www.rashlanut-refuit.org

תביעה על סך 3.8 מיליון שקלים בגין רשלנות באבחון סרטן הערמונית

תביעה על סך 3.8 מיליון שקלים בגין רשלנות באבחון סרטן הערמונית

מחלת הסרטן ידועה כמחלה אשר ככל שהיא מתגלה במועד מוקדם יותר, כך סיכוייו של החולה להתגבר עליה גדולים יותר. במקרה ולמרות תסמינים למחלת הסרטן, וחרף בדיקות אשר נערכות לחולה, הרופאים לא משכילים לאבחן את המחלה, ייתכן ומדובר ברשלנות רפואית. רשלנות רפואית באבחון סרטן עלולה לגרום לנזקים קשים ואף למוות. דוגמא לכך ניתן לראות בדיווח אשר ניתן לאחרונה באתר Ynet.

 

פורטל החדשות מדווח כי אלמנתו של גבר אשר לקה בסרטן הערמונית ונפטר בגין 54 כתוצאה מהמחלה, הגישה תביעה כנגד רופאה מטעם שירותי בריאות "מכבי" בגין רשלנות רפואית באבחון הסרטן אצל בעלה המנוח. התביעה, על סך כ-3.8 מיליון שקלים, הונחה לפתחו של בית המשפט המחוזי בתל אביב. בני משפחתו של המנוח הגישו את התביעה כנגד שירותי בריאות "מכבי" והרופאה אשר טיפלה במנוח.

 

עוד מאמרים בנושא:
רשלנות רפואית סרטן ריאות, מתי תוגש תביעה?
סרטן השד - רשלנות רפואית באבחון וטיפול
רשלנות רפואית בסרטן צוואר הרחם, מתי תוגש תביעה?
רשלנות רפואית לוקמיה, מתי תוגש תביעה בגין אבחון וטיפול לקוי בסרטן הדם?
רשלנות רפואית - סרטן בלוטת התריס

 

בני המשפחה טוענים כי הסרטן לא אובחן בשל טיפול לקוי והדבר הביא בסופו של היום לפטירתו של החולה. לטענתם, מספר שנים עובר לאבחון המחלה, ערך המנוח בדיקות דם ספציפיות לאבחון סרטן הערמונית, וחרף התוצאות החריגות, הרופאה הנתבעת לא הפנתה אותו לטיפול המשך.

 

לא הופנה להמשך אבחון למרות תוצאות חריגות בבדיקות


התובעים טוענים כי עד לפטירתו בגיל כה צעיר, המנוח היה אדם בריא ופעלתן אשר פרנס את משפחתו בכבוד. לטענתם, מספר שנים לפני פטירתו הוא הופנה לבדיקת PSA בדם על ידי רופאת משפחה. עסקינן בתביעת סקר מקובלת המאפשרת את גילויו המוקדם של סרטן הערמונית. תוצאותיה של הבדיקה, טוענים התובעים, לא היו תקינות, לראיה המנוח אף הופנה לשתי בדיקות נוספות. לטענתם, גם תוצאות בדיקות אלו היו חריגות. עם זאת, טוענים בני המשפחה, הרופאה המשפחתית לא ביצעה למנוח בדיקה רקטאלית כמתבקש לפי הפרקטיקה הרפואית המקובלת ולא הפנתה אותו לביצוע ביופסיה מבולטת הערמונית.


בני משפחתו של המנוח טוענים כי מספר שנים לאחר מכן המנוח פנה לאורולוג אשר ערך לו בדיקה ומצא ערכים הגבוהים פי 60 מהערך המקסימאלי המותר. אי לכך, המנוח הופנה באופן מיידי לביצוע  בדיקת ביופסיה מבלוטת הערמונית ואובחן כי הוא לקה בסרטן המסוכן. בעת האבחון, טוענים בני המשפחה, הסרטן כבר היה במצב מתקדם, גרורותיו הגיעו לחלקי הגוף השונים, ומאבקו של המנוח למעשה נחרץ. לטענתם, מכאן הייתה הדרך לפטירתו המצערת קצרה. בשנת 2009 איבד המנוח את השליטה על ארבעת גפיו ועל הסוגרים ובשנה שעברה הוא נפטר לאחר ייסורים קשים וכאבים חשוכי מרפא.


