www.rashlanut-refuit.org

פורום רשלנות רפואית • יש לך שאלה?

 

נפגעת בעקבות רשלנות רפואית? עברת טיפול רפואי רשלני? רוצה לדעת מה הזכויות שלך?
 
ברוכים הבאים לפורום רשלנות רפואית. אתר "רשלנות רפואית" משיק עבורך פורום בנושא רשלנות רפואית בו שאלותיך יענו על ידי עורכי דין העוסקים בייצוג נפגעי רשלנות רפואית. בפורום תוכל/י גם להתרשם משאלותיהם של גולשים אחרים.
 
מנהל הפורום: עו"ד אייל בן ישי 053-9377900:
 
עורך דין אייל בן ישי, מייסד משרד עורכי דין אייל בן ישי, בעל ניסיון של למעלה מ-15 שנה ברשלנות רפואית ותאונות. ייצג בהצלחה אלפי נפגעים, בהם מקרים רבים של נזקים קשים. ישב בוועדת הנזיקין בלשכת עוה"ד.

עורכת הדין שני קרוטר-צור, מנהלת מחלקת רשלנות רפואית באייל בן ישי משרד עורכי דין, בעלת תואר ראשון ושני במשפטים מאוניברסיטת חיפה. בוגרת לימודי רשלנות רפואית ובעלת ניסיון רב בייצוג נפגעי רשלנות רפואית וחברות ביטוח.

משרדנו זכה להד תקשורתי רחב בעקבות תיקים מורכבים, אשר נחשפו בעיתונות הכתובה, ברדיו ובטלוויזיה (בפנים אמתיות עם אמנון לוי, חמש עם רפי רשף, אורלי וגיא ועוד).
 
 

 

מנהלי הפורום:
עו``ד אייל בן ישי
הוספת הודעה חדשה
 • לידת עובר מת
  מיטל
  שלום למומחים, אחותי ילדה עובר מת לפני חודש ומאז בדכאון קשה מאוד, אנחנו רוצים לברר אם יש רשלנות רפואית מצד הרופאים הרי הם עשו בדיקות והכל היה בסדר אז איך פתאם הוא נולד מת ...

  מה עושים ואיך מתחילים?
  הוספת תגובה
  סגור
 • רופא משפחה לא זיהה
  נועם
  ‎שלום רב
  ‎האישה שלי היא חולה אונקולוגית סרטן
  ‎שד
  ‎בחודש אוגוסט האישה היתה מאושפזת בבית חולים במחלקה אונקולוגית עקב גרורה בעמוד שדרה וכאבים בגב
  ‎בזמן שהאישה היתה מאושפזת היתה מקבלת טיפול פיזוטרפי על ידי פיזוטראפי במחלקה ובזמן שהשתחררנו כבת על נייר ששיך למחלקה שהוא ממליץ על פיזוטראפיה ביתית לאישה עקב הכאבים שמונעים אותה לצאת מהבית וללכת לקבל את טיפול הפיזוטרפיה במרפאה וגם כתבו מכתב שחרור המלצה על פיזוטראפיה ביתית וחתומה על ידי הפיזוטראפי 
  ‎... הגעתי לרופא משפחה אחרי שהלכנו הביתה ובקשתי ממנה שתעשה לנו פיזוטראפיה ביתית ונתתי לה את מכתב הפיזוטראפי ואת מכתב השחרור שרשום בהן המלצה על פיזוטראפיה ביתית והרופא שאלה אותי שאלה אחת והיא : האם האישה שלך עומדת על הרגליים? אמרתי כן ואחר כך אמרה לי לו מגיע לה פיזוטראפיה ביתית כי היא עומדת על הרגליים ורק מי שמרותק למיטה מגיע לו את הפיזוטרפיה הביתית
  ‎חשוב להגיד שבכוח הינו הולכים למרפאה כדי לקבל את הטיפול הפיזוטראפי במרפאה

