפואית. באתר תוכלו למצוא מידע מקיף על מקרי רשלנות רפואית, מאמרים מקצועיים, דוגמאות לפסיקת פיצויים, פסקי דין שלמים ועוד.  

יש לך שאלה? לקבלת מענה על שאלות בנושאי טיפול רפואי, רשלנות רפואית ועוד לחץ/י פורום רשלנות רפואית

 

אנו עושים את מיטב המאמצים על מנת לספק לך את מידע עדכני בתחום. 

 

קראו עוד על חיסון ורשלנות רפואית:

רשלנות רפואית במתן חיסון DTP, מתי תוגש תביעה?
חוק ביטוח נפגעי חיסון קובע מנגנון אשר באמצעותו יכול אדם שנפגע כתוצאה ממתן חיסון, לקבל פיצוי ללא הוכחת אשם. ואולם, החוק אינו מונע הגשת תביעה בעילת רשלנות רפואית על פי פקודת הנזיקין.

תופעות לוואי אחרי חיסון, האם רשלנות רפואית?
על האחות אשר מבצעת את החיסון, מוטלת החובה להזהיר את המטופל מפני סכנות ונזקים אפשריים, עליה לפקח על התנהגותו ולוודא כי הוא אכן פועל בהתאם להנחיות שניתנו לו, לשם שמירה על מצב בריאותו.

רשלנות רפואית בדלקת מפרקים
דלקת מפרקים יכולה להופיע כתוצאה ממגוון רחב של מחלות, כאשר כל סוג של מחלה דורש טיפול שונה, על כן ישנה חשיבות רבה באבחון נכון של הגורם לכאבי המפרקים, מאחר שאבחון רשלני עלול לגרום נזק רב.

רשלנות רפואית בטיפול ואבחון מחלה אוטואימונית
מחלות אוטואימוניות נובעות מכך שמערכת החיסון תוקפת רקמות בריאות. מחלות מסוג זה לא קלות לאבחון, ולאחר האבחנה מתחיל טיפול מורכב הכולל שילוב של תרופות שונות.

טרשת נפוצה רשלנות רפואית, מתי תוגש תביעה?
טרשת נפוצה היא מחלה אוטואימונית של מערכת העצבים המרכזית, שבה המערכת החיסונית פוגעת במערכת העצבים במקום להגן על הגוף מפני זיהומים שונים ותוקפת רקמות ואיברים שונים של הגוף עצמו.

עתירה של נכה צה"ל לאפשר המשך טיפול ניסיוני בניגוד להחלטת הרופא המוסמך
האם נכה צה"ל, חולה דלקת כבד נגיפית, יקבל מימון לטיפול ניסיוני, בניגוד להחלטת הרופא ולמרות שהטיפול טרם אושר בישראל?

זיהום לאחר טיפול רפואי בבית חולים, מתי תוגש תביעת רשלנות רפואית?
בכל שנה עשרות אלפי מטופלים בישראל נדבקים בחיידקים במהלך אשפוזם בתי חולים ולוקים בזיהום, ואף כתוצאה מכך מתים מדי שנה אלפי חולים.

בית המשפט העליון דחה ערעור שעניינו רשלנות במתן חיסון לתינוק
בית המשפט העליון קבע כי לא הוכחה רשלנות רפואית במתן חיסון לתינוק בשנת חייו הראשונה...

רשלנות רפואית במחלת צליאק
צליאק היא מחלה רב מערכתית של המערכת החיסונית שאין לה מרפא, היא עלולה להתבטא במגוון רחב של תסמינים וסימנים שונים, לכן קשה לאבחן אותה.

רשלנות רפואית בהפריה חוץ גופית, מתי ניתן לתבוע פיצויים?
רשלנות רפואית בהפריה חוץ גופית יכולה לבוא לידי ביטוי באי מתן הסכמה מדעת, מבלי שהמטופלים קיבלו הסבר מפורט מהרופא על מצבם הרפואי, וכן עקב אי הפניה לבדיקות טרם תחילת ההליך אשר הובילו לכישלון.

תביעה בגין רשלנות רפואית באבחון איידס
בני משפחתה של צעירה אשר הלכה לעולמה בגין מחלת האיידס הגישו תביעה כנגד שירותי בריאות כללית. האם מדובר ברשלנות רפואית?

וטרינר - רשלנות רפואית בטיפול בחיות
האם רשלנות רפואית של וטרינר היא עילה להגשת תביעה בגין רשלנות רפואית. כיצד ניתן לדעת האם מדובר ברשלנות רפואית? מהם הנוהלים מטעם משרד החקלאות החלים על הווטרינרים?

כריתת טחול רשלנות רפואית, מתי תוגש תביעה?
רשלנות רפואית בניתוח לכריתת טחול יכולה לבוא לידי ביטוי באי הפניית המטופל לכל הבדיקות הנחוצות לפני ההליך הכירורגי, וכן אי מתן הסבר על הסיבוכים והסיכונים שבביצוע הניתוח ואי החתמה על טופס הסכמה מדעת.

רשלנות רפואית בחיסון פוליו, מתי תוגש תביעה?
רשלנות רפואית במחלת פוליו יכולה לבוא לידי ביטוי בביצוע מאוחר של חיסון, באבחון לקוי שהוביל להידרדרות ופריצת המחלה, בעיכוב במתן טיפול ראוי ועוד.

רשלנות רפואית טיפת חלב, באילו מקרים תוגש תביעה?
רשלנות רפואית בטיפת חלב, יכולה לבוא לידי ביטוי עקב מתן טיפול לא מתאים לאם ולעובר או אבחון שגוי של מצב הפעוט, שהוביל למתן טיפול לא מתאים או להיעדר טיפול.

רשלנות רפואית בחוסר מעקב אחר ביצוע בדיקת קומבס למניעת אנמיה
האם על רופא אשר מפנה חולה לבדיקה רפואית שעלולות להיות לה השלכות הרות משקל לגבי מצבו הבריאותי של המטופל, חייב במעקב אחר ביצוע הבדיקות? האם אי ביצוע מעקב לאחר בדיקת קומבס למניעת אנמיה הוא רשלנות רפואית?

סכנה תמידית לאנמיה בגין אי הפניה לבדיקת Coombs במהלך הריון
בית המשפט קבע כי קופת חולים מכבי התרשלה כלפי מטופלת בגין אי מתן חיסון Anti-D, זאת לאחר שלא נערכה לתובעת בדיקת Coombs במהלך הריונה הראשון...

אנמנזה רפואית - האם הרופא פעל כמצופה ממנו בבואו לאבחן את המחלה?
בהיסטוריה הרפואית אין הכוונה רק להיסטוריה הקרובה, אלא גם לאירועים רפואיים מהעבר, ככל שהם רלוונטיים למצב החולה...

רשלנות רפואית - לידת פג וטיפול בפגיה
האם הטיפול במחלקת הפגים היה רשלני? מה ניתן לעשות? כיצד אפשר לבדוק האם האחיות והרופאים העניקו לרך הנולד את הטיפול הטוב ביותר?

אבחון מאוחר של שפעת החזירים, האם רשלנות רפואית?
האם אבחון מאוחר של שפעת החזירים מהווה רשלנות רפואית והאם ניתן להגיש תביעה נגד הרופא או בית החולים במקרים אלו? קראו עוד...

 1  2  לעמוד הבא  >>