www.rashlanut-refuit.org

רשלנות רפואית בניתוח עפעפיים

רשלנות רפואית בניתוח עפעפיים

ניתוח עפעפיים הוא ניתוח פלסטי שמטרתו לשפר את המראה האסתטי, להעניק לפנים מראה צעיר יותר וגם לשפר את שדה הראייה, זאת באמצעות הסרת עודפי עור ושומן מסביב לעיניים. את הניתוח להרמת עפעפיים מבצע מנתח פלסטי או מנתח עיניים המומחה בתחום זה.

 

במסגרת הניתוח מורחקים עודפי עור הגורמים לקמטים מסביב לעיניים, ואף לעתים מפריעים לראייה, וגם גורמים לשקיות שחורות מתחת לעיניים, אשר נוצרות עקב הצטברות שומן הפורץ מאחורי גלגל העין אל מתחת לעור. ישנם שני סוגי ניתוחים בעפעפיים: האחד, ניתוח בעפעף התחתון שנועד לסלק רקמות שומן מתחת לעין, והשני, ניתוח בעפעף עליון אשר מבוצע אם יש עור עודף בעפעף העליון שצונח מעבר לקו הריסים. שני הניתוחים נערכים בהרדמה מקומית עם חומר טשטוש ונמשכים כשעה.

 

צלקות בולטות לאחר ניתוח עפעפיים

 

בעפעף התחתון מבצע המנתח חתך בחלקו הפנימי של העפעף, ולאחר מכן מוציא את השומן שנמצא בשק העין ועודפי עור וסוגר את המקום בתפרים עדינים, כך שלא אמורה להישאר צלקת חיצונית. בניתוח בעפעף העליון המנתח מבצע חתך באמצע העפעף, מסיר את עודף העור והשומן ותופר אותו, כך כשהעין פתוחה החתך נמצא בתוך הקפל ואינו בולט.

 

לאחר הניתוח נוצרת נפיחות עם שטפי דם תת עוריים, החולפת עם הזמן, והצלקות אמור להתאחות ולהיות מוסתרות. במקרים מסוימים, המטופלים אינם מרוצים מתוצאות הניתוח, עקב שינוי בצורת העפעף, חוסר סימטריה בין העפעפיים, צלקות בולטות וכדומה. לעתים נדירות נגרמים סיבוכים קשים כגון: פזילה או ראיה כפולה, צניחת עפעף עליון כתוצאה מפגיעה בשריר, הפרעה בראיה עקב דימום מאחורי גלגל העין, פגיעה בזקיקי הריסים ונשירת ריסים, הופעת ציסטות בשולי העפעף, ועוד.

 

כדי לברר אם יש עילה להגשת תביעה בגין רשלנות רפואית, יש להתייעץ עם עורך דין המתמחה בתחום הנזיקין ולקבל חוות דעת של מומחים רפואיים. במקרה שנמצא קשר סיבתי בין הנזק שנגרם למטופל לבין התנהלות לא סבירה של המנתח, ייתכן כי יש מקום לתבוע פיצויים.

 

הסבר על סיכונים נדירים שיכולים להתממש

 

מכיוון שניתוח פלסטי הוא בדרך כלל ניתוח שאינו מתחייב מבחינה רפואית, מוטלת על רופאים העוסקים בתחום כירורגיה פלסטית אחריות מוגברת, ומצופה מהם להסביר למנותחים על כל הסיבוכים האפשריים כולל סיכונים נדירים שיכולים להתממש. כמו כן עליהם להציג את האפשרויות הנוספות לביצוע הניתוח, ונדרש מהם לתאם ציפיות ולהסביר מה אמורה להיות התוצאה בצורה המדויקת ביותר.

 

כחלק מחובה זו, מחויבים הרופאים לקבל הסכמה מדעת של המנותחים, אשר בה מפורטים הסיכונים והסיבוכים האפשריים. חתימה על הטופס מהווה הסכמה של המנותח לעבור את ההליך בהתאם לתנאים שכתובים בו ולהסברים שקיבל בכתב ובעל פה. אי חתימה על הטופס מהווה רשלנות רפואית, עקב פגיעה באוטונומיה של המנותח.


היעדר רישום של ניתוח עפעפיים

 

בתביעת רשלנות רפואית שהוגשה לבית משפט השלום בראשון לציון, טענה התובעת כי עברה ניתוח לשאיבת שומן, ניתוח מתיחת בטן, וכן ניתוח להרמת עפעפיים. בעקבות סיבוך שהתרחש לאחר הניתוח וחוסר טיפול ראוי מצד הרופא המנתח, נותרה לה נכות אסתטית בצורת עיוות של הבטן התחתונה, חוסר סימטריה וצלקות. בנוסף טענה כי המנתח לא קיים כל רישום בעניין הרמת העפעפיים, לא בדו"ח מהלך ניתוח ולא בסיכום האשפוז, ומדובר לטענתה בליקוי חמור, שבגינו היא זכאית לקבל פיצויים גם ללא הוכחת נזק.

