www.rashlanut-refuit.org

רשלנות רפואית באבחון התקף לב

רשלנות רפואית באבחון התקף לב

איחור או טעות באבחון התקף לב, מהווים לרוב את ליבן של תביעות רבות בגין רשלנות רפואית בתחום הקרדיולוגיה. התקפי לב, אשר אינם מאובחנים בזמן ואינם מקבלים את הטיפול הרפואי הראוי, עלולים לגרום לנזקים בלתי הפיכים למטופל ואף להביא למותו.

התקף לב, או בעגה המקצועית - אוטם שריר הלב, הינו מצב הנובע כתוצאה מחסימה בעורקים הכליליים אשר תפקידם להוביל ללב דם מחומצן. מיקומו של החסם ואו גודלו משפיעים על חומרת ההפרעה בפעילותם של העורקים. אוטם שריר הלב נוצר כאשר החסימה מתפתחת לנמק אשר יוצר צלקת על רקמת שריר הלב. צלקת זו עלולה להפריע לתפקודו התקין של השריר, עד כדי אי-ספיקה, התפתחות דלקת קרום הלב, בצקת בריאות והפרעות בקצב פעימותיו.


מהם התסמינים לאוטם שריר הלב?

כאבים לוחצים באזור החזה אשר נמשכים בין 20 דקות לחצי שעה הינם התופעה הנפוצה ביותר במקרים של התקפי לב. פעמים רבות משפיע הכאב על אזורים נוספים בגוף כגון הגב, הכתפיים, הלסתות, הידיים והבטן. תחושות של בחילה, קוצר נשימה, סחרחורות, דופק לב מהיר ואיבוד הכרה הינן תסמינים נפוצים נוספים.


אבחון התקף הלב נעשה בשילוב של בדיקות עם תלונות המטופל. על מנת לאבחנו יכול הרופא להיעזר במכשיר א.ק.ג העוקב אחר פעילותו החשמלית של שריר הלב ובבחינת תוצאות הבדיקה ניתן יהיה להבחין בפעילות חריגה באזור. בדיקות דם יכולות אף הן לזהות אוטם בשריר הלב בעת בדיקת כמות המצאותם של אנזימים כגון CPK ו-CPK-MB במחזור הדם.

רשלנות רפואית בעת התקף לב, אימתי?

אדם אשר לקה בהתקף לב, לרוב כלל אינו יודע כי אוטם שריר הלב הוא המקור לכאביו. פעמים רבות פונים מטופלים לרופא המשפחה בקופת החולים משום שאינם משערים כלל כי בהתקף לב עסקינן. אותוריתא רפואית סבירה, החל ברופא המשפחה וכלה באחיות בכירות, חייבת להפנות מלוא תשומת ליבה לתלונותיו של המטופל תוך ערנות לתסמינים הנפוצים בתופעת התקף לב.

במידה וחש הרופא כי התפתחות אוטם שריר הלב לפניו, עליו להפנות את המטופל במהירות לבית החולים שכן התפתחות תופעה כזו, ללא הטיפול והמעקב הרפואי המתאים, עלולה לגרום לנזקים קשים ואף בלתי הפיכים למטופל.


במידה ולא ביצע הרופא את המוטל עליו על פי המצופה ממנו כעולה ממבחן "הרופא הסביר", לרבות אבחון אוטם שריר הלב והפניית המטופל לבית החולים (במידה ואין בידיו את האמצעים הדרושים לצורך הטיפול), נוצרת עילה להגשת תובענה בגין רשלנות רפואית. 

מטופל אשר מעוניין להגיש תביעה בעקבות רשלנות רפואית באבחון התקף לב, חייב לתמוך טענותיו בחוות דעת רפואית המאושרת על ידי רופא מומחה מתחום הקרדיולוגיה. זאת ועוד, עורכי דין ממליצים לתובעים להשיג את המסמכים הרפואיים הרלבנטיים לעניינים, לרבות סרטי בדיקות הא.ק.ג (אשר פעמים רבות נמסרים לו בתום הטיפול), תוצאות בדיקות הדם, היסטוריה קלינית וגיליונות רפואיים.


 

יש לך שאלה בנושא? מלא/י פרטיך כאן
שלח

מאמרים ופסקי דין נוספים בתחום
מחלת הסרטן - רשלנות רפואית באבחון וטיפול בסרטן

רשלנות רפואית בסרטן - כיצד יש להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית באיחור באבחון גידול? קראו עוד באתר "רשלנות רפואית" תמצאו פסקי דין, מאמרים, פנייות לעורכי דין ללא התחייבות... 

