www.rashlanut-refuit.org

רשלנות רפואית באבחון תסמונת זנב סוס תביע לתשלום פיצויים

רשלנות רפואית באבחון תסמונת זנב סוס תביע לתשלום פיצויים

התובע, יליד 1929, ובעת ששימש כמנהל מוסך בקיבוץ שדה בוקר, נפל במקום עבודתו ביום 28.12.00 מגובה כמטר ונחבל בגבו. התובע חש בכאבים עזים ומקרינים לאורך רגל ימין, כאבים שהיו מלווים בירידה בתחושות ברגל ימין, ומבדיקתו במרפאת הנתבעת עלה כי הוא סובל מ"כאבים מקרינים לאורך רגל ימין, תחושת הרדמות, רפלקס אכילס בפיקה מימין חלש ביותר".

 

התובע הופנה לחדר המיון במרכז הרפואי "סורוקה" שם אובחנה ירידה בתחושה בכף רגל ימין, והוא נשלח לביתו. ביום 4.1.00 נבדק התובע במרפאת חוץ אורטופדית של המרכז הרפואי "סורוקה". ביום 7.1.01, נבדק התובע על ידי ד"ר רוזנצוויג עמליה, רופאת משפחה, שמצאה כי הוא מתקשה ללכת על עקב רגל ימין. ביום 11.1.01 בוצעה לתובע בדיקת CT שהדגימה פריצת דיסק בגובה 1S – 5L עם לחץ על חוט השידרה, בקע לפורמינה הימנית והיצרות ספינלית.

 

ביום 16.1.01 נבדק התובע ע"י רופאת המשפחה הנ"ל שמצאה כי הוא "מתקשה ללכת על עקבים ברגל ימין, העדר החזר הפיקה והאכילס, CT ע"ש תואם את הממצא הקליני".  ביום  18.01.01 הופנה התובע על ידי רופאת המשפחה לחדר המיון, משם שוב שוחרר, ולטענת התובע – ללא כל התייחסות לממצאי בדיקת  ה-CT ותוך התעלמות מוחלטת מממצאי רופאת המשפחה שאיבחנה, כך טענתו , את בעייתו, באופן מדוייק.

 

ביום 23.1.01, נבדק התובע על ידי רופא משפחה ד"ר טננבאום אלי, אשר רשם : "כאב גב עז +הקרנה לרגל ימין. מאז כאב הולך ומתגבר  + חולשה ברגל ימין מתקשה מאד בהליכה. שבוע עצירות ללא הפרעה בהשתנה". ביום 25.1.01, נשלח שוב התובע על ידי רופא המשפחה, ד"ר טננבוים, לחדר המיון במרכז הרפואי "סורוקה", ובמכתב ההפניה נרשם: "עצירות משך  10 ימים ומאתמול קושי במתן שתן (מאמץ והיסוס). כמו כן ירידה בתחושה אשך ימין וחלק ימני של איבר מין וכן עכוז ימין".

 

עם הגיעו לבית החולים הועבר התובע למח' האורטופדית, שם הוחל בהזלפת קוקטייל של תרופות הרגעה לוריד.  בדיקת CT נעשתה רק אחר כ-3 ימים, ביום 28.1.01, אחר שבשעה 14.00 אותו יום, וכפי המתואר בגיליון החולה, נמצאה בתובע חולשה  קשה ברגל ימין מלווה באצירת שתן - ובעקבות  תוצאותיה ובערך בחצות הליל נותח.התובע טוען כי עובר להפנייתו למרכז הרפואי "סורוקה" ביום 25.1.01 – נעשתה התייעצות בין רופא המשפחה לפרופ' דן עטר, מנהל  המח' האורטופדית, שייעץ כי התובע יופנה למרכז הרפואי לצורך ביצוע בדיקת CT תחת תרופות הרגעה, וכי סוכם כי המשך הטפול יקבע על פי ממצאי הCT (שנעשה כאמור רק 3 ימים אחר האשפוז).

 

לטענת התובע חדלה הנתבעת בהתייחסות הראויה למצבו, כשרופאי המרכז הרפואי "סורוקה" לא נתנו תשומת  הלב הראויה לתלונותיו, אחר שנכנס ויצא מבית החולים 3 פעמים במהלך החודש שלאחר התאונה שארעה לו ביום 28.12.00, כי פעמיים שוחרר בלא שקיבל טפול רפואי סביר, כי בתאריך 25.1.01 כאשר הגיע לחדר המיון.