  ‎הערה: קראתי באחד המאמרים שכל מי שהתאשפז עקב כאבים והמליצו לו על פיזוטרפיה ביתית מגיע לו את זה ולא רק מי שמרותק למיטה מקבל פיזוטרפיה ביתית

  ‎אני רוצה לשאול שאלה-
  האם התעלמות רופא משפחה מהמלצות המחלקה האונקולוגית בקשר לפיזוטרפיה ביתית הינה רשלנות רפואית?
  הוספת תגובה
  סגור
 • רשלנות רופא אונקולוג בתרופה שהמליץ עליה המיון
  נועם
  שלום רב
  האישה שלי היא חולה אונקולוגית סרטן שד
  ב20/5/2015 היתי עם אישתי במיון עקב כאב צלעות שד שמאל מאוד כאובה עשו לה בדיקות במיון והכל היה תקין אבל בגלל הכאב החזק ביותר נתנו לה תרופה בזמן שהיתה במיון ושמה פרקוסט 5Mg/ 325MG ואחרי הצרופה הרגישה קצת טוב מלפני התרופה ובזמן השחרור ביקשתי מהם שיתנו לנו מרשם צרופה אבל סירבו לתת את המרשם ואמרו לי שרופא משפחה או רופא אונקולוג נותן לה את המרשם ואמרו שהם המליצו על התרופה שרשומה במכתב שחרור
  ב 21/5/2015 היה לנו תור אצל פרופסור אונקולוג שמטפל באישתי וקרא את מכתב השחרור של המלרד ואמר שהו יתן לנו תרופת Etopan 400 ונתן לנו את המרשם
  בזמן הזה אני לא היתי מודע לתרופה שנתנו לנו במיון כי יש לי אמונה בבית חולים שיתנו את הכל עבור החולה וגם הרופא האונקולוג חשבתי שיתן לנו אותו תרופה שנתנו לנו במיון
  ... קניתי את התרופה והאישה התחילה בתרופה אבל לא עזרה חה כלום יום אחרי יום ללא שיבור בכאבים ואני נבהל איך במיון מרגישה קצת טוב ובבית לו והיא נותלט אותה תרופה שנתנו לה במיון
  לפני כמה ימים ביקשתי את התיק הרפואי של אישתי מבית החולים ועכשיו אני מדפדף בנירות וקורא
  ראיתי שהצוות הרפואי של המיון נתן לנו צרופה חזקה כמו סמים וזה מה שעזר לה וראיתי מה שכתב רופא אונקולוג אחרי יום וראיתי שהוא נתן לנו תרופה רגילה של נגד כאבים

  אני רוצה לשאול
  1- האם הרופא האונקולוג מחויב לתת את התרופה שהמליצו עליה במיון ? במידה שהוא לא מחויב האם הוא רשאי לתת לה תרופה רגילה עם הכאב החזק ביותר או לתת תרופה יותר חזקה ממה שנתנו לי במיון ?
  2- האם התעלמות רופא אונקולוג מהמלצות המיון הינה רשלנות רפואית
  3- האם המיון היה מחויב לתת לנו מרשם תרופה עקב הכאבים האלה ולא לתת לנו להמתין לתור רופא אונקולוג?

  הערה : התקשרתי לכמה רוקחים חברים שלי ואמרו לי שהאטופן צרופה רגילה והפרקוסט זה תרופה חזקה לכאבים כמו סמים.

  חשוב להזכיר שבתאריך 31/5/2015 חזרנו למיון עקב החמרה גדולה בכאבים בצד שמאל ונתנו לה תרופה של OxyCod 10 MG