בני המשפחה צירפו לכתב התביעה חוות דעת רפואית של אונקולוג מומחה. המומחה מטעם התביעה טוען כי אם הרופאים היו ממשיכים בבירור כנדרש, ניתן היה לאבחן את הסרטן בשלבים המוקדמים ולהביא מזור למנוח. "הימנעותה של הרופאה מלהתייחס לתוצאות הבדיקות החריגות הינה רשלנות רפואית לשמה", קבע המומחה, "בשלב זה היו הערכים בגופו של המנוח גבוהים רק פי שלוש מהמותר". מ"מכבי" שירותי בריאות מסרו בתגובה לפרסום הכתבה ב-Ynet כי כתב התביעה טרם והם יתייחסו אליו בהתאם לאחר עיון.
 


 

יש לך שאלה בנושא? מלא/י פרטיך כאן

שלח

מאמרים ופסקי דין נוספים בתחום

פסק דין בעניין אי אבחון סרטן השד ואי מניעת התפשטות המחלה - רשלנות רפואית

התובעת סובלת ממחלת סרטן השד, זאת משום שקופת החולים ובית החולים לא השכילו לאבחן את הסרטן במועד. אי לכך, התפשטה המחלה בגופה של התובעת... 

פסק דין בגין רשלנות רפואית באבחון סרטן השד - איחור בביצוע ממוגרפיה

התובעת טוענת כי איחור בביצוע ממוגרפיה גרם לאבחון מאוחר של סרטן השד. אי לכך, תובעת היא פיצויים בגין רשלנות רפואית... 

פסק דין בעניין אי ביצוע בדיקת קולונסקופה - רשלנות באבחון סרטן המעי הגס

המנוחה לא הופנתה על ידי הרופאים לביצוע בדיקת קולונסקופיה ועל כן לא אובחן סרטן המעי הגס ממנו סבלה. האם מדובר ברשלנות רפואית? 

רשלנות בניתוח הסרת גידול שפיר בראש

לתובע, נער צעיר, התגלה גידול שפיר בראשו. בסמוך לאחר גילויו, הוסר רובו של הגידול בהליך ניתוחי, אולם לתובע נגרמו בעטיו של הגידול ושל הניתוח נזקים רבים. 

אבחון מקרה פסיכיאטרי במקום סרטן - פיצויים בגין רשלנות רפואית

התובעת נבדקה על-ידי רופא כאשר היתה חולה בסרטן. הרופא טעה באבחנה בסוברו כי מדבר במקרה פסיכיאטרי ועל יסוד אבחנתו נשלחה התובעת לביתה ללא טיפול במחלתה.  

פיצויים בגין איחור באבחון סרטן השד - כריתת שד ללא צורך

התובעת סובלת ממחלת הסרטן. לטענתה, הרופאה שטיפלה בה במסגרת עבודתה בקופ"ח הכללית התרשלה בגילוי סרטן השד, וכתוצאה מכך הטיפול המאוחר - לרבות כריתת השד. 

פיצויים בשל רשלנות רפואית - באי ביצוע בדיקת ממוגרפיה - סירוב לבדיקה

התובעת פנתה באוקטובר 1994, בגיל 34, לרופא המשפחה שלה, בבקשה שיפנה אותה לבדיקת ממוגרפיה של השד. הרופא סרב לבקשתה. לאחר מספר פניות נוספות לרופא נבדקה התובעת והתגלה אצל התובעת סרטן שד גרורתי 

פיצוי בגין רשלנות רפואית בטיפול בסרטן שגרמה לדלקת קרום המוח

התובע חש בהפרעה בראיה בעינו השמאלית. הוא הופנה לבדיקות, ונערכה לו בדיקה בתהודה מגנטית – MRI, אשר ממצאיה העידו על גידול בבלוטת יותרת המוח שפגע בעצב הראיה השמאלי. התובע עבר ניתוח להסרת הגידול. לטענתו הרופאים התרשלו כלפיו בביצוע הניתוח הראשון ובמעקב אחר דליפת נוזל ה-CSF לאחר הניתוח הראשון ולאחר הניתוח השני. רשלנות זו גרמה לכך שהוא לקה פעמיים בדלקת קרום המוח ונותר עם פגיעות נוירולוגיות ופסיכיאטריות קשות בגינן הוא תובע פיצוי מהנתבעים.  

