www.rashlanut-refuit.org

הורי קטין שנפטר בגיל שלוש, הגישו תביעה בגין רשלנות בלידה

הורי קטין שנפטר בגיל שלוש, הגישו תביעה בגין רשלנות בלידה

הורים לקטין שנפטר בהיותו בן שלוש שנים, הגישו תביעה לבית משפט השלום בתל אביב - יפו, בגין רשלנות רפואית, כנגד בית החולים, בשל ניהול רשלני של הלידה. הקטין נולד ללא נשימה, ונזקק להחייאה. אי לכך נגרם לו נזק מוחי, בשל תשניק סב לידתי, והוא נותר עם שיתוק מוחין קשה ונכות בשיעור 100%% עד  ליום פטירתו בגיל שלוש שנים וחודשיים.

 

האם ילידת 1966, שזוהי לידתה הרביעית, ולה שלושה ילדים בריאים, הגיעה לבית החולים בשבוע ה- 39 להריונה, בחודש נובמבר 2002, לאחר שירדו לה המים והיו לה צירים לא סדירים. חשוב להדגיש, כי כל הבדיקות שבוצעו לפני הלידה בטיפת חלב היו תקינות, לרבות סקירת מערכות מורחבת.

 

בבדיקת המוניטור התגלו האטות משתנות בדופק העובר

 

בעת היותה בבית החולים התובעת נבדקה ונמצא מצג ראש פתיחה של סנטימטר אחד, מחיקה של שבעים אחוזים צוואר אחורי ומי שפיר צלולים. וכן, בוצעה בדיקת מוניטור שנמצאה תקינה. כעבור שעתיים בוצעה בדיקת מוניטור נוספת, שהדגימה צירים מעט יותר סדירים וקו בסיס בתחום הנורמה. בהמשך התובעת חוברה למוניטור באופן רציף עד הלידה, ונרשמה האטה בדופק העובר, אך כאשר התובעת שינתה את תנוחתה, הוא חזר להיות תקין.

 

לאחר כארבע שעות ניתנה הוראה לזירוז הלידה, באמצעות מתן פיטוצין ולאחר הרדמה אפידורלית, החלו צירים ספונטאניים. במקביל לביצוע האפידורל, אובחנה  האטה בדופק העובר למשך עשר דקות ובמהלך כל הלידה נרשמו האטות משתנות. התובעת הגיעה למצב של פתיחה מלאה, בזמן שהנתונים במוניטור הצביעו על החרפת המצב בדופק העובר, חרף זאת הרופא החליט להמשיך בלידה רגילה.

 

הרופאים התעכבו בחילוץ העובר, למרות האטת הדופק

 

התובעים טענו כי הצוות הרפואי התרשל, מאחר ובמהלך הלידה הדופק של התינוק הואט, אך הלידה נמשכה בכל זאת באופן טבעי, עד שהוחלט לשלוף את העובר באמצעות שולפן ריק, אך כשפעולה זו נכשלה, הוא חולץ באמצעות מלקחיים כשהוא מצוי במצב קשה ביותר, כשחבל הטבור כרוך פעמיים סביב צווארו והיו  סימנים לחנק על צווארו מחבל הטבור.

 

מומחה בגניקולוגיה ומיילדות, מטעם התובעים, טען כי תהליך הלידה, היה צריך להסתיים לכל היותר תוך חצי שעה מתחילת הלידה, כאשר היולדת כבר נמצאת  בפתיחה גמורה. לאור ההחמרה בהאטות דופק העובר, היה צריך לסיים את הלידה ולא להמתין עד שיהיה מאוחר מדי, כפי שקרה למרבה הצער. לטעמו של המומחה, ההחלטה ליילד באמצעות וואקום, התקבלה באיחור רב. מנגד טענו הנתבעים כי ההחלטה להמשיך בלידה נרתיקית, היתה סבירה, בהתאם לנתונים שהראה המוניטור ולא נפל פגם בביצוע הלידה.

 

האם שיתוק המוחין נגרם בשל העיכוב בלידה?

