www.rashlanut-refuit.org

רשלנות רפואית בדלקת תוספתן, איך להגיש תביעת פיצויים?

רשלנות רפואית בדלקת תוספתן, איך להגיש תביעת פיצויים?

דלקת התוספתן המכונה גם אפנדִיציט, היא מחלה דלקתית של התוספתן, הגורמת לכאב בטן חזק ופתאומי המצריך התערבות כירורגית מידית וברוב המקרים יש לבצע ניתוח לכריתה של התוספתן. 

 

דלקת התוספתן נחשבת למצב חירום רפואי, לכן קיימת חשיבות רבה לאבחון הבעיה בזמן ומתן טיפול מהיר, מכיוון שהיא עלולה לגרום לקרישי דם, לקרע או נקב בתוספתן, אשר יכולים להוביל לפליטה של תכולת התוספתן אל תוך חלל הבטן ולדלקת הצפק, ובמקרים קיצוניים עלולה להוביל למוות.

 

רשלנות רפואית בדלקת בתוספתן יכולה לבוא לידי ביטוי באי הפניית המטופל לביצוע הבדיקות הדרושות כדי לאבחן את הדלקת, כגון בדיקת אולטרסאונד או בדיקת CT, או ביצוע הבדיקות באופן רשלני ובלתי זהיר, וכן בשל אי מסירת מידע על ההליך הכירורגי והחתמת המטופל על טופס הסכמה מדעת לפני הניתוח לכריתת התוספתן, וגם עקב ביצוע ניתוח בחוסר זהירות או מיומנות מספקת, או אי מעקב אחר הניתוח.

 

תביעה בעילת רשלנות רפואית בדלקת תוספתן תוגש כאשר למטופל נגרם נזק משמעותי עקב התנהגות בלתי סבירה של הרופא המטפל או המנתח. כדי לקבל פיצויים בגין עוולת הרשלנות, יש להוכיח באמצעות חוות דעת רפואית כי קיים קשר סיבתי בין הנזק שנגרם לחולה לבין הטיפול הרפואי שבוצע בחוסר זהירות. 

 

פיצויים עקב אבחון רשלני של דלקת תוספתן 

 

כאשר התובע היה כבן 19 שנים, הוא פנה אל המוקד הרפואי הסמוך למקום מגוריו בנתניה, והתלונן על כאבי בטן ובחילה שליוו אותו עוד מהבוקר. במוקד נערכה לתובע בדיקת דם, חומו נמדד והוא נבדק על ידי רופא משפחה שהפנה אותו לרופא כירורג מומחה. המומחה אבחן כי התובע סובל מתסמונת "בטן חריפה" - ACUTE ABDOMEN וקבע כי עליו לעבור בדיקות נוספות בבית חולים.

 

התובע מיהר להגיע לחדר מיון ומשם הועבר למחלקה כירורגית ואובחן כסובל מדלקת תוספתן חריפה "אפנדיציטיס חריף" - ACUTE APPENDICITIS. עקב האבחנה התובע הובהל לחדר ניתוח, לא לפני שחתם על טופס הסכמה, שם עבר הליך ניתוחי הנהוג במקרים של חשד לדלקת בתוספתן.

 

ההליך הנהוג בניתוח תוספתן העלה את המסקנה כי אבחנת הדלקת הייתה שגויה וכי אין הוא מודלק "תוספתן לבן" והתוספתן נכרת כפי שנהוג במקרים כאלה. החתך שנעשה לתובע העלה כי בבטנו מצוי נוזל צהוב – ירוק והמנתחים החליטו לערוך לו חתך נוסף, במרכז הבטן – לפרוטומיה שהיא "פתיחת בטן סוקרת", כדי לעמוד על פשר הנוזל. עם פתיחת הבטן נערכה סריקה בניסיון לזהות איזה איבר פגוע והממצא העלה כי התובע סובל מדלקת הלבלב עם נמק שומני מסביבו.

 

התובע סבל מדלקת הלבלב ולא התוספתן

 

טיפול בדלקת הלבלב הוא טיפול תרופתי שלא מצריך הליך כירורגי. אי לכך, נוקה חלל הבטן מההפרשות והנוזל, הבטן נסגרה והתובע הועבר לטיפול תרופתי ושוחרר שישה ימים לאחר הניתוח. כתוצאה מהניתוח נותרו לתובע שתי צלקות, האחת באורך 6 ס"מ וברוחב כ- 1 ס"מ, שריד לניתוח התוספתן, והשנייה באורך 13 ס"מ וברוחב כ- 8 מ"מ.

