www.rashlanut-refuit.org

ניתוח פלסטי בפנים גרם לעיוות וצלקות - פיצויים

ניתוח פלסטי בפנים גרם לעיוות וצלקות - פיצויים

התובעת, ילידת 1975, ביקשה לנתח ניתוח פלסטי את אפה ואת אוזנה השמאלית ועל כן פנתה לנתבע שהינו מומחה לכירורגיה פלסטית. עובר לניתוח עבדה התובעת בעסקו של אביה, שהינו עסק למעקות, ועובדים בו מספר בני משפחה. כמו-כן עברה התובעת לימודי קוסמטיקה ופתחה עסק עצמאי משלה.

 

התובעת פנתה לראשונה לנתבע ביום 30.3.98 והתעניינה בביצוע הניתוחים הנ"ל. הצדדים חלוקים באשר להסברים שניתנו על ידי הנתבע לתובעת באשר לסיכויי הניתוחים והסיכונים הכרוכים בהם.

בפגישה זו הבהירה התובעת לנתבע מה היא מבקשת לתקן. הנתבע צילם את התובעת, הסביר לה שהניתוח ייעשה בהרדמה כללית והם הגיעו לידי הבנה באשר למחיר הניתוחים.

 

התובעת שבה לנתבע בשנית ביום 6.4.98 לאחר שביצעה בדיקות רפואיות אליהן נשלחה על ידי הנתבע. באותה פגישה נקבע מועד הניתוח והתובעת שילמה לנתבע את שכרו. הפגישה הנוספת התקיימה ביום הניתוח ב- 14/4/98. באותו מועד הוחתמה התובעת על טופס הסכמה לניתוח אשר גם לגביו קיימת מחלוקת בין הצדדים. יחד עם טופס ההסכמה הוצגו לתובעת גם דפי הסבר על הניתוחים. 

 

לאחר הניתוח הושארה התובעת להשגחה למשך יממה. ביום 15.4.98 נבדקה התובעת על ידי הנתבע לאחר שסבלה מכאבים עזים באוזנה. הנתבע מצא המטומה בחלק הקדמי של האוזן השמאלית. הוא ניקז את ההמטומה וביצע חבישה חדשה על אוזנה של התובעת. ביום 21.4.98 מששבה התובעת לנתבע לאחר שלטענתה סבלה מכאבים עזים במשך מספר ימים, ולצורך הוצאת התפרים, התגלה כי באוזן ישנו קטע עור נמקי.

 

התובעת הוזמנה לבדיקה נוספת שבוע לאחר מכן.באותה פגישה הבהיר הנתבע לתובעת כי ישנן שתי אופציות לטיפול בבעיה שנוצרה. האחת, שמרנית המצפה לריפוי עצמוני. השנייה, טיפול ניתוחי לכיסוי הפצע על ידי מתלה עור מקומי והשתלתו על האזור הפגוע. ביום 5.5.98 בוצע הניתוח המתקן בהרדמה מקומית לאחר שהתובעת נתנה הסכמתה לכך.

 

בניתוח נלקח שתל עור מן האוזן המנותחת. לאחר הניתוח שוב נחבש המקום והתובעת נשלחה לביתה. הצדדים חלוקים על אופן ביצוע הניתוח. כעבור שבוע ימים שבה התובעת לביקורת והסרת תפרים. באותו מעמד ביצע הנתבע תפירה נוספת של תנוך האוזן לפד תוך שהתובעת סובלת מכאבים עזים. בסופו של יום נותרה אוזנה של התובעת עם עיוותים באפרכסת. התובעת טוענת גם לעיוות באפה ולתוצאות לוואי קשות של הניתוחים.

 

הפיצויים שנפסקו:

 

פיצוי בגין הוצאות רפואיות- 30,000 ש"ח;

פיצוי בגין הוצאות נסיעה- 2,000 ש"ח;

פיצוי בגין פגיעה באוטונומיה- 30,000 ש"ח;

פיצוי בגין כאב וסבל- 100,000 ש"ח;

פיצוי בגין הפסד השתכרות- 80,000 ש"ח;

סה"כ 242,000 ש"ח


 

יש לך שאלה בנושא? מלא/י פרטיך כאן

שלח

מאמרים ופסקי דין נוספים בתחום

פסק דין העוסק בלידה לאחר קשירת חצוצרות - האם פיצויים בגין רשלנות?

התביעה היא בגין נזקים שנגרמו לתובעים עקב רשלנות רפואית בביצוע ניתוח קשירת חצוצרות. בעקבות כשלון הניתוח נולדה לנתבעים ביתם החמישית. 

פסק דין בעניין רשלנות רפואית בביצוע ניתוח קיצור קיבה בשיטת סקופינרו

התובעת הגיעה לנתבע על מנת לעבור ניתוח קיצור קיבה. המנתח בחר לנתחה בשיטה שאינה מקובלת הקרויה ניתוח על שם סקופינרו... 

פיצויים בשל רשלנות רפואית בניתוח הקטנת חזה - גרימת צלקות בולטות

פיצויי בשל רשלנות רפואית בניתוח הקטנת שדים - לטענת התובעת, תוצאות הניתוח הן איומות כלשונה, לאחר שבשדיה נותרו אף כיום, 7 שנים לאחר הניתוח, צלקות מכוערות ומגעילות לא נוחות קשות להסתרה ובולטות 

פיצויים בגין נזקים אסתטים כתוצאה מניתוח מתיחת פנים - שיטת אפטוס

התובעת פנתה לנתבעת, לקבלת יעוץ בדבר אפשרות למתיחת פנים, והוצע על ידה, טיפול חדשני בשיטת אפאטוס.  

