www.rashlanut-refuit.org

מידע עדכני על אווסטין

אווסטין הינה תרופה לטיפול במחלת הסרטן, אשר מטרתה היא לפגוע ביכולתו של הגידול ליצור אנגיונזה – כלי דם. ה-FDA, מינהל המזון והתרופות האמריקני, אישר את השימוש בתרופה בשנת 2004, כטיפול לחולים הסובלים מסרטן הרקטום והמעי הגס. בשנת 2006 אושר השימוש בתרופה גם לחולים הסובלים מסרטן ריאות. מחקרים נערכים בנוגע ליכולתה של אווסטין להעניק טיפול אפקטיבי גם במקרים של סרטן השד, סרטן לבלב ועוד.

 

      קראו עוד בתחום:


גידול סרטני יכול להתקיים על ידי שימוש בחמצן וחומרי הזנה מסביבת הרקמה הקרובה כל אימת שגודלו אינו עולה על מספר מילימטרים בלבד. הגידול הסרטני מעודד ייצור כלי דם כאשר הוא מעוניין לגדול להתפתח על ידי שימוש בחומרי הזנה וחמצן ממחזור הדם. תהליך זה, הקרוי בעגה המקצועית – אנגיוגנזה, הינו תהליך המווסת ע"י הפרשת VEGF (חלבון החיוני לגידול לצורך גדילתו).

 


תרופת האווסטין היא למעשה נוגדן חד שבטי מואנש, אשר נקשר לחלבון המווסת את ייצור כלי הדם, ומנטרל את פעילותו. פגיעה זו בחלבון פוגעת באספקת כלי הדם לגידול ומעכבת את גדילתו. תרופה זו איננה תרופה המרפאת את הסרטן, אך היא מעכבת את גדילתו (מדובר אם כן בתרופה מאריכה חיים ולא מצילת חיים).


תופעות לוואי


תופעות הלוואי הנפוצות של השימוש באווסטין הן לחץ דם גבוהה וקרישת יתר. תופעות אלו עלולות לגרום להתפתחות טרשת העורקים אשר מגדילה את הסיכוי להתקף לב ושבץ מוחי. כמו כן, התרופה עלולה לחירור המעי, נזק למערכת העצבים, נזק לכליות (המתבטא בריכוז חלבונים גבוה בשתן), שלשולים והקאות. שימו לב,

 

רשלנות רפואית במסגרת מחלת הסרטן

 

האבחון והטיפול במחלת הסרטן מהווים לא אחת עילה להגשת תביעות שעניין רשלנות רפואית במחלת הסרטן. מדובר באחת התביעות הנפוצות ביותר בישראל, ומדי שנה תובעים רבים מלינים על כך שהרופא המטפל יכול היה לאבחן את הסרטן מוקדם יותר, ולהביא לריפוי מלא של המחלה.

 

שימו לב, אבחון שגוי של מחלת הסרטן עלול להיות עוד במועד הפגישה הראשונה עם רופא המשפחה. אי הפנייה לבדיקות המתאימות, בהתאם לתלונות מסוימות של המטופל, עלולה להקים כנגד רופא המשפחה עילה לתביעה בגין רשלנות רפואית באבחון מחלה.

 

כמו כן, הטיפולים במחלת הסרטן הינם מגוונים וארוכים. רשלנות רפואית במהלך הטיפול במחלה, אם במסגרת טיפולים כימותרפיים ואם בביצוע ניתוח כריתה רשלני, עלולים להביא את הרופאים המטפלים לספסל הנאשמים.

 

סכום הפיצויים הנפסקים בעקבות רשלנות רפואית במחלת הסרטן יכול להיות גבוה ביותר, ולעיתים מגיע למיליונים. לדוגמא, במקרים בהם רשלנות הרופאים גרמה לאובדן סיכויי החלמתו של המטופל, סכום הפיצויים יכלול גם פיצויי בגין השנים האבודות, קיצור תוחלת החיים והכאב והסבל.

