www.rashlanut-refuit.org

פורום רשלנות רפואית • יש לך שאלה?

 

נפגעת בעקבות רשלנות רפואית? עברת טיפול רפואי רשלני? רוצה לדעת מה הזכויות שלך?
 
ברוכים הבאים לפורום רשלנות רפואית. אתר "רשלנות רפואית" משיק עבורך פורום בנושא רשלנות רפואית בו שאלותיך יענו על ידי עורכי דין העוסקים בייצוג נפגעי רשלנות רפואית. בפורום תוכל/י גם להתרשם משאלותיהם של גולשים אחרים.
 
מנהל הפורום: ד"ר דוד שרים, עו"ד 053-9428497:
 

ד"ר דוד שרים, עורך דין ורופא, מעל  23 שנות ותק וניסיון משפטי ורפואי בתחום הרשלנות הרפואית.

 

ד"ר שרים מנהל משרד בוטיק בעל התמקצעות ייחודית בתחומי המשפט והרפואה ובפרט בתחום ניהול תביעות בגין רשלנות רפואית לסוגיה - לרבות רשלנות בהיריון ובלידה, רשלנות בייעוץ גנטי, ילדים עם נזקי גוף בגלל רשלנות בלידה, מחלות או ניתוחים, תביעות בגין אי זיהוי מומים כגון תסמונת דאון, תביעות שיתוק מוחין, רשלנות בניתוחים, עיכוב באבחון מחלות אונקולוגיות, רשלנות בטיפול תרופתי, רשלנות בטיפולי שיניים, רשלנות באבחון פסיכיאטרי ועוד.

 

היכולת להבין מקרה רפואי יחד עם היכולת לחקור רופאים בגין הנזקים שגרמו , כולל השילוב המקצועי בין תחומי הרפואה והמשפט וניסיונו רב השנים של ד"ר דוד שרים בשני התחומים הללו, מאפשר טיפול וייצוג מקיף ורחב בתיקים הקשורים לניהול תביעות רשלנות רפואית.

 

 

 

מנהלי הפורום:
ד``ר דוד שרים, עו``ד
הוספת הודעה חדשה
 • אי דיווח נכון בדוח ניתוח
  יוסי כהן
  אישתי עברה ניתוח קיסרי בהריון ראשון בשבוע 35 עקב ירידת מים ומצג עכוז, בסיום הניתוח יצא המנתח והסביר לי לגבי רחם דו קרני, בדוח הניתוח ציין שנמצא ממצא המתאים לשרירן בגודל 2*3, עם המידע הזה המשכנו כרגיל והגיע ההריון השני, במעקב ההריון ציינו את נושא השרירן כמו גם הראינו את דוח הניתוח, היה קושי רב לראותו בסקירה או באולטרסאונד, בהמלצת הרופאים ולאחר הרבה מחשבות בחרנו לנסות לידה רגילה, בשבוע 40 הגענו לידר לידה לבדיקה שגרתית שם ראו מיעוט מים משמעותי והמליצו להתחיל זירוז, שם כבר נתנו לנו לישוב שוב אם אנחנו מעדיפים ניתוח או להתחיל תהליך זירוז, בחרנו ניסיון בלידה רגילה, זה התחיל מבלון בלילה שיצר פתיחה של 2 והמשיך עם פיטוצין שיצר צירים אבל ללא התקדמות בפתיחה מקסימום ל3 עקב הכאבים המרובים הסכימו לתת אפידורל ולאחר כמה שעות עצרו למנוחה והמשיכו למחרת, שוב פיטוצין צירים ואין התקדמות בשלב מסוים נכנסה רופאה שאמרה שאין שום התקדמות ונראה לה משהו לא הגיוני ושנחשוב שוב אולי אנחנו רוצים קיסרי כי האישה גם ככה כבר עייפה, נשברנו והסכמנו לקיסרי, ברגע ההסכמה הכל קרה מאוד מהר כאילו חיכו לזה, הניתוח עבר בהצלחה ואז הרופאה יצאה לדבר איתי ואמרה שיש לאישה רחם גו קרני עם עין סגורה משהו כזה ושלא היה לה שום סיכוי ללדת רגיל כי בעצם חצי רחם לא התכווץ בכלל, ושכל ההריון אמור היה להיות בסיכון ושזה נס בכלל שנכנסו להריון ועוד פעמיים במצב הזה, שאלתי בכוונה האם זה משהו שיכל להשתנות מהניתוח הקודם והיא שלחה את זה על הסף בטענה שזהו מום מולד עם זה נולדים ועם זה מתים.
  עכשיו אני שואל איך המנתח הראשון לא ציין את זה בדוח הניתוח למה בגלל הספק האישה היתה צריכה להתענות בניסיון ללגת רגיל הרי אם היה מציין אז היה מדובר בהריון בסיכון ובניתוח מתוכנן בלי שום אופציה אחרת, למה המנתח הראשון הסביר לי ולא ציין זאת ואם יכחיש שראה את זה בוודאות אז איך לא ראה משהו כל כך ברור שבעצם סיכן את ההריון השני וגרם לסבל מיותר, האם יש עילה לתביעה?

  מנהל הפורום: ד"ר דוד שרים, עורך דין ורופא 053-9428497
  הוספת תגובה
  סגור
  • תשובה
   ד"ר דוד שרים, עו"ד
   יוסי שלום,
   הסיפור מורכב. ננסה לפרק אותו ולהסביר:
   1. אם הרופא הראשון ראה רחם דו קרני ומסר על כך לאישה - הוא מילא אחר חובתו. מכאן ואילך, בהנחה שהיא מסרה את המידע, היתה חובה לנהל אחריה מעקב היריון בסיכון גבוה.
   2. לא ברור מדוע הרופא הראשון לא כתב על כך, אבל אני מבין מהשאלה כי אין מחלוקת שהמידע הועבר לאישה, ולכן לא הייתה כל בעיה לברר אותו בין היריון 1 להיריון 2. האחריות היא של מי שביצע את מעקב ההיריון 2.
   3. בכל הקשור לעילת תביעה, צריך לבדוק את המסמכים בצורה בלתי אמצעית, כי כל צורת ניסוח תשנה את התמונה המשפטית. ניתן לתאם פגישה ללא עלות.   מנהל הפורום: ד"ר דוד שרים, עורך דין ורופא 053-9428497

   המידע בפורום רשלנות רפואית אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר.
   הוספת תגובה
   סגור
1