www.rashlanut-refuit.org

רשלנות רפואית בניתוח לכריתת חצוצרות

רשלנות רפואית בניתוח לכריתת חצוצרות

ניתוח לכריתת חצוצרה מיועד לנשים שסובלות מבעיות פוריות ומכאבים חמורים וכרוניים בעקבות דלקות או זיהומים שגורמים לחסימה חלקית או מלאה של  החצוצרות, וכן להפסקת הריון חוץ רחמי. כמו בכל הליך רפואי פולשני, קיים חשש לגרימת נזק, ובהליך זה הסיכון הגבוה ביותר הוא פגיעה במערכת הרבייה ובפריון האשה.

 

הריון חוץ רחמי מתחיל להתפתח כאשר הביצית משתרשת בחצוצרה

 

החצוצרות הן זוג צינוריות שממוקמות בין הרחם לשחלות ואורכן נע בין שבעה עד ארבע עשר ס"מ. החצוצרות מחוברות אל החלק העליון של הרחם כל אחת לצד  אחר, והן משמשות כצינור מעבר לביצית שחורגת מהשחלה בדרכה אל הרחם.

 

תהליך הפריית הזרע והביצית מתרחש בתוך החצוצרה, אולם במקרים שבהם הביצית מופרית בתוך החצוצרה ומשתרשת בה במקום בתוך הרחם, מתחיל להתפתח היריון חוץ רחמי. ניתוח לכריתת חצוצרה מתבצע במקרים של הריון חוץ רחמי, או לצורך טיפול בסרטן השחלות ולכריתה מניעתית בקרב נשים שנמצאות בסיכון  לחלות בסרטן השחלות.

 

קיימת סכנה לקרע ודימום במהלך ניתוח לכריתת חצוצרות

 

ניתוח לכריתת חצוצרות מתבצע כחלק מניתוח לכריתת רחם, ובמקרים מסוימים במהלך הניתוח מבצעים גם כריתה של טפולות, הכוללת כריתת השחלות. כאשר  נשים צעירות שטרם הגיעו לגיל הבלות, נאלצות לעבור ניתוח מסוג זה, אין מקום לכריתת השחלות, אלא מומלץ להשלים את כריתת החצוצרות, כדי להפחית באופן משמעותי את הסיכויים לחלות בסרטן השחלות.

 

ניתוח לכריתת חצוצרות לא נחשב לניתוח מסובך, אולם החצוצרה לא ניחנת בגמישות רבה, לכן במצבים שבהם התרחש קרע ודימום ייתכן שיהיה צורך להסיר אותה בניתוח. רשלנות רפואית בניתוח לכריתת חצוצרה יכולה לבוא לידי ביטוי באי הפניית המטופלת לביצוע ההליך למרות התסמינים, או במהלך הניתוח עצמו, בשל  אי נקיטת אמצעי זהירות.

 

כריתת חצוצרה בעקבות טיפול רשלני בהריון חוץ רחמי

 

בתביעה שהוגשה בגין רשלנות רפואית, עברה המטופלת ניתוח לכריתת חצוצרה עקב טיפול רשלני בהריון חוץ רחמי. על פי עובדות המקרה, בחודש החמישי להריון סבלה המטופלת מכאבי בטן ודימומים, על כן הופנתה לבית חולים, בשל חשד להריון מחוץ לרחם.

 

כעבור 48 שעות, היא שוחררה לביתה עם הפנייה לבדיקת אולטרא סאונד, ובהמשך לאחר שהכאבים לא פסקו היא קיבלה טיפול להפסקת הריון. יומיים לאחר השחרור נצפו סימנים של קרע בחצוצרה ובוצעה כריתה של החצוצרה הימנית.

 

בית המשפט קבע כי בעקבות רשלנות הצוות הרפואי, הן בעיכוב בהפניה לבדיקות, והן בשל השחרור המוקדם לאחר הפסקת ההריון, נגרם לתובעת נזק בלתי הפיך. על כן חייב את בית החולים לפצותה בסך של 206,000 שקלים.

