www.rashlanut-refuit.org

רשלנות רפואית באי צפיית התרחשות אירוע לב לאדם מעשן

רשלנות רפואית באי צפיית התרחשות אירוע לב לאדם מעשן

התובע, יליד 1959, מעשן כבד במשך למעלה מ-20 שנה. ביום 1.4.97 פנה התובע למרפאת הנתבעת עקב כאבים בחזה מצד שמאל וביד שמאל מזה חודשיים ימים. בבדיקה נמדד לחץ דם 115/75, דופק 84 סדיר, קצב לב סדיר, נשימה בועית ללא חרחורים, בטן רכה ללא רגישות, כבד וטחול לא נמושו. רגישות בעמוד שדרה.

 

התובע הופנה לבדיקות דם, א.ק.ג., צילום ריאות וצילום עמוד שדרה. ביום 4.4.97 בוצעו בדיקות הדם, ונמצאו ערכי כולסטרול של 344 מ"ג% וערכי טריגליצרידים של 316. תפקודי כליות, כבד ותמונת דם בגדר הנורמה. התובע לא ביצע את שאר הבדיקות אליהן הופנה.

 

באותה שנה ביקר התובע 3 פעמים נוספות במרפאת הנתבעת עקב ברונכיטיס (לחץ דם נמדד 120/80), שיעול וכאבי גב. ביולי 1999 ארעה לתובע תאונת דרכים. ביום 6.1.00 נרשם כי לפני 5 ימים היו כאבים באזור הלב וכתף שמאל. עכשיו ללא כאבים. מצב כללי טוב. לחץ דם 130/90, דופק 75 סדיר, ראות נקיות, נשימה בועית, קצב לב סדיר, קולות (לב) תקינים, בטן רכה ללא רגישות. גם הפעם הוזמנו בדיקות דם, א.ק.ג., צילום ריאות, וכן נרשם מעקב לחץ דם פעם בשבוע.

 

ביום 9.1.00 בוצעו בדיקות הדם. נמצאו ערכים גבוהים של כולסטרול (335 מ"ג%) עם LDL כולסטרול של 225(גבוה) ו-HDL 35 (נמוך). טריגליצרידים 380 מ"ג% (ערכים גבוהים מהנורמה). ביום 13.1.00 בעקבות תוצאות בדיקות הדם, הוזמן התובע טלפונית למרפאה. צילום חזה שבוצע באותו היום היה תקין. ביום 20.1.00 חזר התובע לביקורת במרפאה.הוא קיבל המלצה לדיאטה דלת שומן. נרשם כי קיבל הדרכה.

 

לחץ דם שנמדד באותו ביקור היה 120/85 (תקין). התובע הוזמן לביקורת בעוד 6 שבועות וקיבל הפניה לביצוע מבחן מאמץ. בתיק הרפואי נרשמה אבחנה של היפרליפידמיה. בחודש פברואר 2000 ביצע התובע מבחן מאמץ בבית חולים 'ביקור חולים' אשר היה תקין. ביום 12.3.00 נרשם על ידי רופאת המשפחה כי מדי פעם כאבים באזור הלב. מבחן מאמץ שלילי, מצב כללי טוב, לחץ דם 130/85, דופק 78 סדיר, קצב לב סדיר, ריאות נקיות, בטן רכה ללא רגישות.

 

להמשך בירור מצבו הלבבי הוזמן אקו דופלר של הלב, שנמצא תקין. שני ביקורים נוספים באותה השנה היו לקבלת אנטיביוטיקה לפי המלצת רופא שיניים ולטיפול בדלקת גרון אצל האחות. לאחר מכן ובמשך שלוש וחצי שנים לא פנה התובע להמשך מעקב. ביום 1.4.03 נבדק התובע על ידי מד"א עקב כאבים בחזה במשך 3-4 שעות. למרות המלצה, סרב להפנות לחדר מיון, וגם לא דיווח על כך אחר כך לרופאת המשפחה. ביום 1.4.04 אושפז התובע בבית חולים ביקור חולים עקב אוטם בשריר הלב. ביום 4.4.04 עבר צינתור והכנסת תומכן. ביום 2.6.04 הופנה התובע לד"ר קליין בבית חולים שערי צדק לתכנית שיקום. במכתב לרופא המטפל מציין ד"ר קליין כי התובע עודנו מעשן.

