www.rashlanut-refuit.org

רשלנות רפואית בדלקת מפרקים

רשלנות רפואית בדלקת מפרקים

דלקות מפרקים היא תופעה רפואית נפוצה הכוללת קבוצת מחלות הגורמות נזק וכאב למפרקי הגוף. המחלות עלולות להיות זיהומיות, דלקתיות או ניווניות ולעתים הדלקת מלווה בהגבלת תנועה, בחום ובנפיחות מקומית. דלקת עשויה להיות קלה ולהוות פגיעה מינורית באיכות החיים, אך גם עלולה להיות חמורה ומתקדמת ואף להוביל לנכות.

 

האבחון של הגורם לכאבי המפרקים הוא ברוב המקרים קליני, בהתאם לתסמינים האופייניים ולבדיקה הגופנית שעורך הרופא. תסמינים נוספים של המחלות השונות ניתן לגלות בבדיקת דם, בבדיקת שתן ובאמצעות צילום רנטגן. ניתן לאבחן את הגורם לכאבים גם בעזרת לקיחת נוזל מהמפרק ושליחתו למעבדה. בדיקת הנוזל מאפשרת לקבוע אם מדובר בדלקת מפרקים, ואם הדלקת נגרמה מזיהום או מסיבה אחרת.

 

אבחון רשלני עלול להוביל לניתוח להחלפת המפרק

 

מכיוון שגורמים רבים יכולים לגרום להיווצרות של דלקת במפרקים, ישנם טיפולים רבים ומגוון רחב של תרופות שמיועדים לטיפול בדלקת, כמו: סטרואידים, אנטיביוטיקה, תרופות אנטי ראומטיות, תרופות ביולוגיות ועוד. דלקת פרקים ראומטית אינה ניתנת לריפוי והטיפול בה מתבסס אך ורק על שיכוך הכאב באמצעות פיזיותרפיה. במקרים חמורים נאלצים החולים לעבור ניתוח להחלפת המפרק הפגוע במפרק מלאכותי.

 

כל סוג של מחלה דורש טיפול שונה, לכן ישנה חשיבות רבה לאבחון נכון של הגורם לדלקת מפרקים. ללא טיפול מתאים הדלקת עלולה להחמיר ולגרום נזק משמעותי למפרק עד להיווצרות נכות צמיתה. רשלנות באבחון של דלקת מפרקים שגרמה למטופל נזק חמור, יכולה להיות עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית.

 

מתן תרופות שאינן מתאימות לדלקת מפרקים

 

במקרים מסוימים למרות שהאבחנה המדויקת, החולה מקבל טיפול רשלני בדלקת מפרקים, שיכול לבוא לידי ביטוי במתן תרופות לא מתאימות, מבלי לבדוק את הרקע הרפואי של החולה. או מתן תרופות בעלות תופעות לוואי שליליות ביותר, כמו למשל מתן סטרואידים שמטרתם להפחית את חומרת הדלקת, אך בשימוש ארוך טווח, עלולים לגרום נזק חמור למערכת החיסון.

 

כמו כן, הרופא נדרש לעקוב אחרי מצבם הבריאותי של החולים ולדאוג לכך שיבינו את תופעות הלוואי, ואת מידת הצורך להפסיק את נטילת התרופה, בהתאם לתסמינים חריגים. מעבר לכך, רשלנות רפואית בטיפול יכולה לבוא לידי ביטוי במקרים שבהם הטיפול לא התאים לסוג הדלקת, או הוביל להחמרת התסמינים. 

 

במקרה של חשש לרשלנות רפואית באבחון או בטיפול בדלקת מפרקים, יש לפנות לעורך דין המתמחה בתחום הרשלנות הרפואית, כדי לברר האם קיימת עילה להגשת תביעה. עורך הדין אוסף את המסמכים הרפואיים ואת התיעוד ברשומה הרפואית ומפנה את המטופל למומחה רפואי.

 

המומחה יכול לברר האם קיים קשר סיבתי בין התנהלות הרופא לנזק, ולהכריע האם הרופא סטה מרמת הזהירות הסבירה, כאשר סטייה זו גרמה נזק למטופל. בעקבות חוות דעת של המומחים ניתן להחליט האם יש עילה להגשת תביעה נגד הרופא המטפל. כדי לקבל פיצויים התובע נדרש להוכיח בפני בית המשפט שנגרם לו נזק בשל הטיפול הרשלני של הנתבע.
 