  הוספת תגובה
  סגור
 • רשלנות במיון בלינסון - עיכוב של שעות בבדיקת רופא
  נטע
  שלום, אבא שלי היה לפני חודש במיון בגלל אירוע מוחי קטן, שעבר נתנו לו טיפול תרופתי ושחררו הביתה. אתמול הוא שוב הרגיש בלבול וכאבי ראש חזקים לקחנו אותו למיון בלינסון בלילה הגענו ב 10 ורק אחרי 4 שעות הוא ראה רופא - שישר הפנה אותו לניתוח. היום אנחנו לא יודעים מה יהיה, האם הזלזול הזה של הצוות שלא שפשוט אין מספיק רופאים במיון זה רשלנות רפואית? זו פשוט בושה למדינה ולכולנו.
  מה עושים עכשיו?
  הוספת תגובה
  סגור
 • טעות באבחון - אלרגיה לאבק
  רמי יחיאלוב
  היי,
  אני סובל מאלרגיה קשה לאבק ובפרט לפריחת אביב.
  הייתי אצל הרופא לקבל את התרופות הרגילות והוא המליץ על תרופות אחרות.
  באחת השבתות היה אובך של ממש ולאחר ובסוף היום כבר לא יכולתי לנשום כי הכדורים לא עזרו.
  הגעתי למיון והזריקו לי סטרואידים ותרופות שעזרו.
  קיבלתי את חשבון המיון והעברתי לרופא, במקרה הרופא הוא מנהל המרפאה שמאשר גם טפסי 17 וכדומה.
  לא רק שהוא לא אישר את הטופס הוא גם התעצבן עליי שהלכתי למיון.
  האם יש מקום לתביעה?
  תודה
  הוספת תגובה
  סגור
  • טעות באבחון
   עו"ד ד"ר שלהב קמחי
   שלום רב,
   אין המדובר בתביעה ברשלנות אלא ניתן לפנות לנציבת תלונות הציבור במשרד הבריאות. הייתי מנסה קודם לפנות לועדת חריגים ולרופא המחוזי בקופה ואם לא מסתדר אז למשרד הבריאות.
   בהצלחה,
   עו"ד דר' שלהב קמחי
   הוספת תגובה
   סגור
 • ביטול תיק בבית משפט בת"א ופתיחתו בעיר אחרת
  אנה
  פתחתי תיק באמצעות עורכת-הדין שלי בביהמ"ש השלום בת"א,כשנודעה לי זהותו של השופט,די נבהלתי מפני ששמעתי ביקורת על דרך שיפוטו,חברה סיפרה לי שאפשר למחוק את התיק,שפתחתי בת"א,ולפתוח אותו בעיר אחרת,רוצה לדעת אם זה אפשרי? תודה אנה.
  הוספת תגובה
  סגור
  • ביטול תיק בבית משפט בת"א ופתיחתו בעיר אחרת
   עו"ד ד"ר שלהב קמחי
   שלום אנה,
   כל עוד אין בעיה של התיישנות ניתן למחוק את התביעה ולהגישה במקום אחר. כמובן שככל שהיו כבר הליכים בתל אביב לא תוכלי להסתירם מהערכאה החדשה. תצטרכי לשלם שוב אגרת בית משפט.
   בהצלחה.
   הוספת תגובה
   סגור
 • ערעור למחוזי על החלטה במשפט
  חיים
  אני הגשתי תביעת רשלנות-רפואית נגד רופא-השיניים שטיפל בי, כשנכנסתי לתהליך לא ידעתי שבשביל להוכיח רשלנות אהפוך למסחטת-כסף,עד כה השקעתי המון,הנתבע פנה לשופטת הוא ביקש שאפקיד ערבות לכיסויי הוצאותיו טרם החקירות וההוכחות,עורך דיני התנגד אך לא עזר,היא ביקשה 10.000₪,שאפקיד בקופת-בית המשפט,לפי הבנתי אני זכאי לחקירות כחוק! והיא אינה יכולה להעמיד תנאי שכזה,האם כדאי לערער לפני בית המשפט המחוזי? והאם זה כרוך בהוצאות כספיות? פניתי דווקא אליך,משום שאת מומחית בנושא! חשובה לי דעתך,חיים.
  הוספת תגובה
  סגור
  • ערעור למחוזי
   עו"ד ד"ר שלהב קמחי
   שלום חיים,

