www.rashlanut-refuit.org

פיצויים בגין רשלנות רפואית בניתוח פלסטי באף והזדקקות לניתוח מתקן

פיצויים בגין רשלנות רפואית בניתוח פלסטי באף והזדקקות לניתוח מתקן

במהלך שנת 1996 פנתה התובעת אל הנתבע כדי לבצע ניתוח לתיקון האף. לפי עדות התובעת מטרת הניתוח הייתה קוסמטית. הנתבע העיד כי הניתוח נועד להשיג שני יעדים משולבים, שיפור הנשימה באמצעות תיקון סטייה במחצית האף (S.M.R) ושיפור מראה האף באמצעות ניתוחים פלסטיים Rhynoplasty. הניתוח הראשון בוצע ביום 24.6.96.

 

לפי עדות התובעת, שבוע לאחר הניתוח הגבס הוסר והתגלה כי במרכז אפה נוצרה בליטה כעורה ונחיריה נותרו כשהיו. מעדות התובעת ואמה עולה כי במהלך ביקור אצל הנתבע, אשר נערך לאחר הניתוח, הציע הנתבע לבצע ניתוח מתקן.

 

הנתבע העיד כי התובעת היא שיזמה את הניתוח השני. מאחר והנתבע הסכים כי הניתוחים הנוספים במקרה של התובעת היו מוצדקים, אין חשיבות לשאלה מי הוא זה שיזם את הניתוחים הנוספים.הניתוח השני בוצע ביום 16.9.96.

 

הניתוח השני איננו עוזר ולא מתקן

 

לפי עדות הנתבע, בניתוח זה הוא הסיר חלק ממחיצת האף והקטין את הנחירים "הכל כדי לנסות ולהתאים את האף למראה לו חפצה התובעת". בחקירה הנגדית הוא הסביר כי אם הוא היה רוצה להקטין את הנחיריים, הוא היה עושה זאת בניתוח הראשון, אלא שבעיניו האף היה מספיק יפה אחרי הניתוח הראשון כדי לא לעשות הקטנת נחירים. התובעת העידה כי אחרי הניתוח השני הנפיחות לא ירדה, האף היה מכוער והיא התחילה לסבול מקשיי נשימה ומנזלת וכן למשוך באף.

 

התובעת התגייסה לצה"ל ביום 24.10.96. התובעת העידה כי פנתה שוב לד"ר פיליבה והוא הציע לבצע ניתוח נוסף, על ידי רופא אחר, על חשבונו. לפי עדותה, ביום 1.12.97 היא פנתה לפרופ' וכסלר, אך פרופ' וכסלר לא הסכים לקחת סיכון ולבצע את הניתוח הנוסף. לפי עדותה, הנתבע החזיר לה את התשלום ששילמה לפרופ' וכסלר.

 

הנתבע הסכים לבצע ניתוח נוסף, ולפיכך בוצע הניתוח השלישי ביום 19.1.98. לפי גרסת הנתבע, מראה האף בכללותו לפני הניתוח השלישי נראה לו סביר, אולם הוא התרשם שניתן לבצע תיקון מזערי פשוט שיתכן ויהיה בו כדי להניח את דעתה של התובעת, וכך עשה. הנתבע העיד כי מדובר היה בניתוח קצר. כך עולה גם מעדות התובעת.

 

הפיצויים שנפסקו:

 

כאב וסבל – 100,000 ₪; 

הפסד השתכרות – 40,000 ₪.

סה"כ 140,000 ₪


 

יש לך שאלה בנושא? מלא/י פרטיך כאן

שלח

מאמרים ופסקי דין נוספים בתחום

פסק דין העוסק בלידה לאחר קשירת חצוצרות - האם פיצויים בגין רשלנות?

התביעה היא בגין נזקים שנגרמו לתובעים עקב רשלנות רפואית בביצוע ניתוח קשירת חצוצרות. בעקבות כשלון הניתוח נולדה לנתבעים ביתם החמישית. 

פסק דין בעניין רשלנות רפואית בביצוע ניתוח קיצור קיבה בשיטת סקופינרו

התובעת הגיעה לנתבע על מנת לעבור ניתוח קיצור קיבה. המנתח בחר לנתחה בשיטה שאינה מקובלת הקרויה ניתוח על שם סקופינרו... 

פיצויים בשל רשלנות רפואית בניתוח הקטנת חזה - גרימת צלקות בולטות

פיצויי בשל רשלנות רפואית בניתוח הקטנת שדים - לטענת התובעת, תוצאות הניתוח הן איומות כלשונה, לאחר שבשדיה נותרו אף כיום, 7 שנים לאחר הניתוח, צלקות מכוערות ומגעילות לא נוחות קשות להסתרה ובולטות 

פיצויים בגין נזקים אסתטים כתוצאה מניתוח מתיחת פנים - שיטת אפטוס

התובעת פנתה לנתבעת, לקבלת יעוץ בדבר אפשרות למתיחת פנים, והוצע על ידה, טיפול חדשני בשיטת אפאטוס.  

פיצויים בגין רשלנות רפואית בניתוח השתלת שיער - גרימת צלקות

ניתוח השתלת שיער נכשל וגרם לנזק אסתטי ולצלקות בראשו של התובע. 