אבחון לקוי או טעות בפענוח תוצאות בדיקת מאמץ עלולים לשמש עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית, זאת כאשר נגרם לנבדק נזק כתוצאה מהתנהלות לא סבירה של הרופא המטפל. 

חוק הגזזת נחקק על מנת להעניק פיצוי לפנים משורת הדין לחולי גזזת אשר עברו הקרנות על ידי המדינה.. האם התפתחות סרטן הינו רשלנות רפואית?. 

התובע סובל מנזקים נוירולוגים בגין ניתוח רשלני על ידי מתמחה להוצאת גידול מבלוטת יותרת המוח... 

האם התובע, אשר איבד את פרנסתו בגין רשלנות רפואית, יזכה לפיצויים בגין נזק כלכלי עקיף? 

האם נטל הראיה בתביעה שעניינה רשלנות רפואית בבדיקת קולונסקופיה יעבור לכתפי הרופאים בגין רשלנות רפואית בניהול רשומות רפואיות וקבלת הסכמה מדעת... 

האם ניתן היה לאבחן את סרטן בלוטת התריס במהלך הבדיקות בשרשרת החיול או במרפאה בניצנים? האם תזכה משפחתה של החיילת שנפטרה בעקבות מחלת הסרטן לפיצויים מתוקף חוק הנכים? קראו עוד... 

האם התנהלותם של רופאי העור, אשר לא הקפידו על רישום רפואי הולם בעת הטיפול, הייתה רשלנית? האם עקב רשלנות זו התפתח הגידול הסרטני באפו של התובע?  

רשלנות רפואית? האם רופא תורן אשר הגיע לביתה של מטופלת ושגה באבחון הבדיקה, העניק טיפול רשלני? האם מותה של המטופלת, יום לאחר מכן בבית החולים, מטיל את האחריות על כתפיו של הרופא התורן? קראו עוד... 

רשלנות רפואית - האם הטיפול הרשלני בחדר המיון במטופלת הסובלת מדלקת בקרום המוח, הביא בסוף למותה של המנוחה? קראו עוד... 

חברת "ביקורופא" חתמה על הסכמי פשרה במסגרתו היא תשלם פיצויים בסך כ-2 מיליון שקלים לאישה ובני משפחתה... 

תביעת פיצויים בגין רשלנות רפואית לאחר שלא נערכו לילדה בדיקות דם חרף ארבעה התקפים של שיתוק על שם בל... 

האם רשלנות באבחון מחלה? רופא משפחה המליץ על דיאטה במקום להפנות את המטופל לקבלת טיפול רפואי תרופתי... 

האם רופאי בית החולים נהריה פעלו תוך רשלנות רפואית ולא השכילו לאבחן את האירוע המוחי ממנו סבל המנוח? 

בית המשפט המחוזי פסק פיצויים בסך 16.1 מיליון שקלים בגין רשלנות רפואית באבחון התייבשות תינוק בחדר מיון... 

האם רשלנות רפואית באבחון מחלה בבית אבות גרמה לפטירתו המצערת של המנוח בגיל 69 בלבד? האם היה על רופאת המוסד להקשיב לבני משפחתו של המנוח? 

המטופל, צעיר בן 26, הגיע לחדר המיון כאשר הוא סובל מכאבי ראש, שיעולים, שלשולים וחום. הרופאים ערכו בדיקת א.ק.ג ושחררו את החולה לביתו. 36 שעות לאחר מכן הוא נמצא ללא רוח חיים במיטתו... 

ביצוע בדיקה שטחית במסגרת ביקור בית. אי אבחון אירוע מוחי והפניה לרופא משפחה במקום לחדר מיון,.. 

האם רופא משפחה אשר לא אבחן מפרצת מוחית, התנהל באופן רשלני? 

האם אי ביצוע בדיקת ה-CT במועד גרם למטופל לסבול מעיוורון? האם אי אבחון המחלה עולה כדי רשלנות רפואית? תגיות: אבודרט, דיאבטס אינסיפידוס, אווסטין, עילת תביעה, אינסולין, אנטיביוטיקה, טיפול אלטרנטיבי, אבילק,