www.rashlanut-refuit.org

פורום רשלנות רפואית • יש לך שאלה?

 

נפגעת בעקבות רשלנות רפואית? עברת טיפול רפואי רשלני? רוצה לדעת מה הזכויות שלך?
 
ברוכים הבאים לפורום רשלנות רפואית. אתר "רשלנות רפואית" משיק עבורך פורום בנושא רשלנות רפואית בו שאלותיך יענו על ידי עורכי דין העוסקים בייצוג נפגעי רשלנות רפואית. בפורום תוכל/י גם להתרשם משאלותיהם של גולשים אחרים.
 
מנהל הפורום: עו"ד אייל בן ישי 053-9377900:
 
עורך דין אייל בן ישי, מייסד משרד עורכי דין אייל בן ישי, בעל ניסיון של למעלה מ-15 שנה ברשלנות רפואית ותאונות. ייצג בהצלחה אלפי נפגעים, בהם מקרים רבים של נזקים קשים. ישב בוועדת הנזיקין בלשכת עוה"ד.

עורכת הדין שני קרוטר-צור, מנהלת מחלקת רשלנות רפואית באייל בן ישי משרד עורכי דין, בעלת תואר ראשון ושני במשפטים מאוניברסיטת חיפה. בוגרת לימודי רשלנות רפואית ובעלת ניסיון רב בייצוג נפגעי רשלנות רפואית וחברות ביטוח.

משרדנו זכה להד תקשורתי רחב בעקבות תיקים מורכבים, אשר נחשפו בעיתונות הכתובה, ברדיו ובטלוויזיה (בפנים אמתיות עם אמנון לוי, חמש עם רפי רשף, אורלי וגיא ועוד).
 
 

 

מנהלי הפורום:
עו``ד אייל בן ישי
עו``ד שני קרוטר-צור
הוספת הודעה חדשה
 • שבר לא מפוענח
  יעל
  שלום
  ברצוני לדעת האם יש עילה לתביעה וסיכויי הצלחה בתביעה.

  בתי בת ה11 נפלה על שתי הידיים. נבדקנו במוקד מכבי ועשינו צילום לשתי הידיים. קיבלנו תשובה שיד ימין שבורה ונתנו לנו הפניה לקפלן לעשות גבס.
  הגענו לקפלן ובאמת עשו לה גבס ביד ימין. במשך שבוע ימים הילדה לא מצליחה להזיז את יד שמאל ומתלוננת על כאבים.
  כאשר נכנסתי לראות את התשובה של הצילום של יד שמאל במחשב , נוכחתי לדעת שביכלל לא פיענחו את צילום יד שמאל וברגע שראו שיש שבר בצד ימין זה הספיק להם....
  רצתי איתה לרופא בקופת חולים והוא אכן ראה שאין פיענוח לצילום יד שמאל ויש שבר ביד.
  הילדה שבוע הסתובבה עם כאבים מטורפים רק כי הם שלחו אותו ללא פיענוח של יד שמאל.
  האם יש עיניין לתביעה?
  הוספת תגובה
  סגור
  • שבר אשר לא אובחן בחדר מיון
   עו"ד שני קרוטר-צור
   יעל שלום,
   בכדי להגיש תביעת רשלנות רפואית יש להוכיח רשלנות ונזק ממשי.
   בהתבסס על התיאור שלך נראה כי במקרה של בתך היתה חריגה מסטנדרט רפואי סביר, כלומר רשלנות באבחון השבר ביד.
   כאמור, יש להוכיח גם נזק ממשי.
   אינני מקלה בנזק שאת מתארת של שבוע כאבים, אך מנסיוני בתי המשפט אינם רואים בכאבים במשך שבוע - נזק זמני יחסית, כנזק המקנה פיצוי משמעותי.
   במידה ונותרה נכות כתוצאה מהשבר (שבר שלא החלים, והותיר מגבלה כתוצאה מהאיחור באבחון) ניתן לתבוע בגינו.
   כמו כן, וללא קשר לטיב הטיפול שקיבלת בבית החולים, במידה ונותרה לבתך נכות כתוצאה מהנפילה, ניתן לפנות לקבלת פיצוי במסגרת פוליסת תאונות תלמידים.
   בברכה,
   שני קרוטר - צור, עו"ד

