www.rashlanut-refuit.org

האם רשלנות בניתוח קיצור קיבה בבית החולים הלל יפה בחדרה?

האם רשלנות בניתוח קיצור קיבה בבית החולים הלל יפה בחדרה?

ניתוח לקיצור קיבה הינו ניתוח אשר יכול לסייע במקרים רבים להורדה משמעותית במשקל. חשוב לדעת כי ההליך הרפואי לקיצור קיבה איננו הליך פשוט ומקופלים בו סיכונים שונים. כמו כן, סיכויי הצלחה של הניתוח (הרזייה מהירה) אינם מובטחים כלל וכלל. חרף כך, מדובר בניתוח "פופולארי", ורבים מבקשים לעבור אותו בישראל מדי שנה. אתר Ynet מפרסם כי תביעה בגין רשלנות רפואית בניתוח לקיצור קיבה הוגשה כנגד בית החולים "הלל יפה" בחדרה.

 

עוד מאמרים בנושא:
רשלנות בניתוח קיצור קיבה - ניתוח הצרת קיבה כושל

 

מדובר בתביעה על סך 8 מיליון שקלים אשר הוגשה על ידי אישה שביקשה לעבור את הניתוח האמור לפני חתונתה. התובעת טוענת כי כתוצאה מרשלנות בניתוח היא נותרה משותקת וסובלת מבעיות רפואיות קשות ביותר. על פי חוות דעת רפואית מטעם התובעת, הסיבה לשיתוק הייתה טמונה באי קבלת ויטמין 1B, ויטמין אשר ידוע כי ניתוח לקיצור קיבה עלול לגרום למחסור בו.

 

אשפוזים רבים בגין הקאות

 

הפרשה המצערת "נולדה" בשנת 2009. התובעת עמדה להינשא לבחיר ליבה ובעקבות משקל עודף החליטה לעבור ניתוח לקיצור קיבה. לשם כך, היא בחרה בבית החולים "הלל יפה". לאחר הניתוח, התובעת שוחררה לביתה. לטענתה, היא החלה לסבול מהקאות מרובות עוד באותו היום ואושפזה פעם נוספת לאחר כחמישה שבועות בלבד.

 

התובעת אושפזה במחלקה הכירורגית בבית החולים והאבחנה לגביה הייתה "הקאות לאחר ניתוח לקיצור קיבה". לאחר אשפוז של כשבועיים, התובעת שוחררה לביתה. עם זאת, לא עברו חמישה ימים נוספים והתובעת הובהלה לבית החולים. גם הפעם היא אושפזה בגין הקאות, וגם הפעם היא שוחררה מבית החולים בתוך זמן קצר. התובעת טוענת כי היא לא קיבלה מהרופאים הנחיות רלבנטיות לגבי השחרור.

 

שבועיים לאחר האשפוז האחרון, התובעת הגיעה פעם נוספת לבית החולים, אך הפעם למחלקה הנוירולוגית. הרופאים ביקשו להתחקות אחר המקור להקאות וערכו למטופלת הדמיות ושט ומעיים, שיקופי חזה וצילומי תריסריון. בשלב מסוים אף נערכו לתובעת בדיקה פסיכיאטרית ובדיקת CT. התובעת טוענת כי רק לאחר כל הבדיקות הנ"ל, וחרף החזרות הרבות לאשפוז, הרופאים העלו לראשונה את ההשערה כי היא סובלת מ"תסמונת ורוניקה". מדובר בתסמונת אשר עלולה להיגרם בעקבות מחסור בתיאמין (ויטמין 1B). כפי שצוין לעיל, מחסור בויטמין זה הינו תופעה ידועה לאחר ניתוחי קיצור קיבה.

 

מהי תסמונת ורוניקה?

 

תסמונת ורוניקה הינה תסמונת קשה אשר גורמת לפגיעה בזיכרון לטווח הקצר, לבלבול, שינויי התנהגות, להפרעות הליכה ולתנודות מהירות של העיניים. חשוב להדגיש כי מחסור בויטמין 1B איננו שכיח כאשר אדם מקפיד על תזונה נורמאלית. מדובר אפוא בתופעה הנפוצה במקרים קיצוניים כגון אלכוהוליזם. לעיתים, המחסור בויטמין המדובר מופיע בגין הקאות ממושכות (תופעה מוכרת לאחר ניתוחי קיצור קיבה). במקרה דנן, הרופאים אבחנו את התסמונת והחלו להעניק לתובעת טיפול בויטמין 1B. עם זאת, התובעת טוענת כי היה זה מאוחר מדי והנזק אשר נגרם לה היה כבר בלתי הפיך.

