www.rashlanut-refuit.org

קשיש הגיש תביעה בגין רשלנות בניתוח ברך

קשיש הגיש תביעה בגין רשלנות בניתוח ברך

התובע, יליד 1923, עבר בגיל 79 ניתוח להחלפת ברך בבית החולים "זיו" בצפת. הניתוח בוצע תחת הרדמה משולבת, ספינאלית ואפידורלית. במהלך הניתוח לא התרחשו אירועים טראומתיים או יוצאי דופן. התובע טען כי בעקבות הניתוח, אשר בוצע ברשלנות ותוך הפרת חובה חקוקה, הוא לקה בשיתוק בכף רגלו הימנית. לטענתו, חלו במקרה דנן התנאים להחיל את הכלל "הדבר מדבר בעד עצמו", באופן אשר מעביר את נטל השכנוע לכתפי בית החולים.

 

עוד מאמרים בנושא:
רשלנות רפואית בניתוח להחלפת מפרק הברך, מתי ניתן להגיש תביעת פיצויים?
רשלנות רפואית באבחון ובטיפול בגידול בברך, מתי ניתן לקבל פיצויים?
ארתרוסקופיה של הברך רשלנות רפואית, מתי תוגש תביעה?

 

התובע טען כי בית החולים לא השכיל להוכיח כיצד אירע הנזק, לא הביא לעדות עדים רלבנטיים, וגרם לו לנזק ראייתי בגין העדר רשומה רפואית. אי לכך, התובע טען כי הוא זכאי לפיצויים. לטענתו, הוא סובל כיום מנכות רפואית ותפקודית בשיעורים של 40% ו-50% בהתאמה. הנתבעת, המפעילה את בית החולים, טענה כי מצבו התחלואי של התובע, עובר לניתוח, הוא זה אשר גרם לנזקו. לטענתה, מדובר בנזק אשר מקורו במצב בריאותי קודם ובין המגבלות הללו לבין הניתוח לא היה ולא כלום.

 

חוות דעת רפואיות ומינוי מומחים מטעם בית המשפט

 

התובע הגיש חוות דעת רפואית מטעמו אשר נערכה על ידי מומחה לכירורגיה אורטופדית של כף הרגל, ורופא בכיר במחלקה האורטופדית בבית החולים "כרמל". מנגד, הנתבעת הציגה חוות דעת רפואית מטעמה אשר נערכה על ידי מנתח אורטופד ומנהל המחלקה האורטופדית של ביה"ח "רמב"ם". בשל פערים בין חוות הדעת, מונה בהסכמת הצדדים מומחה רפואי מטעם בית המשפט.

 

המומחה הרפואי מטעם בית המשפט קבע בחוות דעתו כי התובע לא סבל מ-Full Drop Foot, אלא מקושי קל בהרמה גבית של אצבעות רגל ימין בזמן הליכה. המומחה הוסיף כי התובע אובחן זה מכבר כסובל משינויים ניווניים שונים, לאורך כל עמוד השדרה המותני, וכן מפריצות דיסק ובלטים. עם זאת, המומחה מטעם הוסיף כי היות והנזקים המדוברים הופיעו אצל התובע לאחר הניתוח, יש למנות מומחה נוסף מתחום ההרדמה.

 

בשל האמור מונה מנהל מחלקת ההרדמה בבית החולים "העמק" בעפולה, כמומחה רפואי נוסף. המומחה בתחום ההרדמה, בהסתמך על החומר הרפואי שהוגש לעיונו, קבע כי התובע סבל כבר לפני הניתוח מבעיות בכף רגל ימין. לטענתו, הוא סבל גם משינויים ניווניים בעמוד השדרה, מאוסטאופרוזיס בפרקים שונים (כולל פרקי הברכיים), והיצרות של תעלת עמוד השדרה המותני.

 

מומחה זה היה סבור כי לא נפלה רשלנות בביצוע ההרדמה, וזאת ניתן היה ללמוד מכך שהתובע לא התלונן על כאבים ולא התבצעה פגיעה שורשית לאחר החדרת המחט. בית המשפט קבע כי עמדות הרופאים המומחים מקובלות עליו. בפסק הדין נכתב כי כלל הרופאים אשר העידו בתיק טענו כי התובע סבל מזה שנים רבות, הרבה לפני הניתוח, מבעיות אורטופדיות שונות.