   המידע בפורום רשלנות רפואית אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר.
   הוספת תגובה
   סגור
 • פסיכיאטריה
  שני
  שלום, כשהייתי קטינה אושפזתי אישפוז כפוי בבית חולים פסיכיאטרי, על פי בקשת הוריי- ללא מחלת נפש, ללא הפרעה פסיכוטית וללא טיפול תרופתי. אושפזתי לשבוע במחלקה סגורה ולאחר מכן הועברתי למחלקה פתוחה לכ3 חודשים. בכל מהלך האישפוז לא קיבלתי תרופות, והוחזקתי שם. נעשה לי נזק נפשי חמור בעקבות האישפוז הלא מוצדק. האם זה חוקי? האם אפשר לתבוע?
  הוספת תגובה
  סגור
  • רשלנות - פסיכיאטריה
   עו"ד אייל בן ישי
   שני שלום,
   ככלל, אשפוז בכפייה של קטינים נתונה לסמכותו של פסיכיאטר מחוזי או בית המשפט לנוער. בכדי להשיב על שאלתך בצורה קונקרטית יש לבחון את נסיבות האשפוז, הנימוקים לבקשת הורייך לאשפוז, וכמובן את החלטת הפסיכאטר שהורה על אשפוזך.
   בכדי להוכיח כי האשפוז לא היה מוצדק וכי נגרם לך נזק כתוצאה מכך יש צורך בחוות דעת נפשית - משפטית של פסיכאטר אשר יבחן את את המקרה שלך ויקבע כי ההחלטה לאשפוז הייתה שגויה וא/ו ניתנה בניגוד לחוק הטיפול בחולי נפש. כמו כן, עליו לקבוע כי החלטה זו גרמה לך לנזק.
   בברכה,
   אייל בן ישי, עו"ד

   המידע בפורום רשלנות רפואית אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר.
   הוספת תגובה
   סגור
 • פגיעת לייזר
  מאיה
  שלום
  אני עושה טיפולי לייזר להסרת שיער ברגליים. בשתי הרגליים יש לי קעקועים ותמיד מכסים לי אותם טוב לפני הטיפול. אך בטיפול האחרון כנראה לי כיסו כראוי ויצאתי ממנו עם כוויה קטנה בחלק קטן בקעקוע, אודם מסביבו והעור מתחיל להתקלף ואיתו גם הצבע- רק בחלק הקטן הזה. בנוסף האזור מגרד וקצת צורב.
  מה אני אמורה לעשות בנידון אל מול החברה שבה אני עושה את הטיפולים?
  תודה
  הוספת תגובה
  סגור
  • רשלנות - טיפול לייזר
   עו"ד שני קרוטר - צור
   מאיה שלום,
   משאלתך לא ברור מתי התרחש הטיפול האחרון, באיזה דרגה של כוויה מדובר והאם נותרה צלקת כתוצאה מכך.
   ככל שהנזק קטן וזמני בלבד, בהתאם, הכדאיות להגשת תביעה פוחתת.
   השאלה אינה מה את אמורה לעשות בנדון, אלא מה בעצם את רוצה לעשות בנדון.
   לדוגמא - האם למרות הכוויה את מעוניינת להמשיך בטיפולים בחברה? במידה ולא - את יכולה לפנות לחברה בדרישה להפסקת הטיפולים ולקבלת החזר מלא או יחסי של התשלום עבור הטיפולים.
   במידה ואת מעוניינת בפיצוי, קיימת אפשרות של פניה ישירה לחברה.
   במידה והנזק גדול ו(כוויה דרגה 3, צלקת וכו') יש אפשרות לשקול תביעה.
   בכל מקרה ובכל דרך פעולה שתבחרי, אני ממליצה לתעד את הפגיעה בעור ולהתייעץ עם מומחה ברפואת עור באשר לכוויה ולטיפול בה.
   בברכה,
   שני קרוטר - צור, עו"ד

