www.rashlanut-refuit.org

רשלנות רפואית - דלקת קרום המוח

רשלנות רפואית - דלקת קרום המוח

דלקת קרום המוח היא מחלה דלקתית חריפה ומסכנת חיים של הקרומים הרכים של המוח וחוט השדרה. הגורם העיקרי לחלות בדלקת הוא זיהום חיידקי ונגיפי, אולם היא עלולה להיגרם גם כתוצאה ממחלות לא זיהומיות ומשימוש בתרופות מסוימות. מדובר במחלה קטלנית שדורשת התערבות רפואית מידית.

 

התסמינים לדלקת קרום המוח עלולים להתפתח תוך שעות ספורות או במהלך כמה ימים, והם כוללים: חום גבוה פתאומי, כאב ראש חמור ומתמשך, בחילות והקאות, הופעה של כתמים כחולים על העור ובהמשך הידרדרות במצב ההכרה עד כדי מצב שבו החולה אינו מגיב לגירויים חיצוניים.

 

הטיפול בדלקת קרום המוח החיידקית נעשה באמצעות אנטיביוטיקה, לעומת דלקת קרום המוח הנגיפית שחולפת בדרך כלל מעצמה ללא צורך בטיפול תרופתי. ישנה חשיבות רבה באבחון המחלה בהקדם האפשרי, מכיוון שהיא עלולה לגרום לנזק מוחי ואף למוות, כאשר זמן סביר לאבחון והתחלת הטיפול – הוא כשלוש שעות.

 

תביעת רשלנות רפואית באבחון או בטיפול בדלקת קרום המוח, תוגש במקרים שבהם נגרם למטופל נזק משמעותי, בשל אבחון לקוי או מאוחר, או עקב מתן תרופות או טיפול שאינו מתאים למטופל, תוך התעלמות מההיסטוריה הרפואית, רגישות לתרופות מסוימות וכדומה. או בשל אי ביצוע הבדיקות הנדרשות לאבחון המחלה או רשלנות בפענוח תוצאות הבדיקה.

 

כדי להגיש תביעה בעוולת הרשלנות רצוי לפנות אל עורך דין העוסק בתחום רשלנות רפואית, ולקבל חוות דעת של מומחים רפואיים, כדי לבסס את טענת הקשר הסיבתי שבין הנזק שנגרם למטופל לבין הטיפול הרשלני בדלקת כרום המוח.

 

תביעת רשלנות רפואית באבחון דלקת קרום המוח

 

בחודש אוקטובר 2002, קטינה כבת 5 שנים, שבה מהגן והתלוננה על חולשה וכאבים ברגל ימין. אמה מדדה לה את החום שהגיע ל 39 מעלות, נתנה לה אקמול והשכיבה אותה לישון. בשעות אחר הצהריים פנו הוריה למוקד טלפוני של קופת חולים מכבי שירותי בריאות ומשם הופנו למוקד רפואי שהופעל על ידי חברת ביקור רופא שנשכר על ידה לתת שירות גם למבוטחיה.

 

כעבור חצי שעה הגיעו ההורים עם הילדה למוקד, והיא נבדקה על ידי אחות והופנתה לבדיקת רופא. על פי התיעוד ברשומה הרפואית חומה של הקטינה בעת בדיקה רקטלית היה 40.3 מעלות, ואובחנו כדוריות דם אדומות בבדיקת השתן. הרופא מצא כי בטנה מעט נפוחה וציין כי היא אינה ערנית, אך ללא ממצאים מיוחדים.

 

לאחר בדיקת הרופא, הקטינה קיבלה סירופ אופטלגין, ולאחר המתנה במרפאה והתחלת ירידת החום, שוחררה לביתה תוך הנחיית הוריה לשוב למוקד אם מצבה לא יוטב. בבוקר למחרת הבחינה האם בכתם כחול על רגלה של בתה, ולאחר מכן כתמים כחולים רבים בגופה. בהמשך, הילדה איבדה שליטה על סוגריה, אובחן דם בפיה, היא איבדה את הכרתה והובהלה לבית חולים. כעבור שעות ספורות נפטרה כשהיא בת 5 שנים.

 

בנתיחה שלאחר המוות נקבע כי מותה נגרם מדלקת קרום המוח, על רקע דלקת ריאות חריפה. בית המשפט קבע כי מדובר ברשלנות רפואית באבחון דלקת קרום המוח, וחייב את הצוות הרפואי שטיפל בילדה לפצות את הוריה בסכום של למעלה ממיליון שקלים בגין נזק בלתי ממוני, הוצאות קבורה ואבל והפסד השתכרות המנוחה בשנים האבודות.

