www.rashlanut-refuit.org

השעיית רופא אורטופד באסותא בגין רשלנות רפואית בניתוח החלפת ירך

השעיית רופא אורטופד באסותא בגין רשלנות רפואית בניתוח החלפת ירך

רופא אורטופד אשר ביצע לפני כשבע שנים ניתוח להחלפת מרפק ירך, תוך שהוא מנתח את רגל שמאל במקום את רגל ימין, הושעה למשך 15 חודשים. מדובר ברשלנות רפואית של אורטופד בבית החולים הפרטי "אסותא". המטופלת במקרה זה הגיעה ל"אסותא" בשנת 2005 לשם ניתוח החלפת מרפק ירך ברגל שמאל. לאחר הניתוח, המנותחת הופתעה לגלות כי הרגל שנותחה הייתה דווקא רגלה הימנית. בעקבות האירוע, הוגשה כנגד הרופא המנתח קובלנה למשרד הבריאות ובה יוחסה לאחרון רשלנות רפואית חמורה והתנהגות אשר איננה הולמת רופא.

 

עוד מאמרים בנושא:
רשלנות רפואית בטיפול אורטופדי


המנתח טען כי ההחלטה באיזה רגל יש לבצע את הניתוח הייתה צריכה להתקבל בסמוך למועד ההליך הרפואי והמנותחת הסכימה לניתוח ברגלה הימנית. עם זאת, המסמכים הרפואיים הרלבנטיים העידו כולם על הסכמתה של המנותחת לטיפול ברגל שמאל. הרופא הציג בפני הוועדה טופס הסכמה ובו לא צוינה הרגל כאשר המילה "ימין" נוספה למסמך בכתב יד בשלב מאוחר יותר. מבחינת ההליך הרפואי, הרופא הודה כי למרות שהוא היה צריך לסמן את האיבר שיש לנתח בדיו, הוא לא פעל כאמור. לטענתו, הוא ביקש לסמן את האיבר בדיו, אך הוא הלך להביא דבר מה וכשחזר המטופלת כבר הייתה מורדמת.

 

השופט שטרסנוב: "התנהגות לא ראויה גם בדין המשמעתי"

 

חברי הוועדה במשרד הבריאות, עורכת דין ושני רופאים, מתחו ביקורת קשה על הרופא, לא רק מבחינת התנהלותו במקרה, אלא גם באשר לדרך בה הוא ניהל את ההגנה בקובלנה. "הרופא שינה גרסאות, הציג מסמכים בשיהוי ניכר, ושינה טופסי הסכמה", קבעו חברי הוועדה. חברי הוועדה הוסיפו כי התנהלותו של הרופא בהליך המשמעתי הייתה לא פחות חמורה מרשלנותו הרפואית בניתוח המדובר.


השופט (בדימוס) אמנון שטרסנוב, אשר ממונה על אמצעי המשמעת במשרד הבריאות, בחר להחמיר עם הרופא והטיל השעיה על רישיונו לעסוק ברפואה למשך 15 חודשים. שטרסנוב לא חסך שבטו מהרופא והדגיש כי האחרון "הוסיף חטא על פשע" כאשר הוא ביקש להסתיר את רשלנותו הרפואית במסגרת ההליך המשמעתי באמצעים פסולים. לא זו אף זו, השופט הביע תרעומת על כך שהרופא ביקש להטיל את האחריות לנזק שנגרם על כתפיה של המטופלת. בית החולים "אסותא" הפסיק בעקבות המקרה את עבודתו של הרופא.
 


 

יש לך שאלה בנושא? מלא/י פרטיך כאן
שלח

מאמרים ופסקי דין נוספים בתחום

התובעת עברה השתלת עצם באזור שיניים 46, 47 הנמצאות בלסת התחתונה הימנית וזאת כהכנה להחדרת שני שתלים באזור זה. 