   המידע בפורום רשלנות רפואית אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר.
   הוספת תגובה
   סגור
 • שתי שאלות
  ליאור טקאץ'
  נפגעתי בחודש ינואר השנה .מפרשת האווסטין.שאירעה בבית חולים כרמל במרפאות חוץ "עיניים" .יחד עימי נפגעו 11 אנשים בהזרקת זו שהייתה מתוכננת לשיפור הראייה ,אך לרוע המזל הוזרק חומר מזוהם שגרם לעיוורון בעין אחת לתשעים אחוז מהמטופלים. לכל מטופל היה סיפור נפרד . אני נפגעתי באופן החמור ביותר מכולם .ביום שישי בלילה לאחר האירוע נותחתי ניתוח חירום ללא הרדמה ,מפאת דחיפות המקרה. ניתוח שמשך שלוש שעות להוצאת הזיהום העין . וכעבור שלושה ימים עקב התדרדרות המצב בעין , אובחן שהרישתית נפרדה מהקרנית. היה צורך בניתוח מורכב עם מיטב המומחים של מחלקת עיניים ,ביניהם פרופ' גייר וד"ר שלם הניתוח נמשך כשש שעות כולל חיבור הרישתית לקרנית בהלחמת לייזר. ואושפזתי בגין המקרה כשלושה שבועות וחצי ולאורך כל התקופה הזו חשתי כאבי תופת שלא הירפו ממני לרגע. כל העת הזאת הזדקקתי למשככי כאבים. לאחר שיחרורי מביה"ח . ביה"ח הודה בקיום האירוע והבטיח לפצותינו ככל שיידרש. הייתי אצל מס' מומחים משפטיים בנוגע להגשת תביעה ,חלקם טוענים שאם אפנה לתביעה אישית ללא עורך דין ,אלא רק באמצעות בן משפחה המבין בתחום המשפטי הזה ,סכום הפיצוי יהיה נמוך ביותר. וחלק טוענים שאם אתבע באמצעות עו"ד בעכאת בית משפט השלום -5000 ש"ח ואילו בערכאת בית המשפט המחוזי -זה יניב 60000 ש"ח .שאלותי איך כדאי לפעול ובאיזה ערוץ?שאלתי הנוספת : יש עורכי דין המציעים לי לפנות במסגרת התביעה לרופא מומחה על מנת לקבל חוו"ד רפואית לבית המשפט עלות החוו"ד הזו היא נעה בין :12000-17000 ש"ח אשמח לשמוע מה דעתכם על הסתייעות בחוו"ד כזאת ? האם לא תספיק לשופט חוו"ד של רופא המ.ל.ל וגם של כל מסמכי ביה"ח ושל המומחים כולל פרופ' גייר ( שהיא נחשבת מס אחד בארץ )שהיו מעורבים בטיפול בי כולל האישפוז והניתוחים. אשמח להתייחסותכם.
  הוספת תגובה
  סגור
  • רשלנות - זריקת אווסטין
   עו"ד שני קרוטר-צור
   ליאור שלום,
   למען הגילוי הנאות, אציין כי משרדנו מטפל בשלושה מהמטופלים שנפגעו מזריקת האווסטין. כך שהנושא מוכר לי באופן אישי.
   כפי שציינת, כל מקרה לגופו, לכל מטופל יש סיפור אחר ונזק אחר ובהתאם גם יקבע הפיצוי של כל אחד, בנפרד.
   יחד עם זאת, העובדה כי ישנו מספר רב של מטופלים מחזק את התביעה ואת הסיכוי להוכיח אותה בבית המשפט.
   לדבריך, בית החולים הבטיח לפצותך "ככל שידרש". מבחינה משפטית העובדה שאירע אירוע שכזה אינו אומר בהכרח כי בית החולים ידרש לשלם פיצוי.
   בכדי שבית החולים ידרש לשלם פיצוי יש להוכיח כי האירוע נגרם כתוצאה מרשלנות מבחינה משפטית, ובכדי להוכיח זאת יש צורך בחוות דעת רפואית של מומחה בתחום רפואת העיניים שיקבע זאת. בנוסף, חווה"ד הרפואית נדרשת כדי להעריך את גובה הנכות שלך, ובהתאם את גובה הפיצוי.
   החלטת הועדה של המוסד לביטוח לאומי יכולה לשמש ראיה לקיומו של הנזק, ולחזק את הטענה שלך כי נגרם נזק, אבל לא ניתן להתבסס עליה להוכחת התביעה. החלטות המוסד לביטוח לאומי אינן מחייבות בהליך אזרחי, כלומר בתביעת רשלנות רפואית.
   הסכומים שציינת שנאמרו לך מבחינת גובה הפיצויים (בבית משפט השלום ביחס לבית משפט מחוזי) אינם נכונים מבחינה משפטית.
   העקרון הכללי הוא שתביעות בגין נזקי גוף עד 2.5 מליון ש"ח מגישים בשלום ומעל לסכום זה במחוזי.
   סכום הפיצוי שיפסק אינו קשור לבית המשפט שאליו תוגש התביעה אלא לגובה הנזק הספציפי שנגרם לך, ואשר יוכח באמצעות חוות דעת רפואית משפטית, ובאמצעות אסמכתאות (ראיות שיוכיחו את הנזק).
   כמו כן, הסכומים שנקטת בנוגע לעלות חוות דעת שכזו הינם סכומים שאכן מומחים לעיתים גובים עבור חוות דעת, אבל במקרה דנן, מנסיוני בטיפול במספר תביעות בגין הפגיעה מאווסטין, עלות חוות הדעת נמוכה יותר.
   ממליצה לך ליצור קשר עם עו"ד המתמחה ספציפית בתביעות רשלנות רפואית וזאת בכדי שתוכל לקבל יעוץ מלא, פרטני ומדוייק בנוגע לאפשרויות שעומדות בפניך והעלויות הכרורכות בכך.
   בברכה,
   שני קרוטר-צור, עו"ד
   אייל בן ישי, משרד עו"ד