 

קראו על רשלנות רפואית ומחלת הסרטן:


רשלנות רפואית באבחון מחלת סרטן מסוג סרקומה, מתי ניתן לקבל פיצויים?
סרטן מסוג סרקומה הוא גידול שיכול להתפתח בכל מקום בגוף כאשר במחצית מהמקרים הוא מופיע בגפיים התחתונות. במקרים שבהם הגידול אובחן באיחור הוא יכול להתפשט לחלקים אחרים בגוף ולגרום לנזק בלתי הפיך. מתי ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית ולדרוש פיצויים?

רשלנות רפואית בניתוח להסרת ציסטה צווארית, מתי תוגש תביעה?
ניתוח להסרת ציסטה בצוואר מתבצע לרוב בלי סיבוכים מיוחדים ומסתיים בהצלחה. עם זאת במקרים של התרשלות המנתח, יכול להיגרם למטופל נזק עצבי בלתי הפיך בשל ריבוי עצבים וכלי דם באזור. מתי ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית ולדרוש פיצויים?

פקקת ברגליים כתוצאה מרשלנות רפואית, האם ניתן לקבל פיצויים?
אחד הגורמים שעלולים להגביר את הסיכון להיווצרות פקקת ברגליים הוא ניתוח אורתופדי ברגליים או בגב. כאשר נמצא קשר סיבתי, בין היווצרות הפקקת למתן טיפול רפואי שבוצע ברשלנות, ניתן להגיש תביעה לתשלום פיצויים.

רשלנות רפואית ציסטה, מתי תוגש תביעת פיצויים?
רשלנות רפואית בציסטה יכולה לבוא לידי ביטוי באבחון רשלני או מאוחר של ציסטה מסוכנת, אשר הוביל לדחיית הטיפול בגידול ממאיר ועקב כך נגרם נזק משמעותי לחולה.

רשלנות רפואית בטיפול ואבחון שחמת כבד, מתי תוגש תביעה?
רשלנות רפואית בשחמת כבד יכולה לבוא לידי ביטוי באבחון מאוחר או שגוי של המחלה חרף תסמינים מחשידים, מכיוון שגילוי מאוחר עלול לגרום לנזק חמור ולהקטין באופן משמעותי את הסיכוי להצלחת השתלת כבד.

רשלנות רפואית בבדיקת גסטרוסקופיה, מתי תוגש תביעה?
תביעת רשלנות רפואית בבדיקת גסטרוסקופיה תוגש כאשר למטופל נגרם נזק חמור בגין ביצוע הבדיקה ברשלנות או עקב אי הפנייתו לבדיקה בזמן, לאחר שהוכח כי קיים קשר סיבתי בין הנזק לבין הפרת חובתו של הרופא.

רשלנות רפואית בניתוח שחזור שדיים, איך לקבל פיצויים?
תביעת רשלנות רפואית בניתוח שחזור שדיים תוגש נגד הרופא המטפל כאשר נעשתה בחירה שגויה בטכניקה לביצוע הניתוח שהסבה למטופלת נזק, או כאשר ניתנה המלצה שגויה על המועד המתאים לניתוח וכדומה.

רשלנות רפואית של כירופרקט, מתי תוגש תביעה?
רשלנות רפואית בכירופרקטיקה יכולה לבוא לידי ביטוי במצב שבו הטיפול הסב נזק לחולה, עקב אבחון שגוי של מקור הבעיה, או כאשר הכירופרקטור נהג בחוסר מיומנות וברשלנות.

רשלנות רפואית של רופא אף אוזן גרון, מתי תוגש תביעה?
אבחון רשלני של מחלת אף אוזן גרון, עלול לגרום למטופל נזק רב, עקב מתן טיפול לא מתאים ועיכוב משמעותי באיתור הבעיה האמיתית שממנה סובל המטופל.

רשלנות רפואית בהסרת שומה, כיצד להגיש תביעה?
רשלנות רפואית בהסרת שומה ונקודת חן יכולה לבוא לידי ביטוי באי שליחת הנגע לבדיקה פתולוגית במעבדה טרם ההסרה, או באבחון שגוי שגרם נזק חמור למטופל.

