www.rashlanut-refuit.org

אישה נותרה במצב סיעודי לאחר לידה בניתוח קיסרי, האם רשלנות?

אישה נותרה במצב סיעודי לאחר לידה בניתוח קיסרי, האם רשלנות?

לפני שלוש שנים, הגיעה תמר אוחיון-רובין, צעירה בת 24, לבית החולים לניאדו לצורך לידת בתה הבכורה. לדאבונה של אוחיון-רובין, מחדר הלידה יצאה היא כאשר היא בהכרה מינימאלית וכיום היא מאושפזת במוסד סיעודי. היולדת ובני משפחתה טוענים כי מדובר במקרה של רשלנות רפואית בלידה ובעקבות כך הוגשה על ידם תביעה לבית המשפט המחוזי. התביעה, אשר עומדת על כ-2.5 מיליון שקלים, פורשת שורה של טענות קשות ביותר כנגד הצוות והרופאים אשר טיפלו בתובעת.


היולדת הגיעה ללדת את בתה בניתוח קיסרי ובמהלך הניתוח החלה היא לסבול באזור הבטן מזיהום. בעקבות התדרדרות במצבה, הוחלט להעבירה לבית חולים גדול ומרכזי – במקרה זה, איכילוב. המשפחה טוענת כי במהלך ההעברה באמבולנס, והקליטה של התובעת ביחידה לטיפול נמרץ באיכילוב, אירעו מספר מחדלים רשלניים אשר גרמו לאי אספקת חמצן למוח התובעת ולנזק בלתי הפיך. כיום, אוחיון-רובין, אשר הייתה צעירה בריאה לחלוטין ערב לידתה, נמצאת במצב הכרה מינימאלי ומאושפזת במחלקה הסיעודית של "מעונות מכבי" בתור נכה בשיעור 100%.

 

עוד מאמרים בנושא:
רשלנות רפואית בביצוע ניתוח קיסרי שלא לצורך, מתי ניתן להגיש תביעת פיצויים?
רשלנות רפואית – ניתוח קיסרי


בני המשפחה טוענים כי העברתה של התובעת לא נעשתה באמבולנס טיפול נמרץ אלא באמבולנס לבן. כמו כן, בני המשפחה מוסיפים כי אנשי הצוות באמבולנס היו ללא ציוד בסיסי וחסרי מיומנות לטפל באירוע. לטענתם, הצוות הורכב מרופא פנסיונר, אחות אשר ביצעה לראשונה בחייה העברה של מטופל מונשם, ומומחה להרדמה חסר ניסיון בטיפול נמרץ. בכתב התביעה נטען כי זמן קצר לאחר תחילת הנסיעה התקלקל מכשיר ההנשמה והרופא נאלץ לבצע למטופלת הנשמה ידנית. כמו כן, המשפחה מלינה גם על נהג האמבולנס אשר לא ידע היטב את הדרך לבית החולים איכילוב. בנוסף, נטען כי הצוות הרפואי לא ידע כלל את המסלול ליחידה לטיפול נמרץ באיכילוב, ועל כן התעכבה קליטתה של היולדת חרף מצבה הרפואי הקשה.

 

תלאותיה של המשפחה לא נסתיימו עם ההגעה ליחידה לטיפול נמרץ. בכתב התביעה נטען כי במשך דקות המתינו אנשי מד"א עם הצעירה על גבי אלונקה (מונשמת ידנית), מחוץ לדלת הנעולה של הטיפול הנמרץ. זאת ועוד, בבית החולים איכילוב, אשר ההעברה תואמה עימו, לא נמצאה מסכת הנשמה המתאימה לתובעת בגודלה ואף המכשיר אשר היה אמור לשאוב את ההפרשות מקנה הנשימה של המטופלת היה מקולקל.

 

ועדה של משרד הבריאות קבעה כי מדובר ברשלנות


התובעים טוענים כי במהלך הטיפול בבית החולים איכילוב ניסו הרופאים להחליף את הצנתר אשר היה בקנה הנשימה של המטופלת. עם זאת, בעקבות רשלנות בביצוע הפעולה, כך נטען, נותרה היולדת ללא נתיב אוויר והיה צורך לבצע לה הנשמה על ידי חיתוך קנה הנשימה. פעולה זו גרמה למטופלת ללקות בדום לב ואילצה את הרופאים לבצע בה החייאה. כתוצאה מהחייאה, נטען על ידי בני המשפחה, נגרמו לתובעת נזקי גוף קשים ביותר.

 

עוד פסקי דין בנושא:
מחט נותרה במהלך ניתוח קיסרי בבטנה של המטופלת
האם ניתוח קיסרי היה מונע את הנזק שנגרם לתינוק?
האם הצוות הרפואי התמהמה בהחלטה לביצוע ניתוח קיסרי?
האם ניתוח קיסרי היה מונע את הנזק המוחי שנגרם לילדה?
קשירת חצוצרות בניתוח קיסרי ורשלנות רפואית מבחינת אי הסכמה מדעת


מומחה בטיפול נמרץ ובהרדמה, אשר התבקש על ידי התובעים להציג חוות דעת מטעמו, טוען כי ניתן היה להימנע מההעברה וגם אם הוחלט על העברת החולה, חשוב היה לעשות זאת בניידת טיפול נמרץ. כמו כן, כשלים של ממש נפלו בתקשורת בין בתי החולים. יש לציין כי בעקבות האירוע מונתה ועדת בדיקה מטעם משרד הבריאות אשר מתחה ביקורת של ממש על הטיפול בתובעת. במסקנות הועדה נקבע כי היה ניתן להימנע מהעברתה של אוחיון-רובין והציוד אשר שימש לביצוע ההעברה היה בלתי מספק וחלקי. כמו כן, נקבע בוועדה כי הצוות אשר ביצע את ההעברה לא היה מיומן במשימה כגון זו.