 

התובע טען לנזקים פיזיים ונפשיים שנגרמו לו בעטיה של אבחנה רפואית לקויה, שהיא תוצאה של בדיקה רפואית רשלנית, אשר גררה טיפול רפואי רשלני על ידי הצוות הרפואי של בית החולים ושתוצאותיו הן שתי צלקות מכערות. טענת התובע היא לתחולתה של עוולת הרשלנות. לאחר שמיעת טיעוני הצדדים וחוות דעת של מומחים רפואיים מטעמם, קיבל בית המשפט את התביעה בחלקה, וחייב את הנהלת בית החולים לשלם לתובע פיצויים בגין כאב וסבל ונכות רפואית בסך של 25,500 שקלים. 

 

 

יש לך שאלה בנושא? מלא/י פרטיך כאן
שלח

מאמרים ופסקי דין נוספים בתחום

התובעת עברה השתלת עצם באזור שיניים 46, 47 הנמצאות בלסת התחתונה הימנית וזאת כהכנה להחדרת שני שתלים באזור זה. 

התובע נולד בבית חולים הדסה בירושלים. במהלך לידתו, שהיתה לידה וגינאלית רגילה, לאחר שלב יציאת הראש, התברר כי חל סיבוך המכונה "היצרות כתפיים" 

בדיקת אולטראסאונד ואבחון רשלני - התובעת הרתה באמצעות הפריית מבחנה. היה זה הריון ראשון לאחר טיפולי פוריות שנמשכו כשלוש שנים. מהלך ההריון היה תקין, והיא נרשמה ללידה במרכז הרפואי "שערי צדק". 

במהלך הטיפול במכון אובחן כי התובע סובל מאיחור משמעותי בהתפתחותו המוטורית, הסימנים שהתגלו במהלך המעקב במכון הצביעו על בעיה בשריריו 

האם סעיף 76 לפקודת הנזיקין חוסם בפני התובע את דרכו להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית לאחר תאונת דרכים? 

האם התקבלה הסכמה מדעת לביצוע הצנתור? האם מדובר ברשלנות רפואית אשר גרמה לשיתוק מוחלט? 

התביעה היא בגין נזקים שנגרמו לתובעים עקב רשלנות רפואית בביצוע ניתוח קשירת חצוצרות. בעקבות כשלון הניתוח נולדה לנתבעים ביתם החמישית. 

האם ניתן להשיג הסכמה מדעת מחולה השוכב על שולחן הניתוחים ונמצא תחת השפעתן של תרופות טשטוש? האם מדובר ברשלנות רפואית? 

רשלנות רפואית - סוגיית חישוב הפיצויים

חישוב פיצויים בעקבות רשלנות רפואית. אתר "רשלנות רפואית" מציג מידע עדכני הכולל מאמרים, מדריכים, דוגמאות וכדומה... 

בעקבות ברית מילה רשלנית, התפתח באיבר מינו של התינוק נמק. האם ניתן להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית נגד מוהל? 

לאחר ניתוח לתיקון עמוד השדרה סבל הנער מסיבוכים נשימתיים, והוריו טענו כי לא הוזהרו מפני סיכוני ההרדמה לכן מדובר ברשלנות. 

תביעה בגין רשלנות רפואית בניתוח לקיבוע שבר בירך של קשישה, עקב החלטה שגויה לבצע שתי פרוצדורות של הוצאת פלטה והשתלת פרק ירך מלאכותי בניתוח אחד.  

התובעת עברה ניתוח לתיקון דליפת שתן בבית חולים הדסה. בעקבות שורה של התרשלויות, התובעת זקוקה לדיאליזה קבועה ואינה שולטת על הסוגרים.  

התובעת טענה כי הניתוח לתיקון פריצת דיסק לא היה דחוף וגרם להתפשטותם של רסיסי דיסק, שבעקבותיו בוצע ניתוח שני.  

ילדה כבת שש, עברה ניתוח להוצאת אבן חצץ שחדרה לאוזנה. בעקבות הניתוח הילדה איבדה את שמיעתה, לכן הוריה הגישו תביעה בגין רשלנות רפואית. 

האם בית החולים יפצה אדם, שעבר שני ניתוחים כושלים, לטיפול ברפלוקס קיבתי ושטי, ונותר עם נכות קבועה במערכת העיכול? 

בעקבות ניתוח שגרתי להוצאת אבנים מכיס המרה, התרחשה דליפה שמקורה לא זוהה 

האם אי ביצוע בדיקת MRI לפני ניתוח עלה כדי רשלנות רפואית? האם בית המשפט יפסוק פיצויים למנותחת? 

האם רופא אורטופד אשר ניתח את הרגל הלא נכונה יושעה מתפקידו? דוגמא לרשלנות בניתוח החלפת ירך... 

האם רשלנות בבית החולים הלל יפה במסגרת טיפול לאחר ניתוח לקיצור קיבה? האם רשלנות הרופאים גרמה לאי אבחון תסמונת ורוניקה?