www.rashlanut-refuit.org

פיצויים לאחר רשלנות רפואית בניתוח פלסטי באף - צלקת וחור בקצה האף

פיצויים לאחר רשלנות רפואית בניתוח פלסטי באף - צלקת וחור בקצה האף

בסמוך לתאריך 4/11/94 החליט התובע לשפר את מראהו של אפו שהיה גדול, ארוך ומגושם מאחר שאימו של התובע, הגב' רות, עבדה בזמנים הרלבנטיים כאחות במחלקת אף, אוזן, גרון בבית חולים העמק שהיתה בניהולו של הנתבע. על פי המלצתה, פנה התובע לנתבע לצורך בחינת אפשרות של ביצוע ניתוחים פלסטיים להבאה לתיקון אסתטי של מראה האף.

 

עובר לביצוע הניתוח נפגש התובע עם הנתבע בחדרו במחלקת אף, אוזן, גרון בבית חולים העמק ובתום הפגישה סוכם בין התובע והנתבע כי הנתבע יבצע ניתוח אסתטי באפו של התובע. יצויין כי הנתבע לא צירף כל תיעוד מהפגישה שנערכה בין השניים.

 

בתאריך 4/11/94 נותח התובע באפו בבית החולים האיטלקי בחיפה לאחר שבסמוך לניתוח חתם על טופס הסכמה לניתוח. התובע שוחרר לביתו עוד באותו היום והוזמן לביקורת לצורך הוצאת הטמפונים מאפו.

 

מספר ימים לאחר הניתוח הוציא הנתבע את הטמפונים מאפו של התובע וכשבוע לאחר מכן הגיע התובע להורדת הגבס מאפו. יצויין כי תיעוד המתעד את ביקוריו של התובע אצל הנתבע ומימצאי האף לאחר הניתוח לא צורפו אף הם לראיות הנתבע. לאחר הורדת הגבס מהאף לא חזר התובע לנתבע. התובע נסע כחמישה חודשים לאחר הניתוח לחו"ל, שם שהה מספר שנים. 

 

התובע טען, בהסתמך על חוות דעתו של פרופ' שפיר, כי כתוצאה מביצוע הניתוח נותרו באפו מספר כשלים בולטים: צלקת שלא ניתן להסתירה או לסלקה על כנף האף מימין, חור בקצה מחיצת האף, חצי האף המרוחק בולט ותפוח לעומת החצי המקורב שהינו צר ונמוך, קצה האף צנוח ומכסה על הנחיריים הפסוקים כאשר בסיס קצה האף רחב מאוד.

 

הפיצויים שנפסקו:

 

נזק לא ממוני בגין פגיעה אסתטית באיבר רגיש- 60,000 ש"ח;

פיצוי בגין עלות הניתוח 25,000 ש"ח;

סה"כ 85,000 ש"ח


 

יש לך שאלה בנושא? מלא/י פרטיך כאן
שלח

מאמרים ופסקי דין נוספים בתחום

התביעה היא בגין נזקים שנגרמו לתובעים עקב רשלנות רפואית בביצוע ניתוח קשירת חצוצרות. בעקבות כשלון הניתוח נולדה לנתבעים ביתם החמישית. 

התובעת הגיעה לנתבע על מנת לעבור ניתוח קיצור קיבה. המנתח בחר לנתחה בשיטה שאינה מקובלת הקרויה ניתוח על שם סקופינרו... 

פיצויי בשל רשלנות רפואית בניתוח הקטנת שדים - לטענת התובעת, תוצאות הניתוח הן איומות כלשונה, לאחר שבשדיה נותרו אף כיום, 7 שנים לאחר הניתוח, צלקות מכוערות ומגעילות לא נוחות קשות להסתרה ובולטות 

התובעת פנתה לנתבעת, לקבלת יעוץ בדבר אפשרות למתיחת פנים, והוצע על ידה, טיפול חדשני בשיטת אפאטוס.  