פיצויים בגין רשלנות רפואית בניתוח השתלת שיער - גרימת צלקות

ניתוח השתלת שיער נכשל וגרם לנזק אסתטי ולצלקות בראשו של התובע. 

רשלנות רפואית באי מתן מידע על הסיכונים לפני ביצוע ניתוח אף

הנתבע, רופא מומחה לכירורגיה פלסטית, ביצע ניתוח פלסטי-אסתטי באפה של התובעת. ניתוח זה בוצע, לטענת התובעת, ברשלנות, והיא תובעת פיצוי בגין נזקיה.  

פיצויים בגין רשלנות רפואית בניתוח קיצור קיבה - כריתת יתר

התביעה הינה תביעה בגין רשלנות רפואית ונזק שנגרם לתובעת ולבני משפחתה בעקבות ניתוח שעברה התובעת בעקבות זאת שסבלה מהשמנת יתר.  

פיצויים בגין רשלנות רפואית בניתוח אף עקב בעיות נשימה

התובע הגיש תביעה זו כנגד הנתבע לפיצויים, עפ"י פקודת הנזיקין, בגין ניתוחי אף כושלים שבצעו באפו בבית חולים "כרמל" חיפה ע"ש ליידי דיוויס.  

פיצויים לאחר רשלנות רפואית בניתוח פלסטי באף - צלקת וחור בקצה האף

התובע עבר ניתוח פלסטי אשר הותיר באפו מספר כשלים בולטים: צלקות, חור במחיצת האף ונפיחות בולטת. התובע זכה בפיצוי על נזק לא ממוני והחזר כספי בגין הניתוח 

רשלנות רפואית בביצוע ניתוח הארכת איבר מין זכרי - פיצויים

התובע הגיע לניתוח באיבר מינו לצורך הארכה ועיבוי האיבר. בפני התובע הוצגו דוגמאות של אברי מין לאחר ניתוח. לתובע לא הוצגו הסיכונים הכרוכים בביצוע הניתוח. התוובע סובל מתופעות קשות באיבר מינו. 

רשלנות בניתוח לתיקון ראיה בשיטת Lasik בשל העדר הסכמה מדעת

בית המשפט פסק פיצויים בסך כמיליון שקלים בגין רשלנות רפואית בקבלת הסכמה מדעת לניתוח תיקון ראיה Lasik... 

דחיית תביעה בגין רשלנות בניתוח הקטנת חזה

בית המשפט קבע כי חוות הדעת הרפואית אשר צורפה לכתב התביעה לא הייתה מפורטת כנדרש. אי לכך, נדחתה תביעה בגין רשלנות רפואית בניתוח הקטנת חזה... 

הסכמה מדעת לניתוח פלסטי - הקטנת חזה מטעמים אסטטיים ורפואיים

על פי חוק זכויות החולה, כל מטופל או מטופלת חייב\ת לתת הסכמה מדעת לפני טיפול רפואי. עניין זה הינו בעל חשיבות יתרה בניתוחי ברירה כגון ניתוח להקטנת חזה... 

קרטוקונוס לאחר ניתוח לייזר לתיקון ראייה - האם רשלנות רפואית?

התובע טען כי הרופאים לא השכילו לאבחן קרטוקונוס ממנו סבל, האם מדובר ברשלנות רפואית בניתוח לייזר מסוג Lasik?  

האם המטופל נתן הסכמה מדעת לביצוע ניתוח Lasik לתיקון ראיה בלייזר?

האם המטופל נתן הסכמה מדעת לביצוע ניתוח לייזר מסוג Lasik לתיקון ראיה? האם התובע היה מסרב לו ידע את הסיכון המדובר? 

אובדן טופס הסכמה מדעת לניתוח הגדלת שדיים

ניתוח הגדלת חזה הינו ניתוח אלקטיבי, דהיינו ניתוח מבחירה. אי לכך, הפסיקה קבעה כי ההסבר הנדרש לביצוע הליכים רפואיים אלו, שאינם מחויביי המציאות, הינו נרחב יותר מניתוח רגיל... 

האם קיימת חובה לעבור טיפול מתקן להפחתת הנזק לאחר רשלנות רפואית?

האם חובה על מטופל, אשר נגרם לו נזק בגין רשלנות רפואית בניתוח לייזר לתיקון ראיה, לעבור ניתוח מתקן על מנת לשפר מצבו הבריאותי? 

טיפול חדשני לתיקון ראייה בלייזר ללא הסכמה של המטופל

האם ניתוח לייזר לתיקון רוחק ראיה, אשר בוצע באופן חדשני במכון לניתוחי לייזר, התבצע בצורה רשלנית? האם הופרה חובת הזהירות? 

פיצויים בגין נזקים בראייה בעקבות ניתוח לתיקון קוצר רואי

האם הניתוח הראשוני (בשתי העיניים) והניתוח המתקן (בעין ימין) בוצעו ברשלנות? האם הייתה הסכמה מדעת? האם התקיים קשר סיבתי? קראו עוד בפורטל רשלנות רפואית 

פסק דין בנוגע לרשלנות רפואית בניתוח פלסטי באף - עקף עקום ובעיות נשימה

בחורה כבת 24 שנים עברה 3 ניתוחים באפה שגרמו לפגיעה תפקודית ולפגם אסתטי. כיום, התובעת סובלת מאף עקום, בעיות בנשימה ועוד נזקי גוף שונים... תגיות: דליפת סיליקון,