www.rashlanut-refuit.org

פיצויים בעקבות טיפול רשלני למרות אבחון זיהום חמור בדרכי השתן

פיצויים בעקבות טיפול רשלני למרות אבחון זיהום חמור בדרכי השתן

המנוחה ילנה אזרוב ז"ל ילידת 27.3.1973 , נפטרה ביום 11.10.2000. התובע מס' 1 הוא עזבונה. התובע מס' 2 (התובע) הינו בעלה לשעבר, ידועה בציבור של המנוחה ואביו של התובע מס' 3. התובע מס' 3 הינו קטין, בנה של המנוחה, ואביו התובע מס' 2 הינו אפוטרופסו הטבעי.

 

התובעים 2 - 3 הינם יורשיה של המנוחה ותלוייה. הנתבעת הינה אישיות משפטית מאוגדת כחוק, ובכל הזמנים הרלוונטים לתובענה זו ניהלה את המרכז הרפואי "סורוקה" שבבאר-שבע.

 

כמו כן, הנתבעת העסיקה הרופאים ו/או האחיות בין באופן ישיר ובין באמצעות התקשרות קבלנית ו/או מטפלים ובכללם עובדי מעבדה ואחרים  וכפי הגדרתם בחוק זכויות החולה התשנ"ו - 1996, שטיפלו כולם במנוחה.  ביום 6.10.00 הגיעה המנוחה לבית החולים, כשהיא מתלוננת על כאבים עזים מאוד במותניים ובבטן. המנוחה סיפרה לצוות חדר מיון, כי בשל מום מולד בדרכי השתן נותחה בעבר.

 

עוד סיפרה המנוחה, כי היא סובלת לעיתים קרובות מדלקות בדרכי השתן. מיד עם קבלתה הסתבר שהיא אכן סובלת, וכדברי הרופא הכירורג שבדק אותה, מזיהום עולה, שהוא החמור מבין סוגי הזיהומים בדרכי השתן. אין מחלוקת, כי זיהום מסוג זה מצריך התייחסות בכובד ראש ומתן אנטיביוטיקה מיוחדת על מנת לעצור התפתחותו המהירה והדוהרת.

 

לטענת התובעים, לא ניתן הטיפול ומשום כך התפשט ועלה הזיהום עד לכליה ויצר בה מורסה עצומה, שהתנקבה ובהמשך גרמה לאלח דם שהביא למותה של המנוחה.

 

הפיצויים שנפסקו:

 

כאב וסבל- 150,000 ₪;

קיצור תוחלת חיים- 350,000 ₪;

הוצאות קבורה- 10,000 ₪;

אובדן שירותי אם ורעיה- 200,000 ₪.

סה"כ-710,000 ₪


 

יש לך שאלה בנושא? מלא/י פרטיך כאן
שלח

מאמרים ופסקי דין נוספים בתחום
מחלת הסרטן - רשלנות רפואית באבחון וטיפול בסרטן

רשלנות רפואית בסרטן - כיצד יש להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית באיחור באבחון גידול? קראו עוד באתר "רשלנות רפואית" תמצאו פסקי דין, מאמרים, פנייות לעורכי דין ללא התחייבות... 

אבחון לקוי או טעות בפענוח תוצאות בדיקת מאמץ עלולים לשמש עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית, זאת כאשר נגרם לנבדק נזק כתוצאה מהתנהלות לא סבירה של הרופא המטפל. 

חוק הגזזת נחקק על מנת להעניק פיצוי לפנים משורת הדין לחולי גזזת אשר עברו הקרנות על ידי המדינה.. האם התפתחות סרטן הינו רשלנות רפואית?. 

התובע סובל מנזקים נוירולוגים בגין ניתוח רשלני על ידי מתמחה להוצאת גידול מבלוטת יותרת המוח... 

האם התובע, אשר איבד את פרנסתו בגין רשלנות רפואית, יזכה לפיצויים בגין נזק כלכלי עקיף? 

האם נטל הראיה בתביעה שעניינה רשלנות רפואית בבדיקת קולונסקופיה יעבור לכתפי הרופאים בגין רשלנות רפואית בניהול רשומות רפואיות וקבלת הסכמה מדעת... 

האם ניתן היה לאבחן את סרטן בלוטת התריס במהלך הבדיקות בשרשרת החיול או במרפאה בניצנים? האם תזכה משפחתה של החיילת שנפטרה בעקבות מחלת הסרטן לפיצויים מתוקף חוק הנכים? קראו עוד... 

האם התנהלותם של רופאי העור, אשר לא הקפידו על רישום רפואי הולם בעת הטיפול, הייתה רשלנית? האם עקב רשלנות זו התפתח הגידול הסרטני באפו של התובע?  

רשלנות רפואית? האם רופא תורן אשר הגיע לביתה של מטופלת ושגה באבחון הבדיקה, העניק טיפול רשלני? האם מותה של המטופלת, יום לאחר מכן בבית החולים, מטיל את האחריות על כתפיו של הרופא התורן? קראו עוד... 

רשלנות רפואית - האם הטיפול הרשלני בחדר המיון במטופלת הסובלת מדלקת בקרום המוח, הביא בסוף למותה של המנוחה? קראו עוד... 

חברת "ביקורופא" חתמה על הסכמי פשרה במסגרתו היא תשלם פיצויים בסך כ-2 מיליון שקלים לאישה ובני משפחתה... 

תביעת פיצויים בגין רשלנות רפואית לאחר שלא נערכו לילדה בדיקות דם חרף ארבעה התקפים של שיתוק על שם בל... 

האם רשלנות באבחון מחלה? רופא משפחה המליץ על דיאטה במקום להפנות את המטופל לקבלת טיפול רפואי תרופתי... 

האם רופאי בית החולים נהריה פעלו תוך רשלנות רפואית ולא השכילו לאבחן את האירוע המוחי ממנו סבל המנוח? 

בית המשפט המחוזי פסק פיצויים בסך 16.1 מיליון שקלים בגין רשלנות רפואית באבחון התייבשות תינוק בחדר מיון... 

האם רשלנות רפואית באבחון מחלה בבית אבות גרמה לפטירתו המצערת של המנוח בגיל 69 בלבד? האם היה על רופאת המוסד להקשיב לבני משפחתו של המנוח? 

המטופל, צעיר בן 26, הגיע לחדר המיון כאשר הוא סובל מכאבי ראש, שיעולים, שלשולים וחום. הרופאים ערכו בדיקת א.ק.ג ושחררו את החולה לביתו. 36 שעות לאחר מכן הוא נמצא ללא רוח חיים במיטתו... 

ביצוע בדיקה שטחית במסגרת ביקור בית. אי אבחון אירוע מוחי והפניה לרופא משפחה במקום לחדר מיון,.. 

האם רופא משפחה אשר לא אבחן מפרצת מוחית, התנהל באופן רשלני? 

האם אי ביצוע בדיקת ה-CT במועד גרם למטופל לסבול מעיוורון? האם אי אבחון המחלה עולה כדי רשלנות רפואית? תגיות: אנטיביוטיקה, אבודרט, עילת תביעה, דיאבטס אינסיפידוס, אווסטין, אבילק, טיפול אלטרנטיבי, אינסולין,