   המידע בפורום רשלנות רפואית אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר.
   הוספת תגובה
   סגור
 • דילמה -רשלנות
  ירדן
  שלום,
  אשתף בקצרה את סיפורי. לומר כי אני בדילמה נוראה אם בכלל להיכנס לתביעה מפאת עוררות הקושי הנפשי שבדבר.
  לפני כשנתיים עשיתי הגדלת חזה אצל רופא פרטי. לאחר כשלושה שבועות חשתי ברגע ,השד התקשה ועלה כלפיי מעלה. הכאבים הם כאבים עזים. זה היה ביום שבת בשעה 12:00. לקחתי משכך והבנתי כי המצב חמור. הגעתי בשעה 13:00 לבית חולים. לאחר בדיקות ושהזמן עובר...אני מייללת בשקט ולא בשקט, השעה שתיים,שלוש,ארבע,חמש,שש,שבע,שמונה,תשע...בשעה 23:30 לאחר שהרופאים קלטו( וכמובן שהעלו אותי למחלקה כבר) זינקו עליי ואמרו כי אני מאבדת דם (גילו בזכות בדיקת דם שניה שעשו וראו כי ההמוגלובין ירד לשבע)בעצם אפשר לומר "שגססתי בשקט" ואם לא היו עולים על זה ,לא רוצה לומר!
  הוכנסתי לניתוח חירום, הסתבר שהיו 2 עורקים מדממים בצורה חריפה. הרופא הפרטי שלי התקשר לאחר לחצים של אבי כנראה ואמר להם לטענתו שישאירו את השתל ורק ינקזו. בתל השומר החליטו להוציא את השתל לנקז ולצרוב את העורקים. הייתי 3 חודשים עם שתל אחד! את הכאב הפיזי אציין, הכאב האישי שלי כאישה ובטח בטח עם בעלי אציין. התאריך להחזרת השתל נקבע לאחר 3 וחצי חודשים וזה באישור הרופא.הוא אמר לי אפשר לחכות 3 חודשים והכניס וכך היה. אוקיי, ניתוח מספר 3 תוך חמישה חודשים! מציינת כי אני אמא בתקופה ההיא לתינוק בן 9 חודשים. השתל הוכנס ואני לא אוהבת את התוצאה. חזרתי לרופא לאחר חצי שנה ואמר שיקח זמן שהכל יראה טוב יותר. מבחינתי השתל לא יושב בצורה יפה, הרופא אמר בפגישה שהיתה ריקמה צלקתיתי קשה והשתל יושב על זה ועוד שנתיים זה יתחיל לרדת. מעבר לכך שבצידי השד הזה זה לא נראה טוב( בגד ים...) ישנו דבר נוסף כשאני מפעילה ולו מעט את השריר ניהיה קו בבית החזה מקדימה כך שאם אני שמה גופיה יפה ורואים מעט את החזה שלי בקטע מנוע ויפה ואני מפעילה קצת את השריר זה ניהיה קו ישר, פשוט מגעיל! והשד השני מתעגל שזה בסדר. לא אפרט כמה זה משליך על חיי.חיי הזוגיות, אני כאישה. ויודעת שיבוא יום שאתחזק יותר ואחליט לתקן. עכשיו, קשה לי מבחינה נפשית להסתכל על זה בפנים וולכת על התביעה אך מציק לי שכמה עברתי, כמה סבלתי וזה מה שיצא?!!!!
  מציינת כי אז הרופא אמר לי "את לחצת עליי ,היית צריכה לחכות חצי שנה". אשמח לעצתכם.
  הוספת תגובה
  סגור
  • רשלנות בניתוח הגדלת חזה
   עו"ד שני קרוטר-צור
   ירדן שלום,
   מסיפורך ניכר שעברת תהליך ארוך וקשה שטרם הסתיים, הן של פגיעה פיזית והן של פגיעה נפשית.
   חשוב לי לציין, כי בכל ניתוח קיימים סיכונים ולכן לא כל נזק הוא בהכרח כתוצאה מרשלנות. יחד עם זאת, סיפורך מתאר מהלך לא שגרתי של ניתוח מסוג זה.
   לכן, במידה וברצונך לבדוק האם מדובר ברשלנות רפואית ובהתאם אפשרות של הגשת תביעה כנגד המנתח, אני ממליצה לך ללכת לפגישת יעוץ.
   מטרתה של פגישת יעוץ הינה לעבור עימך על כל פרטי האירוע בנסיון לקבל תמונה מדויקת של האירועים, הערכה של סיכויי תביעה שכזו להתקבל וכן להעריך את הנזק שנגרם לך, בכדי להגיע להחלטה מושכלת באשר להגשת תביעה.
   בברכה,
   שני קרוטר-צור, עו"ד

