www.rashlanut-refuit.org

האם רשלנות רפואית באבחון אירוע מוחי בבית חולים נהריה?

האם רשלנות רפואית באבחון אירוע מוחי בבית חולים נהריה?

האם מחדלים רפואיים הביאו לפטירתו של חולה? לבית המשפט השלום בתל אביב הוגשה תביעה כנגד בית חולים נהריה, בעקבות, לכאורה, רשלנות רפואית באבחון מחלה. בני משפחתו של המנוח טוענים כי המנוח הגיע לחדר המיון בבית החולים, ושם נאלץ להמתין כשעתיים בעוד מצבו הבריאותי מתדרדר. התובעים טוענים כי בית החולים התרשל בכך שלא בוצעה למנוח בדיקת CT אלא בחלוף 21 שעות נוספות. למעשה, רק לאחר שלוש בדיקות CT, טוענים בני המשפחה, אובחן כי המנוח סובל מאוטם מוחי נרחב. בשלב זה, לטענת התובעים, היה זה כבר מאוחר מדי.

 

התביעה, אשר הוגשה על סך של 2.5 מיליון שקלים עוסקת בפטירתו של אדם בן 53 אשר עבד בתור מנכ"ל של חברת הצלה. המנוח סבל בעבר מבעיות שונות בלב ואף עבר ניתוח מעקפים. ביום האירוע התלונן המנוח על אי שיווי משקל, סחרחורות והקאות. אי לכך, הוא הובהל לבית החולים נהריה אך חרף תלונותיו הרבות הרופאים לא הפנו אותו באופן מיידי לעריכת בדיקות מתאימות.

 

עוד פסקי דין בנושא:
האם בדיקת מוקדמת היתה מצילה את חייו של מטופל שלקה באירוע מוחי?
מינון יתר של תרופת קומדין והקשר לאירוע מוחי
טענות בדבר רשלנות מד"א בגין אי פינוי מטופל שלקה באירוע מוחי
האם טיפול באספירין באירוע מוחי איסכמי הוא רשלנות רפואית?
הפניה לרופא משפחה במקום לחדר מיון - אי אבחון אירוע מוחי

 

על פי כתב התביעה, המנוח המתין ללא טיפול במשך שעתיים, כאשר הרופאים בבית החולים אינם פועלים על מנת לקבל ממנו אנמנזה רפואית כנדרש. זאת ועוד, בני המשפחה טוענים כי המנוח אף התקשה בנשימתו ונאלץ להמתין כאשר הוא נעזר במסכת חמצן. לאחר כשעתיים של המתנה מתישה, החמיר מצבו הרפואי של המנוח עד כדי כיחלון ואובדן הכרה. רק בעקבות התדרדרות זו, טוענים בני המשפחה, הופנה המנוח לטיפול נמרץ על ידי רופא מרדים וזאת לצורך הנשמה. בני המשפחה פנו לצוות הרפואי במקום וביקשו כי תיערך למנוח בדיקת CT. לטענת התובעים, הרופאים ביטלו אותם באומרם כי אין צורך בבדיקה שכזו.

 

הצוות הרפואי הודיע לבני המשפחה למחרת בבוקר כי במהלך הלילה נערכה למנוח בדיקת CT אשר תוצאותיה היו תקינות. בני המשפחה טוענים בתביעתם כי הם ביקשו לראות את תוצאות הבדיקה, אך הרופאים סירבו למסור להם את הפרטים המבוקשים. לטענתם, בשלב זה הם הבינו כי הבדיקה כלל לא נערכה. למעשה, לפי כתב התביעה בוצעה הבדיקה כעבור כמעט יממה ממועד האשפוז וממצאיה הצביעו באופן מפורש על אוטם מוחי חמור. חרף תוצאות הבדיקה, הצוות הרפואי קבע כי אין לפעול בפעולה כירורגית כלשהי. למנוח בוצע בדיקת CT נוספת אשר הצביעה על הצטברות נוזלים בחדרי המוח (הידרוצפלוס). גם לאחר תוצאות אלו, נמנע הצוות הרפואי מלבחור בדרך של הליך ניתוחי. למחרת נערכה בדיקת CT שלישית למנוח אשר במסגרתה אובחנה התדרדרות נוספת במצבו הבריאותי.

 

בני המשפחה טוענים כי רק לאחר תוצאות הבדיקה השלישית הועבר המנוח על ידי הצוות הרפואי למחלקה הנוירוכירורגיה בבית החולים רמב"ם. הרופאים בבית החולים בחיפה ביצעו למנוח ניתוח אשר מטרתו הייתה ניקוז הנוזלים המפעילים את הלחץ על מוחו. לטענת התובעים, ניתוח זה נעשה ללא קבלת הסכמה מדעת וכאשר הרופאים אינם מסבירים להם את ההשלכות בנוגע לסיכונים הצפויים מהליך רפואי זה. חודש לאחר מכן המנוח הועבר במצב סיעודי לבית חולים מיוחד, וחודשיים לאחר מכן נפטר. בני המשפחה טוענים כי כתוצאה מהרשלנות הרפואית בבתי החולים, המנוח נפטר בתום תהליך גסיסה איטי וכואב.

