www.rashlanut-refuit.org

תביעה בעקבות רשלנות רפואית בבית אבות - חולה נפטר בגין אי אבחון מחלה

תביעה בעקבות רשלנות רפואית בבית אבות - חולה נפטר בגין אי אבחון מחלה

תביעה בגין רשלנות רפואית בטיפול בבית אבות הוגשה לבית המשפט השלום בכפר סבא. התביעה הוגשה על ידי משפחתו של מנוח שנפטר בגיל 69, ובני המשפחה העמידו את תביעתם על 1.5 מיליון שקלים. לטענתם, המנוח נפטר בגין רשלנות רפואית באבחון מחלה מצידם של רופאה במוסד והנהלת המוסד. התובעות, בנותיו של המנוח, טוענות כי בשל הטיפול הרפואי הרשלני שניתן לאביהן בבית האבות, נפטר הוא בטרם העת.

 

לטענת האחיות, שישה ימים לפני פטירתו של המנוח הן ביקרו אותו ומצאו שהוא סובל מהקאות וחש ברע. האחיות טענו כי הן הפנו את תשומת ליבה של רופאת המוסד למצבו הבריאותי של אביהן אך פניותיהן נפלו על אוזניים ערלות. האחיות טענו בכתב התביעה כי רופאת המוסד טיפלה באביהן בדרך של מתן כדורים נגד הקאות – הא ותו לא. לדבריהן, היה על הרופאה לבחון היטב ממה נובע מצבו הבריאותי של המנוח והאם עסקינן בסכנה ממשית לחייו.

 

עוד מאמרים בנושא:
רשלנות רפואית באיחור באבחון סרטן מסוג לימפומה, מתי ניתן להגיש תביעת פיצויים?
רשלנות רפואית באבחון סרטן כליה גרורתי, מתי ניתן להגיש תביעת פיצויים?
רשלנות רפואית באבחון מחלות גנטיות נוירולוגיות, מתי תוגש תביעה?
רשלנות רפואית באבחון ובטיפול בפיסטולה פריאנלית, מתי ניתן להגיש תביעת פיצויים?
רשלנות רפואית באבחון הפרעות קצב לב: מתי ניתן להגיש תביעת פיצויים?

 

מספר ימים לאחר הביקור, החל מצבו הבריאותי של המנוח להתדרדר עוד ועוד. התובעות שבו ופנו לרופאת המוסד וביקשו ממנה לערוך למנוח את הבדיקות הדרושות על מנת להביא מזור למכאוביו. האחיות טענו כי הרופאה אכן ביצעה מספר בדיקות אשר תוצאותיהן הצביעו על לחץ דם גבוה וחום גבוה. עם זאת, רופאת המוסד הייתה סבורה כי מדובר בוירוס בלבד.


בכתב התביעה נטען כי במשך שלושת הימים הבאים ביקשו האחיות מהרופאים בבית האבות להעביר את אביהם לבית חולים. עם זאת, בקשותיהן העלו חרס וזאת משום שנאמר להם כי העברה לבית החולים תיעשה רק בהתאם לקבלת אישור לכך מרופאת המוסד. רק לאחר שלושה ימים, כך נטען בכתב התביעה, הועבר האב לבית החולים וגם בטופס זה נכתב כי המעבר נעשה בשל דרישת המשפחה להפנותו למיון.

 

המנוח הגיע לבית החולים מאיר בכפר סבא ושם אובחן כי הוא סובל מספסיס חמור (אלח דם). התביעה טוענת שבין תסמיני הספסיס ניתן למצוא גם לחץ דם גבוה והקאות. התובעות מוסיפות כי מדובר בסיבוך בריאותי קשה אשר כל עיכוב בטיפול בו מגדיל באופן מיידי את סיכויי התמותה. המנוח נפטר בבית החולים כעבור שלושה ימים. האם מדובר במקרה של רשלנות באבחון מחלה? סוגיה זו תיבחן אפוא במהלך הדיונים העתידיים בבית המשפט בכפר סבא.
 


 

יש לך שאלה בנושא? מלא/י פרטיך כאן
שלח

מאמרים ופסקי דין נוספים בתחום
מחלת הסרטן - רשלנות רפואית באבחון וטיפול בסרטן

רשלנות רפואית בסרטן - כיצד יש להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית באיחור באבחון גידול? קראו עוד באתר "רשלנות רפואית" תמצאו פסקי דין, מאמרים, פנייות לעורכי דין ללא התחייבות... 