פיצויים בשל רשלנות רפואית בטיפול בסרטן צוואר הרחם

המנוחה עברה טיפולים קרינתיים וכימוטרפיים שלא הועילו. המחלה התפשטה במהירות לאיברים הפנימיים בבטנה. בחודש דצמבר 1995 הגידול הסרטני גרם לחסימת הפרשת השתן מהכליות 

פיצויים בגין אבחון רשלני ומאוחר של סרטן המעי הגס שגרם למות המטופלת

המנוחה שהיא ילידת שנת 1972, נפטרה ביום 7.10.03 ממחלת הסרטן במעי הגס. התובעים טוענים כי הנתבעים אחרו באיבחון המחלה, בשל טיפול בלתי סביר במנוחה. 

תביעה על סך 3.8 מיליון שקלים בגין רשלנות באבחון סרטן הערמונית

תביעה על סך 3.8 מיליון שקלים הוגשה לבית המשפט המחוזי בגין רשלנות רפואית לכאורה באבחון סרטן הערמונית... 

רשלנות בטיפול בגידול סרטני גרמה לכריתת רחם

בית המשפט פסק פיצויים בסך כ-1.5 מיליון שקלים בגין כריתת רחם לאחר טיפול רשלני בסרטן... 

רשלנות רפואית באבחון גידול בראש פעוט - בית החולים שניידר

בית המשפט קבע כי רופאים בבית החולים שניידר לא התייחסו כנדרש לבדיקות שנערכו לפעוט ואי לכך לא אבחנו גידול בראש הילד... 

רשלנות באבחון גידול בראש - פיצויים גם בגין פגיעה בתפקוד מיני

רופאי קופת חולים כללית התרשלו באבחון גידול בראשו של התובע. האם יזכה התובע לפיצויים והאם יש לפסוק עבורו פיצויים גם בגין הפגיעה בתפקודו המיני? 

אובדן סיכויי החלמה בגין רשלנות רפואית בסרטן - חישוב שיעור אחריות

בית המשפט העליון קיבל ערעור של מכבי שירותי בריאותי ורופאה מטעמה והפחית את שיעור אחריותן של האחרונות בנוגע לאי אבחון סרטן בעקבות רשלנות רפואית ממנה נפטרה מנוחה. בהתבסס על חוות דעת רפואית אשר הוצגה בפני בית המשפט, הוסכם בין הצדדים כי לפני הרשלנות הרפואית המדוברת... 

ביטול פסק דין של בית המשפט המחוזי - לא הייתה רשלנות בסרטן

האם רופאי הדסה עין כרם התרשלו כלפי התובע באבחון גידול סרטני בראשו, או שמא ערעור הרופאים יתקבל בבית המשפט העליון... 

האם רשלנות בסרטן בגין העדר מעקב לאחר הסרת גידול ממאיר?

בני משפחתה של אישה אשר נפטרה מסרטן טענו כי מדובר ברשלנות רפואית וזאת משום שהרופאים לא דאגו למעקב ראוי אחר המנוחה... 

איחור באבחון סרטן בתעלת השמע - האם רשלנות רפואית?

בית המשפט קבע כי תלונותיו של התובע הצדיקו ביצוע בירור נוירולוגי מעמיק יותר מהבירור אשר נעשה בפועל. אי לכך, מדובר ברשלנות רפואית מצד הרופאים הנתבעים... 

סרטן לאחר הקרנות נגד גזזת בילדות - האם רשלנות רפואית של המדינה?

האם רשלנות רפואית של המדינה התבטאה בכך שלא נמסרו לתובעת פרטים בדבר הסיכון לחלות בסרטן בעקבות הקרנות שעברה בילדותה נגד גזזת? 

האם רשלנות במעקב לאחר כריתת גידול ואי אבחון סרטן המעי הגס?

תביעת רשלנות רפואית אשר עוסקת ברשלנות רפואית באי אבחון סרטן המעי הגס תוך מעקב רשלני לאחר כריתת גידול...