 

בתביעה נוספת שהוגשה בגין רשלנות רפואית בטיפול בהריון חוץ רחמי, טענה התובעת כי הרופאים התרשלו בטיפול כשביצעו כריתה של החצוצרה הימנית, ולאחר כשלוש שנים, עקב הריון מחוץ לרחם ביצעו כריתה של החצוצרה השמאלית, במקום לבחור בטיפול שמרני ללא כריתת החצוצרות.

 

התובעת טענה שהרופאים לא אבחנו את ההיריון החוץ רחמי מבעוד מועד, ולו היו מאבחנים אותו בזמן, ניתן היה להביא לסיום ההיריון החוץ רחמי, באמצעות מתן  טיפול אנטיביוטי, או על ידי התערבות כירורגית שמרנית. למרות שהתובעת הוכיחה כי נגרם לה נזק כתוצאה מהטיפול הרשלני, בית המשפט דחה את התביעה על הסף מחמת התיישנות, מכיוון שהוגשה למעלה מעשר שנים, לאחר האירועים הנטענים, לפיכך נקבע כי התובעת אינה זכאית לקבל פיצויים.


 

יש לך שאלה בנושא? מלא/י פרטיך כאן

שלח

מאמרים ופסקי דין נוספים בתחום

מחלת הסרטן - רשלנות רפואית באבחון וטיפול בסרטן

מחלת הסרטן - רשלנות רפואית באבחון וטיפול בסרטן

רשלנות רפואית בסרטן - כיצד יש להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית באיחור באבחון גידול? קראו עוד באתר "רשלנות רפואית" תמצאו פסקי דין, מאמרים, פנייות לעורכי דין ללא התחייבות... 

רשלנות רפואית בבדיקת מאמץ, מתי תוגש תביעה?

אבחון לקוי או טעות בפענוח תוצאות בדיקת מאמץ עלולים לשמש עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית, זאת כאשר נגרם לנבדק נזק כתוצאה מהתנהלות לא סבירה של הרופא המטפל. 

פסק דין העוסק ברשלנות רפואית במתן הקרנות נגד גזזת - התפתחות סרטן

חוק הגזזת נחקק על מנת להעניק פיצוי לפנים משורת הדין לחולי גזזת אשר עברו הקרנות על ידי המדינה.. האם התפתחות סרטן הינו רשלנות רפואית?. 

פסק דין העוסק ברשלנות רפואית - ניתוח להסרת גידול בבלוטת יותרת המוח

התובע סובל מנזקים נוירולוגים בגין ניתוח רשלני על ידי מתמחה להוצאת גידול מבלוטת יותרת המוח... 

פסק דין בנוגע לפיצויי בעבור נזק כלכלי עקיף למשפחה לאחר רשלנות רפואית

האם התובע, אשר איבד את פרנסתו בגין רשלנות רפואית, יזכה לפיצויים בגין נזק כלכלי עקיף? 

פסק דין העוסק ברשלנות רפואית בבדיקת קולונסקופיה - העברת נטל הראיה

האם נטל הראיה בתביעה שעניינה רשלנות רפואית בבדיקת קולונסקופיה יעבור לכתפי הרופאים בגין רשלנות רפואית בניהול רשומות רפואיות וקבלת הסכמה מדעת... 

רשלנות רפואית באבחון סרטן בלוטת התריס על ידי רופא צבאי

האם ניתן היה לאבחן את סרטן בלוטת התריס במהלך הבדיקות בשרשרת החיול או במרפאה בניצנים? האם תזכה משפחתה של החיילת שנפטרה בעקבות מחלת הסרטן לפיצויים מתוקף חוק הנכים? קראו עוד... 