ניתוח השתלת שיער נכשל וגרם לנזק אסתטי ולצלקות בראשו של התובע. 

הנתבע, רופא מומחה לכירורגיה פלסטית, ביצע ניתוח פלסטי-אסתטי באפה של התובעת. ניתוח זה בוצע, לטענת התובעת, ברשלנות, והיא תובעת פיצוי בגין נזקיה.  

התביעה הינה תביעה בגין רשלנות רפואית ונזק שנגרם לתובעת ולבני משפחתה בעקבות ניתוח שעברה התובעת בעקבות זאת שסבלה מהשמנת יתר.  

התובע הגיש תביעה זו כנגד הנתבע לפיצויים, עפ"י פקודת הנזיקין, בגין ניתוחי אף כושלים שבצעו באפו בבית חולים "כרמל" חיפה ע"ש ליידי דיוויס.  

התובע עבר ניתוח פלסטי אשר הותיר באפו מספר כשלים בולטים: צלקות, חור במחיצת האף ונפיחות בולטת. התובע זכה בפיצוי על נזק לא ממוני והחזר כספי בגין הניתוח 

התובע הגיע לניתוח באיבר מינו לצורך הארכה ועיבוי האיבר. בפני התובע הוצגו דוגמאות של אברי מין לאחר ניתוח. לתובע לא הוצגו הסיכונים הכרוכים בביצוע הניתוח. התוובע סובל מתופעות קשות באיבר מינו. 

בית המשפט פסק פיצויים בסך כמיליון שקלים בגין רשלנות רפואית בקבלת הסכמה מדעת לניתוח תיקון ראיה Lasik... 

בית המשפט קבע כי חוות הדעת הרפואית אשר צורפה לכתב התביעה לא הייתה מפורטת כנדרש. אי לכך, נדחתה תביעה בגין רשלנות רפואית בניתוח הקטנת חזה... 

על פי חוק זכויות החולה, כל מטופל או מטופלת חייב\ת לתת הסכמה מדעת לפני טיפול רפואי. עניין זה הינו בעל חשיבות יתרה בניתוחי ברירה כגון ניתוח להקטנת חזה... 

התובע טען כי הרופאים לא השכילו לאבחן קרטוקונוס ממנו סבל, האם מדובר ברשלנות רפואית בניתוח לייזר מסוג Lasik?  

האם המטופל נתן הסכמה מדעת לביצוע ניתוח לייזר מסוג Lasik לתיקון ראיה? האם התובע היה מסרב לו ידע את הסיכון המדובר? 

ניתוח הגדלת חזה הינו ניתוח אלקטיבי, דהיינו ניתוח מבחירה. אי לכך, הפסיקה קבעה כי ההסבר הנדרש לביצוע הליכים רפואיים אלו, שאינם מחויביי המציאות, הינו נרחב יותר מניתוח רגיל... 

האם חובה על מטופל, אשר נגרם לו נזק בגין רשלנות רפואית בניתוח לייזר לתיקון ראיה, לעבור ניתוח מתקן על מנת לשפר מצבו הבריאותי? 

האם ניתוח לייזר לתיקון רוחק ראיה, אשר בוצע באופן חדשני במכון לניתוחי לייזר, התבצע בצורה רשלנית? האם הופרה חובת הזהירות? 

האם הניתוח הראשוני (בשתי העיניים) והניתוח המתקן (בעין ימין) בוצעו ברשלנות? האם הייתה הסכמה מדעת? האם התקיים קשר סיבתי? קראו עוד בפורטל רשלנות רפואית 

בחורה כבת 24 שנים עברה 3 ניתוחים באפה שגרמו לפגיעה תפקודית ולפגם אסתטי. כיום, התובעת סובלת מאף עקום, בעיות בנשימה ועוד נזקי גוף שונים... תגיות: דליפת סיליקון,