 

 

התובעים צירפו לכתב התביעה חוות דעת רפואית מטעמם אשר נערכה על ידי מומחה לנוירוכירורגיה. המומחה מטעם התובעים טוען בחוות דעתו כי הטיפול אשר ניתן למנוח בבית החולים היה רשלני מתחילתו ועד סופו. לדידו של המומחה, בית החולים היה צריך לבדוק את המנוח עם הגעתו לחדר המיון, וקל וחומר כאשר מצבו הרפואי החל להתדרדר במהירות. דברים אלו מקבלים משנה תוקף, טוען המומחה, כאשר מדובר באדם בעל היסטוריה רפואית של אירועי לב וניתוח מעקפים. במקרה זה, הרופא הסביר היה אמור להפנות את המנוח באופן מיידי לבדיקת מוח, על מנת להתחקות אחר הגורמים הרפואיים העומדים מאחורי התסמינים שהציג.

 


 

יש לך שאלה בנושא? מלא/י פרטיך כאן
שלח

מאמרים ופסקי דין נוספים בתחום
מחלת הסרטן - רשלנות רפואית באבחון וטיפול בסרטן

רשלנות רפואית בסרטן - כיצד יש להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית באיחור באבחון גידול? קראו עוד באתר "רשלנות רפואית" תמצאו פסקי דין, מאמרים, פנייות לעורכי דין ללא התחייבות... 

אבחון לקוי או טעות בפענוח תוצאות בדיקת מאמץ עלולים לשמש עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית, זאת כאשר נגרם לנבדק נזק כתוצאה מהתנהלות לא סבירה של הרופא המטפל. 

חוק הגזזת נחקק על מנת להעניק פיצוי לפנים משורת הדין לחולי גזזת אשר עברו הקרנות על ידי המדינה.. האם התפתחות סרטן הינו רשלנות רפואית?. 

התובע סובל מנזקים נוירולוגים בגין ניתוח רשלני על ידי מתמחה להוצאת גידול מבלוטת יותרת המוח... 

האם התובע, אשר איבד את פרנסתו בגין רשלנות רפואית, יזכה לפיצויים בגין נזק כלכלי עקיף? 

האם נטל הראיה בתביעה שעניינה רשלנות רפואית בבדיקת קולונסקופיה יעבור לכתפי הרופאים בגין רשלנות רפואית בניהול רשומות רפואיות וקבלת הסכמה מדעת... 

האם ניתן היה לאבחן את סרטן בלוטת התריס במהלך הבדיקות בשרשרת החיול או במרפאה בניצנים? האם תזכה משפחתה של החיילת שנפטרה בעקבות מחלת הסרטן לפיצויים מתוקף חוק הנכים? קראו עוד... 

האם התנהלותם של רופאי העור, אשר לא הקפידו על רישום רפואי הולם בעת הטיפול, הייתה רשלנית? האם עקב רשלנות זו התפתח הגידול הסרטני באפו של התובע?  

רשלנות רפואית? האם רופא תורן אשר הגיע לביתה של מטופלת ושגה באבחון הבדיקה, העניק טיפול רשלני? האם מותה של המטופלת, יום לאחר מכן בבית החולים, מטיל את האחריות על כתפיו של הרופא התורן? קראו עוד... 

רשלנות רפואית - האם הטיפול הרשלני בחדר המיון במטופלת הסובלת מדלקת בקרום המוח, הביא בסוף למותה של המנוחה? קראו עוד... 

חברת "ביקורופא" חתמה על הסכמי פשרה במסגרתו היא תשלם פיצויים בסך כ-2 מיליון שקלים לאישה ובני משפחתה... 

תביעת פיצויים בגין רשלנות רפואית לאחר שלא נערכו לילדה בדיקות דם חרף ארבעה התקפים של שיתוק על שם בל... 

האם רשלנות באבחון מחלה? רופא משפחה המליץ על דיאטה במקום להפנות את המטופל לקבלת טיפול רפואי תרופתי... 

האם רופאי בית החולים נהריה פעלו תוך רשלנות רפואית ולא השכילו לאבחן את האירוע המוחי ממנו סבל המנוח? 

בית המשפט המחוזי פסק פיצויים בסך 16.1 מיליון שקלים בגין רשלנות רפואית באבחון התייבשות תינוק בחדר מיון... 

האם רשלנות רפואית באבחון מחלה בבית אבות גרמה לפטירתו המצערת של המנוח בגיל 69 בלבד? האם היה על רופאת המוסד להקשיב לבני משפחתו של המנוח? 

המטופל, צעיר בן 26, הגיע לחדר המיון כאשר הוא סובל מכאבי ראש, שיעולים, שלשולים וחום. הרופאים ערכו בדיקת א.ק.ג ושחררו את החולה לביתו. 36 שעות לאחר מכן הוא נמצא ללא רוח חיים במיטתו... 

האם רופא משפחה אשר לא אבחן מפרצת מוחית, התנהל באופן רשלני? 

האם אי ביצוע בדיקת ה-CT במועד גרם למטופל לסבול מעיוורון? האם אי אבחון המחלה עולה כדי רשלנות רפואית? 

רופאת המשפחה התרשלה באבחון מחלת ריאה אינטרסטיציאלית ממנה סבל התובע ובעקבות כך נגרם לו נזק רפואי בלתי הפיך... תגיות: דיאבטס אינסיפידוס, עילת תביעה, נכות, אבודרט, טיפול אלטרנטיבי, אווסטין, אנטיביוטיקה, אבילק,