www.rashlanut-refuit.org

רשלנות רפואית בניתוח מתיחת בטן

רשלנות רפואית בניתוח מתיחת בטן

ניתוח מתיחת בטן הוא ניתוח פלסטי המיועד לגברים ונשים הסובלים מעודפי שומן, עודפי עור ורפיון הבטן, בעקבות ירידה משמעותית במשקל או לאחר לידה, אשר מעוניינים לשפר את מראה הבטן באמצעות הליך כירורגי.

 

במסגרת הניתוח מומסים עודפי שומן ונשאבים מאזורי המצבור במותניים, בטן עליונה ובטן תחתונה, עודפי העור מסולקים ודופן הבטן מחוזקת, באמצעות הידוק המעטפת השרירית שהתרופפה. קיים גם ניתוח למתיחת בטן חלקית, שבו מתבצעת מתיחה של הבטן התחתונה בלבד, ללא עירוב של אזור הטבור וללא תפירת שרירים בבטן העליונה.

 

טרם ביצוע הניתוח, הרופא נדרש להמליץ למטופל על דרכי הפחתת משקל כמו דיאטה, אכילה נכונה ופעילות גופנית ורק במידה והם אינם מסייעים לשיפור המראה יש לשקול את ביצוע הניתוח. רשלנות רפואית בביצוע ניתוח יכולה לבוא לידי ביטוי באי עריכת בדיקות מוקדמות לפני הניתוח, אי קבלת הסכמה מדעת או אי מתן הנחיות מיוחדות לפני ואחרי ההליך.

 

במהלך הניתוח למתיחת בטן, בדומה לניתוחים פלסטיים אחרים, כמו ניתוח מתיחת פניםהגדלת חזה או ניתוח הקטנת חזה, עלולים להיגרם סיבוכים בשל הרדמה, או נזקים חמורים עקב הפרת חובת הזהירות, שחלה על המנתח הפלסטי מכוח עיסוקו וסטייה מהסטנדרטים.


אי מתן הנחיות לתקופת ההחלמה


גם חוסר מתן הנחיות מתאימות לתקופת ההחלמה, עשוי להוות עילה לתביעת רשלנות רפואית. כך לדוגמה: למטופלת אסור להיכנס להריון עד שנתיים לאחר מועד הניתוח. כדי למנוע זיהום יש לשמור על היגיינה ולבצע שטיפה יומית של האזור, יש להשתמש בחגורת בטן אלסטית כדי לאפשר למקום להירפא ולהקטין תופעות כגון בצקות ודימומים, ויש לחזור לפעילות גופנית שגרתית באופן הדרגתי.

 

כתוצאה מניתוח שבוצע ברשלנות עלול להיווצר למנותח נזק חמור כמו זיהום או דימום מאסיבי המצריך מתן עירוי דם, ואף עלולות להישאר צלקות עמוקות הגורמות לשינוי בצורת הטבור, לחוסר תחושה באזור המנותח, לנמק של שולי העור ולהיפרדות התפרים.

 

במקרה שהמנתח לא התאים את סוג הטיפול למטופל, או כאשר חרג מסטנדרט הטיפול הסביר וגרם בגין התרשלותו נזק פיזי חמור, ניתן להגיש נגדו תביעה בעילת רשלנות רפואית. כדי לבסס את התביעה יש להציג חוות דעת של מומחים רפואיים, אשר תוכיח כי קיים קשר סיבתי בין התנהלות הרופא הפלסטי לנזק שנגרם למטופל.


המנתח ביצע ניתוח לשאיבת שומן במקום מתיחת בטן


אישה שעברה ניתוח למתיחת בטן, פנתה לבית המשפט המחוזי, והגישה תביעה בגין עוולת הרשלנות, בטענה כי ההליך הכירורגי שעברה בוצע ברשלנות ללא הסכמתה, ואף כתוצאה מהניתוח נותרה לה צלקת גדולה ומכערת על הבטן.