רשלנות רפואית באי מתן מידע על הסיכונים לפני ביצוע ניתוח אף

הנתבע, רופא מומחה לכירורגיה פלסטית, ביצע ניתוח פלסטי-אסתטי באפה של התובעת. ניתוח זה בוצע, לטענת התובעת, ברשלנות, והיא תובעת פיצוי בגין נזקיה.  

פיצויים בגין רשלנות רפואית בניתוח קיצור קיבה - כריתת יתר

התביעה הינה תביעה בגין רשלנות רפואית ונזק שנגרם לתובעת ולבני משפחתה בעקבות ניתוח שעברה התובעת בעקבות זאת שסבלה מהשמנת יתר.  

פיצויים בגין רשלנות רפואית בניתוח אף עקב בעיות נשימה

התובע הגיש תביעה זו כנגד הנתבע לפיצויים, עפ"י פקודת הנזיקין, בגין ניתוחי אף כושלים שבצעו באפו בבית חולים "כרמל" חיפה ע"ש ליידי דיוויס.  

פיצויים לאחר רשלנות רפואית בניתוח פלסטי באף - צלקת וחור בקצה האף

התובע עבר ניתוח פלסטי אשר הותיר באפו מספר כשלים בולטים: צלקות, חור במחיצת האף ונפיחות בולטת. התובע זכה בפיצוי על נזק לא ממוני והחזר כספי בגין הניתוח 

רשלנות רפואית בביצוע ניתוח הארכת איבר מין זכרי - פיצויים

התובע הגיע לניתוח באיבר מינו לצורך הארכה ועיבוי האיבר. בפני התובע הוצגו דוגמאות של אברי מין לאחר ניתוח. לתובע לא הוצגו הסיכונים הכרוכים בביצוע הניתוח. התוובע סובל מתופעות קשות באיבר מינו. 

רשלנות בניתוח לתיקון ראיה בשיטת Lasik בשל העדר הסכמה מדעת

בית המשפט פסק פיצויים בסך כמיליון שקלים בגין רשלנות רפואית בקבלת הסכמה מדעת לניתוח תיקון ראיה Lasik... 

דחיית תביעה בגין רשלנות בניתוח הקטנת חזה

בית המשפט קבע כי חוות הדעת הרפואית אשר צורפה לכתב התביעה לא הייתה מפורטת כנדרש. אי לכך, נדחתה תביעה בגין רשלנות רפואית בניתוח הקטנת חזה... 

הסכמה מדעת לניתוח פלסטי - הקטנת חזה מטעמים אסטטיים ורפואיים

על פי חוק זכויות החולה, כל מטופל או מטופלת חייב\ת לתת הסכמה מדעת לפני טיפול רפואי. עניין זה הינו בעל חשיבות יתרה בניתוחי ברירה כגון ניתוח להקטנת חזה... 

קרטוקונוס לאחר ניתוח לייזר לתיקון ראייה - האם רשלנות רפואית?

התובע טען כי הרופאים לא השכילו לאבחן קרטוקונוס ממנו סבל, האם מדובר ברשלנות רפואית בניתוח לייזר מסוג Lasik?  

האם המטופל נתן הסכמה מדעת לביצוע ניתוח Lasik לתיקון ראיה בלייזר?

האם המטופל נתן הסכמה מדעת לביצוע ניתוח לייזר מסוג Lasik לתיקון ראיה? האם התובע היה מסרב לו ידע את הסיכון המדובר? 

אובדן טופס הסכמה מדעת לניתוח הגדלת שדיים

ניתוח הגדלת חזה הינו ניתוח אלקטיבי, דהיינו ניתוח מבחירה. אי לכך, הפסיקה קבעה כי ההסבר הנדרש לביצוע הליכים רפואיים אלו, שאינם מחויביי המציאות, הינו נרחב יותר מניתוח רגיל... 

האם קיימת חובה לעבור טיפול מתקן להפחתת הנזק לאחר רשלנות רפואית?

האם חובה על מטופל, אשר נגרם לו נזק בגין רשלנות רפואית בניתוח לייזר לתיקון ראיה, לעבור ניתוח מתקן על מנת לשפר מצבו הבריאותי? 

טיפול חדשני לתיקון ראייה בלייזר ללא הסכמה של המטופל

האם ניתוח לייזר לתיקון רוחק ראיה, אשר בוצע באופן חדשני במכון לניתוחי לייזר, התבצע בצורה רשלנית? האם הופרה חובת הזהירות? 

פיצויים בגין נזקים בראייה בעקבות ניתוח לתיקון קוצר רואי

האם הניתוח הראשוני (בשתי העיניים) והניתוח המתקן (בעין ימין) בוצעו ברשלנות? האם הייתה הסכמה מדעת? האם התקיים קשר סיבתי? קראו עוד בפורטל רשלנות רפואית 

פסק דין בנוגע לרשלנות רפואית בניתוח פלסטי באף - עקף עקום ובעיות נשימה

בחורה כבת 24 שנים עברה 3 ניתוחים באפה שגרמו לפגיעה תפקודית ולפגם אסתטי. כיום, התובעת סובלת מאף עקום, בעיות בנשימה ועוד נזקי גוף שונים... תגיות: דליפת סיליקון,