www.rashlanut-refuit.org

עורך דין רשלנות רפואית

עורך דין רשלנות רפואית

נפגעת עקב רשלנות רפואית? איך לבחור עורך דין מתאים למקרה רשלנות רפואית?

תיק רשלנות רפואית הינו תיק המצריך מעורך הדין ידע ונסיון הן בהיבט המשפטי והן ברפואי. עורך דין העוסק בדיני הנזיקין וברשלנות רפואית ומתמחה רק בנושאים אלו, הוא המתאים ביותר לטיפול בתיקי רשלנות רפואית וזאת עקב מורכבות ...תביעות של רשלנות רפואית הינן מורכבות ומצריכות ידע רב בתחום, הן מההיבט המשפטי והן מהיבט הרפואי. לבחירת עורך הדין ישנה השפעה מכרעת על סיכויי התקבלות התביעה וסכום הפיצויים שייפסק בגינה במידה ותתקבל.


הימנעו מייעוץ משפטי אצל גורמים לא מוסמכים!


חובה ראשונה היא בחירת עורך דין מוסמך, אשר מתמחה בתחום הרפואי בפרט ובדיני נזיקין בכלל. גופים רבים מעניקים ייעוץ משפטי למרות שאינם מוסמכים לכך, ולכן מומלץ להימנע מגישה אליהם אשר עלולה לגרור הוצאות כלכליות מיותרות.


כיצד עושים סקר שוק מעמיק?


לפני בחירת עורך הדין, מומלץ להגיע לייעוץ משפטי מוקדם על מנת לקבל חוות דעת מקצועית על התביעה ולהיחשף לתקדימים ידועים הקשורים אליה. רצוי גם לקרוא מאמרים ופסקי דין בנושא על מנת להרחיב את הידיעה בנושא הספציפי של התביעה. כמו כן עדיף להתייעץ עם מספר עורכי דין טרם מתקבלת ההחלטה למי תינתן האחריות לנהל את התיק.


לאחר קבלת ייעוץ משפטי ראשוני, מומלץ לבחור עו"ד אשר מתמחה בתחום הרשלנות הרפואית והוא בעל ניסיון רב ושמו ידוע בתחום הספציפי בו עוסקת התביעה. בחירת עורך דין כללי, מנוסה ומכובד ככל שיהיה, מורידה את סיכויי הצלחתה של התביעה, שכן אין תחליף לאיש מקצוע אשר הגיש כבר עשרות ומאות תביעות בגין רשלנות רפואית והוא שולט בתחום ללא עוררין.


עורכי הדין המתמחים בתחום הרשלנות הרפואית והתחום הרפואי, מכירים בד"כ את המומחים הרפואיים הטובים בתחום, דבר אשר הינו בעל חשיבות גדולה להצלחת התביעה.

 

 

כיצד בודקים את ניסיונו של העו"ד?

 

 

ישנן מספר דרכים, דרכן ניתן לבדוק את ניסיונו ושמו של עורך הדין. חיפוש שמו במנועי החיפוש האינטרנטיים, יעניק בדרך כלל תמונה רחבה של פסקי הדין והמאמרים בהם מופיע שמו. בנוסף, עורכי דין רבים מחזיקים אתר אינטרנט בו הם מפרסמים פרטים אודות תיקים ולקוחות אחרונים בהם טיפלו.


חשוב – כימיה ותקשורת טובה עם עורך הדין


בין הלקוח לעורך דינו חשוב שיהיו כימיה ותקשורת טובים שכן מדובר במערכת יחסים המבוססת מצד אחד על אינטרס משותף ומצד אחד על אמון ואמונה בצדקת הדרך. חשוב גם שעורך הדין יאמין בצדקתך ויראה בהצלחת התיק הישג בעל משמעות עבורו.


מה עדיף – משרד גדול או משרד קטן?


בבחירת ניהול התביעה על ידי משרד עורכי דין גדול בעל שם ומוניטין, בדרך כלל יטופל רוב רובו של התיק בידי עוזרים ומתמחים, כאשר עורך הדין אשר בזכות שמו נעשתה הפנייה, משתתף בהליך כאשר הוא מגיע לבית המשפט ועבודתו בעיקר ייצוגית.


ניהול תביעה במשרד קטן, בו עובדים עד שלושה או ארבעה עורכי דין, מבטיח ללקוח כי התיק יטופל בכללותו על ידי עורך הדין, אשר יכיר אותו על בוריו וישלוט בפרטיו. כמו כן, לכימיה הנוצרת בין הלקוח לעורך הדין, ישנה חשיבות גדולה לאין שיעור לאופן בו ינוהל התיק החל מאיסוף החומר, דרך השיחות עם המומחים הרפואיים וכלה בייצוג בבית המשפט.


העדיפות היא, אם כן, ניהול התיק על ידי משרד קטן אך בעל שם המתמחה בתחום הרשלנות הרפואית והוא בעל ניסיון קודם מוכח בהגשת תביעות מסוג זה. כמו כן, יש לבחון האם עסקינן בעורך דין אשר מתפאר באחוזי הצלחה גבוהים בתביעותיו.


