www.rashlanut-refuit.org

רשלנות רפואית בבדיקת EEG – כיצד ניתן לקבל פיצויים?

רשלנות רפואית בבדיקת EEG – כיצד ניתן לקבל פיצויים?

בדיקת EEG נועדה לעקוב אחר הפעילות החשמלית של המוח, באמצעות חיבור אלקטרודות אל הקרקפת. מכשיר ה־EEG מתרגם את האותות החשמליים של המוח לתרשים של קווים גליים, בדומה לבדיקת א.ק.ג אשר בודקת את הפעילות החשמלית של הלב.

 

מדובר בבדיקה לא פולשנית ולא כואבת, אשר מתבצעת בדרך כלל בעת הופעת פרכוסים במטרה לגלות שינויים ובעיות בהולכה החשמלית במוח, ולברר האם מדובר בפרכוס ומהו סוג הפרכוס. בנוסף בדיקת EEG מבוצעת כאשר מופיעות בעיות נוירולוגיות שונות, כמו: גידולים מוחיים, אפילפסיה, חבלות ראש, דלקת במוח, הפרעות שינה ושבץ מוחי.

 

הבדיקה השגרתית נמשכת כשעה, במהלכה מוצמדות אלקטרודות אל הקרקפת, אשר מחוברות באמצעות חוטי חשמל למכשיר, אשר מגביר את האותות החשמליים של המוח והופך אותם לתרשים בצורת גלים. הבדיקה נחשבת לבטוחה, אולם התבוננות באורות מהבהבים או נשימה מהירה עלולות לעורר פרכוס אצל נבדקים שסובלים ממחלת אפילפסיה ואף לגרום לנזקים חמורים, כמו כן, אם המטופל לוקח תרופות כלשהן, עליו לעדכן את הרופא המפנה ואת מבצע הבדיקה, כדי למנוע  נזקים.

 

רשלנות עקב פענוח שגוי של בדיקת EEG

 

בתום הבדיקה, מפענח רופא נוירולוג, מומחה למחלות המוח ומערכת העצבים, את תוצאותיה ומעביר בתוך מספר ימים דיווח לרופא המטפל. טיפולי ההמשך תלויים בנסיבות לביצוע הבדיקה ובתוצאותיה. אם הבדיקה איננה יוצאת ברורה לחלוטין יש מקום לערוך בדיקה חוזרת, ובמקרה שהבדיקה יוצאת תקינה, והמטופל ממשיך לסבול מתסמינים כלשהם כגון: טשטוש ראייה, כאבי ראש, סחרחורות, קושי בדיבור ועוד, עליו לעבור בדיקות נוספות כמו סי.טי ו- MRI כדי לחקור את  מקור הבעיה.

 

רשלנות רפואית בבדיקת EEG עלולה להתרחש בעת ההכנה לבדיקה, אם הרופא אינו מברר האם המטופל נוטל תרופות באופן קבוע, או אם המטופל לא מקבל הסבר והנחיות לקראת הבדיקה ולא נותן הסכמה מדעת לעבור אותה.

 

רשלנות רפואית באבחון ופענוח בדיקת EEG, עלולה לגרום נזק משמעותי לנבדק. פענוח שגוי של הבדיקה עלול להוביל את החולה למצב מסוכן של קבלת התקף נוסף. כאשר מדובר בחולה אפילפסיה שלא אובחן כראוי, החולה לא יקבל טיפול תרופתי למניעת ההתקפים, ועלול להיגרם לו נזק חמור. רשלנות בטיפול לאחר הבדיקה, יכולה לבוא לידי ביטוי באי מעקב רפואי סדיר וראוי, או באי מתן תכנית טיפולים מתאימה.

 

חולת אפילפסיה נפטרה במהלך בדיקת EEG

 

צעירה כבת 18 החולה באפילפסיה מתה בבית חולים במהלך בדיקת EEG ממושכת, לצורך איתור הפרעות חשמליות של המוח. החולה הגיעה לבית החולים כדי לעבור ניטור וידאו באמצעות מכשיר EEG, כדי לברר מהו המיקום המדויק של מקור ההתקפים אפילפטיים ומהו סוג ההתקפים.

 

במהלך הבדיקה השגרתית, נפטרה הנבדקת, ככל הנראה בעקבות רשלנותו של אחד העובדים שהיה אחראי על הפעלת המכשיר. מבדיקה ראשונית עלה כי מדובר בכשל אנושי, והאחות האחראית על ביצוע הבדיקה הושעתה מעבודתה עד לגמר הבירור. הנהלת בית החולים פנתה להנהלת משרד הבריאות להקמת ועדת בדיקה, על פי חוק זכויות החולה, לבדיקת המקרה.