 


 

יש לך שאלה בנושא? מלא/י פרטיך כאן
שלח

מאמרים ופסקי דין נוספים בתחום
מחלת הסרטן - רשלנות רפואית באבחון וטיפול בסרטן

רשלנות רפואית בסרטן - כיצד יש להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית באיחור באבחון גידול? קראו עוד באתר "רשלנות רפואית" תמצאו פסקי דין, מאמרים, פנייות לעורכי דין ללא התחייבות... 

אבחון לקוי או טעות בפענוח תוצאות בדיקת מאמץ עלולים לשמש עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית, זאת כאשר נגרם לנבדק נזק כתוצאה מהתנהלות לא סבירה של הרופא המטפל. 

חוק הגזזת נחקק על מנת להעניק פיצוי לפנים משורת הדין לחולי גזזת אשר עברו הקרנות על ידי המדינה.. האם התפתחות סרטן הינו רשלנות רפואית?. 

התובע סובל מנזקים נוירולוגים בגין ניתוח רשלני על ידי מתמחה להוצאת גידול מבלוטת יותרת המוח... 

האם התובע, אשר איבד את פרנסתו בגין רשלנות רפואית, יזכה לפיצויים בגין נזק כלכלי עקיף? 

האם נטל הראיה בתביעה שעניינה רשלנות רפואית בבדיקת קולונסקופיה יעבור לכתפי הרופאים בגין רשלנות רפואית בניהול רשומות רפואיות וקבלת הסכמה מדעת... 

האם ניתן היה לאבחן את סרטן בלוטת התריס במהלך הבדיקות בשרשרת החיול או במרפאה בניצנים? האם תזכה משפחתה של החיילת שנפטרה בעקבות מחלת הסרטן לפיצויים מתוקף חוק הנכים? קראו עוד... 

האם התנהלותם של רופאי העור, אשר לא הקפידו על רישום רפואי הולם בעת הטיפול, הייתה רשלנית? האם עקב רשלנות זו התפתח הגידול הסרטני באפו של התובע?  

רשלנות רפואית? האם רופא תורן אשר הגיע לביתה של מטופלת ושגה באבחון הבדיקה, העניק טיפול רשלני? האם מותה של המטופלת, יום לאחר מכן בבית החולים, מטיל את האחריות על כתפיו של הרופא התורן? קראו עוד... 

רשלנות רפואית - האם הטיפול הרשלני בחדר המיון במטופלת הסובלת מדלקת בקרום המוח, הביא בסוף למותה של המנוחה? קראו עוד... 

חברת "ביקורופא" חתמה על הסכמי פשרה במסגרתו היא תשלם פיצויים בסך כ-2 מיליון שקלים לאישה ובני משפחתה... 

תביעת פיצויים בגין רשלנות רפואית לאחר שלא נערכו לילדה בדיקות דם חרף ארבעה התקפים של שיתוק על שם בל... 

האם רשלנות באבחון מחלה? רופא משפחה המליץ על דיאטה במקום להפנות את המטופל לקבלת טיפול רפואי תרופתי... 

האם רופאי בית החולים נהריה פעלו תוך רשלנות רפואית ולא השכילו לאבחן את האירוע המוחי ממנו סבל המנוח? 

בית המשפט המחוזי פסק פיצויים בסך 16.1 מיליון שקלים בגין רשלנות רפואית באבחון התייבשות תינוק בחדר מיון... 

האם רשלנות רפואית באבחון מחלה בבית אבות גרמה לפטירתו המצערת של המנוח בגיל 69 בלבד? האם היה על רופאת המוסד להקשיב לבני משפחתו של המנוח? 

המטופל, צעיר בן 26, הגיע לחדר המיון כאשר הוא סובל מכאבי ראש, שיעולים, שלשולים וחום. הרופאים ערכו בדיקת א.ק.ג ושחררו את החולה לביתו. 36 שעות לאחר מכן הוא נמצא ללא רוח חיים במיטתו... 

ביצוע בדיקה שטחית במסגרת ביקור בית. אי אבחון אירוע מוחי והפניה לרופא משפחה במקום לחדר מיון,.. 

האם רופא משפחה אשר לא אבחן מפרצת מוחית, התנהל באופן רשלני? 

האם אי ביצוע בדיקת ה-CT במועד גרם למטופל לסבול מעיוורון? האם אי אבחון המחלה עולה כדי רשלנות רפואית? תגיות: דיאבטס אינסיפידוס, נכות, אווסטין, אנטיביוטיקה, אבודרט, עילת תביעה, טיפול אלטרנטיבי, אינסולין,