   המידע בפורום רשלנות רפואית אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר.
   הוספת תגובה
   סגור
 • קרע ברצועה
  גיא
  שלום,
  לפני כשנה וחצי עברתי ניתוח לשחזור הרצועה הצולבת בברך שמאל. במהלך הניתוח שיחזרו את הרצועה בעזרת שתל חיצוני. לאחר הניתוח עברתי פיזיותרפיה במשך 7 חודשים וחזרתי לפעילות לאט לאט. בפעם הראשונה שיצאתי לריצה הרצועה נקרעה שוב וגם המיניסקוס נקרע. חזרתי לאותו רופא שניתח אותי והוא ניתח אותי שוב בברך והוציא את החלק הקרוע במיניסקוס, הרצועה עדיין לא טופלה, לפני כשבוע וחצי הלכתי לרופא נוסף על מנת לקבל חוות דעת על מצבי. יש לציין שהרופא שהייתי אצלו לפני שבוע וחצי הוא בעל שם ברפואת ברכיים ונחשב למומחה. הרופא הסתכל על צילומי ה-m.r.i וקבע שיש קרע ברצועה הצולבת ושצריך לעשות ניתוח, עד כאן הכל בסדר.
  לאחר שסקר את הצילומים שוב הוא שאל אותי האם יכול להיות שהרופא הקודם שניתח אותי שם לי בברך שתל בגודל 8. אמרתי לרופא שאיני מבין בזה ולמען האמת מעולם לא יידעו אותי שיש לשתל גודל מסוים. הרופא הסביר לי כי רואים בצילום שהמנתח הקודם שם לי בברך שתל בגודל 8 ושגודל כזה מיועד למשקל של עד 70 ק"ג. אני שקלתי בזמן הניתוח 133 ק"ג ולטענת הרופא היו צריכים לשים לי שתל בגודל 13.
  לטענתו זה היה עניין של זמן עד שהשתל ייקרע מכיוון שהגודל אינו מתאים.
  האם זו רשלנות רפואית? האם אפשר לעשות משהו בנידון?
  תודה
  הוספת תגובה
  סגור
  • רשלנות בניתוח ברכיים - קרע ברצועה
   עו"ד אייל בן ישי
   גיא שלום,
   בכדי לקבוע האם מדובר ברשלנות יש לבדוק את תיקך הרפואי המלא. באופן כללי, בניתוחים מסוג זה יש להתאים את השתל למשקלו של המנותח, וככל שלא הותאם השתל ככל הנראה, מדובר ברשלנות. בכדי להוכיח רשלנות יש להוכיח בשלב ראשון שהטיפול שניתן חרג מהסביר (שתל שאינו תואם אך לא רק ) בשלב שני, יש להוכיח את הנזק. במקרה שלך ישנו הנזק המיידי והברור שהוא בעצם הקרע ברצועה, הצורך בניתוח נוסף וההחלמה הנלוות לכך. כמו כן, יש לבדוק האם נותרה לך נכות כתוצאה מהרשלנות. כלומר, האם ניתן לבצע ניתוח מתקן והאם לאחר ניתוח שכזה הברך תחזור לתפקוד מלא. מידת הנזק תשפיע על גובה הפיצוי ובהתאם על מידת הכדאיות בהגשת תביעה. במידה ואתה מעוניין בבדיקת האפשרות של הגשת תביעה, ניתן לפנות ליעוץ משפטי, זאת בכדי שתקבל תמונה מלאה ומדוייקת יותר באשר לסיכויי התביעה שלך, ההוצאות הכרוכות בכך וכו'.
   בברכה,
   אייל בן ישי, עו"ד.