   אני מציעה שתתיעץ עם עוה"ד שלך בקשר לסיכויי הערעור. בד"כ ביהמ"ש של ערעור לא מתערב בהחלטות כאלו אך כמובן כל מקרה לגופו ועוה"ד שלך שהוא בקיא בתיקך יידע מן הסתם לייעץ לך באופן המיטבי.
   בהצלחה.
   הוספת תגובה
   סגור
  • ערעור למחוזי!
   חיים
   אשמח אם תוכלי לענות ,אומנם יש לי ע"וד אבל קשה לי מאוד כספית וחשובה לי דעתך! האם ניתן לעקוף החלטתה להפקיד הכסף ולקבל החקירות? אני חייב להפקחד עד ה23.05 את הכסף מקווה שתסייעי לי תודה חיים.
   הוספת תגובה
   סגור
  • ערעור למחוזי
   עו"ד ד"ר שלהב קמחי
   עניתי
   הוספת תגובה
   סגור
 • לידה שקטה תאומים - רשלנות בהריון
  דנה
  שלום! לפני כלשושה חודשים ילדתי תאומים בלידה שקטה לאחר התקצרות צוואר.
  ההריון התחיל כשלישייה והופחת לתאומים.
  בחודש הרביעי הופניתי לרופא להריון בסיכון. בעת הפגישה הראשונה עמו שאלתי אם הריון כזה דורש שמירת הריון ו/או מנוחה רבה יותר.
  הסברתי שאני עובדת בין שמונה לתשע שעות בישיבה ממושכת.
  הרופא התייחס לשאלה בביטול, רמז שאינני מעוניינת לעבוד וסירב לבדוק אותי כאשר ביקשתי זאת.
  כעבור כשבועיים הצוואר התקצר משמעותית ואושפזתי באופן תכוף עם הוראה לשכב ואישור לשמירת הריון מרופאת הנשים הרגילה ומביטוח לאומי עד לסוף המצער.
  האם יש עילה לתביעה?
  הוספת תגובה
  סגור
  • רשלנות בהריון
   עו"ד ד"ר שלהב קמחי
   שלום דנה,

   מאחר ובסופו של דבר לא נגרם לך נזק משמעותי וממילא ככל הנראה היית צריכה להיות בשמירת הריון מלכתחילה איני רואה כאן עילה להגשת תביעה.
   בכל מקרה של ספק פני ליעוץ אצל עו"ד.
   בהצלחה ובריאות שלמה
   הוספת תגובה
   סגור
  • איך לא נגרם? כתבתי בפירוש לידה שקטה
   דנה
   התאומים מתו בגלל שנולדו מוקדם מדי.
   הרופא שבפירוש זלזל באפשרות של שמירה (שיכלה להתחיל מוקדם יותר והיו נחסכים כמה שבועות של עבודה) הביא את המצב לבמקום שמירה בבית לאשפוז בבית חולים.

   הוספת תגובה
   סגור
  • רשלנות בהריון
   עו"ד ד"ר שלהב קמחי
   שלום דנה,
   רק עתה הבנתי שהתאומים נפטרו, ואני משתתפת בצערך. יש לבקש את התיק הרפואי המלא מביה"ח ולבדוק האם ניתן יהיה לקשור בין אי שמירת ההריון למותם המצער.
   שלא תדעי עוד צער.
   עו"ד דר' שלהב קמחי
   הוספת תגובה
   סגור
 • רשלנות רפואית - נזק
  עומר
  שלום לך

  אני רוצה לשאול שאלה בנוגע למקרה שקרה לי.
  אני סובל מסכיזופרניה מאז שחזרתי מהודו לפני 10 שנים.
  למרות הסכיזופרניה למדתי לתואר ראשון ומצאתי עבודה בתחום בהועבדתי.

  לפני שנה וחצי עברתי ניתוח פשוט באשך שהסתבך בעקבות רשלנות של בית החולים. כתוצאה מהסיבוך והבלאגן הרפואי שעברתי עם הכאב והסבל - מחלת הסכיזופרניה ממנה אני סובל התפרצה אצלי והפסקתי לעבוד.