 

בית משפט השלום בתל אביב - יפו, קבע כי התנהלות הצוות הרפואי במהלך הלידה היתה רשלנית, והוא דן בקשר הסיבתי שבין ההתרשלות לנזק שנגרם  לתינוק. המומחים היו חלוקים לגבי הנסיבות להיווצרות שיתוק המוחין, בעוד שהמומחה מטעם התובעים, ייחס את שיתוק המוחין לתשניק סב לידתי, העלו מנגד המומחים מטעם הנתבעים את האפשרות שהשיתוק נגרם כתוצאה מזיהום תוך רחמי, במהלך ההיריון.

 

הורי הקטין יפוצו בסכום של כשני מיליון שקלים

 

לאחר ששמע בית המשפט את טענות הצדדים, הוא קבע לפי מאזן ההסתברויות, כי קיים קשר סיבתי בין נסיבות לידת התינוק לבין הנזק החמור שנגרם לו. בנסיבות אלה פסק כי ההורים יקבלו פיצוי בגין כאב וסבל, קיצור תוחלת חיים, הפסד השתכרות והוצאות רפואיות, בסך כולל של 2,144,819 שקלים, בנוסף הנתבעים יישאו בהוצאות משפט בסך 515,000 שקלים.

 

ת"א 68905-06 


 

יש לך שאלה בנושא? מלא/י פרטיך כאן

שלח

מאמרים ופסקי דין נוספים בתחום

פסק דין - רשלנות רפואית בביצוע גרידה גרמה לכריתת רחם וסכנת חיים

התובעת עברה גרידה, אשר בוצעה על-ידי הנתבע. מיד לאחר הגרידה התקין הנתבע בגוף התובעת התקן תוך רחמי. כעבור מספר ימים החל בגוף התובעת דימום חזק בעקבות נקב ברחם. לצערה, נאלצו הרופאים לכרות את רחמה... 

רשלנות רפואית ופיצויים - אי אבחון מום מולד של חוסר באמה

התובע נולד עם חוסר מולד באמה הימנית. בסקירת הריון שבוצעה לאם התובע במהלך הריונה עמו לא זוהה המום אצל התובע.  

פיצויים בגין רשלנות רפואית באבחון תוצאות בדיקת אולטראסאונד

בדיקת אולטראסאונד ואבחון רשלני - התובעת הרתה באמצעות הפריית מבחנה. היה זה הריון ראשון לאחר טיפולי פוריות שנמשכו כשלוש שנים. מהלך ההריון היה תקין, והיא נרשמה ללידה במרכז הרפואי "שערי צדק". 

רשלנות רפואית - אי אבחון גפיים הקצרות בבדיקת אולטראסאונד

בשבוע 21.5 להיריון, במסגרת בדיקת אולטרא סאונד לסקירת מערכות נצפה קיצור משמעותי באורך העצמות הארוכות של הגפיים ביחס לשאר איברי העובר.  

רשלנות רפואית באי-גילוי מום בעין העובר - פיצויים

התובעת נולדה עם מום מולד בעיניה וכשהיא עיוורת. בכתב התביעה טענו התובעים לרשלנות של הנתבעים באי גילוי מומה של התובעת. 

פיצויים בשל רשלנות רפואית בבדיקת מי שפיר - גרימת עיוורון

מספר ימים ימים לאחר הלידה הבחינה האם כי עינה השמאלית של ביתה סגורה. הבדיקות הצביעו כי התינוקת סובלת ממיקרופטלמיה בעין שמאל ומהתפתחות בלתי תקינה של הרשתית.  

רשלנות רפואית שגרמה להידבקות בדלקת מעיים

הידבקות לאחר לידה וזיהום, רשלנות רפואית - המערערת נולדה בשנת 1957 בבית החולים אלישע. כעבור שישה ימים הוחזרה לביתה. מספר ימים לאחר מכן נתגלתה אצלה תופעה של הקאות ואיבוד נוזלים.  

הפסקת הריון ללא הצדקה - פיצויים בגין רשלנות רפואית

רופאי קופת החולים גרמו להפסקת הריונה של התובעת ללא הצדקה. 