העדר רשומה רפואית במהלך טיפול לאבחון גידול סרטני

האם התנהלותם של רופאי העור, אשר לא הקפידו על רישום רפואי הולם בעת הטיפול, הייתה רשלנית? האם עקב רשלנות זו התפתח הגידול הסרטני באפו של התובע?  

ביקור בית של רופא תורן - רשלנות רפואית באבחון דלקת קרום המוח

רשלנות רפואית? האם רופא תורן אשר הגיע לביתה של מטופלת ושגה באבחון הבדיקה, העניק טיפול רשלני? האם מותה של המטופלת, יום לאחר מכן בבית החולים, מטיל את האחריות על כתפיו של הרופא התורן? קראו עוד... 

מוות במהלך טיפול בדלקת קרום המוח - רשלנות רפואית של חדר מיון

רשלנות רפואית - האם הטיפול הרשלני בחדר המיון במטופלת הסובלת מדלקת בקרום המוח, הביא בסוף למותה של המנוחה? קראו עוד... 

רשלנות באבחון דימום מוחי עכבישי על ידי רופא חברת "ביקורופא"

חברת "ביקורופא" חתמה על הסכמי פשרה במסגרתו היא תשלם פיצויים בסך כ-2 מיליון שקלים לאישה ובני משפחתה... 

רשלנות באבחון מחלה? לא נעשו בדיקת דם למרות שיתוק על שם בל

תביעת פיצויים בגין רשלנות רפואית לאחר שלא נערכו לילדה בדיקות דם חרף ארבעה התקפים של שיתוק על שם בל... 

רופא משפחה המליץ על דיאטה במקום טיפול תרופתי - רשלנות?

האם רשלנות באבחון מחלה? רופא משפחה המליץ על דיאטה במקום להפנות את המטופל לקבלת טיפול רפואי תרופתי... 

האם רשלנות רפואית באבחון אירוע מוחי בבית חולים נהריה?

האם רופאי בית החולים נהריה פעלו תוך רשלנות רפואית ולא השכילו לאבחן את האירוע המוחי ממנו סבל המנוח? 

רשלנות רפואית באבחון התייבשות תינוק בחדר מיון

בית המשפט המחוזי פסק פיצויים בסך 16.1 מיליון שקלים בגין רשלנות רפואית באבחון התייבשות תינוק בחדר מיון... 

תביעה בעקבות רשלנות רפואית בבית אבות - חולה נפטר בגין אי אבחון מחלה

האם רשלנות רפואית באבחון מחלה בבית אבות גרמה לפטירתו המצערת של המנוח בגיל 69 בלבד? האם היה על רופאת המוסד להקשיב לבני משפחתו של המנוח? 

מטופל שוחרר מחדר מיון למרות בדיקת א.ק.ג לא תקינה - האם רשלנות?

המטופל, צעיר בן 26, הגיע לחדר המיון כאשר הוא סובל מכאבי ראש, שיעולים, שלשולים וחום. הרופאים ערכו בדיקת א.ק.ג ושחררו את החולה לביתו. 36 שעות לאחר מכן הוא נמצא ללא רוח חיים במיטתו... 

הפניה לרופא משפחה במקום לחדר מיון - אי אבחון אירוע מוחי

ביצוע בדיקה שטחית במסגרת ביקור בית. אי אבחון אירוע מוחי והפניה לרופא משפחה במקום לחדר מיון,.. 

רופא משפחה לא אבחן מפרצת מוחית - האם רשלנות רפואית?

האם רופא משפחה אשר לא אבחן מפרצת מוחית, התנהל באופן רשלני? 

האם רשלנות רפואית באי ביצוע בדיקת CT גרמה לעיוורון?

האם אי ביצוע בדיקת ה-CT במועד גרם למטופל לסבול מעיוורון? האם אי אבחון המחלה עולה כדי רשלנות רפואית? תגיות: אנטיביוטיקה, אבודרט, עילת תביעה, אבילק, דיאבטס אינסיפידוס, אינסולין, אווסטין, טיפול אלטרנטיבי,