  ביקשתי מסמך רפואי מהפסיכיאטר שלי שיקשר בין הניתוח למחלת הסכיזופרניה כי אני רוצה לתבוע אותם (יש לי הקלטה של הרופא שהמנתח הוא מודה במפורש שהוא טעה) אבל הפסיכיאטר אמר לי שלא מגיע לי אחוזים נפשיים על התפרצות הסכיזופרניה כי זו מחלה שאני סובל ממנה שנים ולכן אם יכירו ברשלנות הרפואית שנעשתה לי אז אקבל אחוזים רק על הנזק האורולוגי כתוצאה מהניתוח באשך. לדבריו זה נקרא גולגלת דקה ואמר שאלך להתייעץ עם עו"ד.

  השאלה שלי היא כזאת:
  אני הפסקתי לעבוד בגלל התפרצות הסכיזופרניה ולא כתוצאה מהנזק באשך. הנזק לא ממש מפריע לי לעבוד. הסכיזופרניה כן. אומנם נכון כי יש לי מחלה והיא בלי קשר לרשלנות אבל האם הפסיכיאטר צודק בכך שאין צורך בקביעת אחוזים פסיכיאטריים ושגם העו"ד אותו אקח לא יבקש ממני להמציא לו חוות דעת פסיכיאטרית ושעו"ד צריך לתבוע על פי גולגולת דקה?

  יש דבר כזה שתובעים על פי גולגולת דקה אפילו שהנזק לא קשור לתביעה ואין חוות דעת של אחוזים פסיכיאטרים בגינו?

  תודה
  הוספת תגובה
  סגור
  • רשלנות רפואית - נזק
   עו"ד ד"ר שלהב קמחי
   עומר שלום,

   יש בהחלט מקום לבדוק עד כמה הניתוח הכושל החמיר את המחלה ממנה סבלת והאם יש מקום לקביעת נכות נפשית בגינו, לרבות טענת הגולגולת הדקה. מציעה לך לפנות לעו"ד העוסק ברשלנות רפואית בהקדם.
   בהצלחה,
   עו"ד דר' שלהב קמחי
   הוספת תגובה
   סגור
 • טעות בהתקנת שתלים שנכשלה
  מרינה
  בשל טעות בהתקנת שתלים שנכשלה, נאלצת לתבוע את רופאת השיניים! בהתחלה סיכויי היו גבוהים ביותר,אך החוו"ד של מומחה ביהמ"ש שלא נכתבה בפורמט,וללא עובדות מבוססות,מטה כעת את הכף לצד השני! התייעצתי עם העו"ד שלי ושאלתי איך יתכן שיש כזה מהפך בתיק שלי? שנינו תמימי דעים שמשהו לא כשורה קורה כאן,יש לנו כעת להתמודד עם חקירת מומחה ביהמ"ש ועוד... העו"ד שלי אמר לי: שלמרות שהקייס שלי חזק,עלול שלא אזכה השופט בתיק לא קל למדתי מתיקים אחרים שאינו אוהב תובעים בכלל,על -מנת לזכות אני מוכנה אפילו להחליף את עורך-דיני האם ניתן להתייעץ איתך גם טלפונית? אשמח אם תייעצי לי בנידון! תודה מרינה.
  הוספת תגובה
  סגור
  • טעות בהתקנת שתלים שנכשלה
   עו"ד ד"ר שלהב קמחי
   מרינה שלום,

   ככל שהמומחה מטעם בית משפט קבע שאין רשלנות אין מנוס אלא לחקור אותו ולנסות להראות שטעה. כדאי להתייעץ לפני החקירה עם המומחה מטעמכם כדי שיתן לכם רעיונות כיצד להראות לבית המשפט שחוות הדעת אינה משקפת את מה שהיה.

   בהצלחה!

   עו"ד דר' שלהב קמחי
   הוספת תגובה
   סגור
1 | | | | | | | | | | | | | |