www.rashlanut-refuit.org

רשלנות רפואית באבחון גידול מסוג Cavetnous Hemangioma - פיצויים

רשלנות רפואית באבחון גידול מסוג Cavetnous Hemangioma - פיצויים

התובע הוא יליד 1969. עובר לאירועים נושא תביעה זו עבד כנהג, והיה חבר בקופת חולים מאוחדת. נתבע 2 הוא רופא משפחה בקופת החולים (ד"ר חדד). נתבע 3 הוא רופא אורטופד בקופת החולים (ד"ר דנציגר). נתבעת 4 היא בית חולים ציבורי בירושלים (הדסה).

 

במהלך חודש אוקטובר 98' החל התובע לחוש ברדימות ובנימול בגפיו התחתונות. התובע פנה אל ד"ר חדד ונבדק על ידו. ד"ר חדד הפנה אותו לצילום עמוד שדרה ולבדיקה אצל אורתופד.

 

התובע נבדק על-ידי האורתופד ד"ר דנציגר, והלה הפנה אותו לבדיקת מיפוי עצמות ולטיפול פיזיותרפי והמליץ על טיפול תרופתי. בין לבין החמיר מצבו של התובע: הוא החל להתהלך באמצעות מקל הליכה, סבל מרדימות ומירידה בתחושה בגפיים התחתונות, ואף מהפרעות בשליטה על הסוגרים. ביום 11/2/99 נבדק התובע על-ידי אורתופד של קופת החולים, והופנה לחדר מיון. ביום 12/2/99 הגיע התובע לחדר המיון בהדסה ובהמשך התברר, כי הוא סובל מגידול מסוג Cavetnous Hemangioma בגב האמצעי, בעמוד השדרה הטורקלי, בגובה חוליות D4-D5.

 

כעולה מחוות הדעת שהוגשו בתיק ומהעדויות שנשמעו, המנגיומות של עמוד השדרה הן תהליכים שפיריים, אשר אינם גורמים בדרך כלל לסימפטומים כלשהם ומאובחנים באופן אקראי בלבד. במקרים נדירים תהליכים אלו יכולים לגרום ללחץ על חוט השדרה בדרכים שונות:

 

ראשית, באופן ישיר בשל התפשטות הגידול אל תוך תעלת חוט השדרה; שנית, הגידולים יכולים לדמם, והדימום הוא שיוצר את הלחץ על חוט השדרה; ושלישית, כלי הדם בגידול אינם תקינים ויכולים לגרום ללחץ על חוט השדרה או לגרום ל"סחיבה" של דם מחוט השדרה ולפגוע בו. הלחץ על חוט השדרה מביא למגוון סימפטומים הכוללים כאבי גב, חסר נוירולוגי שורשי, נזק לחוט השדרה עצמו ואובדן שליטה על הסוגרים.

 

על פי הספרות, הסימפטומים מופיעים בהדרגה וכאחד-עשר חודשים בממוצע חולפים החל מתחילת הופעתם ועד לאבחון הגידול. עם זאת הסימפטומים יכולים להופיע גם באופן מיידי. ביום 22/2/99 עבר התובע ניתוח בהדסה להוצאת הגידול. התובע המשיך להיות במעקב של רופאי הדסה. בשנים 2002 ו- 2004 ביצע בדיקות MRI שהעידו על הישנות הגידול. התובע בחר שלא להמשיך לקבל את הטיפול בהדסה אלא לקבלו באופן פרטי.

 

ביום 29/12/05 וביום 12/2/07 עבר התובע שני ניתוחים נוספים בעמוד השדרה בשל הישנות הגידול. התובע סובל כיום, בין היתר, מקושי בהליכה, מחולשה ומספסטיות בגפיים התחתונות, מחוסר תחושה מגובה D4 לתחושה שטחית, משיתוק בכפות הרגליים, מכאבי גב ומהפרעות בתפקוד המיני. כל המומחים העמידו את נכותו של התובע כיום, לאחר ביצוע שני הניתוחים הנוספים, על 80%.