רשלנות רפואית בבדיקת מי שפיר - לידה מוקדמת בחודש השישי

התובעים הינם הוריה של תינוקת אשר נולדה טרם זמנה, כאשר אמה, התובעת הראשונה, הייתה בחודש השישי להריונה. 

פיצויים לתינוק הסובל ממום מולד במערכת השתן - הולדה בעוולה ורשלנות

הרופאים לא השכילו לאבחן את המום המולד במערכת השתן ממנו סובל התובע. אי לכך, הוגשה כנגדם תביעה בגין רשלנות רפואית שעילתה הולדה בעוולה... 

אשה שנכנסה להריון עם התקן תוך רחמי, הגישה תביעה בגין רשלנות רפואית בהריון

אם שהיתה בהריון עם התקן תוך-רחמי, בחרה להתעלם מהסיכון הרפואי, ולהקשיב להמלצת הרב, שעודד אותה להמשיך בהריון. הקטין נולד בלידה המוקדמת, כשהוא סובל משיתוק מוחין, וההורים טענו כי הם לא קיבלו את המידע הרפואי המלא, על כן הגישו תביעה לפיצויים בגין רשלנות רפואית בהריון ובלידה.  

האם הרופא היה צריך לשלוח את המטפלת לטיפול הפריה חוץ גופית במועד מוקדם יותר?

התובעת עברה טיפולי פוריות במהלך שש שנים ונשלחה לטיפול הפריה חוץ גופית בהיותה בת 41. האם מדובר ברשלנות? 

פיצוי לתובעת שנולדה עם חוסר בארבע אצבעות בכף היד

האם עברה במהלך ההריון 6 בדיקות אולטרסאונד שנמצאו תקינות, עם זאת בתה נולדה עם מום של חוסר בארבע אצבעות בכף ידה הימנית. 

האם הרופא שלא אבחן את המום בעמוד השדרה של העובר התרשל?

אם כבדת משקל נשלחה לביצוע סריקת מערכות במכון מור. הבדיקה יצאה תקינה, אך התינוקת נולדה עם מום גדול בעמוד השדרה, הגורם לה סבל רב לאורך כל חייה. 

האם ניתוח קיסרי היה מונע את הנזק המוחי שנגרם לילדה?

ההורים הגישו תביעה בגין רשלנות בלידה, בטענה כי הרופא נדרש לבצע ניתוח קיסרי, במקום לידה טבעית. 

הורי קטין שנפטר בגיל שלוש, הגישו תביעה בגין רשלנות בלידה

הורים לקטין שנפטר בגיל שלוש שנים, תבעו את בית החולים, בגין ניהול רשלני של הלידה. הקטין שסבל מהאטות בדופק, בעת הלידה, נולד ללא נשימה, ובשל תשניק סב לידתי, הוא נותר עם שיתוק מוחין ונכות בשיעור 100%. 

לבני דודים נולד ילד בעל מומים, האם הצוות הרפואי פעל ברשלנות?

התינוק להורים שהם קרובי משפחה נולד עם תסמונת Bardet Biedl, לאחר כעשרים שנה, הגישו ההורים תביעת רשלנות רפואית, בגין נזק גוף שנגרמו לבנם בשל הולדתו בעוולה. 

האם ניתן היה למנוע את מותה הטרגי של הילדה?

ילדה שנולדה עם מומים רבים, נפטרה בגיל 10, ההורים תובעים את בית החולים בגין רשלנות בהריון ובלידה. 

רשלנות בהריון והתיישנות בעקבות פסק דין המר - החלטה של השופטת דורנר

החלטה של השופטת דורנר אשר מאתגרת את פסק דין המר בכל הנוגע להתיישנות בגין רשלנות בלידה והולדה בעוולה... 

לידה מוקדמת לאחר הריון עם התקן תוך רחמי - האם רשלנות רפואית?

האם הריון עם התקן תוך רחמי הסתיים בלידה מוקדמת בגין רשלנות רפואית? האם האישה לא קיבלה מידע אודות הסיכונים שבהריון עם התקן תוך רחמי? תגיות: אוביטרל,