www.rashlanut-refuit.org

הפניה לרופא משפחה במקום לחדר מיון - אי אבחון אירוע מוחי

הפניה לרופא משפחה במקום לחדר מיון - אי אבחון אירוע מוחי

אתר Ynet מפרסם כי רופא אשר הגיע לביקור פרטי בטיפול בקשישה בת 80, לא השכיל לאבחן אירוע מוחי ממנה סבלה התובעת ובמקום להפנותה למיון שלח הוא את החולה לרופא המשפחה. לטענת בני משפחתה של החולה, הרופא לא איבחן את האירוע המוחי חרף מספר רב של תסמינים לכך. לטענתם, במהלך הביקור ביצע הרופא בדיקה שטחית בלבד אשר מעידה על כך שהוא אינו בקיא בסימנים המעידים על חשש לאירוע מוחי.

 

עוד פסקי דין בנושא:
רשלנות באבחון דימום מוחי עכבישי על ידי רופא חברת "ביקורופא"
בית החולים ביקור חולים - מימון פוליסת רשלנות רפואית של הרופאים
ביקור בית של רופא תורן - רשלנות רפואית באבחון דלקת קרום המוח
רשלנות רופא ופיצויים - אי אבחון אוטם שריר הלב בזמן ביקור בית

 

האם עסקינן ברשלנות רפואית באבחון מחלה? מדובר במקרה אשר אירע במהלך ביקור של רופא מחברת ביקורופא בביתה של הקשישה. במסגרת הביקור, אשר התקיים בסוף חודש ינואר, הגיע הרופא לביתה של הקשישה. בני משפחתה של הקשישה טוענים כי הרופא ביצע בדיקה בת חמש דקות אשר כללה מדידת לחץ דם. אבחנתו קבעה כי על הקשישה לגשת לרופא המשפחה ביום למחרת. עם זאת, רופא המשפחה אבחן כי המטופלת סובלת מאירוע מוחי והפנה אותה במהירות לבית החולים. הקשישה אושפזה בבית החולים במשך יותר מחודש ימים.

 

רשלנות רפואית או שיקול רפואי מוטעה?

 

משפחתה של הקשישה הגישה תלונה בגין רשלנות רפואית למשרד הבריאות. לדבריהם, משרד הבריאות השיב כי בדיקה אשר נערכה על ידו העלתה שטענותיהם מוצדקות. כמו כן, משרד הבריאות כתב לבני המשפחה כי ניכר שהרופא ביצע בדיקה המעידה על חוסר הכרת התסמינים של אירועים מוחיים. עם זאת, משרד הבריאות טוען כי לא מדובר ברשלנות רפואית אלא בשיקול רפואי מוטעה. על פי תגובת המשרד, הרופא לא אבחן את האירוע המוחי משום שלא התמצא בסימנים ולא בשל רשלנות בביצוע הבדיקה במהלך הביקור.

 

עוד מאמרים בנושא:
רשלנות של רופא בביקור בית

 

למזלה של המשפחה, אבחונו השגוי של הרופא, לא הביא לנזקים משמעותיים בבריאותה של הקשישה. נציב הקבילות במשרד הבריאות גרס במכתבו כי היות ועסקינן באישה מבוגרת, לא ניתן להוכיח שהייתה משמעות לאשפוזה עוד באותו הערב בבית החולים. עם זאת, הכללים המקובלים קובעים מפורשות שבעת שקיימת סכנה לקיומו של אירוע מוחי חמור, יש להפנות את המטופל באופן מיידי לחדר מיון.

 

אתר Ynet מוסיף כי חברת ביקורופא קיבלה העתק של המכתב ממשרד הבריאות והזמינה את הרופא לנזיפה. המנהלת הרפואית של חברת ביקורופא הסכימה עם ממצאי המכתב וקבעה כי אבחנה מבדלת נכונה הייתה מעלה, למצער, חשד בדבר אירוע מוחי.
 


 

יש לך שאלה בנושא? מלא/י פרטיך כאן
שלח

מאמרים ופסקי דין נוספים בתחום
מחלת הסרטן - רשלנות רפואית באבחון וטיפול בסרטן

רשלנות רפואית בסרטן - כיצד יש להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית באיחור באבחון גידול? קראו עוד באתר "רשלנות רפואית" תמצאו פסקי דין, מאמרים, פנייות לעורכי דין ללא התחייבות... 