 

על פי עובדות התביעה, התובעת פנתה לרופא מומחה בכירורגיה פלסטית, המבצע ניתוחים פלסטיים שונים במסגרת הרפואה הפרטית, כדי לבצע ניתוח מתיחת בטן. לטענת התובעת הניתוח שבוצע בה לא היה ניתוח מתיחת בטן, אלא לכל היותר ניתוח לשאיבת שומן.

 

התובעת הוסיפה וטענה כי לא ניתנה הסכמתה מדעת לטיפול הרפואי שעברה, וכי הטיפול אשר בוצע בה לא הביא לתוצאות שהיו אמורות להתקבל לאחר ניתוח מתיחת בטן, ואף בעקבות הניתוח המיותר אשר בוצע בה ברשלנות נותרה לרוחב בטנה צלקת גדולה, מכערת ומטרידה.

 

לאחר שמיעת טענות הצדדים, וחוות דעת של מומחים מטעמם, קיבל בית המשפט את טענת התובעת והגיע למסקנה כי אכן מדובר במקרה של רשלנות רפואית בניתוח מתיחת בטן, על כן חייב את הנתבע לשלם לתובעת פיצויים בסך של 209,650 שקלים, בגין כאב וסבל ופגיעה באוטונומיה, החזר הוצאות רפואיות, הפסדי השתכרות, עזרה מצד שלישי והוצאות נסיעה.

 


 

יש לך שאלה בנושא? מלא/י פרטיך כאן

שלח

מאמרים ופסקי דין נוספים בתחום

פסק דין העוסק בלידה לאחר קשירת חצוצרות - האם פיצויים בגין רשלנות?

התביעה היא בגין נזקים שנגרמו לתובעים עקב רשלנות רפואית בביצוע ניתוח קשירת חצוצרות. בעקבות כשלון הניתוח נולדה לנתבעים ביתם החמישית. 

פסק דין בעניין רשלנות רפואית בביצוע ניתוח קיצור קיבה בשיטת סקופינרו

התובעת הגיעה לנתבע על מנת לעבור ניתוח קיצור קיבה. המנתח בחר לנתחה בשיטה שאינה מקובלת הקרויה ניתוח על שם סקופינרו... 

פיצויים בשל רשלנות רפואית בניתוח הקטנת חזה - גרימת צלקות בולטות

פיצויי בשל רשלנות רפואית בניתוח הקטנת שדים - לטענת התובעת, תוצאות הניתוח הן איומות כלשונה, לאחר שבשדיה נותרו אף כיום, 7 שנים לאחר הניתוח, צלקות מכוערות ומגעילות לא נוחות קשות להסתרה ובולטות 

פיצויים בגין נזקים אסתטים כתוצאה מניתוח מתיחת פנים - שיטת אפטוס

התובעת פנתה לנתבעת, לקבלת יעוץ בדבר אפשרות למתיחת פנים, והוצע על ידה, טיפול חדשני בשיטת אפאטוס.  

פיצויים בגין רשלנות רפואית בניתוח השתלת שיער - גרימת צלקות

ניתוח השתלת שיער נכשל וגרם לנזק אסתטי ולצלקות בראשו של התובע. 

רשלנות רפואית באי מתן מידע על הסיכונים לפני ביצוע ניתוח אף

הנתבע, רופא מומחה לכירורגיה פלסטית, ביצע ניתוח פלסטי-אסתטי באפה של התובעת. ניתוח זה בוצע, לטענת התובעת, ברשלנות, והיא תובעת פיצוי בגין נזקיה.  

פיצויים בגין רשלנות רפואית בניתוח קיצור קיבה - כריתת יתר

התביעה הינה תביעה בגין רשלנות רפואית ונזק שנגרם לתובעת ולבני משפחתה בעקבות ניתוח שעברה התובעת בעקבות זאת שסבלה מהשמנת יתר.  

פיצויים בגין רשלנות רפואית בניתוח אף עקב בעיות נשימה

התובע הגיש תביעה זו כנגד הנתבע לפיצויים, עפ"י פקודת הנזיקין, בגין ניתוחי אף כושלים שבצעו באפו בבית חולים "כרמל" חיפה ע"ש ליידי דיוויס.  