 

התובע התלונן בזמנו על כאבים עזים, חוסר תחושה באיבר המין ובפי הטבעת - לא קיבל הטפול הרפואי הסביר המתבקש ממצבו על אף שבפני רופאי הנתבעת היו מונחות תוצאות בדיקת CT שנעשתה לו, על אף אמירה מפורשת של רופא המשפחה אודות תלונותיו, שהיה בהן להעיד על קיומה, או לפחות על התפתחותה של התסמונת הידועה  כ"קאודה אקווינה" (להלן - "Q.E"), הידועה כ"תסמונת זנב סוס".

 

התובע טוען כי רופאי הנתבעת לא נתנו ההתייחסות הראויה או התעלמו מתלונותיו  ומממצאי רופאי המשפחה, כי לא בוצעו בו הבדיקות הדרושות שהיה בהן להבהיר מצבו, כי רופאי הנתבעת לא איבחנו במועד הנכון והדרוש את מצבו הרפואי החמור, כי לא ניתחו אותו במועד הנכון והראוי על מנת שימנע הנזק שנגרם לו.

 

בתמצית - על אף שהיתה בפניהם תמונת מצב, שאם היתה נקראת נכון – הרי היה ניתן לו הטיפול הרפואי הדרוש  שהיה דחוף - בחרו ליתן לו טיפול שמרני למניעת כאבים, שלא היתה בו תועלת, ונהפוך - רק החמיר מצבו, וכי הניתוח הדרוש נעשה בו רק 3 ימים אחר אבחון ברור שהיה צריך להינתן קודם של התסמונת Q.E ממנה סבל.

 

הפיצוים שנפסקו:

 

כאב וסבל - 250,000 ₪ ;

הפסד השתכרות - 30,000 ₪ ;

עזרת הזולת - 15,000 ₪ ;

ניידות - 7,500 ₪ ;

הוצאות רפואיות- 5,000 ₪ ;

חוו"ד מומחים - 15,000 ₪ .

סה"כ 322,500 ₪ 


 

יש לך שאלה בנושא? מלא/י פרטיך כאן

שלח

מאמרים ופסקי דין נוספים בתחום

מחלת הסרטן - רשלנות רפואית באבחון וטיפול בסרטן

מחלת הסרטן - רשלנות רפואית באבחון וטיפול בסרטן

רשלנות רפואית בסרטן - כיצד יש להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית באיחור באבחון גידול? קראו עוד באתר "רשלנות רפואית" תמצאו פסקי דין, מאמרים, פנייות לעורכי דין ללא התחייבות... 

רשלנות רפואית בבדיקת מאמץ, מתי תוגש תביעה?

אבחון לקוי או טעות בפענוח תוצאות בדיקת מאמץ עלולים לשמש עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית, זאת כאשר נגרם לנבדק נזק כתוצאה מהתנהלות לא סבירה של הרופא המטפל. 

פסק דין העוסק ברשלנות רפואית במתן הקרנות נגד גזזת - התפתחות סרטן

חוק הגזזת נחקק על מנת להעניק פיצוי לפנים משורת הדין לחולי גזזת אשר עברו הקרנות על ידי המדינה.. האם התפתחות סרטן הינו רשלנות רפואית?. 

פסק דין העוסק ברשלנות רפואית - ניתוח להסרת גידול בבלוטת יותרת המוח

התובע סובל מנזקים נוירולוגים בגין ניתוח רשלני על ידי מתמחה להוצאת גידול מבלוטת יותרת המוח... 

פסק דין בנוגע לפיצויי בעבור נזק כלכלי עקיף למשפחה לאחר רשלנות רפואית

האם התובע, אשר איבד את פרנסתו בגין רשלנות רפואית, יזכה לפיצויים בגין נזק כלכלי עקיף? 

פסק דין העוסק ברשלנות רפואית בבדיקת קולונסקופיה - העברת נטל הראיה

האם נטל הראיה בתביעה שעניינה רשלנות רפואית בבדיקת קולונסקופיה יעבור לכתפי הרופאים בגין רשלנות רפואית בניהול רשומות רפואיות וקבלת הסכמה מדעת... 