   המידע בפורום רשלנות רפואית אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר.
   הוספת תגובה
   סגור
  • קרע ברצועה
   גיא
   שלום,
   לגבי תיק רפואי, מאיפה ניתן לקבל אותו? קופת החולים או הרופא שניתח?
   ולגבי הוכחה שהטיפול חרג מהסביר, מה עוד צריך ואפשר להוכיח חוץ מגודל השתל שאינו תואם?

   המידע בפורום רשלנות רפואית אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר.
   הוספת תגובה
   סגור
  • הוצאת תיק רפואי
   עו"ד אייל בן ישי
   ערב טוב,
   באפשרותך לפנות לבית החולים או המוסד הרפואי בו בוצע הניתוח. הוצאת החומר כרוכה בתשלום, בהתאם לכמות התיעוד. לכל מוסד רפואי ישנה מחלקת רשומות רפואיות ו/או אחראי על צילום חומר רפואי .
   כמו כן, במידה והבדיקות טרם הניתוח ולאחריו בוצעו במרפאה פרטית של מומחה או מרפאת קופת חולים יש לפנות מרפאה להוצאת התיק, שכן כדי להעריך האם מדובר ברשלנות יש לבדוק בנוסף מה הטיפול והייעוץ שניתן טרם הניתוח וכן הביקורת והמעקב לאחריו.
   גודלו של השתל בפני עצמו לא בהכרח מוכיח כי מדובר ברשלנות רפואית. ישנן שיטות ניתוח שונות, גישות טיפוליות שונות, והכל תלוי בפגיעה הספציפית שלך ובניתוח שהותאם לך.
   כדי להוכיח משפטית כי מדובר ברשלנות יש לבסס את ההוכחה על חוות דעת רפואית של מומחה בכירורגיה אורתופדית אשר יקבע בחוות דעת מנומקת, לאחר שבדק את התיק הרפואי המלא שלך ולאחר שבדק אותך, כי הניתוח שבוצע חרג מהסטנדרט הסביר וכי נותרה נכות כתוצאה מכך.
   בהצלחה!
   אייל בן ישי, עו"ד.