 

יש לך שאלה בנושא? מלא/י פרטיך כאן
שלח

מאמרים ופסקי דין נוספים בתחום

הידבקות לאחר לידה וזיהום, רשלנות רפואית - המערערת נולדה בשנת 1957 בבית החולים אלישע. כעבור שישה ימים הוחזרה לביתה. מספר ימים לאחר מכן נתגלתה אצלה תופעה של הקאות ואיבוד נוזלים.  

התובע נולד בשנת 1982 ובשנת חייו הראשונה קיבל שלוש מתוך ארבע מנות של חיסון נגד פוליו, חרף כך חלה המערער בפוליו... 

פסק דין בעניין רשלנות רפואית בגין אי הפסקת הריון בשל חשש לפגות... 

לאחר הריון בסיכון גבוה וטיפולי פוריות, הרופא אשר התרשל בקריאת בדיקת מוניטור ושחרר את האם ההרה לביתה מבלי שהבין את הסיכון לעובר וכתוצאה מכך התינוקת נולדה עם פגיעה מוחית קשה ופגיעה רב מערכתית 

האם הופרה חובת הזהירות המוטלת על רופא שיניים סביר במסגרת מתן זריקת אלחוש למטופל? 

רשלנות רפואית - סוגיית חישוב הפיצויים

חישוב פיצויים בעקבות רשלנות רפואית. אתר "רשלנות רפואית" מציג מידע עדכני הכולל מאמרים, מדריכים, דוגמאות וכדומה... 

האם יש להטיל אחריות אישית על רופא בעקבות רשלנות רפואית במהלך הלידה? האם יש להטיל את האחריות כולה על בית החולים? היכן מתחילה ונגמרת האחריות בנושא רשלנות רפואית? קראו עוד... 

העדר רשומה רפואית במהלך ניהול לידה והעברת נטל ההוכחה בתביעה שעניינה רשלנות רפואית במהלך לידה. אירוע פרע כתפיים שהביא לשיתוק בידו של התינוק... 

האם ביצוע הלידה על ידי רופא מתמחה, ולא רופא מומחה, למרות מצבה הפתולוגי המורכב של האישה, מהווה רשלנות רפואית של בית החולים? האם מתן פטוצין לזירוז הלידה מחייב השגחה של רופא מומחה? קראו עוד... 

השאלה באילו נסיבות קמה חובה, מכוח עוולת הרשלנות, לבצע הליך רפואי באמצעות רופא מומחה איננה פשוטה. האם לאחר הריון בסיכון חייב רופא מומחה להיות נוכח בחדר הלידה?. 

האם רשלנות בלידה הביאה ללידה של ילדה הסובלת משיתוק מוחין ואפילפסיה? האם הרופאים היו צריכים להעניק ליולדת טיפול אנטיביוטי או טיפול בסטרואידים? 

מהו ניזוק משני? האם גם הורים אשר ילדם נפגע בגין רשלנות בלידה זכאים לפיצויים בגין כאב וסבל וראש נזק לא ממוני? 

האם הרופאים התרשלו כלפי התובע והוריו בגין אי אבחון סיכוי לאירוע פרע כתפיים במהלך הלידה? 

יולדת הגיע לאשפוז במהלך הריון בבית החולים מקאסד. בשלב מסוים היא נמצאה בלידה פעילה וילדה ארבעה פגים. האם רשלנות רפואית בבית החולים גרמה לפטירתם של התינוקות לאחר זמן קצר? 

הורים מטפלים במסירות בבתם הנמצאת במצב צמח בגין רשלנות בניתוח קיסרי. האם הם זכאים לפיצויים מהמדינה מכוח החוק לתיקון דיני נזיקין אזרחיים... 

תביעה בגין רשלנות רפואית בלידה לאחר ניתוח קיסרי הוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב... 

לידת וואקום במקום לידה במהלך ניתוח קיסרי? האם מדובר ברשלנות רפואית בלידה? 

בית המשפט העליון דחה תביעה בגין רשלנות רפואית בלידת תאומים למרות שאחד התאומים נולד כאשר הוא סובל משיתוק מוחין... 

האם בית המשפט יקבל תביעה בגין רשלנות רפואית בלידה, וזאת משום שהתובעים הוכיחו רשלנות מסוימת ולא נמצאה סיבה רפואית ברורה לשיתוק מוחין ממנו סובל התובע? 

בית המשפט המחוזי פסק כי כל אחד מהתובעים יקבל פיצויים בסך חצי מיליון שקלים, וזאת בגין החלפת תינוקות לאחר הלידה שהתגלתה כאשר מלאו לילדים 22...