התובע נולד בבית חולים הדסה בירושלים. במהלך לידתו, שהיתה לידה וגינאלית רגילה, לאחר שלב יציאת הראש, התברר כי חל סיבוך המכונה "היצרות כתפיים" 

בדיקת אולטראסאונד ואבחון רשלני - התובעת הרתה באמצעות הפריית מבחנה. היה זה הריון ראשון לאחר טיפולי פוריות שנמשכו כשלוש שנים. מהלך ההריון היה תקין, והיא נרשמה ללידה במרכז הרפואי "שערי צדק". 

במהלך הטיפול במכון אובחן כי התובע סובל מאיחור משמעותי בהתפתחותו המוטורית, הסימנים שהתגלו במהלך המעקב במכון הצביעו על בעיה בשריריו 

האם סעיף 76 לפקודת הנזיקין חוסם בפני התובע את דרכו להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית לאחר תאונת דרכים? 

האם התקבלה הסכמה מדעת לביצוע הצנתור? האם מדובר ברשלנות רפואית אשר גרמה לשיתוק מוחלט? 

התביעה היא בגין נזקים שנגרמו לתובעים עקב רשלנות רפואית בביצוע ניתוח קשירת חצוצרות. בעקבות כשלון הניתוח נולדה לנתבעים ביתם החמישית. 

האם ניתן להשיג הסכמה מדעת מחולה השוכב על שולחן הניתוחים ונמצא תחת השפעתן של תרופות טשטוש? האם מדובר ברשלנות רפואית? 

רשלנות רפואית - סוגיית חישוב הפיצויים

חישוב פיצויים בעקבות רשלנות רפואית. אתר "רשלנות רפואית" מציג מידע עדכני הכולל מאמרים, מדריכים, דוגמאות וכדומה... 

בעקבות ברית מילה רשלנית, התפתח באיבר מינו של התינוק נמק. האם ניתן להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית נגד מוהל? 

לאחר ניתוח לתיקון עמוד השדרה סבל הנער מסיבוכים נשימתיים, והוריו טענו כי לא הוזהרו מפני סיכוני ההרדמה לכן מדובר ברשלנות. 

תביעה בגין רשלנות רפואית בניתוח לקיבוע שבר בירך של קשישה, עקב החלטה שגויה לבצע שתי פרוצדורות של הוצאת פלטה והשתלת פרק ירך מלאכותי בניתוח אחד.  

התובעת עברה ניתוח לתיקון דליפת שתן בבית חולים הדסה. בעקבות שורה של התרשלויות, התובעת זקוקה לדיאליזה קבועה ואינה שולטת על הסוגרים.  

התובעת טענה כי הניתוח לתיקון פריצת דיסק לא היה דחוף וגרם להתפשטותם של רסיסי דיסק, שבעקבותיו בוצע ניתוח שני.  

ילדה כבת שש, עברה ניתוח להוצאת אבן חצץ שחדרה לאוזנה. בעקבות הניתוח הילדה איבדה את שמיעתה, לכן הוריה הגישו תביעה בגין רשלנות רפואית. 

האם בית החולים יפצה אדם, שעבר שני ניתוחים כושלים, לטיפול ברפלוקס קיבתי ושטי, ונותר עם נכות קבועה במערכת העיכול? 

בעקבות ניתוח שגרתי להוצאת אבנים מכיס המרה, התרחשה דליפה שמקורה לא זוהה 

האם אי ביצוע בדיקת MRI לפני ניתוח עלה כדי רשלנות רפואית? האם בית המשפט יפסוק פיצויים למנותחת? 

האם רופא אורטופד אשר ניתח את הרגל הלא נכונה יושעה מתפקידו? דוגמא לרשלנות בניתוח החלפת ירך... 

האם רשלנות בבית החולים הלל יפה במסגרת טיפול לאחר ניתוח לקיצור קיבה? האם רשלנות הרופאים גרמה לאי אבחון תסמונת ורוניקה?