www.rashlanut-refuit.org

רשלנות רפואית בניתוח שחזור שדיים, איך לקבל פיצויים?

רשלנות רפואית בניתוח שחזור שדיים, איך לקבל פיצויים?

ניתוח לשחזור שדיים נפוץ בעיקר אצל חולות סרטן, אשר נאלצות לעבור כריתת שד או שדיים, חלקית או מלאה, בעקבות הופעת גידול סרטני או לצורך מניעה.

השחזור היא פעולה כירורגית לשם יצירת שד שידמה ככל הניתן בצורתו לשד הטבעי, תוך יצירת סימטריה בין השדיים, בעזרת רקמות מגופה של המטופלת, או על ידי שתל סיליקון. את השחזור ניתן לבצע מיד לאחר הכריתה, או בשלב מאוחר יותר.
 
ההחלטה לעבור את השחזור לאחר הכריתה מתבצעת על ידי המטופלת, רק לאחר קבלת כל המידע אודות הניתוח המתאים לה, על ידי הרופא המטפל והמנתח הפלסטי, כולל מידע מפורט על הסיכויים והסיכונים הכרוכים בו.
 
רשלנות רפואית בניתוח שחזור שד יכולה לבוא לידי ביטוי במקרים שבהם הניתוח לא הסתיים בהצלחה כתוצאה מחוסר מיומנות או חוסר מקצועיות מצד המנתח הפלסטי, או בשל הסבת נזק רפואי לא הכרחי, שאותו היה ניתן למנוע תוך הקפדה על טיפול נכון ומתאים. 
 
תביעת רשלנות רפואית תוגש כאשר נעשתה בחירה שגויה בטכניקה לביצוע הניתוח שגרמה לנזק, או מתן המלצה שגויה למטופלת על המועד המתאים לניתוח, וכן עקב אי מתן הסכמה מדעת ופגיעה באוטונומיה של המטופלת, כאשר החלופות הראויות לניתוח לא הוצגו בפניה מכל סיבה שהיא. 
 
תביעת פיצויים בגין אי הסכמה מדעת בניתוח שחזור שד
 
התובעת, ילידת 1959, גרושה ואם לשניים, פנתה אל בית משפט השלום הרצליה והגישה תביעה נגד מנתח פלסטי והמרכז הרפואי שבו עברה ניתוח לשחזור שד. התובעת דרשה פיצויים בגין נזקיה שנגרמו כתוצאה מרשלנות רפואית, הפרת חובה חקוקה, הפרת הסכם או תקיפתה לנוכח אי קבלת הסכמתה מדעת לטיפולים.
 
על פי עובדות התביעה, בשנת 1992, בהיות התובעת כבת 33, נכרת שדה השמאלי עקב מחלת הסרטן ובשנת 1993 היא נותחה על ידי הנתבע הראשון לשחזורו, הניתוח עבר בהצלחה והתובעת הייתה שבעת רצון מתוצאותיו.
 
בחודש פברואר 2003, עקב דליפה ממשתל הסיליקון שהושתל והצורך להחליפו, פנתה לנתבע, לביצוע הניתוח ולאחר כחודש ימים עברה את הניתוח במרפאתה של הנתבעת השנייה. לטענת התובעת, הושתל בה משתל סיליקון, שאינו תואם למשתל המקורי, שלא היה תקין, והניתוח גרם לעיוות וחוסר סימטריה בין שני שדיה.
 
התובעת הוסיפה וטענה כי לא ניתן לה הסבר ראוי כדי לאפשר לה החלטה עצמאית על בסיס מידע מלא, ולכן נזקקה לתשלום הוצאות עבור ניתוח מתקן, בנוסף לנזקים שונים לרבות נזק בלתי ממוני בגין כאב וסבלמנגד הנתבעים הכחישו את הטענות המיוחסות להם, דחו את טענות התובעת להתרשלות, הפרת חובה חקוקה, תקיפה או הפרת הסכם וטענו כי התובעת קיבלה את כל המידע הנדרש טרם ביצוע הניתוח, היא חתמה על טופס הסכמה מדעת וקיבלה טיפול באורח מקצועי. 
 
התובעת תפוצה בגין פגיעה באוטונומיה בסך של 35,000 שקלים
 
לאחר שמיעת טענות הצדדים וחוות דעת של מומחים מטעמם, הגיע בית המשפט למסקנה כי הנתבעים עשו שימוש במשתל תקני שסופק מיצרן מקצועי מוכר ואמין, ואף סבר כי התובעת לא נשאה בנטל להוכחת התרשלות הנתבעים בביצוע הניתוח, ולא מצא כל ממש בטענה באשר להפרת הסכם.
 
עם זאת, בית המשפט קבע כי נפגעה זכותה של התובעת למידע ספציפי לגבי מגוון המשתלים הקיימים ובחירת המשתל שיושתל בה, שהיה מאפשר לה התלבטות ובחירת סוג המשתל, גם ללא קשר סיבתי בין הפגיעה לנזק כלשהו. על כן חייב את הנתבעים לשלם לתובעת פיצוי הולם בגין פגיעה באוטונומיה בסך של 35,000 שקלים.  
 