 

צוינו גורמי הסיכון עישון, עודף משקל (BMI=27), היפליפידמיה, משפחה. בהמלצות נכתב:

 1. התקבל לתכנית שיקום לאחר אוטם. 2. הפסקת עישון מוחלטת. 3. מבחן מאמץ – בוצע מיפוי לב אתמול. 4. פרופיל שומנים, סוכר, תפקודי כבד, כליה CPK, הומוציסטאין. 5. קיבל מרשם ל-ZYBAN 150 X 2 לחודשיים (להקל על הפסקת העישון).

 

ביום 9.6.04 ביצע התובע בדיקת אקו דופלר של עורקי הגפיים התחתונות, שהיתה תקינה. בבדיקת אקו דופלר של עורקי התרדמה לא נמצאה היצרות משמעותית וכן היתה זרימה תקינה בעורק הורטברליס. טיפול תרופתי שקיבל כלל אספירין, פלביקס, נורמיטן וסימוביל. על פי הרשומה הרפואית אין אזכור להשתתפותו של התובע בתכנית השיקום (תנאי הכרחי להשתתפות הוא הפסקת עישון, והתובע לא עמד בתנאי זה). ביום 10.8.04 עבר התובע ניתוח מעקפים (2 מעקפים). יש לציין שבקבלתו לניתוח מצוין שהוא ממשיך לעשן. התובע המשיך לעשן גם לאחר ניתוח המעקפים.

 

הפיצויים שנפסקו:

 

כאב וסבל- 100,000 ₪;

הפסד השתכרות בעבר-100,000 ₪;

 סיעוד ועזרת הזולת בעבר-  10,000 ₪;

הוצאות רפואיות וניידות בעבר  10,000 ₪;

הוצאות רפואיות וניידות לעתיד 5,000 ₪

סה"כ 225,000 ש"ח


 

יש לך שאלה בנושא? מלא/י פרטיך כאן

שלח

מאמרים ופסקי דין נוספים בתחום

מחלת הסרטן - רשלנות רפואית באבחון וטיפול בסרטן

מחלת הסרטן - רשלנות רפואית באבחון וטיפול בסרטן

רשלנות רפואית בסרטן - כיצד יש להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית באיחור באבחון גידול? קראו עוד באתר "רשלנות רפואית" תמצאו פסקי דין, מאמרים, פנייות לעורכי דין ללא התחייבות... 

רשלנות רפואית בבדיקת מאמץ, מתי תוגש תביעה?

אבחון לקוי או טעות בפענוח תוצאות בדיקת מאמץ עלולים לשמש עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית, זאת כאשר נגרם לנבדק נזק כתוצאה מהתנהלות לא סבירה של הרופא המטפל. 

פסק דין העוסק ברשלנות רפואית במתן הקרנות נגד גזזת - התפתחות סרטן

חוק הגזזת נחקק על מנת להעניק פיצוי לפנים משורת הדין לחולי גזזת אשר עברו הקרנות על ידי המדינה.. האם התפתחות סרטן הינו רשלנות רפואית?. 

פסק דין העוסק ברשלנות רפואית - ניתוח להסרת גידול בבלוטת יותרת המוח

התובע סובל מנזקים נוירולוגים בגין ניתוח רשלני על ידי מתמחה להוצאת גידול מבלוטת יותרת המוח... 

פסק דין בנוגע לפיצויי בעבור נזק כלכלי עקיף למשפחה לאחר רשלנות רפואית

האם התובע, אשר איבד את פרנסתו בגין רשלנות רפואית, יזכה לפיצויים בגין נזק כלכלי עקיף? 

פסק דין העוסק ברשלנות רפואית בבדיקת קולונסקופיה - העברת נטל הראיה

האם נטל הראיה בתביעה שעניינה רשלנות רפואית בבדיקת קולונסקופיה יעבור לכתפי הרופאים בגין רשלנות רפואית בניהול רשומות רפואיות וקבלת הסכמה מדעת... 