   המידע בפורום רשלנות רפואית אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר.
   הוספת תגובה
   סגור
 • כשל בשתלי שיניים
  חזי
  שלום ,

  לפני כ-4 שנים ביצעתי השתלת 6 שתלים בפי (4 עליונות ו-2 תחתונות ,אשר על גביהן הורכבו פלטות התותבות .

  לאחר כ-3 שנים נשבר שתל בצד השמאלי למעלה . לאחר כ4 שנים יצא השתל הסמוך אליו באותו צד.

  הרופא טוען שהעצם אצלי טובה מאוד . ואשר אולי אני מפעיל לחץ רב מידי על השתלים.

  שאלתי ,מה ניתן לעשות ואיך לבדוק שהמהלכים שבוצעו אכן תקינים .


  בתודה רבה
  חזי

  מה עשויה להיות הסיבה
  הוספת תגובה
  סגור
  • השתלת שיניים
   עו"ד שני קרוטר-צור
   ראה תשובה קודמת.


   בברכה,
   שני קרוטר-צור, עורכת דין, אייל בן ישי משרד עורכי דין.

   המידע בפורום רשלנות רפואית אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר.
   הוספת תגובה
   סגור
 • כשל בשתלי שיניים
  חזי
  שלום ,

  לפני כ-4 שנים ביצעתי השתלת 6 שתלים בפי (4 עליונות ו-2 תחתונות ,אשר על גביהן הורכבו פלטות התותבות .

  לאחר כ-3 שנים נשבר שתל בצד השמאלי למעלה . לאחר כ4 שנים יצא השתל הסמוך אליו באותו צד.

  הרופא טוען שהעצם אצלי טובה מאוד . ואשר אולי אני מפעיל לחץ רב מידי על השתלים.

  שאלתי ,מה ניתן לעשות ואיך לבדוק שהמהלכים שבוצעו אכן תקינים .


  בתודה רבה
  חזי

  מה עשויה להיות הסיבה
  הוספת תגובה
  סגור
  • רשלנות - השתלת שיניים
   עו"ד שני קרוטר-צור
   חזי שלום,
   שאלתך הינה בהבט הרפואי ולא בהבט המשפטי.
   ממליצה לפנות למומחה בתחום רפואת השיניים בדגש על מומחה בשתלים.
   במידה ובמסגרת הייעוץ הרפואי שתקבל יעלה כי השתלים אינם תקינים ו/או בוצעו בצורה לא ראויה, יכול ויש מקום ליעוץ משפטי משלים.
   בהצלחה
   בברכה,
   שני קרוטר-צור, ע"ד

