www.rashlanut-refuit.org

פיצויים בגין מוות של רביעיית עוברים והיעדר רשומה רפואית

פיצויים בגין מוות של רביעיית עוברים והיעדר רשומה רפואית

האם מותם של היילודים אירע בגין רשלנות רפואית בלידה? כחודש לאחר נישואיה, הגיעה התובעת למרפאתו של ד"ר מחמוד עמאר בחברון, לזירוז היריון. התובעת טופלה בתכשיר הקרוי CLOMIFENE CITRATE כעבור זמן קצר הרתה התובעת, ונשאה ברחמה רביעיית עוברים. לימים, כאשר התקדם ההיריון, ומטבע הדברים גם עלתה רמת הסיכון שבו, הופנתה התובעת על ידי ד"ר שהין, אליו פנתה בשלבים הראשונים להריונה, להמשך מעקב וטיפול בבית החולים "הדסה" או למרפאת החוץ של בית החולים "מקאסד".

 

היא בחרה לפנות לבית החולים מאחר שכתושבת חברון, קיבלה התחייבות אך ורק למוסד זה. התובעת ביקרה במרפאת החוץ של בית החולים לצורכי מעקב מספר פעמים ובביקורה ביום 6.1.99 התלוננה על כאבים בגב התחתון וכן על הפרשה וגינאלית דמית ריבית (SHOW). בבדיקה שנערכה לתובעת במועד האמור נמצא כי בטנה רכה, רפה, גובה הפונדוס 36 ס"מ, צוואר הרחם מקוצר כדי 1 ס"מ ופתוח כדי 1 ס"מ.

 

בבדיקת המוניטור, לא נצפו התכווצויות. לאור ממצאים אלה, אושפזה התובעת במחלקה הטרום-לידתית לשם מנוחה בשכיבה במיטה, עצירת התכווצויות וכן למניעת לידה מוקדמת. לתובעת ניתן נר רקטלי מסוג INDOMETHACIN במינון של 100 מ"ג ובהמשך טופלה בכדורים במינון של 25 מ"ל שלוש פעמים ביום. ביום 11.1.99, החלה התובעת לחוש בכאבי גב ובכאבי בטן מלווים בהפרשה דמית.

 

הכאבים נמשכו בשעות הלילה ואף החמירו לקראת יום ה- 12.1.99, בשעה 08:00 בבוקר, עד אשר נזקקה התובעת למשככי כאבים להקלת סבלה. בשעה 09:40 נבדקה התובעת על ידי רופא, אשר קבע שהיא מצויה בלידה פעילה (פתיחה של 8 ס"מ) והורה על העברתה לחדר לידה. בשעה 10:50, בעודה בחדר הלידה, הוכנס עירוי ורידי לתובעת, נלקח דם לצורך הצלבה, נעשו הכנות ללידת העוברים וכן נמסרה הודעה לרופא הילודים.

 

בשעה 12:10, נמצאה כבר פתיחה מלאה, וכעבור זמן מה נולדה התינוקת הראשונה, בלידת עכוז מסייעת, במשקל 615 גרם וכן בציון אפגר 1/1. לאחר שפקעה שלפוחית השפיר, נולד התינוק השני, במשקל 611 גרם ובציון אפגר ½. התינוק השלישי התייצב במצג עכוז ונולד בלידה מסייעת במשקל של 534 גרם ובאפגר 1/1. התינוקת הרביעית נולדה במצג ראש במשקל 600 גרם, אף היא באפגר 1/1.

 

השליות נפרדו עצמונית ובביקורת שנערכה לאחר מכן, נמצא כי הרחם ריק. בשעה 03:45, הוחזרה התובעת למחלקת האשפוז ולמחרת היום, ביום 13.1.99, שוחררה התובעת מבית החולים. ככל הנראה, נפטרו הילודים זמן קצר לאחר הלידה, אך את אשר אירע, לאחר שהועברו לטיפולם של רופאי הילודים, לא ניתן לדעת, בשל היעדר תיעוד. 

 

הפיצויים שנפסקו:

 

היות שהוכח כי בית החולים התרשל כלפי התובעים ברישום לקוי, בחוסר רישום וכן בהפרת זכויות התובעת לפי חוק זכויות החולה, חייב בית המשפט את בית החולים לשלם לתובעים פיצויים בסכום גלובלי בסך של 150,000 ₪


 

יש לך שאלה בנושא? מלא/י פרטיך כאן

שלח

מאמרים ופסקי דין נוספים בתחום

רשלנות רפואית שגרמה להידבקות בדלקת מעיים

הידבקות לאחר לידה וזיהום, רשלנות רפואית - המערערת נולדה בשנת 1957 בבית החולים אלישע. כעבור שישה ימים הוחזרה לביתה. מספר ימים לאחר מכן נתגלתה אצלה תופעה של הקאות ואיבוד נוזלים.  

פסק דין - רשלנות רפואית במתן חיסון פוליו, האם סיבה להתפתחות המחלה?

התובע נולד בשנת 1982 ובשנת חייו הראשונה קיבל שלוש מתוך ארבע מנות של חיסון נגד פוליו, חרף כך חלה המערער בפוליו... 

רשלנות רפואית בעקבות אי הפסקת הריון וגרימת פגות

פסק דין בעניין רשלנות רפואית בגין אי הפסקת הריון בשל חשש לפגות... 