 

הפיצויים שנפסקו:

 

הפסד שכר לעבר- 249,000 ש"ח;

הפסד שכר לעתיד- 967,981 ש"ח;

נזק לא ממוני-500,000 ש"ח;

עזרת צד ג' לעבר ולעתיד 985,000 ש"ח;

הוצאות רפואיות- 100,000 ש"ח;

ניידות- 400,000 ש"ח;

סה"כ 3,201,981 ש"ח


 

יש לך שאלה בנושא? מלא/י פרטיך כאן

שלח

מאמרים ופסקי דין נוספים בתחום

פסק דין בעניין אי אבחון סרטן השד ואי מניעת התפשטות המחלה - רשלנות רפואית

התובעת סובלת ממחלת סרטן השד, זאת משום שקופת החולים ובית החולים לא השכילו לאבחן את הסרטן במועד. אי לכך, התפשטה המחלה בגופה של התובעת... 

פסק דין בגין רשלנות רפואית באבחון סרטן השד - איחור בביצוע ממוגרפיה

התובעת טוענת כי איחור בביצוע ממוגרפיה גרם לאבחון מאוחר של סרטן השד. אי לכך, תובעת היא פיצויים בגין רשלנות רפואית... 

פסק דין בעניין אי ביצוע בדיקת קולונסקופה - רשלנות באבחון סרטן המעי הגס

המנוחה לא הופנתה על ידי הרופאים לביצוע בדיקת קולונסקופיה ועל כן לא אובחן סרטן המעי הגס ממנו סבלה. האם מדובר ברשלנות רפואית? 

רשלנות בניתוח הסרת גידול שפיר בראש

לתובע, נער צעיר, התגלה גידול שפיר בראשו. בסמוך לאחר גילויו, הוסר רובו של הגידול בהליך ניתוחי, אולם לתובע נגרמו בעטיו של הגידול ושל הניתוח נזקים רבים. 

אבחון מקרה פסיכיאטרי במקום סרטן - פיצויים בגין רשלנות רפואית

התובעת נבדקה על-ידי רופא כאשר היתה חולה בסרטן. הרופא טעה באבחנה בסוברו כי מדבר במקרה פסיכיאטרי ועל יסוד אבחנתו נשלחה התובעת לביתה ללא טיפול במחלתה.  

פיצויים בגין איחור באבחון סרטן השד - כריתת שד ללא צורך

התובעת סובלת ממחלת הסרטן. לטענתה, הרופאה שטיפלה בה במסגרת עבודתה בקופ"ח הכללית התרשלה בגילוי סרטן השד, וכתוצאה מכך הטיפול המאוחר - לרבות כריתת השד. 

פיצויים בשל רשלנות רפואית - באי ביצוע בדיקת ממוגרפיה - סירוב לבדיקה

התובעת פנתה באוקטובר 1994, בגיל 34, לרופא המשפחה שלה, בבקשה שיפנה אותה לבדיקת ממוגרפיה של השד. הרופא סרב לבקשתה. לאחר מספר פניות נוספות לרופא נבדקה התובעת והתגלה אצל התובעת סרטן שד גרורתי 

פיצוי בגין רשלנות רפואית בטיפול בסרטן שגרמה לדלקת קרום המוח

התובע חש בהפרעה בראיה בעינו השמאלית. הוא הופנה לבדיקות, ונערכה לו בדיקה בתהודה מגנטית – MRI, אשר ממצאיה העידו על גידול בבלוטת יותרת המוח שפגע בעצב הראיה השמאלי. התובע עבר ניתוח להסרת הגידול. לטענתו הרופאים התרשלו כלפיו בביצוע הניתוח הראשון ובמעקב אחר דליפת נוזל ה-CSF לאחר הניתוח הראשון ולאחר הניתוח השני. רשלנות זו גרמה לכך שהוא לקה פעמיים בדלקת קרום המוח ונותר עם פגיעות נוירולוגיות ופסיכיאטריות קשות בגינן הוא תובע פיצוי מהנתבעים.  

