www.rashlanut-refuit.org

רשלנות רפואית בלט דיסק, איך להגיש תביעה?

רשלנות רפואית בלט דיסק, איך להגיש תביעה?

בלט דיסק עלול לגרום לגירוי וללחץ על חוט השדרה ועל אחד משורשי העצבים הבוקעים מחוט השדרה ולגרום לכאבי גב, נוקשות ומגבלות תנועה. במקרים חמורים הבלט עלול לגרום ללחץ על העצבים ולחסרים נוירולוגיים ואף יכול לגרום לשיתוק חלקי של שרירי הגפיים.  

 

אבחון בלט דיסק כולל את תלונותיו וההיסטוריה הרפואית של החולה, בדיקת טווחי התנועה של עמוד השדרה, באמצעות בדיקות אורתופדיות, נוירולוגיות וכירופרקטיות, וכן, ביצוע צילומי רנטגן ובדיקות CT ו- MRI. רשלנות רפואית באבחון בלט דיסק יכולה לבוא לידי ביטוי באבחון שגוי שהוביל לטיפול לא מתאים, או אי מתן טיפול שגרמו להחמרה ניכרת במצב ואף לגרום לכך שבמקום לטפל בבעיה, המטופל יסבול בהמשך מפריצת דיסק.

 

טיפול בבלט דיסק מתבצע בהתאם לחומרת הבעיה, ויכול להיות באמצעות פיזיותרפיה, הזרקת סטרואידים או ניתוח להסרת הדיסק או לכריתה חלקית שלו. רשלנות רפואית בטיפול בבלט דיסק יכולה לבוא לידי ביטוי בגין מתן טיפול לא מתאים או טיפול שבוצע בחוסר מקצועיות ומיומנות שהוביל לנזק שניתן היה למנוע, או בשל מתן טיפול ללא הסכמה מדעת, מבלי למסור למטופל את מלוא הסיבוכים והסיכונים טרם ביצועו.

 

רשלנות בניתוח בעמוד השדרה עקב בלט דיסק

 

בית המשפט המחוזי בתל אביב יפו קיבל תביעת רשלנות רפואית שהגיש התובע, אשר סבל מכאבי גב במשך שנים, עקב בלט דיסק גדול שלחץ על חוט השדרה. התביעה הוגשה נגד הרופא המטפל, בגין נזקים שנגרמו לו ונכות בשיעור של 80% כתוצאה מהתרשלותו הנטענת של הנתבע, במהלך ביצוע ניתוח גב בעמוד השדרה.

 

בית המשפט פסק כי מהראיות ומחוות דעת של המומחים עלה, כי במהלך הניתוח נעשה שימוש בכלים ובמכשור בלתי מתאימים. התובע ניזוק במהלך הניתוח, וקרוב לוודאי שהסיבה לנזק היא בעיקר בחירת טכניקה ניתוחית שגויה ואסורה ובלתי מתאימה למצבו של התובע, ושימוש במכשור לא מתאים. 

 

התובע הרים את הנטל המוטל עליו להוכיח את טענותיו, והיטה לטובתו את מאזן ההסתברות הנדרש במשפט האזרחי. לפיכך, נקבע כי יש להעדיף את חוות דעתו של המומחה מטעמו והן בשל מחדליו הראייתיים של התובע. התובע תבע פיצויים בין היתר, בגין חולשה ספסטית ברגליים, אי שליטה על הסוגרים, או אי שליטה על מתן שתן והפרעות קשות בתפקוד המיני. 

 

בית המשפט הכריע בנוגע לרכיב התביעה שעניינו היעדר הסכמה מדעת, וקבע כי הנתבע, אשר הודה כי מדובר בניתוח חריג ומסוכן, לא מצא לנכון ליידע את התובע בדבר קיומן של טכניקות ניתוחיות אחרות, אשר בדיעבד התברר, כי היה צורך לבחור בהן ולא בטכניקה שנבחרה על ידי המנתח, וגרמה לנזק של התובע. 

 

בית המשפט הורה לנתבע לפצות את התובע, בין השאר, בגין עוגמת הנפש שנגרמה לו בשל הימנעות מפירוט מלוא האינפורמציה הרלבנטית המתייחסת לשיטת הניתוח שנבחרה, אל מול אופציות ניתוחיות אחרות ובגין נזקי גוף. בסופו של דבר נקבע כי התובע זכאי לפיצויים בסך של 5,120,500 שקלים בהפחתת תשלומי המוסד לביטוח לאומי, לצד שכר טרחת עורך דין בשיעור 20%, שכר טרחת מומחי התובע והוצאות אגרה.

 

ת"א 32454-02-12

 

 

יש לך שאלה בנושא? מלא/י פרטיך כאן

שלח

מאמרים ופסקי דין נוספים בתחום

פיצויים בגין רשלנות רפואית בניתוח כריתת רחם - פגיעה בעצב

פגיעה בעצב עקב ניתוח כריתת רחם רשלני - התובעת עברה ניתוח לכריתת רחם וטפולות בבית חולים ע"ש קפלן ברחובות שנמצא תחת ניהולה ו/או בבעלותה של הנתבעת, קופת חולים של ההסתדרות הכללית.  