רשלנות רפואית באבחון סרטן בלוטת התריס על ידי רופא צבאי

האם ניתן היה לאבחן את סרטן בלוטת התריס במהלך הבדיקות בשרשרת החיול או במרפאה בניצנים? האם תזכה משפחתה של החיילת שנפטרה בעקבות מחלת הסרטן לפיצויים מתוקף חוק הנכים? קראו עוד... 

העדר רשומה רפואית במהלך טיפול לאבחון גידול סרטני

האם התנהלותם של רופאי העור, אשר לא הקפידו על רישום רפואי הולם בעת הטיפול, הייתה רשלנית? האם עקב רשלנות זו התפתח הגידול הסרטני באפו של התובע?  

ביקור בית של רופא תורן - רשלנות רפואית באבחון דלקת קרום המוח

רשלנות רפואית? האם רופא תורן אשר הגיע לביתה של מטופלת ושגה באבחון הבדיקה, העניק טיפול רשלני? האם מותה של המטופלת, יום לאחר מכן בבית החולים, מטיל את האחריות על כתפיו של הרופא התורן? קראו עוד... 

מוות במהלך טיפול בדלקת קרום המוח - רשלנות רפואית של חדר מיון

רשלנות רפואית - האם הטיפול הרשלני בחדר המיון במטופלת הסובלת מדלקת בקרום המוח, הביא בסוף למותה של המנוחה? קראו עוד... 

רשלנות באבחון דימום מוחי עכבישי על ידי רופא חברת "ביקורופא"

חברת "ביקורופא" חתמה על הסכמי פשרה במסגרתו היא תשלם פיצויים בסך כ-2 מיליון שקלים לאישה ובני משפחתה... 

רשלנות באבחון מחלה? לא נעשו בדיקת דם למרות שיתוק על שם בל

תביעת פיצויים בגין רשלנות רפואית לאחר שלא נערכו לילדה בדיקות דם חרף ארבעה התקפים של שיתוק על שם בל... 

רופא משפחה המליץ על דיאטה במקום טיפול תרופתי - רשלנות?

האם רשלנות באבחון מחלה? רופא משפחה המליץ על דיאטה במקום להפנות את המטופל לקבלת טיפול רפואי תרופתי... 

האם רשלנות רפואית באבחון אירוע מוחי בבית חולים נהריה?

האם רופאי בית החולים נהריה פעלו תוך רשלנות רפואית ולא השכילו לאבחן את האירוע המוחי ממנו סבל המנוח? 

רשלנות רפואית באבחון התייבשות תינוק בחדר מיון

בית המשפט המחוזי פסק פיצויים בסך 16.1 מיליון שקלים בגין רשלנות רפואית באבחון התייבשות תינוק בחדר מיון... 

תביעה בעקבות רשלנות רפואית בבית אבות - חולה נפטר בגין אי אבחון מחלה

האם רשלנות רפואית באבחון מחלה בבית אבות גרמה לפטירתו המצערת של המנוח בגיל 69 בלבד? האם היה על רופאת המוסד להקשיב לבני משפחתו של המנוח? 

מטופל שוחרר מחדר מיון למרות בדיקת א.ק.ג לא תקינה - האם רשלנות?

המטופל, צעיר בן 26, הגיע לחדר המיון כאשר הוא סובל מכאבי ראש, שיעולים, שלשולים וחום. הרופאים ערכו בדיקת א.ק.ג ושחררו את החולה לביתו. 36 שעות לאחר מכן הוא נמצא ללא רוח חיים במיטתו... 

הפניה לרופא משפחה במקום לחדר מיון - אי אבחון אירוע מוחי

ביצוע בדיקה שטחית במסגרת ביקור בית. אי אבחון אירוע מוחי והפניה לרופא משפחה במקום לחדר מיון,.. 

רופא משפחה לא אבחן מפרצת מוחית - האם רשלנות רפואית?

האם רופא משפחה אשר לא אבחן מפרצת מוחית, התנהל באופן רשלני? 

האם רשלנות רפואית באי ביצוע בדיקת CT גרמה לעיוורון?

האם אי ביצוע בדיקת ה-CT במועד גרם למטופל לסבול מעיוורון? האם אי אבחון המחלה עולה כדי רשלנות רפואית? תגיות: דיאבטס אינסיפידוס, אבודרט, אינסולין, אווסטין, עילת תביעה, אבילק, נכות, טיפול אלטרנטיבי,