www.rashlanut-refuit.org

מאמרים אחרונים - רשלנות בהריון

רשלנות רפואית באי גילוי מום לבבי אצל העובר בזמן ההיריון, מתי ניתן לתבוע פיצויים?
הטכנולוגיה המודרנית מאפשרת לגלות את רוב המומים המולדים עוד במהלך ההיריון. במקרה שבו דווקא התרשלות של הרופא גרמה לאי גילוי של מום לבבי אצל העובר ובשל כך נגרם נזק, ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית נגד הצוות הרפואי ולדרוש פיצויים

רשלנות רפואית במתן גלולות למניעת הריון, מתי תוגש תביעה?
תביעת רשלנות רפואית נגד גניקולוג תוגש בגין אי ביצוע בדיקה מתאימה בטרם ניתן מרשם לגלולות, כדי לשלול את האפשרות שהמטופלת בהריון, וכן אי לקיחת אנמנזה מפורטת כדי לברר האם קיימת בעיה פיזית.

רשלנות רפואית בבדיקת חלבון עוברי, כיצד ניתן לקבל פיצויים?
כאשר תוצאות בדיקת חלבון עוברי לא תקינות, הרופא המטפל, מחויב להמליץ לאישה לבצע בדיקת מי שפיר ולפנות לייעוץ גנטי כדי לברר האם יש להמשיך או לסיים את ההריון.

רשלנות רפואית ספינה ביפידה, כיצד לקבל פיצויים בגין אי אבחון שדרה שסועה?
אחד מהמקרים המקימים עילת תביעה בגין הולדה בעוולה הוא ספינה ביפידה המלווה בנכות קוגניטיבית, שהיא תופעה של מום מולד שלא אובחן בזמן ההריון.

רשלנות רפואית בהתקנת התקן תוך רחמי - כיצד לתבוע פיצויים?
רשלנות רפואית בהתקנת התקן תוך רחמי יכולה לבוא לידי ביטוי בכניסה להריון המצריך הפלה דחופה, גרימת נזק חמור לרחם, הריון חוץ רחמי, זיהומים, דלקות, בעיות פוריות ועוד.

רשלנות רפואית בטיפולי פוריות
לא כל הליך רפואי בטיפולי פוריות מסתיים בהריון תקין, והסיכונים המצויים בטיפולים רבים ואף מקרי רשלנות רפואית עלולים להתרחש בכל אחד מהשלבים שלהם, אולם לא כל טיפול שהסתיים בכישלון בהכרח יוביל לתביעת רשלנות רפואית.

רשלנות רפואית ברעלת היריון
רעלת היריון היא מחלה המתפתחת לקראת סוף ההיריון, שהתסמינים שלה הם לחץ דם גבוה ועלייה מהירה במשקל. המחלה עלולה לגרום נזק רב ליולדת ולעובר, אם לא אובחנה בזמן, או אם ניתן טיפול רשלני.

הריון מחוץ לרחם רשלנות רפואית, מתי תוגש תביעה?
במקרה שנגרם נזק לאיברים פנימיים ולאיברי הרבייה של המטופלת בגין אבחון או טיפול רשלני בהריון מחוץ לרחם, ישנה אפשרות להגיש תביעה נזיקית בגין רשלנות רפואית.

מיקרוצפליה רשלנות רפואית, מתי תוגש תביעה?

רשלנות רפואית תאומים, מתי תוגש תביעה בגין רשלנות בלידת תאומים?
רשלנות רפואית בלידת תאומים יכולה לבוא לידי ביטוי בנזק שנגרם ליולדת או לעוברים עקב ניהול לקוי במעקב הריון, אי ביצוע הבדיקות הנדרשות, פענוח שגוי של תוצאות הבדיקות וכדומה.

רשלנות רפואית בגרידה, כיצד ניתן לתבוע פיצויים בגין גרידה שבוצעה ברשלנות?
גרידה היא הליך כירורגי לפסקת הריון, המתבצע על ידי רופא נשים בחדר ניתוח תחת הרדמה כללית או מקומית. רשלנות רפואית בגרידה יכולה לבוא לידי ביטוי בפגיעה באיברים פנימיים או זיהום חמור ברחם שלא טופל כראוי.

רשלנות רפואית בניתוח קשירת חצוצרות, מתי תוגש תביעה?
קשירת חצוצרות הוא ניתוח לצורך עיקור, אשר מיועד לנשים שהגיעו לגיל מסוים ולמספר הילדים הרצוי ונחשב לאמצעי מניעה קבוע לכל החיים.

רשלנות רפואית סקירת מערכות, מתי תוגש תביעה?
רשלנות רפואית בבדיקת סקירת מערכות עלולה לגרום לא אחת להולדה של תינוק הסובל ממומים. לעיתים, מומים אלה כה קשים עד כי ניתן לקבוע כי מדובר בהולדה בעוולה.

רשלנות רפואית בטיפולי הפריה חוץ גופית IVF, מתי ניתן לתבוע פיצויים?
רשלנות רפואית בהפריה חוץ גופית יכולה לבוא לידי ביטוי באי מתן הסכמה מדעת, מבלי שהמטופלים קיבלו הסבר מפורט מהרופא על מצבם הרפואי, וכן עקב אי הפניה לבדיקות טרם תחילת ההליך אשר הובילו לכישלון.

רשלנות רפואית קורפוס קלוסום, מתי תוגש תביעת פיצויים?
קורפוס קלוסום אשר אינו מאובחן כתוצאה מרשלנות רפואית בהריון, עלול להוביל לבעיות מוטוריות ונוירולוגיות אצל התינוק ולגרום נכות רפואית ותפקודית גבוה, אשר באה לידי ביטוי בחוסר יכולת לדבר ולתפקד כאדם עצמאי.

הזכות להורות ורשלנות רפואית
זכותו של אדם למשפחה משלבת בתוכה את הזכות לגדל ילדים והזכות להורות, והיא אחת מאושיות הקיום האנושי...

האיגוד הישראלי למיילדות וגניקולוגיה - לא כל מום הוא רשלנות בהריון
האיגוד הישראלי למיילדות וגניקולוגיה הגיש מסמך עמדה לבית המשפט העליון ובו נטען כי לא כל מום מולד יכול לשמש כעילה לתביעת רשלנות רפואית בהריון או בלידה....

בדיקת מי שפיר - רשלנות רפואית, אימתי?
בדיקת דיקור מי שפיר יכולה לגלות מומים חשוכי מרפא בעובר. במידה והבדיקה לא נעשתה כמו שצריך, או לא פוענחה כיאות, מדובר במקרה אשר עלול להיות הולדה בעוולה בגין רשלנות רפואית...

מחלות גנטיות - רשלנות רפואית באבחון וטיפול מחלה גנטית
כל זוג המתכנן להביא ילד לעולם מופנה למכון גנטי כדי לבצע בדיקה גנטית בהתאם למוצא ולהיסטוריה המשפחתית. הבדיקה אמורה לאבחן האם ניתן להיכנס להריון או האם יש לחשוב על אלטרנטיבות אחרות.

תסמונת איקס שביר, רשלנות רפואית באבחון במהלך ההריון
האם הרופא המליץ על בדיקה לאבחון תסמונת האיקס השביר? האם הוא עקב אחר העבר המשפחתי ובחן אפשרות של המצאותכם בקבוצת סיכון? האם רשלנות רפואית?

1  2  3  4  5  לעמוד הבא   >>