www.rashlanut-refuit.org

רשלנות של רופא בביקור בית

רשלנות של רופא בביקור בית

אדם שאינו חש בטוב בשעות הלילה או במהלך שבתות וחגים, כאשר המרפאות סגורות, יכול להזמין רופא הביתה דרך קופת חולים או באופן פרטני. במהלך הבדיקה הרופא נדרש לעבור על ההיסטוריה הרפואית של המטופל, לאבחן את מצבו באמצעות בדיקה גופנית, להעניק טיפול רפואי ראוי, ובמידת הצורך להפנותו לחדר מיון.

 

מכיוון שלרוב מדובר במקרים דחופים שאינם סובלים דיחוי, והרופא אינו מכיר את המטופל כמו רופא המשפחה הקבוע, חלה עליו אחריות מוגברת לבדוק את המטופל ולהעניק לו טיפול הולם. יחד עם זאת קרו מקרים שבהם הרופא לא אבחן את הבעיה בזמן או התרשל במתן הטיפול, ועקב כך נגרם נזק חמור למטופל. 

 

טרם הגשת תביעה בגין רשלנות רפואית, חשוב לברר עם מומחים האם הרופא נהג בצורה סבירה במהלך ביקור בית, האם חרג מהנהלים המקובלים והאם נקט באמצעי זהירות שנדרשו כדי להבטיח את שלומו של המטופל. במקרה שנמצא קשר סיבתי בין הנזק שנגרם למטופל לבין התנהלות הרופא במהלך הביקור, ניתן להגיש תביעה ולדרוש פיצויים בגין עוולת רשלנות רפואית.

 

עוד מאמרים בנושא:
רשלנות רפואית באבחון ובטיפול באוטם שריר הלב, מתי ניתן לתבוע פיצויים?

 

רשלנות של רופא בביקור בית באבחון התקף לב

 

בתביעה שהוגשה בגין רשלנות רפואית, טענה התובעת כי בעקבות כאבים ולחץ בחזה הזמינה ביקור בית של רופא דרך חברה המספקת שירותים רפואיים לבית הלקוח. בזמן שהרופא שהה בביתה היא עברה אירוע באוטם בשריר הלב, אולם הרופא לא אבחן את מצבה ולא הפנה אותה לחדר מיון, אלא בדק אותה באופן שטחי ונתן לה כדורים.

 

לאחר כ 24 שעות פנתה התובעת לקופת החולים ומשם הופנתה באופן דחוף לבית חולים, אולם בשל העיכוב במתן טיפול, נותרה לה נכות צמיתה בשיעור של 25%. מנגד הכחיש הרופא את המיוחס לו, וטען כי אמר למטופלת שאם הכאבים לא יחלפו תוך שעה, עליה לפנות לבית החולים

 

בית המשפט העדיף את גרסתה של התובעת, שנתמכה בראיות ובחוות דעת של מומחים, וקבע כי הרופא לא פעל כנדרש מהרופא הסביר, מכיוון שלא אבחן את הבעיה ולא דאג להבהיר לה כי עליה לגשת בדחיפות לבית חולים, כדי לקבל טיפול ראוי, שיכול היה למנוע את נזקיה.

 

בנוסף קבע בית המשפט כי הרופא התרשל בכך שהגיע לביקור בית ללא מכשיר א.ק.ג. וחרף העובדה שהוא היה מודע לכאבים ולחץ בחזה שמהם סבלה, לא ערך בדיקה מקיפה. בנסיבות אלה נקבע כי קיים קשר סיבתי בין אי הפניית המטופלת לטיפול לבין הנזק שנגרם לה, וחייב את הרופא לשלם לתובעת פיצויים בגין רשלנות רפואית.

 

רשלנות באבחון של דלקת קרום המוח במהלך ביקור רופא

 

במקרה נוסף של רשלנות רפואית, הגישו הוריה של קטינה כבת חמש שנים שנפטרה כתוצאה מזיהום, תביעה בגין רשלנות באבחון דלקת קרום המוח. על פי עובדות התביעה, לאחר שהקטינה שבה מגן הילדים, היא התלוננה על כאבים וחולשה. הוריה נתנו לה תרופה להורדת החום והשכיבו אותה לישון.

 

אחרי הצהריים הילדה עדיין לא חשה בטוב, לכן פנו ההורים למוקד טלפוני של קופת החולים והופנו למוקד של חברת ביקור רופא. הרופא בדק את הילדה ונתן לה אופטלגין והמתין זמן מה לירידת החום שעמד על 39.8 מעלות. בבוקר למחרת הבחינה האם כי הופיעו כתמים כחולים על גופה של הבת, ובהמשך יצא לה דם מהפה והיא איבדה את הכרתה. האם לקחה אותה מיד לבית חולים ושם נפטרה. מניתוח שלאחר המוות עלה כי המוות נגרם בשל דלקת קרום המוח חיידקית.