פיצויים בגין פענוח שגוי של בדיקת מוניטור במהלך הריון

לאחר הריון בסיכון גבוה וטיפולי פוריות, הרופא אשר התרשל בקריאת בדיקת מוניטור ושחרר את האם ההרה לביתה מבלי שהבין את הסיכון לעובר וכתוצאה מכך התינוקת נולדה עם פגיעה מוחית קשה ופגיעה רב מערכתית 

רשלנות רפואית בזריקת אלחוש אצל רופא שיניים - חובת הזהירות

האם הופרה חובת הזהירות המוטלת על רופא שיניים סביר במסגרת מתן זריקת אלחוש למטופל? 

רשלנות רפואית - סוגיית חישוב הפיצויים

רשלנות רפואית - סוגיית חישוב הפיצויים

חישוב פיצויים בעקבות רשלנות רפואית. אתר "רשלנות רפואית" מציג מידע עדכני הכולל מאמרים, מדריכים, דוגמאות וכדומה... 

רשלנות רפואית בלידה - אחריות אישית של הרופא

האם יש להטיל אחריות אישית על רופא בעקבות רשלנות רפואית במהלך הלידה? האם יש להטיל את האחריות כולה על בית החולים? היכן מתחילה ונגמרת האחריות בנושא רשלנות רפואית? קראו עוד... 

האם אי ציון משקל עובר בגיליון לידה הוא רשלנות רפואית?

העדר רשומה רפואית במהלך ניהול לידה והעברת נטל ההוכחה בתביעה שעניינה רשלנות רפואית במהלך לידה. אירוע פרע כתפיים שהביא לשיתוק בידו של התינוק... 

רשלנות רפואית בטיפול על ידי מתמחה - לידה תוך מתן פטוצין

האם ביצוע הלידה על ידי רופא מתמחה, ולא רופא מומחה, למרות מצבה הפתולוגי המורכב של האישה, מהווה רשלנות רפואית של בית החולים? האם מתן פטוצין לזירוז הלידה מחייב השגחה של רופא מומחה? קראו עוד... 

האם חייבת להיות נוכחות של רופא מומחה בלידה לאחר הריון בסיכון?

השאלה באילו נסיבות קמה חובה, מכוח עוולת הרשלנות, לבצע הליך רפואי באמצעות רופא מומחה איננה פשוטה. האם לאחר הריון בסיכון חייב רופא מומחה להיות נוכח בחדר הלידה?. 

האם רשלנות רפואית בניתוח קיסרי בגין כריתת רחם?

רופאים כרתו רחם של יולדת במהלך ניתוח קיסרי שבוצע בהליך חירום. האם מדובר ברשלנות רפואית בלידה? 

האם רשלנות בלידה בשערי צדק בגין אי מתן טיפול אנטיביוטי בזמן?

האם רשלנות בלידה הביאה ללידה של ילדה הסובלת משיתוק מוחין ואפילפסיה? האם הרופאים היו צריכים להעניק ליולדת טיפול אנטיביוטי או טיפול בסטרואידים? 

פיצוי לניזוק משני בעקבות רשלנות רפואית בלידה

מהו ניזוק משני? האם גם הורים אשר ילדם נפגע בגין רשלנות בלידה זכאים לפיצויים בגין כאב וסבל וראש נזק לא ממוני? 

האם רשלנות בלידה בגין אי אבחון סיכוי לאירוע פרע כתפיים?

האם הרופאים התרשלו כלפי התובע והוריו בגין אי אבחון סיכוי לאירוע פרע כתפיים במהלך הלידה? 

רשלנות רפואית בגין פטירת ארבעה פגים לאחר לידה - בית החולים מקאסד

יולדת הגיע לאשפוז במהלך הריון בבית החולים מקאסד. בשלב מסוים היא נמצאה בלידה פעילה וילדה ארבעה פגים. האם רשלנות רפואית בבית החולים גרמה לפטירתם של התינוקות לאחר זמן קצר? 

פיצוי בגין טיפול פרטי לאחר רשלנות בניתוח קיסרי

הורים מטפלים במסירות בבתם הנמצאת במצב צמח בגין רשלנות בניתוח קיסרי. האם הם זכאים לפיצויים מהמדינה מכוח החוק לתיקון דיני נזיקין אזרחיים... 

אישה נותרה במצב סיעודי לאחר לידה בניתוח קיסרי, האם רשלנות?

תביעה בגין רשלנות רפואית בלידה לאחר ניתוח קיסרי הוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב... 

האם רשלנות רפואית בלידה בגין לידת וואקום במקום ניתוח קיסרי?

לידת וואקום במקום לידה במהלך ניתוח קיסרי? האם מדובר ברשלנות רפואית בלידה? 

לידת תאומים כאשר אחד התאומים סובל מפיגור שכלי - האם רשלנות בלידה?

בית המשפט העליון דחה תביעה בגין רשלנות רפואית בלידת תאומים למרות שאחד התאומים נולד כאשר הוא סובל משיתוק מוחין... 

רשלנות בלידה או מום מולד - שיתוק מוחין ללא הסבר רפואי

האם בית המשפט יקבל תביעה בגין רשלנות רפואית בלידה, וזאת משום שהתובעים הוכיחו רשלנות מסוימת ולא נמצאה סיבה רפואית ברורה לשיתוק מוחין ממנו סובל התובע?