פיצוי בגין רשלנות רפואית בטיפול פוריות

התובעים אשר סבלו שניהם מבעיות פוריות, הגיעו לנתבע לביצוע טיפולי פוריות והפרייה חוץ גופית. לתובעים נולדו שתי תאומות אולם אחת מהן סובלת משיתוק 

פסק דין בנוגע לזריקת אפידורל רשלנית - התפתחות תסמונת Drop Foot

האם בעקבות זריקת אפידורל שנעשתה תוך רשלנות רפואית - נגרמה לתובעת תופעת Drop Foot 

פיצויים לאחר רשלנות רפואית בביצוע ניתוח למטופל הסובל מאיטמות במעי הגס

התובע נולד סובל מתסמונת רשלנות רפואית vater. התובע נזקק ובין היתר לניתוחים לתיקון מום בוושת ובקנה הנשימה ולקיבוע אבי העורקים. לאחר מכן נותח התובע בשיטת פניה לפתיחת איטמות המעי הגס... 

רשלנות רפואית בטיפול על ידי מתמחה - לידה תוך מתן פטוצין

האם ביצוע הלידה על ידי רופא מתמחה, ולא רופא מומחה, למרות מצבה הפתולוגי המורכב של האישה, מהווה רשלנות רפואית של בית החולים? האם מתן פטוצין לזירוז הלידה מחייב השגחה של רופא מומחה? קראו עוד... 

האם מתמחה אשר לא אבחן מחלה ולא התייעץ עם רופא מומחה התרשל?

האם רופא מתמחה חייב להתייעץ עם רופא בכיר ממנו במקום בו הוא אינו משכיל לאבחן את המחלה ממנה סובל המטופל? 

אבחון מאוחר של גידול סרטני בשלפוחית השתן, האם רשלנות רפואית?

האם אורולוג איחר באבחון הגידול הסרטני ואי לכך חשוף הוא לתביעה בעניין רשלנות רפואית? קראו עוד... 

רשלנות רפואית - מעקב אחרי טיפול

האם מדובר ברשלנות רפואית במקום שבו רופא לא עורך מעקב כנדרש אחרי ביצוע ההוראות הרפואיות (תרופות, המנעות מפעילות, צילומי רנטגן, צום לפני ניתוח ועוד)... 

חוות דעת רפואית רק לאחר 19 שנה, האם התיישנות?

האם תביעה בעניין רשלנות רפואית במחלקת בריאות הנפש בבית החולים תידחה מחמת התיישנות? 

בקשה להוסיף את בית החולים "אסף הרופא" לכתב תביעה

אסף הרופא - האם ניתן להוסיף את בית החולים "אסף הרופא" כצד בתביעה שעניינה רשלנות רפואית בבדיקת אולטראסאונד והולדה בעוולה של תינוקת הסובל משיתוק מוחין? 

תביעה בגין רשלנות רפואית בבית חולים והפעלת חוק חקירת סיבות מוות

האם ניתן להפעיל את סעיף 19 לחוק חקירת סיבות מוות כאשר מדובר בהליך בגין רשלנות רפואית? 

תביעת רשלנות בהריון לאחר אי הפניה לדיקור מי שפיר למרות כליות עובר גדולות

האם הרופאים היו צריכים להפנות אישה לדיקור מי שפיר לאחר שאובחנו אצל העובר כליות גדולות, בגבול העליון של הנורמה? האם רשלנות באבחון תסמונת דאון? 

תביעה נגד בית אבות בגין רשלנות לאחר נפילת קשישה במסיבת פורים

קשישה נפלה בבית אבות. האם מדובר בנפילה שהתרחשה בגין רשלנות הצוות הרפואי? 

אבנדיה ורשלנות רפואית - תביעה ייצוגית והסדר פשרה על סך 12 מיליון ש"ח

בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר הסדר פשרה על סך 12 מיליון שקלים בגין רשלנות רפואית במתן תרופה בנוגע לאבנדיה... 

מטופל נפל בבית חולים בגין רשלנות רפואית בהשגחה עליו

בית המשפט פסק פיצויים עבור בני משפחתו של אדם שנפל בבית חולים בגין רשלנות בהשגחה עליו... 

רשלנות בבית החולים אסף הרופא ופיצויים בגין אובדן שיניים תותבות

הצוות הרפואי בבית החולים אסף הרופא, בעת העברת מטופלת מחדר לחדר, גרם לאובדן שיניים תותבות...  

התחשבות בנסיבות אישיות בפסיקת הוצאות לאחר דחיית תביעת רשלנות

המערערת ניהלה הליך משפטי ארוך ומתיש בבית המשפט המחוזי במסגרת תביעת רשלנות רפואית. האם בית המשפט יתחשב בנסיבותיה האישיות בבואו לפסוק כנגדה הוצאות משפט ושכר טרחת עורך דין? 

בית המשפט דחה תביעת רשלנות רפואית שהוגשה נגד וטרינר סוסים

מהי רשלנות רפואית של וטרינר? האם וטרינר סוסים התרשל ועל כן מתה סייחה? האם היה ניתן להעניק לסייחה טיפול אנטיביוטי קודם לכן? 

חיסיון דו"ח בדיקה פנימי בבית החולים בתביעת רשלנות

הוגשה תביעת רשלנות רפואית בגין אירוע אשר נערכה לגביו בדיקה פנימית בבית החולים. האם בית החולים יחשוף את המסמך בפני המשפחה? 

תביעה בגין רשלנות רפואית בבחירת אופן טיפול בשבר בזרת

האם הרופאים אשר טיפלו בשבר בזרת בחרו בטיפול השמרני במקום לנתח את התובע? האם מדובר ברשלנות רפואית? תגיות: שטיפת ושת, CONVERSION REACTION, קשיון עורף, שחלה פוליציסטית, בדיקה גניקולוגית, רגישות דיפוזית בבטן, סריקת פנים, חסר גפה,