פיצויים בשל רשלנות רפואית בטיפול בסרטן צוואר הרחם

המנוחה עברה טיפולים קרינתיים וכימוטרפיים שלא הועילו. המחלה התפשטה במהירות לאיברים הפנימיים בבטנה. בחודש דצמבר 1995 הגידול הסרטני גרם לחסימת הפרשת השתן מהכליות 

פיצויים בגין אבחון רשלני ומאוחר של סרטן המעי הגס שגרם למות המטופלת

המנוחה שהיא ילידת שנת 1972, נפטרה ביום 7.10.03 ממחלת הסרטן במעי הגס. התובעים טוענים כי הנתבעים אחרו באיבחון המחלה, בשל טיפול בלתי סביר במנוחה. 

רשלנות רפואית באבחון גידול בראש פעוט - בית החולים שניידר

בית המשפט קבע כי רופאים בבית החולים שניידר לא התייחסו כנדרש לבדיקות שנערכו לפעוט ואי לכך לא אבחנו גידול בראש הילד... 

רשלנות באבחון גידול בראש - פיצויים גם בגין פגיעה בתפקוד מיני

רופאי קופת חולים כללית התרשלו באבחון גידול בראשו של התובע. האם יזכה התובע לפיצויים והאם יש לפסוק עבורו פיצויים גם בגין הפגיעה בתפקודו המיני? 

אובדן סיכויי החלמה בגין רשלנות רפואית בסרטן - חישוב שיעור אחריות

בית המשפט העליון קיבל ערעור של מכבי שירותי בריאותי ורופאה מטעמה והפחית את שיעור אחריותן של האחרונות בנוגע לאי אבחון סרטן בעקבות רשלנות רפואית ממנה נפטרה מנוחה. בהתבסס על חוות דעת רפואית אשר הוצגה בפני בית המשפט, הוסכם בין הצדדים כי לפני הרשלנות הרפואית המדוברת... 

ביטול פסק דין של בית המשפט המחוזי - לא הייתה רשלנות בסרטן

האם רופאי הדסה עין כרם התרשלו כלפי התובע באבחון גידול סרטני בראשו, או שמא ערעור הרופאים יתקבל בבית המשפט העליון... 

האם רשלנות בסרטן בגין העדר מעקב לאחר הסרת גידול ממאיר?

בני משפחתה של אישה אשר נפטרה מסרטן טענו כי מדובר ברשלנות רפואית וזאת משום שהרופאים לא דאגו למעקב ראוי אחר המנוחה... 

איחור באבחון סרטן בתעלת השמע - האם רשלנות רפואית?

בית המשפט קבע כי תלונותיו של התובע הצדיקו ביצוע בירור נוירולוגי מעמיק יותר מהבירור אשר נעשה בפועל. אי לכך, מדובר ברשלנות רפואית מצד הרופאים הנתבעים... 

סרטן לאחר הקרנות נגד גזזת בילדות - האם רשלנות רפואית של המדינה?

האם רשלנות רפואית של המדינה התבטאה בכך שלא נמסרו לתובעת פרטים בדבר הסיכון לחלות בסרטן בעקבות הקרנות שעברה בילדותה נגד גזזת? 

חובת נוכחות רופא פרטי להיות בחדר הלידה ולבצע את הלידה

האם מעקב הריון פרטי אשר לא הסתיים בביצוע הלידה על ידי הרופא הפרטי מהווה הפרה של חובת האחריות כלפי המטופלת? 

אי אבחון גידול סרטני לאחר לידה על ידי גניקולוג ורופא מרדים - האם רשלנות?

האם רופאי בית החולים התרשלו כלפי המנוחה בכך שלא אבחון את מחלת סרטן הריאות ממנה סבלה לאחר צילום רנטגן אקראי שבוצע בעקבות דימום ומצוקה רפואית בתום לידה?  

איחור רשלני באבחון גידול בגזע המוח

התובעת טענה כי רופאת המשפחה ורופאי קופת חולים התרשלו בכך שהתעלמו מתלונותיה לאורך שנים, תוך שהם אינם עורכים את הבדיקות והבירורים הנדרשים...