אבחון לקוי או טעות בפענוח תוצאות בדיקת מאמץ עלולים לשמש עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית, זאת כאשר נגרם לנבדק נזק כתוצאה מהתנהלות לא סבירה של הרופא המטפל. 

חוק הגזזת נחקק על מנת להעניק פיצוי לפנים משורת הדין לחולי גזזת אשר עברו הקרנות על ידי המדינה.. האם התפתחות סרטן הינו רשלנות רפואית?. 

התובע סובל מנזקים נוירולוגים בגין ניתוח רשלני על ידי מתמחה להוצאת גידול מבלוטת יותרת המוח... 

האם התובע, אשר איבד את פרנסתו בגין רשלנות רפואית, יזכה לפיצויים בגין נזק כלכלי עקיף? 

האם נטל הראיה בתביעה שעניינה רשלנות רפואית בבדיקת קולונסקופיה יעבור לכתפי הרופאים בגין רשלנות רפואית בניהול רשומות רפואיות וקבלת הסכמה מדעת... 

האם ניתן היה לאבחן את סרטן בלוטת התריס במהלך הבדיקות בשרשרת החיול או במרפאה בניצנים? האם תזכה משפחתה של החיילת שנפטרה בעקבות מחלת הסרטן לפיצויים מתוקף חוק הנכים? קראו עוד... 

האם התנהלותם של רופאי העור, אשר לא הקפידו על רישום רפואי הולם בעת הטיפול, הייתה רשלנית? האם עקב רשלנות זו התפתח הגידול הסרטני באפו של התובע?  

רשלנות רפואית - האם הטיפול הרשלני בחדר המיון במטופלת הסובלת מדלקת בקרום המוח, הביא בסוף למותה של המנוחה? קראו עוד... 

העדר רשומה רפואית במהלך ניהול לידה והעברת נטל ההוכחה בתביעה שעניינה רשלנות רפואית במהלך לידה. אירוע פרע כתפיים שהביא לשיתוק בידו של התינוק... 

תביעת פיצויים בגין רשלנות רפואית לאחר שלא נערכו לילדה בדיקות דם חרף ארבעה התקפים של שיתוק על שם בל... 

האם רשלנות באבחון מחלה? רופא משפחה המליץ על דיאטה במקום להפנות את המטופל לקבלת טיפול רפואי תרופתי... 

האם רופאי בית החולים נהריה פעלו תוך רשלנות רפואית ולא השכילו לאבחן את האירוע המוחי ממנו סבל המנוח? 

בית המשפט המחוזי פסק פיצויים בסך 16.1 מיליון שקלים בגין רשלנות רפואית באבחון התייבשות תינוק בחדר מיון... 

האם רשלנות רפואית באבחון מחלה בבית אבות גרמה לפטירתו המצערת של המנוח בגיל 69 בלבד? האם היה על רופאת המוסד להקשיב לבני משפחתו של המנוח? 

המטופל, צעיר בן 26, הגיע לחדר המיון כאשר הוא סובל מכאבי ראש, שיעולים, שלשולים וחום. הרופאים ערכו בדיקת א.ק.ג ושחררו את החולה לביתו. 36 שעות לאחר מכן הוא נמצא ללא רוח חיים במיטתו... 

ביצוע בדיקה שטחית במסגרת ביקור בית. אי אבחון אירוע מוחי והפניה לרופא משפחה במקום לחדר מיון,.. 

האם רופא משפחה אשר לא אבחן מפרצת מוחית, התנהל באופן רשלני? 

האם אי ביצוע בדיקת ה-CT במועד גרם למטופל לסבול מעיוורון? האם אי אבחון המחלה עולה כדי רשלנות רפואית? 

רופאת המשפחה התרשלה באבחון מחלת ריאה אינטרסטיציאלית ממנה סבל התובע ובעקבות כך נגרם לו נזק רפואי בלתי הפיך... תגיות: דיאבטס אינסיפידוס, טיפול אלטרנטיבי, עילת תביעה, אבודרט, אווסטין, נכות, אנטיביוטיקה, אינסולין,