 

בית המשפט קבע כי הרופא התרשל באבחון המחלה, וכלל לא שקל אפשרות של דלקת קרום המוח חרף תלונות המטופלת והתסמינים, ואף הרישום הרפואי שניהל לקה בחסר. על כן קבע כי הוא אחראי למותה של הקטינה, וחייב אותו לשלם להוריה פיצויים בסך של למעלה ממיליון שקלים.


 

יש לך שאלה בנושא? מלא/י פרטיך כאן
שלח

מאמרים ופסקי דין נוספים בתחום
מחלת הסרטן - רשלנות רפואית באבחון וטיפול בסרטן

רשלנות רפואית בסרטן - כיצד יש להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית באיחור באבחון גידול? קראו עוד באתר "רשלנות רפואית" תמצאו פסקי דין, מאמרים, פנייות לעורכי דין ללא התחייבות... 

אבחון לקוי או טעות בפענוח תוצאות בדיקת מאמץ עלולים לשמש עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית, זאת כאשר נגרם לנבדק נזק כתוצאה מהתנהלות לא סבירה של הרופא המטפל. 

חוק הגזזת נחקק על מנת להעניק פיצוי לפנים משורת הדין לחולי גזזת אשר עברו הקרנות על ידי המדינה.. האם התפתחות סרטן הינו רשלנות רפואית?. 

התובע סובל מנזקים נוירולוגים בגין ניתוח רשלני על ידי מתמחה להוצאת גידול מבלוטת יותרת המוח... 

האם התובע, אשר איבד את פרנסתו בגין רשלנות רפואית, יזכה לפיצויים בגין נזק כלכלי עקיף? 

האם נטל הראיה בתביעה שעניינה רשלנות רפואית בבדיקת קולונסקופיה יעבור לכתפי הרופאים בגין רשלנות רפואית בניהול רשומות רפואיות וקבלת הסכמה מדעת... 

האם ניתן היה לאבחן את סרטן בלוטת התריס במהלך הבדיקות בשרשרת החיול או במרפאה בניצנים? האם תזכה משפחתה של החיילת שנפטרה בעקבות מחלת הסרטן לפיצויים מתוקף חוק הנכים? קראו עוד... 

האם התנהלותם של רופאי העור, אשר לא הקפידו על רישום רפואי הולם בעת הטיפול, הייתה רשלנית? האם עקב רשלנות זו התפתח הגידול הסרטני באפו של התובע?  

רשלנות רפואית? האם רופא תורן אשר הגיע לביתה של מטופלת ושגה באבחון הבדיקה, העניק טיפול רשלני? האם מותה של המטופלת, יום לאחר מכן בבית החולים, מטיל את האחריות על כתפיו של הרופא התורן? קראו עוד... 

רשלנות רפואית - האם הטיפול הרשלני בחדר המיון במטופלת הסובלת מדלקת בקרום המוח, הביא בסוף למותה של המנוחה? קראו עוד... 

חברת "ביקורופא" חתמה על הסכמי פשרה במסגרתו היא תשלם פיצויים בסך כ-2 מיליון שקלים לאישה ובני משפחתה... 

תביעת פיצויים בגין רשלנות רפואית לאחר שלא נערכו לילדה בדיקות דם חרף ארבעה התקפים של שיתוק על שם בל... 

האם רשלנות באבחון מחלה? רופא משפחה המליץ על דיאטה במקום להפנות את המטופל לקבלת טיפול רפואי תרופתי... 

האם רופאי בית החולים נהריה פעלו תוך רשלנות רפואית ולא השכילו לאבחן את האירוע המוחי ממנו סבל המנוח? 

בית המשפט המחוזי פסק פיצויים בסך 16.1 מיליון שקלים בגין רשלנות רפואית באבחון התייבשות תינוק בחדר מיון... 

האם רשלנות רפואית באבחון מחלה בבית אבות גרמה לפטירתו המצערת של המנוח בגיל 69 בלבד? האם היה על רופאת המוסד להקשיב לבני משפחתו של המנוח? 

המטופל, צעיר בן 26, הגיע לחדר המיון כאשר הוא סובל מכאבי ראש, שיעולים, שלשולים וחום. הרופאים ערכו בדיקת א.ק.ג ושחררו את החולה לביתו. 36 שעות לאחר מכן הוא נמצא ללא רוח חיים במיטתו... 

ביצוע בדיקה שטחית במסגרת ביקור בית. אי אבחון אירוע מוחי והפניה לרופא משפחה במקום לחדר מיון,.. 

האם רופא משפחה אשר לא אבחן מפרצת מוחית, התנהל באופן רשלני? 

האם אי ביצוע בדיקת ה-CT במועד גרם למטופל לסבול מעיוורון? האם אי אבחון המחלה עולה כדי רשלנות רפואית? תגיות: אווסטין, אינסולין, עילת תביעה, דיאבטס אינסיפידוס, אבודרט, טיפול אלטרנטיבי, נכות, אבילק,