 

בשלב זה, התובעת נותרה כאשר היא סובלת משיתוק מוחלט בפלג גופה התחתון, אובדן זיכרון, בלבול קוגניטיבי, חוסר שליטה על דרכי השתן, ודיכאון עמוק. לטענה, רשלנותם של רופאי בית החולים במקרה דנא באה לידי ביטוי בכך שהם לא השכילו לאבחן את התסמונת במועד המוקדם האפשרי, ולא הצליחו להתחקות אשר התסמינים הרלבנטיים במהלך האשפוזים הרבים שלאחר הניתוח. התובעת מוסיפה כי הנזקים הרפואיים גרמו לה לנזקים עצומים גם בתחום הנפשי והחברתי. לדוגמא, חתונתה בוטלה והיא גרה כיום עם אחיה הסועד אותה ומטפל בה. זאת ועוד, הביטוח הלאומי הכיר בתובעת כנכה בשיעור של 100% והיא מרותקת לכסא גלגלים.
 


 

יש לך שאלה בנושא? מלא/י פרטיך כאן
שלח

מאמרים ופסקי דין נוספים בתחום

התובעת עברה השתלת עצם באזור שיניים 46, 47 הנמצאות בלסת התחתונה הימנית וזאת כהכנה להחדרת שני שתלים באזור זה. 

התובע נולד בבית חולים הדסה בירושלים. במהלך לידתו, שהיתה לידה וגינאלית רגילה, לאחר שלב יציאת הראש, התברר כי חל סיבוך המכונה "היצרות כתפיים" 

בדיקת אולטראסאונד ואבחון רשלני - התובעת הרתה באמצעות הפריית מבחנה. היה זה הריון ראשון לאחר טיפולי פוריות שנמשכו כשלוש שנים. מהלך ההריון היה תקין, והיא נרשמה ללידה במרכז הרפואי "שערי צדק". 

במהלך הטיפול במכון אובחן כי התובע סובל מאיחור משמעותי בהתפתחותו המוטורית, הסימנים שהתגלו במהלך המעקב במכון הצביעו על בעיה בשריריו 

האם סעיף 76 לפקודת הנזיקין חוסם בפני התובע את דרכו להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית לאחר תאונת דרכים? 

האם התקבלה הסכמה מדעת לביצוע הצנתור? האם מדובר ברשלנות רפואית אשר גרמה לשיתוק מוחלט? 

התביעה היא בגין נזקים שנגרמו לתובעים עקב רשלנות רפואית בביצוע ניתוח קשירת חצוצרות. בעקבות כשלון הניתוח נולדה לנתבעים ביתם החמישית. 

האם ניתן להשיג הסכמה מדעת מחולה השוכב על שולחן הניתוחים ונמצא תחת השפעתן של תרופות טשטוש? האם מדובר ברשלנות רפואית? 

רשלנות רפואית - סוגיית חישוב הפיצויים

חישוב פיצויים בעקבות רשלנות רפואית. אתר "רשלנות רפואית" מציג מידע עדכני הכולל מאמרים, מדריכים, דוגמאות וכדומה... 

בעקבות ברית מילה רשלנית, התפתח באיבר מינו של התינוק נמק. האם ניתן להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית נגד מוהל? 

לאחר ניתוח לתיקון עמוד השדרה סבל הנער מסיבוכים נשימתיים, והוריו טענו כי לא הוזהרו מפני סיכוני ההרדמה לכן מדובר ברשלנות. 

תביעה בגין רשלנות רפואית בניתוח לקיבוע שבר בירך של קשישה, עקב החלטה שגויה לבצע שתי פרוצדורות של הוצאת פלטה והשתלת פרק ירך מלאכותי בניתוח אחד.  

התובעת עברה ניתוח לתיקון דליפת שתן בבית חולים הדסה. בעקבות שורה של התרשלויות, התובעת זקוקה לדיאליזה קבועה ואינה שולטת על הסוגרים.  

התובעת טענה כי הניתוח לתיקון פריצת דיסק לא היה דחוף וגרם להתפשטותם של רסיסי דיסק, שבעקבותיו בוצע ניתוח שני.  

ילדה כבת שש, עברה ניתוח להוצאת אבן חצץ שחדרה לאוזנה. בעקבות הניתוח הילדה איבדה את שמיעתה, לכן הוריה הגישו תביעה בגין רשלנות רפואית. 

האם בית החולים יפצה אדם, שעבר שני ניתוחים כושלים, לטיפול ברפלוקס קיבתי ושטי, ונותר עם נכות קבועה במערכת העיכול? 

בעקבות ניתוח שגרתי להוצאת אבנים מכיס המרה, התרחשה דליפה שמקורה לא זוהה 

האם אי ביצוע בדיקת MRI לפני ניתוח עלה כדי רשלנות רפואית? האם בית המשפט יפסוק פיצויים למנותחת? 

האם רופא אורטופד אשר ניתח את הרגל הלא נכונה יושעה מתפקידו? דוגמא לרשלנות בניתוח החלפת ירך... 

האם רשלנות בבית החולים הלל יפה במסגרת טיפול לאחר ניתוח לקיצור קיבה? האם רשלנות הרופאים גרמה לאי אבחון תסמונת ורוניקה?