 

כדי להגיש תביעה בעילת רשלנות רפואית, יש צורך להוכיח באמצעות חוות דעת של רופאים מומחים, כי קיים קשר סיבתי בין הנזק שנגרם למטופל, להתנהלות בלתי סבירה של הגורם המטפל. במידה והוכח כי הצוות הרפואי התרשל במתן הטיפול, התובע יהיה זכאי לקבל פיצויים בהתאם לחומרת  הנזק.


 

יש לך שאלה בנושא? מלא/י פרטיך כאן
שלח

מאמרים ופסקי דין נוספים בתחום
מחלת הסרטן - רשלנות רפואית באבחון וטיפול בסרטן

רשלנות רפואית בסרטן - כיצד יש להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית באיחור באבחון גידול? קראו עוד באתר "רשלנות רפואית" תמצאו פסקי דין, מאמרים, פנייות לעורכי דין ללא התחייבות... 

אבחון לקוי או טעות בפענוח תוצאות בדיקת מאמץ עלולים לשמש עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית, זאת כאשר נגרם לנבדק נזק כתוצאה מהתנהלות לא סבירה של הרופא המטפל. 

חוק הגזזת נחקק על מנת להעניק פיצוי לפנים משורת הדין לחולי גזזת אשר עברו הקרנות על ידי המדינה.. האם התפתחות סרטן הינו רשלנות רפואית?. 

התובע סובל מנזקים נוירולוגים בגין ניתוח רשלני על ידי מתמחה להוצאת גידול מבלוטת יותרת המוח... 

האם התובע, אשר איבד את פרנסתו בגין רשלנות רפואית, יזכה לפיצויים בגין נזק כלכלי עקיף? 

האם נטל הראיה בתביעה שעניינה רשלנות רפואית בבדיקת קולונסקופיה יעבור לכתפי הרופאים בגין רשלנות רפואית בניהול רשומות רפואיות וקבלת הסכמה מדעת... 

האם ניתן היה לאבחן את סרטן בלוטת התריס במהלך הבדיקות בשרשרת החיול או במרפאה בניצנים? האם תזכה משפחתה של החיילת שנפטרה בעקבות מחלת הסרטן לפיצויים מתוקף חוק הנכים? קראו עוד... 

האם התנהלותם של רופאי העור, אשר לא הקפידו על רישום רפואי הולם בעת הטיפול, הייתה רשלנית? האם עקב רשלנות זו התפתח הגידול הסרטני באפו של התובע?  

רשלנות רפואית? האם רופא תורן אשר הגיע לביתה של מטופלת ושגה באבחון הבדיקה, העניק טיפול רשלני? האם מותה של המטופלת, יום לאחר מכן בבית החולים, מטיל את האחריות על כתפיו של הרופא התורן? קראו עוד... 

רשלנות רפואית - האם הטיפול הרשלני בחדר המיון במטופלת הסובלת מדלקת בקרום המוח, הביא בסוף למותה של המנוחה? קראו עוד... 

חברת "ביקורופא" חתמה על הסכמי פשרה במסגרתו היא תשלם פיצויים בסך כ-2 מיליון שקלים לאישה ובני משפחתה... 

תביעת פיצויים בגין רשלנות רפואית לאחר שלא נערכו לילדה בדיקות דם חרף ארבעה התקפים של שיתוק על שם בל... 

האם רשלנות באבחון מחלה? רופא משפחה המליץ על דיאטה במקום להפנות את המטופל לקבלת טיפול רפואי תרופתי... 

האם רופאי בית החולים נהריה פעלו תוך רשלנות רפואית ולא השכילו לאבחן את האירוע המוחי ממנו סבל המנוח? 

בית המשפט המחוזי פסק פיצויים בסך 16.1 מיליון שקלים בגין רשלנות רפואית באבחון התייבשות תינוק בחדר מיון... 

האם רשלנות רפואית באבחון מחלה בבית אבות גרמה לפטירתו המצערת של המנוח בגיל 69 בלבד? האם היה על רופאת המוסד להקשיב לבני משפחתו של המנוח? 

המטופל, צעיר בן 26, הגיע לחדר המיון כאשר הוא סובל מכאבי ראש, שיעולים, שלשולים וחום. הרופאים ערכו בדיקת א.ק.ג ושחררו את החולה לביתו. 36 שעות לאחר מכן הוא נמצא ללא רוח חיים במיטתו... 

ביצוע בדיקה שטחית במסגרת ביקור בית. אי אבחון אירוע מוחי והפניה לרופא משפחה במקום לחדר מיון,.. 

האם רופא משפחה אשר לא אבחן מפרצת מוחית, התנהל באופן רשלני? 

האם אי ביצוע בדיקת ה-CT במועד גרם למטופל לסבול מעיוורון? האם אי אבחון המחלה עולה כדי רשלנות רפואית? תגיות: עילת תביעה, אווסטין, דיאבטס אינסיפידוס, אבודרט, אנטיביוטיקה, טיפול אלטרנטיבי, אינסולין, נכות,