www.rashlanut-refuit.org

רשלנות רפואית בניתוח הקטנת חזה

רשלנות רפואית בניתוח הקטנת חזה

ניתוח להקטנת שדיים, מיועד לנשים בעלות חזה נפול, גדול וכבד, אשר סובלות מעודף משקל, וממגבלות פיזיות בזמן פעילות אירובית, מעומס על הגב ובעיות יציבה, מגירויים על העור מתחת לשדיים ומסימני חריצים בכתפיים מרצועות החזייה.

 

הקטנת חזה הוא הליך כירורגי שנמשך בין שעתיים לארבע שעות, ונועד להרים ולעצב מחדש שדיים נפולים, באמצעות הוצאת עודפי רקמת שד ועור. הניתוח הפלסטי נעשה בדרך כלל תחת הרדמה כללית, ובמהלכו המנתח מבצע חתך מסביב לעטרה וחתך נוסף בחלקו התחתון של השד מהחתך שמסביב לעטרה ועד לקפל.

 

בתום השלמת החתכים המנתח מרים את העטרה והפטמה, מסיר רקמות עור ושומן, ולאחר מכן מהדק את השד בצורתו החדשה, מחזיר את העטרה והפטמה למקום ותופר את כל החתכים. את הצורה הסופית של הציצים ניתן לראות לאחר שלושה עד שישה חודשים, כאשר החתכים יחלימו והנפיחות תיעלם.

 

פגיעה ביכולת ההנאה המינית לאחר הניתוח

 

ניתוח להקטנת או הגדלת חזה כרוך כמו כל הליך כירורגי בסיכונים ובסיבוכים. לאחר הניתוח ייתכן שהמטופלת תסבול מדימומים, זיהומים, ונפיחות של האזור המנותח. נשים מסוימות לא יוכלו להניק לאחר הניתוח, וכן עלולות להישאר צלקות בולטות וקיים חשש לאובדן סימטריה בשדיים. במקרים נדירים עלול להתפתח נמק בעטרה או בפטמה, אשר גורם לפגיעה ממשית ביכולת ההנאה בעת קיום יחסי מין.

 

טרם הניתוח על הרופא להסביר למטופלת במה כרוך ההליך ולקבל את הסכמתה לביצועו. רשלנות רפואית בניתוח להקטנת חזה, יכולה לבוא לידי ביטוי בפגיעה באוטונומיה עקב אי מתן הסכמה מדעת, גרימת נזק חמור עקב התנהלות בלתי סבירה, או באי מעקב אחר המטופלת. תביעת רשלנות רפואית בניתוח הקטנת שדיים, תוגש רק לאחר שהוכח באמצעות רופאים מומחים, כי אכן קיים קשר סיבתי בין התנהלות הרופא המנתח לבין הנזק המשמעותי שנותר למטופלת.

 

בית המשפט יבחן את התיק באמצעות התיעוד ברשומה הרפואית, שמיעת חוות דעת של מומחים ועיון בתביעות דומות. בית המשפט יקבע האם התקיימו היסודות של עוולת הרשלנות, ובמידה ויחליט כי אכן מדובר ברשלנות רפואית, הוא יחייב את הנתבעים לשלם לתובעת פיצויים בהתאם לחומרת הנזק שנגרם לה.

 

רשלנות עקב פגיעה ביכולת הנקה של מנותחת 

 

התובעת הגישה לבית המשפט תביעה לפיצויים בגין נזקי גוף עקב רשלנות רפואית שנגרמה לה במהלך ניתוח פלסטי להקטנת חזה. בכתב התביעה, טענה התובעת כי לא קיבלה את מלוא המידע בדבר הסיכונים הצפויים בהליך טרם ביצוע הניתוח. הנזק מהטיפול הרשלני בא לידי ביטוי בצלקות בטן לא סבירות ובמבנה ומיקום לא סביר של הפטמות, אשר מנע ממנה אפשרות הנקה עתידית.

 

לאחר מסירת כתב התביעה, הרופא הנתבע נמנע מהגשת כתב הגנה ולא התייצב להליך השיפוטי. חברת הביטוח, הגישה כתב הגנה אך בשל מחדלים שונים, הורה השופט למחוק אותו. על כן התובעת ביקשה לקבל פסק דין בהיעדר הגנה.

 

על פי חוות דעת של המומחה הרפואי מטעם בית המשפט, הייתה התרשלות באופן הטיפול ונמצא כי הנזק שנגרם לתובעת היה מבוסס. חוות הדעת תמכה בטענת התובעת שלפיה היה על הרופא המטפל להזהירה מראש מפני אפשרות עתידית של שלילת יכולת ההנקה, והימנעות מכך עלתה לכדי רשלנות.

 

לאור העובדה שפסק הדין ניתן בהיעדר הגנה ולא הוצגו דעות סותרות, השופט קיבל את חוות הדעת ואת טענות התובעת לרשלנות. עם זאת, נטל הוכחת הנזק בגין טיפול זה הוטל על כתפי התובעת. בסופו של יום, התביעה התקבלה והנתבעים חויבו בתשלום פיצויים בסך של 660,000 שקלים בגין רשלנות בניתוח הקטנת חזה. 