רשלנות רפואית בבדיקת גסטרו
בדיקת גסטרו מאפשרת להתבונן בוושט ובקיבה לצורך אבחון מחלות של דרכי העיכול. מדובר בבדיקה פולשנית, המבוצעת באמצעות מצלמה מזערית הממוקמת בקצה צינור גמיש ומוחדרת אל גוף המטופל דרך הפה.

רשלנות רפואית בנוירוכירורגיה
רשלנות רפואית בטיפול נוירוכירורגי עלולה להתרחש בשלבי האבחון והטיפול. במקרה שבו לא בוצעו כל האבחנות הרפואיות עלול להיווצר מצב שבו המטופל יקבל טיפול רפואי שלא מתאים לו, ויגרום לנזק חמור.

רשלנות רפואית של פרוקטולוג
פרוקטולוג מטפל בבעיות ברקטום, בפי הטבעת, במעי הגס וברצפת האגן. רשלנות רפואית בענף הפרוקטולוגיה, יכולה לבוא לידי ביטוי באבחון לקוי של הבעיה, באי הפנייה לבדיקות, באי מתן הסכמה מדעת לניתוח ועוד.

רשלנות רפואית בבדיקות הדמיה: רשלנות ב CT, ו- MRI
רשלנות באבחון ופענוח ממצאי בדיקת הדמיה יכולה לגרום לנזק חמור, בעיקר כאשר גילוי מוקדם הוא קריטי לטיפול במחלה, כמו במקרה של גידול סרטני.

רשלנות רפואית בטיפולי פוריות
לא כל הליך רפואי בטיפולי פוריות מסתיים בהריון תקין, והסיכונים המצויים בטיפולים רבים ואף מקרי רשלנות רפואית עלולים להתרחש בכל אחד מהשלבים שלהם, אולם לא כל טיפול שהסתיים בכישלון בהכרח יוביל לתביעת רשלנות רפואית.

רשלנות רפואית בטיפול במחלה
במהלך טיפול במחלה עלולות לקרות טעויות כתוצאה מאבחון לקוי, מתן תרופה לא מתאימה, או ביצוע בדיקות בצורה רשלנית. לא כל טעות נחשבת לרשלנות רפואית, אולם אם נגרם נזק ממשי כתוצאה מטיפול רשלני במחלה, סביר להניח שיש עילה לתביעה.

חולה סרטן התאבד לאחר שקרא את פענוח הבדיקות שנשלח אליו בדואר
חולה סרטן שקיבל בדואר את תוצאות הבדיקה האחרונה, הבין לא נכון את הכתוב, וחשב שהמחלה התפשטה, למרות שהיא נסוגה. עקב כך הוא שם קץ לחייו.

האם נפגעת גזזת זכאית לפיצויים נוספים בעילה של הפרת חובת היידוע?
התובעת עברה בילדותה הקרנות לצורך טיפול במחלת הגזזת, ולאחר שנים אובחן גידול בראשה. אחרי שהוכרה כנפגעת הקרנות גזזת, היא דרשה פיצויים נוספים מהמדינה.

רשלנות רפואית במחלת קוליטיס, מתי תוגש תביעה?
תביעה בגין רשלנות רפואית באבחון ובטיפול מחלת קוליטיס תוגש כאשר הרופא פעל שלא על פי הפרקטיקה המקובלת, ולא הפנה את החולה לבדיקות נחוצות חרף התסמינים והתלונות ולא נתן טיפול מתאים ועקב כך נגרם נזק.

המדינה בקשה לדחות תביעה לרשלנות רפואית בגין טיפול בגזזת, מחמת התיישנות
המדינה לא הזהירה את התובעת, שעברה בילדותה טיפולים בהקרנות נגד גזזת, לגבי הסיכוי לחלות בסרטן.

 1  2  3  4  5  6  7  8  9  לעמוד הבא  >>