רשלנות רפואית באבחון סרטן בלוטת התריס על ידי רופא צבאי

האם ניתן היה לאבחן את סרטן בלוטת התריס במהלך הבדיקות בשרשרת החיול או במרפאה בניצנים? האם תזכה משפחתה של החיילת שנפטרה בעקבות מחלת הסרטן לפיצויים מתוקף חוק הנכים? קראו עוד... 

העדר רשומה רפואית במהלך טיפול לאבחון גידול סרטני

האם התנהלותם של רופאי העור, אשר לא הקפידו על רישום רפואי הולם בעת הטיפול, הייתה רשלנית? האם עקב רשלנות זו התפתח הגידול הסרטני באפו של התובע?  

ביקור בית של רופא תורן - רשלנות רפואית באבחון דלקת קרום המוח

רשלנות רפואית? האם רופא תורן אשר הגיע לביתה של מטופלת ושגה באבחון הבדיקה, העניק טיפול רשלני? האם מותה של המטופלת, יום לאחר מכן בבית החולים, מטיל את האחריות על כתפיו של הרופא התורן? קראו עוד... 

מוות במהלך טיפול בדלקת קרום המוח - רשלנות רפואית של חדר מיון

רשלנות רפואית - האם הטיפול הרשלני בחדר המיון במטופלת הסובלת מדלקת בקרום המוח, הביא בסוף למותה של המנוחה? קראו עוד... 

רשלנות באבחון דימום מוחי עכבישי על ידי רופא חברת "ביקורופא"

חברת "ביקורופא" חתמה על הסכמי פשרה במסגרתו היא תשלם פיצויים בסך כ-2 מיליון שקלים לאישה ובני משפחתה... 

רשלנות באבחון מחלה? לא נעשו בדיקת דם למרות שיתוק על שם בל

תביעת פיצויים בגין רשלנות רפואית לאחר שלא נערכו לילדה בדיקות דם חרף ארבעה התקפים של שיתוק על שם בל... 

רופא משפחה המליץ על דיאטה במקום טיפול תרופתי - רשלנות?

האם רשלנות באבחון מחלה? רופא משפחה המליץ על דיאטה במקום להפנות את המטופל לקבלת טיפול רפואי תרופתי... 

האם רשלנות רפואית באבחון אירוע מוחי בבית חולים נהריה?

האם רופאי בית החולים נהריה פעלו תוך רשלנות רפואית ולא השכילו לאבחן את האירוע המוחי ממנו סבל המנוח? 

רשלנות רפואית באבחון התייבשות תינוק בחדר מיון

בית המשפט המחוזי פסק פיצויים בסך 16.1 מיליון שקלים בגין רשלנות רפואית באבחון התייבשות תינוק בחדר מיון... 

תביעה בעקבות רשלנות רפואית בבית אבות - חולה נפטר בגין אי אבחון מחלה

האם רשלנות רפואית באבחון מחלה בבית אבות גרמה לפטירתו המצערת של המנוח בגיל 69 בלבד? האם היה על רופאת המוסד להקשיב לבני משפחתו של המנוח? 

מטופל שוחרר מחדר מיון למרות בדיקת א.ק.ג לא תקינה - האם רשלנות?

המטופל, צעיר בן 26, הגיע לחדר המיון כאשר הוא סובל מכאבי ראש, שיעולים, שלשולים וחום. הרופאים ערכו בדיקת א.ק.ג ושחררו את החולה לביתו. 36 שעות לאחר מכן הוא נמצא ללא רוח חיים במיטתו... 

הפניה לרופא משפחה במקום לחדר מיון - אי אבחון אירוע מוחי

ביצוע בדיקה שטחית במסגרת ביקור בית. אי אבחון אירוע מוחי והפניה לרופא משפחה במקום לחדר מיון,.. 

רופא משפחה לא אבחן מפרצת מוחית - האם רשלנות רפואית?

האם רופא משפחה אשר לא אבחן מפרצת מוחית, התנהל באופן רשלני? 

האם רשלנות רפואית באי ביצוע בדיקת CT גרמה לעיוורון?

האם אי ביצוע בדיקת ה-CT במועד גרם למטופל לסבול מעיוורון? האם אי אבחון המחלה עולה כדי רשלנות רפואית? תגיות: טיפול אלטרנטיבי, אינסולין, דיאבטס אינסיפידוס, אבילק, עילת תביעה, אבודרט, אנטיביוטיקה, נכות,