 

הדברים מצאו אף ביטוי בחוות דעתו של המומחה מטעם התובע. "כאן המקום להזכיר כי ככלל, חוות דעתם של מומחים מטעם בית המשפט זוכות למשקל מיוחד ועדיף על פני חוות דעת מטעם הצדדים היריבים, והנטייה היא שלא לסטות מהן, אלא בהתקיימה של סיבה בולטת לעין. כך בהתאם לקביעה שהוכרה בפסיקה, לפיה חוות הדעת מטעם בית המשפט מביאה בפניו תמונה מקצועית, אובייקטיבית ומקיפה", נכתב בפסק הדין.


 

יש לך שאלה בנושא? מלא/י פרטיך כאן
שלח

מאמרים ופסקי דין נוספים בתחום

התובעת עברה השתלת עצם באזור שיניים 46, 47 הנמצאות בלסת התחתונה הימנית וזאת כהכנה להחדרת שני שתלים באזור זה. 

התובע נולד בבית חולים הדסה בירושלים. במהלך לידתו, שהיתה לידה וגינאלית רגילה, לאחר שלב יציאת הראש, התברר כי חל סיבוך המכונה "היצרות כתפיים" 

בדיקת אולטראסאונד ואבחון רשלני - התובעת הרתה באמצעות הפריית מבחנה. היה זה הריון ראשון לאחר טיפולי פוריות שנמשכו כשלוש שנים. מהלך ההריון היה תקין, והיא נרשמה ללידה במרכז הרפואי "שערי צדק". 

במהלך הטיפול במכון אובחן כי התובע סובל מאיחור משמעותי בהתפתחותו המוטורית, הסימנים שהתגלו במהלך המעקב במכון הצביעו על בעיה בשריריו 

האם סעיף 76 לפקודת הנזיקין חוסם בפני התובע את דרכו להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית לאחר תאונת דרכים? 

האם התקבלה הסכמה מדעת לביצוע הצנתור? האם מדובר ברשלנות רפואית אשר גרמה לשיתוק מוחלט? 

התביעה היא בגין נזקים שנגרמו לתובעים עקב רשלנות רפואית בביצוע ניתוח קשירת חצוצרות. בעקבות כשלון הניתוח נולדה לנתבעים ביתם החמישית. 

האם ניתן להשיג הסכמה מדעת מחולה השוכב על שולחן הניתוחים ונמצא תחת השפעתן של תרופות טשטוש? האם מדובר ברשלנות רפואית? 

רשלנות רפואית - סוגיית חישוב הפיצויים

חישוב פיצויים בעקבות רשלנות רפואית. אתר "רשלנות רפואית" מציג מידע עדכני הכולל מאמרים, מדריכים, דוגמאות וכדומה... 

בעקבות ברית מילה רשלנית, התפתח באיבר מינו של התינוק נמק. האם ניתן להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית נגד מוהל? 

לאחר ניתוח לתיקון עמוד השדרה סבל הנער מסיבוכים נשימתיים, והוריו טענו כי לא הוזהרו מפני סיכוני ההרדמה לכן מדובר ברשלנות. 

תביעה בגין רשלנות רפואית בניתוח לקיבוע שבר בירך של קשישה, עקב החלטה שגויה לבצע שתי פרוצדורות של הוצאת פלטה והשתלת פרק ירך מלאכותי בניתוח אחד.  

התובעת עברה ניתוח לתיקון דליפת שתן בבית חולים הדסה. בעקבות שורה של התרשלויות, התובעת זקוקה לדיאליזה קבועה ואינה שולטת על הסוגרים.  

התובעת טענה כי הניתוח לתיקון פריצת דיסק לא היה דחוף וגרם להתפשטותם של רסיסי דיסק, שבעקבותיו בוצע ניתוח שני.  

ילדה כבת שש, עברה ניתוח להוצאת אבן חצץ שחדרה לאוזנה. בעקבות הניתוח הילדה איבדה את שמיעתה, לכן הוריה הגישו תביעה בגין רשלנות רפואית. 

האם בית החולים יפצה אדם, שעבר שני ניתוחים כושלים, לטיפול ברפלוקס קיבתי ושטי, ונותר עם נכות קבועה במערכת העיכול? 

בעקבות ניתוח שגרתי להוצאת אבנים מכיס המרה, התרחשה דליפה שמקורה לא זוהה 

האם אי ביצוע בדיקת MRI לפני ניתוח עלה כדי רשלנות רפואית? האם בית המשפט יפסוק פיצויים למנותחת? 

האם רופא אורטופד אשר ניתח את הרגל הלא נכונה יושעה מתפקידו? דוגמא לרשלנות בניתוח החלפת ירך... 

האם רשלנות בבית החולים הלל יפה במסגרת טיפול לאחר ניתוח לקיצור קיבה? האם רשלנות הרופאים גרמה לאי אבחון תסמונת ורוניקה?