   המידע בפורום רשלנות רפואית אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר.
   הוספת תגובה
   סגור
 • שבן קטן בשן ותיקון גורע
  מיקי
  שלום רב,
  בעקבות שבר קטנטן בשן קדמית, פניתי לרופא מומחה ובקשתי לסגור בלבד את השבר. דובר היה על כמילימטר וחציXמילימטר וחצי של שבר בקצה השן והתיקון היה מסיבה אסתטית בלבד. למרות שאורכן של שתי השיניים הקדמיות אף פעם לא היה זהה והשבורה היתה מעט קצרה יותר, חשב הרופא להאריך באותה הזדמנות גם את אותה השן או לחלופין לקצר את השניה. בקשתי במפורש ממנו לסגור בלבד את השבר ללא שינוי נוסף, לא הארכה ולא קיצור חומר שן בריא. הרופא למרות זאת עשה כרצונו, ניסר ועיגל חלק מהשן הבריאה והאריך בכל זאת. בנוסף לא התבייש וביקש מעט יותר כסף מהצעתו התחילית (שבע"פ היתה). שאלתי מה ניתן לעשות..איני רוצה לעשות תיקון על תיקון. הרופא לא שמע לי ועשה כרצונו. התוצאה בנוסף נראית הרבה יותר גרוע לדעתי. השן לא תגדל חזרה..יש לציין כי החיוך שלי היה לי כה חשוב לי וכן שישאר בדיוק איך שהיה. תודה מראש!
  הוספת תגובה
  סגור
  • טיפולי שיניים
   עו"ד אייל בן ישי
   מיקי שלום,
   בהתבסס על התיאור שלך נראה כי הרופא פעל בניגוד לרצונך ולכאורה עומדת לך זכות לתבוע בגין "פגיעה באוטונומיה". המשמעות המשפטית הינה כי נפגעה האוטונומיה שלך להחליט על גופך ולמעשה בוצעה בגופך פרצדורה רפואית ללא הסכמתך.
   יש להדגיש כי תביעה בגין פגיעה באוטונומיה היא תביעה קשה להוכחה והיא מתבססת בעיקר, בנסיבות המקרה שלך, על העדות שלך אל מול עדות הרופא. כך גם כאשר מדובר בנזק קטן יחסית, נטיית בתי המשפט היא שלא לקבל תביעה שכזו.
   לעניין הנזק שנגרם לך, יש באפשרותך לתבוע בגינו, אך חשוב להדגיש כי עליך להוכיח נזק זה. הטענה כי לדעתך התוצאה נראית הרבה יותר גרוע לא בהכרח תתקבל בבימ"ש, ובכדי שתתקבל יש לבסס טענה זו בחוות דעת רפואית שתקבע כי מדובר בתוצאה לא אופטימאלית של הטיפול.
   מבחינה פרקטית, ובהנחה כי מדובר בנזק יחסית קטן, ניתן לנסות ולפנות לרופא ו/או לחברת הביטוח שלו ולהסדיר המחלוקת (בדר"כ בפיצוי מינימאלי), טרם פניה לבית המשפט.
   בברכה,
   אייל בן ישי,עו"ד


   המידע בפורום רשלנות רפואית אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר.
   הוספת תגובה
   סגור
 • רשלנות רפואית בהליך גרידה בבית חולים
  חיה
  שלום ,
  לצערי הרב נאלצתי להפסיק הריון שלא התפתחת באמצעות גרידה. עברתי את ההליך בבי"ח הלל יפה. לאחר הניתוח ביצעו לי בדיקת אולטרסאונד והתגלה שנותר חלק מהשליה בחלל הרחם. האם ההליך בוצע לא כשורה כתוצאה מרשלנות?
  הוספת תגובה
  סגור
  • שאריות שליה לאחר גרידה
   עו"ד שני קרוטר-צור
   חיה שלום,
   עצם העובדה כי נותרו חלקי שליה ברחם אינה מעידה כשלעצמה כי מדובר ברשלנות. בכדי לקבוע האם חלקי השליה נותרו כתוצאה מרשלנות יש לבחון את הנסיבות הספציפיות של המקרה שלך. כלומר, האם הגרידה בוצעה בצורה לקויה . לשם כך, יש לבדוק האם לאחר ביצוע הגרידה בוצעה ביקורת של חלל הרחם, מה גודל חלקי השליה שנותרו והוצאו, האם חלקי השליה נמצאו שהם דבוקים לדפנות או לא, האם ניתנה לך אנטיביוטיקה לאחר הגרידה וכו'. נתונים אלו יכולים להשפיע על הקביעה האם מדובר ברשלנות.
   מעבר לעבודה שנותרו חלקי שליה נשאלת שאלה נוספת והיא בעצם מה הנזק שנגרם לך כתוצאה מכך, מעברל צורך בפרודצורה רפואית להוצאת חלקי השליה.
   לדוגמא - האם כיום ישנה בעיה בחלל הרחם? האם החלקי שליה יצרו הידבקויות שמחייבות פרוצדורות נוספות כגון היסטרוסקופיות? האם כיום את מתקשה להרות פעם נוספת? וכו'.
   בברכה,
   שני קרוטר-צור,עו"ד
   אייל בן ישי משרד עורכי דין.

   המידע בפורום רשלנות רפואית אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר.
   הוספת תגובה
   סגור
1 | | | | | | | | | | | | | |