 


 

יש לך שאלה בנושא? מלא/י פרטיך כאן
שלח

מאמרים ופסקי דין נוספים בתחום

התביעה היא בגין נזקים שנגרמו לתובעים עקב רשלנות רפואית בביצוע ניתוח קשירת חצוצרות. בעקבות כשלון הניתוח נולדה לנתבעים ביתם החמישית. 

התובעת הגיעה לנתבע על מנת לעבור ניתוח קיצור קיבה. המנתח בחר לנתחה בשיטה שאינה מקובלת הקרויה ניתוח על שם סקופינרו... 

פיצויי בשל רשלנות רפואית בניתוח הקטנת שדים - לטענת התובעת, תוצאות הניתוח הן איומות כלשונה, לאחר שבשדיה נותרו אף כיום, 7 שנים לאחר הניתוח, צלקות מכוערות ומגעילות לא נוחות קשות להסתרה ובולטות 

התובעת פנתה לנתבעת, לקבלת יעוץ בדבר אפשרות למתיחת פנים, והוצע על ידה, טיפול חדשני בשיטת אפאטוס.  

ניתוח השתלת שיער נכשל וגרם לנזק אסתטי ולצלקות בראשו של התובע. 

הנתבע, רופא מומחה לכירורגיה פלסטית, ביצע ניתוח פלסטי-אסתטי באפה של התובעת. ניתוח זה בוצע, לטענת התובעת, ברשלנות, והיא תובעת פיצוי בגין נזקיה.  

התביעה הינה תביעה בגין רשלנות רפואית ונזק שנגרם לתובעת ולבני משפחתה בעקבות ניתוח שעברה התובעת בעקבות זאת שסבלה מהשמנת יתר.  

התובע הגיש תביעה זו כנגד הנתבע לפיצויים, עפ"י פקודת הנזיקין, בגין ניתוחי אף כושלים שבצעו באפו בבית חולים "כרמל" חיפה ע"ש ליידי דיוויס.  

התובע עבר ניתוח פלסטי אשר הותיר באפו מספר כשלים בולטים: צלקות, חור במחיצת האף ונפיחות בולטת. התובע זכה בפיצוי על נזק לא ממוני והחזר כספי בגין הניתוח 

התובע הגיע לניתוח באיבר מינו לצורך הארכה ועיבוי האיבר. בפני התובע הוצגו דוגמאות של אברי מין לאחר ניתוח. לתובע לא הוצגו הסיכונים הכרוכים בביצוע הניתוח. התוובע סובל מתופעות קשות באיבר מינו. 

בית המשפט פסק פיצויים בסך כמיליון שקלים בגין רשלנות רפואית בקבלת הסכמה מדעת לניתוח תיקון ראיה Lasik... 

בית המשפט קבע כי חוות הדעת הרפואית אשר צורפה לכתב התביעה לא הייתה מפורטת כנדרש. אי לכך, נדחתה תביעה בגין רשלנות רפואית בניתוח הקטנת חזה... 

על פי חוק זכויות החולה, כל מטופל או מטופלת חייב\ת לתת הסכמה מדעת לפני טיפול רפואי. עניין זה הינו בעל חשיבות יתרה בניתוחי ברירה כגון ניתוח להקטנת חזה... 

התובע טען כי הרופאים לא השכילו לאבחן קרטוקונוס ממנו סבל, האם מדובר ברשלנות רפואית בניתוח לייזר מסוג Lasik?  

האם המטופל נתן הסכמה מדעת לביצוע ניתוח לייזר מסוג Lasik לתיקון ראיה? האם התובע היה מסרב לו ידע את הסיכון המדובר? 

ניתוח הגדלת חזה הינו ניתוח אלקטיבי, דהיינו ניתוח מבחירה. אי לכך, הפסיקה קבעה כי ההסבר הנדרש לביצוע הליכים רפואיים אלו, שאינם מחויביי המציאות, הינו נרחב יותר מניתוח רגיל... 

האם חובה על מטופל, אשר נגרם לו נזק בגין רשלנות רפואית בניתוח לייזר לתיקון ראיה, לעבור ניתוח מתקן על מנת לשפר מצבו הבריאותי? 

האם ניתוח לייזר לתיקון רוחק ראיה, אשר בוצע באופן חדשני במכון לניתוחי לייזר, התבצע בצורה רשלנית? האם הופרה חובת הזהירות? 

האם הניתוח הראשוני (בשתי העיניים) והניתוח המתקן (בעין ימין) בוצעו ברשלנות? האם הייתה הסכמה מדעת? האם התקיים קשר סיבתי? קראו עוד בפורטל רשלנות רפואית 

בחורה כבת 24 שנים עברה 3 ניתוחים באפה שגרמו לפגיעה תפקודית ולפגם אסתטי. כיום, התובעת סובלת מאף עקום, בעיות בנשימה ועוד נזקי גוף שונים... תגיות: דליפת סיליקון,