כיצד נקבע שכרו של עו"ד בתביעות רשלנות רפואית?


ראשית יש לציין כי שכר טרחתו של עורך דין העוסק בתביעות בגין רשלנות רפואית, שונה באופן מהותי משכרו בהגשת תביעות מסוג אחר. בתביעות בגין רשלנות רפואית, בד"כ נגזר שכרו של עורך הדין מסכום הפיצויים הנפסק לטובת הלקוח במידה והתביעה מתקבלת. למעשה, שכרו של העו"ד נקבע באופן ישיר על פי מידת הצלחתו בניהול התביעה.


בדרך כלל מקובל לקבוע שכר טרחה על סך כ-20%-30% מסכום הפיצויים בתוספת מע"מ על פי חוק. בנוסף, שכר הטרחה משתנה תכופות כתלות בשלביו השונים של התיק, שכן אז מגיעה לידי גיבוש זכאותו של עורך הדין לשכ"ט.


עורכי דין רבים גובים מדרגות שכר שונות התלויות במקום בו נעצר ההליך המשפטי. מדרגה ראשונה בעבור תיק אשר הושגה בו פשרה טרם תחילתו של הליך משפטי, מדרגה שנייה בעבור פשרה אשר הושגה בבית המשפט ומדרגה שלישית כאשר מגיע התיק לפסק דין. 


 

יש לך שאלה בנושא? מלא/י פרטיך כאן
שלח

מאמרים ופסקי דין נוספים בתחום

המבחן לקיום התרשלות בתביעות רשלנות רפואית הוא קנה המידה של הרופא הסביר, הבוחן כיצד רופא סביר היה נוהג בנסיבות העניין במקום המזיק-הנתבע 

כדי שתקום אחריות נזיקית צריך שיהיה קשר סיבתי בין הפרת האחריות של הרופא לנזק שנגרם לחולה 

התביעה הינה תביעת פיצויים בגין רשלנות רפואית שנגרמה לטענת התובע בניתוח שבוצע בסלובניה. עקב גידול שנתגלה בגופו, בירר התובע ומצא... 

האם סעיף 76 לפקודת הנזיקין חוסם בפני התובע את דרכו להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית לאחר תאונת דרכים? 

יש לבחון את סבירות התנהגותו של הרופא שלגביה נטען כי היא מהווה התרשלות  

רפואה איננה מדע מדויק וייתכנו דרכים שונות לטפל באותה מחלה או לבצע את אותו ניתוח. 

אין די בכך שהרופא נהג לפי פרקטיקה מקצועית מקובלת ובכך שבחר בטיפול מסוים מבין מספר אפשרויות שעמדו בפניו 

כאשר מאמץ הרופא פרקטיקה חדשה, אין הוא משתחרר מהחובה לשקול את מכלול השיקולים המקצועיים העומדים לרשותו 

לפני מתן טיפול חלה על הרופא חובה לחקור ולבדוק על סיכונים הידועים בספרות המקצועית 

אין הרופא יוצע ידי חובתו בכך בלבד שהוא מקבל את ההחלטה ההולמת את הממצאים הגלויים 

בני זוג הגישו תביעת רשלנות רפואית. לטענת בן הזוג, בת זוגתו נפטרה כתוצאה מרשלנות רפואית 

התובעים עותרים להתיר להם למחוק את התביעה ללא צו להוצאות וזאת בשל מצוקתם הכלכלית הנטענת והקושי הנפשי הרב הכרוך בניהול התיק עד תומו...  

השאלה היא האם סכום פיצויים שנפסק במסגרת תביעת רשלנות רפואית בעילת הולדה בעוולה כולל את שכר טרחת עורך הדין ... 

נטען בבקשה כי כתב הערעור מתפרש על פני 48 עמודים. נימוקי הערעור אף כוללים סיפורים ארוכים ולא ענייניים, תוך הטחת עלבונות במשיבים... 

נזקו של המערער, המתבטא בשיתוק ובעיוות בידו השמאלית, נובע מפגיעה עצבית שארעה במהלך ניתוח לתיקון היצרות באבי העורקים. האם התובע יזכה לפיצויים עונשיים... 

פסק דין הדוחה מתן פטור בגין מצב כלכלי קשה. התובע לא הציג מצב כלכלי נטען, ובעל דין המבקש פטור חייב בכך. סוגיה בעניין רשלנות רפואית בניתוח אלקטיבי... 

בפסק הדין נקבע כי המבקשים נהגו ברשלנות עת ניתחו את המשיב בשני ניתוחים לתיקון רוחק ראייה – ניתוחי לייזר... 

התובעים בתביעת רשלנות רפואית במהלך לידה מבקשים לפטור עצמם מהפקדת עירבון לאור מצבם הכלכלי הקשה... 

הנתבעים המבקשים לשנות את סוג הערובה שעליהם להפקיד, חויבו בבית המשפט לתשלום פיצויים בגין נזקי רשלנות רפואית שגרמו לתובע 

המערערים בעילה של רשלנות רפואית במהלך בדיקות היריון שבוצעו, מבקשים פטור מתשלום אגרה שכן תביעתם נדחתה