 

לאחר שמיעת הצדדים וחוות דעת של מומחים מטעמם, סבר בית המשפט כי המנתח התנהל ברשלנות ואף לא נתן הסבר סביר להיעדרו של כל רישום בעניין ניתוח העפעפיים. לבסוף קבע כי יש לפצות את התובעת בסך כולל של 200,000 שקלים, בגין כאב וסבל שנגרמו לה כתוצאה מן הסיבוך, בהתחשב בשיעור הנכות הצמיתה, וכן עבור עלות הניתוח המתקן.
 


 

יש לך שאלה בנושא? מלא/י פרטיך כאן
שלח

מאמרים ופסקי דין נוספים בתחום

התביעה היא בגין נזקים שנגרמו לתובעים עקב רשלנות רפואית בביצוע ניתוח קשירת חצוצרות. בעקבות כשלון הניתוח נולדה לנתבעים ביתם החמישית. 

התובעת הגיעה לנתבע על מנת לעבור ניתוח קיצור קיבה. המנתח בחר לנתחה בשיטה שאינה מקובלת הקרויה ניתוח על שם סקופינרו... 

פיצויי בשל רשלנות רפואית בניתוח הקטנת שדים - לטענת התובעת, תוצאות הניתוח הן איומות כלשונה, לאחר שבשדיה נותרו אף כיום, 7 שנים לאחר הניתוח, צלקות מכוערות ומגעילות לא נוחות קשות להסתרה ובולטות 

התובעת פנתה לנתבעת, לקבלת יעוץ בדבר אפשרות למתיחת פנים, והוצע על ידה, טיפול חדשני בשיטת אפאטוס.  

ניתוח השתלת שיער נכשל וגרם לנזק אסתטי ולצלקות בראשו של התובע. 

הנתבע, רופא מומחה לכירורגיה פלסטית, ביצע ניתוח פלסטי-אסתטי באפה של התובעת. ניתוח זה בוצע, לטענת התובעת, ברשלנות, והיא תובעת פיצוי בגין נזקיה.  

התביעה הינה תביעה בגין רשלנות רפואית ונזק שנגרם לתובעת ולבני משפחתה בעקבות ניתוח שעברה התובעת בעקבות זאת שסבלה מהשמנת יתר.  

התובע הגיש תביעה זו כנגד הנתבע לפיצויים, עפ"י פקודת הנזיקין, בגין ניתוחי אף כושלים שבצעו באפו בבית חולים "כרמל" חיפה ע"ש ליידי דיוויס.  

התובע עבר ניתוח פלסטי אשר הותיר באפו מספר כשלים בולטים: צלקות, חור במחיצת האף ונפיחות בולטת. התובע זכה בפיצוי על נזק לא ממוני והחזר כספי בגין הניתוח 

התובע הגיע לניתוח באיבר מינו לצורך הארכה ועיבוי האיבר. בפני התובע הוצגו דוגמאות של אברי מין לאחר ניתוח. לתובע לא הוצגו הסיכונים הכרוכים בביצוע הניתוח. התוובע סובל מתופעות קשות באיבר מינו. 

בית המשפט פסק פיצויים בסך כמיליון שקלים בגין רשלנות רפואית בקבלת הסכמה מדעת לניתוח תיקון ראיה Lasik... 

בית המשפט קבע כי חוות הדעת הרפואית אשר צורפה לכתב התביעה לא הייתה מפורטת כנדרש. אי לכך, נדחתה תביעה בגין רשלנות רפואית בניתוח הקטנת חזה... 

על פי חוק זכויות החולה, כל מטופל או מטופלת חייב\ת לתת הסכמה מדעת לפני טיפול רפואי. עניין זה הינו בעל חשיבות יתרה בניתוחי ברירה כגון ניתוח להקטנת חזה... 

התובע טען כי הרופאים לא השכילו לאבחן קרטוקונוס ממנו סבל, האם מדובר ברשלנות רפואית בניתוח לייזר מסוג Lasik?  

האם המטופל נתן הסכמה מדעת לביצוע ניתוח לייזר מסוג Lasik לתיקון ראיה? האם התובע היה מסרב לו ידע את הסיכון המדובר? 

ניתוח הגדלת חזה הינו ניתוח אלקטיבי, דהיינו ניתוח מבחירה. אי לכך, הפסיקה קבעה כי ההסבר הנדרש לביצוע הליכים רפואיים אלו, שאינם מחויביי המציאות, הינו נרחב יותר מניתוח רגיל... 

האם חובה על מטופל, אשר נגרם לו נזק בגין רשלנות רפואית בניתוח לייזר לתיקון ראיה, לעבור ניתוח מתקן על מנת לשפר מצבו הבריאותי? 

האם ניתוח לייזר לתיקון רוחק ראיה, אשר בוצע באופן חדשני במכון לניתוחי לייזר, התבצע בצורה רשלנית? האם הופרה חובת הזהירות? 

האם הניתוח הראשוני (בשתי העיניים) והניתוח המתקן (בעין ימין) בוצעו ברשלנות? האם הייתה הסכמה מדעת? האם התקיים קשר סיבתי? קראו עוד בפורטל רשלנות רפואית 

בחורה כבת 24 שנים עברה 3 ניתוחים באפה שגרמו לפגיעה תפקודית ולפגם אסתטי. כיום, התובעת סובלת מאף עקום, בעיות בנשימה ועוד נזקי גוף שונים... תגיות: דליפת סיליקון,