 

יש לך שאלה בנושא? מלא/י פרטיך כאן
שלח

מאמרים ופסקי דין נוספים בתחום
מחלת הסרטן - רשלנות רפואית באבחון וטיפול בסרטן

רשלנות רפואית בסרטן - כיצד יש להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית באיחור באבחון גידול? קראו עוד באתר "רשלנות רפואית" תמצאו פסקי דין, מאמרים, פנייות לעורכי דין ללא התחייבות... 

אבחון לקוי או טעות בפענוח תוצאות בדיקת מאמץ עלולים לשמש עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית, זאת כאשר נגרם לנבדק נזק כתוצאה מהתנהלות לא סבירה של הרופא המטפל. 

חוק הגזזת נחקק על מנת להעניק פיצוי לפנים משורת הדין לחולי גזזת אשר עברו הקרנות על ידי המדינה.. האם התפתחות סרטן הינו רשלנות רפואית?. 

התובע סובל מנזקים נוירולוגים בגין ניתוח רשלני על ידי מתמחה להוצאת גידול מבלוטת יותרת המוח... 

האם התובע, אשר איבד את פרנסתו בגין רשלנות רפואית, יזכה לפיצויים בגין נזק כלכלי עקיף? 

האם נטל הראיה בתביעה שעניינה רשלנות רפואית בבדיקת קולונסקופיה יעבור לכתפי הרופאים בגין רשלנות רפואית בניהול רשומות רפואיות וקבלת הסכמה מדעת... 

האם ניתן היה לאבחן את סרטן בלוטת התריס במהלך הבדיקות בשרשרת החיול או במרפאה בניצנים? האם תזכה משפחתה של החיילת שנפטרה בעקבות מחלת הסרטן לפיצויים מתוקף חוק הנכים? קראו עוד... 

האם התנהלותם של רופאי העור, אשר לא הקפידו על רישום רפואי הולם בעת הטיפול, הייתה רשלנית? האם עקב רשלנות זו התפתח הגידול הסרטני באפו של התובע?  

רשלנות רפואית? האם רופא תורן אשר הגיע לביתה של מטופלת ושגה באבחון הבדיקה, העניק טיפול רשלני? האם מותה של המטופלת, יום לאחר מכן בבית החולים, מטיל את האחריות על כתפיו של הרופא התורן? קראו עוד... 

רשלנות רפואית - האם הטיפול הרשלני בחדר המיון במטופלת הסובלת מדלקת בקרום המוח, הביא בסוף למותה של המנוחה? קראו עוד... 

חברת "ביקורופא" חתמה על הסכמי פשרה במסגרתו היא תשלם פיצויים בסך כ-2 מיליון שקלים לאישה ובני משפחתה... 

תביעת פיצויים בגין רשלנות רפואית לאחר שלא נערכו לילדה בדיקות דם חרף ארבעה התקפים של שיתוק על שם בל... 

האם רשלנות באבחון מחלה? רופא משפחה המליץ על דיאטה במקום להפנות את המטופל לקבלת טיפול רפואי תרופתי... 

האם רופאי בית החולים נהריה פעלו תוך רשלנות רפואית ולא השכילו לאבחן את האירוע המוחי ממנו סבל המנוח? 

בית המשפט המחוזי פסק פיצויים בסך 16.1 מיליון שקלים בגין רשלנות רפואית באבחון התייבשות תינוק בחדר מיון... 

האם רשלנות רפואית באבחון מחלה בבית אבות גרמה לפטירתו המצערת של המנוח בגיל 69 בלבד? האם היה על רופאת המוסד להקשיב לבני משפחתו של המנוח? 

המטופל, צעיר בן 26, הגיע לחדר המיון כאשר הוא סובל מכאבי ראש, שיעולים, שלשולים וחום. הרופאים ערכו בדיקת א.ק.ג ושחררו את החולה לביתו. 36 שעות לאחר מכן הוא נמצא ללא רוח חיים במיטתו... 

ביצוע בדיקה שטחית במסגרת ביקור בית. אי אבחון אירוע מוחי והפניה לרופא משפחה במקום לחדר מיון,.. 

האם רופא משפחה אשר לא אבחן מפרצת מוחית, התנהל באופן רשלני? 

האם אי ביצוע בדיקת ה-CT במועד גרם למטופל לסבול מעיוורון? האם אי אבחון המחלה עולה כדי רשלנות רפואית? תגיות: אנטיביוטיקה, אבודרט, נכות, טיפול אלטרנטיבי, דיאבטס אינסיפידוס, אווסטין, אינסולין, עילת תביעה,