אבחון לקוי או טעות בפענוח תוצאות בדיקת מאמץ עלולים לשמש עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית, זאת כאשר נגרם לנבדק נזק כתוצאה מהתנהלות לא סבירה של הרופא המטפל. 

חוק הגזזת נחקק על מנת להעניק פיצוי לפנים משורת הדין לחולי גזזת אשר עברו הקרנות על ידי המדינה.. האם התפתחות סרטן הינו רשלנות רפואית?. 

התובע סובל מנזקים נוירולוגים בגין ניתוח רשלני על ידי מתמחה להוצאת גידול מבלוטת יותרת המוח... 

האם התובע, אשר איבד את פרנסתו בגין רשלנות רפואית, יזכה לפיצויים בגין נזק כלכלי עקיף? 

האם נטל הראיה בתביעה שעניינה רשלנות רפואית בבדיקת קולונסקופיה יעבור לכתפי הרופאים בגין רשלנות רפואית בניהול רשומות רפואיות וקבלת הסכמה מדעת... 

האם ניתן היה לאבחן את סרטן בלוטת התריס במהלך הבדיקות בשרשרת החיול או במרפאה בניצנים? האם תזכה משפחתה של החיילת שנפטרה בעקבות מחלת הסרטן לפיצויים מתוקף חוק הנכים? קראו עוד... 

האם התנהלותם של רופאי העור, אשר לא הקפידו על רישום רפואי הולם בעת הטיפול, הייתה רשלנית? האם עקב רשלנות זו התפתח הגידול הסרטני באפו של התובע?  

רשלנות רפואית? האם רופא תורן אשר הגיע לביתה של מטופלת ושגה באבחון הבדיקה, העניק טיפול רשלני? האם מותה של המטופלת, יום לאחר מכן בבית החולים, מטיל את האחריות על כתפיו של הרופא התורן? קראו עוד... 

רשלנות רפואית - האם הטיפול הרשלני בחדר המיון במטופלת הסובלת מדלקת בקרום המוח, הביא בסוף למותה של המנוחה? קראו עוד... 

חברת "ביקורופא" חתמה על הסכמי פשרה במסגרתו היא תשלם פיצויים בסך כ-2 מיליון שקלים לאישה ובני משפחתה... 

תביעת פיצויים בגין רשלנות רפואית לאחר שלא נערכו לילדה בדיקות דם חרף ארבעה התקפים של שיתוק על שם בל... 

האם רשלנות באבחון מחלה? רופא משפחה המליץ על דיאטה במקום להפנות את המטופל לקבלת טיפול רפואי תרופתי... 

האם רופאי בית החולים נהריה פעלו תוך רשלנות רפואית ולא השכילו לאבחן את האירוע המוחי ממנו סבל המנוח? 

בית המשפט המחוזי פסק פיצויים בסך 16.1 מיליון שקלים בגין רשלנות רפואית באבחון התייבשות תינוק בחדר מיון... 

האם רשלנות רפואית באבחון מחלה בבית אבות גרמה לפטירתו המצערת של המנוח בגיל 69 בלבד? האם היה על רופאת המוסד להקשיב לבני משפחתו של המנוח? 

המטופל, צעיר בן 26, הגיע לחדר המיון כאשר הוא סובל מכאבי ראש, שיעולים, שלשולים וחום. הרופאים ערכו בדיקת א.ק.ג ושחררו את החולה לביתו. 36 שעות לאחר מכן הוא נמצא ללא רוח חיים במיטתו... 

ביצוע בדיקה שטחית במסגרת ביקור בית. אי אבחון אירוע מוחי והפניה לרופא משפחה במקום לחדר מיון,.. 

האם רופא משפחה אשר לא אבחן מפרצת מוחית, התנהל באופן רשלני? 

האם אי ביצוע בדיקת ה-CT במועד גרם למטופל לסבול מעיוורון? האם אי אבחון המחלה עולה כדי רשלנות רפואית? תגיות: אינסולין, עילת תביעה, אנטיביוטיקה, אבודרט, דיאבטס אינסיפידוס, אווסטין, טיפול אלטרנטיבי, נכות,