פיצויים לאחר רשלנות רפואית בניתוח פלסטי באף - צלקת וחור בקצה האף

התובע עבר ניתוח פלסטי אשר הותיר באפו מספר כשלים בולטים: צלקות, חור במחיצת האף ונפיחות בולטת. התובע זכה בפיצוי על נזק לא ממוני והחזר כספי בגין הניתוח 

רשלנות רפואית בביצוע ניתוח הארכת איבר מין זכרי - פיצויים

התובע הגיע לניתוח באיבר מינו לצורך הארכה ועיבוי האיבר. בפני התובע הוצגו דוגמאות של אברי מין לאחר ניתוח. לתובע לא הוצגו הסיכונים הכרוכים בביצוע הניתוח. התוובע סובל מתופעות קשות באיבר מינו. 

רשלנות בניתוח לתיקון ראיה בשיטת Lasik בשל העדר הסכמה מדעת

בית המשפט פסק פיצויים בסך כמיליון שקלים בגין רשלנות רפואית בקבלת הסכמה מדעת לניתוח תיקון ראיה Lasik... 

דחיית תביעה בגין רשלנות בניתוח הקטנת חזה

בית המשפט קבע כי חוות הדעת הרפואית אשר צורפה לכתב התביעה לא הייתה מפורטת כנדרש. אי לכך, נדחתה תביעה בגין רשלנות רפואית בניתוח הקטנת חזה... 

הסכמה מדעת לניתוח פלסטי - הקטנת חזה מטעמים אסטטיים ורפואיים

על פי חוק זכויות החולה, כל מטופל או מטופלת חייב\ת לתת הסכמה מדעת לפני טיפול רפואי. עניין זה הינו בעל חשיבות יתרה בניתוחי ברירה כגון ניתוח להקטנת חזה... 

קרטוקונוס לאחר ניתוח לייזר לתיקון ראייה - האם רשלנות רפואית?

התובע טען כי הרופאים לא השכילו לאבחן קרטוקונוס ממנו סבל, האם מדובר ברשלנות רפואית בניתוח לייזר מסוג Lasik?  

האם המטופל נתן הסכמה מדעת לביצוע ניתוח Lasik לתיקון ראיה בלייזר?

האם המטופל נתן הסכמה מדעת לביצוע ניתוח לייזר מסוג Lasik לתיקון ראיה? האם התובע היה מסרב לו ידע את הסיכון המדובר? 

אובדן טופס הסכמה מדעת לניתוח הגדלת שדיים

ניתוח הגדלת חזה הינו ניתוח אלקטיבי, דהיינו ניתוח מבחירה. אי לכך, הפסיקה קבעה כי ההסבר הנדרש לביצוע הליכים רפואיים אלו, שאינם מחויביי המציאות, הינו נרחב יותר מניתוח רגיל... 

האם קיימת חובה לעבור טיפול מתקן להפחתת הנזק לאחר רשלנות רפואית?

האם חובה על מטופל, אשר נגרם לו נזק בגין רשלנות רפואית בניתוח לייזר לתיקון ראיה, לעבור ניתוח מתקן על מנת לשפר מצבו הבריאותי? 

טיפול חדשני לתיקון ראייה בלייזר ללא הסכמה של המטופל

האם ניתוח לייזר לתיקון רוחק ראיה, אשר בוצע באופן חדשני במכון לניתוחי לייזר, התבצע בצורה רשלנית? האם הופרה חובת הזהירות? 

פיצויים בגין נזקים בראייה בעקבות ניתוח לתיקון קוצר רואי

האם הניתוח הראשוני (בשתי העיניים) והניתוח המתקן (בעין ימין) בוצעו ברשלנות? האם הייתה הסכמה מדעת? האם התקיים קשר סיבתי? קראו עוד בפורטל רשלנות רפואית 

פסק דין בנוגע לרשלנות רפואית בניתוח פלסטי באף - עקף עקום ובעיות נשימה

בחורה כבת 24 שנים עברה 3 ניתוחים באפה שגרמו לפגיעה תפקודית ולפגם אסתטי. כיום, התובעת סובלת מאף עקום, בעיות בנשימה ועוד נזקי גוף שונים... תגיות: דליפת סיליקון,