000643/05
 

 

יש לך שאלה בנושא? מלא/י פרטיך כאן
שלח

מאמרים ופסקי דין נוספים בתחום

התביעה היא בגין נזקים שנגרמו לתובעים עקב רשלנות רפואית בביצוע ניתוח קשירת חצוצרות. בעקבות כשלון הניתוח נולדה לנתבעים ביתם החמישית. 

התובעת הגיעה לנתבע על מנת לעבור ניתוח קיצור קיבה. המנתח בחר לנתחה בשיטה שאינה מקובלת הקרויה ניתוח על שם סקופינרו... 

פיצויי בשל רשלנות רפואית בניתוח הקטנת שדים - לטענת התובעת, תוצאות הניתוח הן איומות כלשונה, לאחר שבשדיה נותרו אף כיום, 7 שנים לאחר הניתוח, צלקות מכוערות ומגעילות לא נוחות קשות להסתרה ובולטות 

התובעת פנתה לנתבעת, לקבלת יעוץ בדבר אפשרות למתיחת פנים, והוצע על ידה, טיפול חדשני בשיטת אפאטוס.  

ניתוח השתלת שיער נכשל וגרם לנזק אסתטי ולצלקות בראשו של התובע. 

הנתבע, רופא מומחה לכירורגיה פלסטית, ביצע ניתוח פלסטי-אסתטי באפה של התובעת. ניתוח זה בוצע, לטענת התובעת, ברשלנות, והיא תובעת פיצוי בגין נזקיה.  

התביעה הינה תביעה בגין רשלנות רפואית ונזק שנגרם לתובעת ולבני משפחתה בעקבות ניתוח שעברה התובעת בעקבות זאת שסבלה מהשמנת יתר.  

התובע הגיש תביעה זו כנגד הנתבע לפיצויים, עפ"י פקודת הנזיקין, בגין ניתוחי אף כושלים שבצעו באפו בבית חולים "כרמל" חיפה ע"ש ליידי דיוויס.  

התובע עבר ניתוח פלסטי אשר הותיר באפו מספר כשלים בולטים: צלקות, חור במחיצת האף ונפיחות בולטת. התובע זכה בפיצוי על נזק לא ממוני והחזר כספי בגין הניתוח 

התובע הגיע לניתוח באיבר מינו לצורך הארכה ועיבוי האיבר. בפני התובע הוצגו דוגמאות של אברי מין לאחר ניתוח. לתובע לא הוצגו הסיכונים הכרוכים בביצוע הניתוח. התוובע סובל מתופעות קשות באיבר מינו. 

בית המשפט פסק פיצויים בסך כמיליון שקלים בגין רשלנות רפואית בקבלת הסכמה מדעת לניתוח תיקון ראיה Lasik... 

בית המשפט קבע כי חוות הדעת הרפואית אשר צורפה לכתב התביעה לא הייתה מפורטת כנדרש. אי לכך, נדחתה תביעה בגין רשלנות רפואית בניתוח הקטנת חזה... 

על פי חוק זכויות החולה, כל מטופל או מטופלת חייב\ת לתת הסכמה מדעת לפני טיפול רפואי. עניין זה הינו בעל חשיבות יתרה בניתוחי ברירה כגון ניתוח להקטנת חזה... 

התובע טען כי הרופאים לא השכילו לאבחן קרטוקונוס ממנו סבל, האם מדובר ברשלנות רפואית בניתוח לייזר מסוג Lasik?  

האם המטופל נתן הסכמה מדעת לביצוע ניתוח לייזר מסוג Lasik לתיקון ראיה? האם התובע היה מסרב לו ידע את הסיכון המדובר? 

ניתוח הגדלת חזה הינו ניתוח אלקטיבי, דהיינו ניתוח מבחירה. אי לכך, הפסיקה קבעה כי ההסבר הנדרש לביצוע הליכים רפואיים אלו, שאינם מחויביי המציאות, הינו נרחב יותר מניתוח רגיל... 

האם חובה על מטופל, אשר נגרם לו נזק בגין רשלנות רפואית בניתוח לייזר לתיקון ראיה, לעבור ניתוח מתקן על מנת לשפר מצבו הבריאותי? 

האם ניתוח לייזר לתיקון רוחק ראיה, אשר בוצע באופן חדשני במכון לניתוחי לייזר, התבצע בצורה רשלנית? האם הופרה חובת הזהירות? 

האם הניתוח הראשוני (בשתי העיניים) והניתוח המתקן (בעין ימין) בוצעו ברשלנות? האם הייתה הסכמה מדעת? האם התקיים קשר סיבתי? קראו עוד בפורטל רשלנות רפואית 

בחורה כבת 24 שנים עברה 3 ניתוחים באפה שגרמו לפגיעה תפקודית ולפגם אסתטי. כיום, התובעת סובלת מאף עקום, בעיות בנשימה ועוד נזקי גוף שונים... תגיות: דליפת סיליקון,