www.rashlanut-refuit.org

רשלנות רפואית של רופא אף אוזן גרון, מתי תוגש תביעה?

רשלנות רפואית של רופא אף אוזן גרון, מתי תוגש תביעה?

רופא אף אוזן גרון מתמחה בטיפול במחלות במערכת האף אוזן גרון, וכירורגיה של הראש והצוואר. רופא מומחה מטפל בכל ההיבטים הרפואיים והאסתטיים של אף אוזן גרון, לרבות טיפול בפוליפים שעלולים לגרום לקשיי נשימה, טיפול בבעיית נחירות, פגיעה בחוש הטעם, מאפייני הצליל של הדיבור הקשורים למבנה מנהרות האף ועוד. 

 

כמו כן, רופא אף אוזן גרון מבצע ניתוחי ראש וצוואר, כולל: ניתוחים פלסטיים לשיפור מראה האף והצמדת אוזניים, תיקון מחיצה עקומה באף, ניתוח לתיקון נזק לעור התוף, השתלת מכשירי שמיעה, הסרה כירורגית של גידול ממיתרי הקול, ניתוח כפתורים עקב הצטברות כרונית של נוזלים באוזניים ועוד. 

 

אבחון מחלות אף אוזן גרון מתבסס על תסמינים ותלונות שמציג המטופל בפני הרופא, ועל סמך תוצאות של בדיקות קליניות ובדיקות מעבדה בהתאם לתסמינים. בדיקות לאבחון מחלות אף אוזן גרון, כוללות הסתכלות ישירה לאוזן, לאף או לגרון, נטילת תרבית הפרשה באמצעות משטח גרון, ביצוע בדיקות הדמיה, בדיקות שמיעה וכדומה.

 

אבחון רשלני של מחלות אף אוזן גרון

 

מחלות שונות באף, אוזן גרון יכולות לבוא לידי ביטוי בתסמינים זהים מבחינה קלינית. כך למשל גידול סרטני במיתרי הקול יכול להיראות בשלבים הראשונים בדיוק כמו צרבת או צרידות חולפת. על כן קיימת חשיבות רבה לבצע את תהליך האבחון ביסודיות ובמקצועיות. אבחון רשלני עלול לגרום למטופל נזק רב, עקב מתן טיפול לא מתאים ועיכוב משמעותי באיתור הבעיה שממנה סובל המטופל.

 

אי מתן הסכמה מדעת לפני ניתוח 

 

רשלנות רפואית של רופא אף אוזן גרון יכולה לבוא לידי ביטוי באי מתן הסכמה מדעת לפני הליך כירורגי, כמו במקרה של ניתוח פלסטי באף. מחובתו של המנתח למסור למטופל פרטים רבים ככל האפשר בנוגע לניתוח שהוא עתיד לעבור, ולהסביר לו על הסכנות האפשריות והתועלת הצפויה מהניתוח ואף לפרוש בפניו את האפשרויות השונות לטיפול ולפרט מה היתרונות והחסרונות של כל הליך. לפני הניתוח המטופל נדרש לחתום על טופס הסכמה מדעת, המאשר את הסכמתו לביצוע ההליך. אי חתימה על טופס זה חושפת את הרופא לתביעת רשלנות, גם ללא הוכחת נזק. 

 

פיצוי בגין הפרת חוק זכויות החולה

 

רשלנות ברפואת אף אוזן גרון יכולה להיות בשל כל הפרת חוק זכויות החולה, כגון: ביצוע הליך תוך התעלמות מההיסטוריה הרפואית של המטופל, מסירת פרטים חסויים בנוגע לפתולוגיות ולטיפולים שונים שעבר, מתן טיפול לא מתאים עקב פענוח שגוי של בדיקות הדמיה וכדומה. 

 

מטופל אשר נגרם לו נזק חמור כתוצאה מאבחון לקוי, טיפול שבוצע ברשלנות, מתן תרופות לא מתאימות או אי מעקב אחרי הליך כירורגי, יכול לפנות אל בית המשפט ולהגיש תביעת רשלנות רפואית נגד הרופא המטפל, קופת חולים, בית חולים או משרד הבריאות. לשם הגשת תביעה יש להצטייד בחוות דעת רפואית של מומחה אף אוזן גרון, אשר יפרט מה הייתה הרשלנות הרפואית ואילו נזקים נגרמו ממנה ויוכיח כי קיים קשר סיבתי בין התנהלות לא סבירה של הרופא לנזק שנגרם למטופל. ככל שהנזק גדול יותר, כך גם שיעור הפיצויים שאותו יפסוק בית המשפט יהיה גבוה יותר.

 

 

יש לך שאלה בנושא? מלא/י פרטיך כאן

שלח

מאמרים ופסקי דין נוספים בתחום

פיצויים בגין רשלנות רפואית בניתוח כריתת רחם - פגיעה בעצב

פגיעה בעצב עקב ניתוח כריתת רחם רשלני - התובעת עברה ניתוח לכריתת רחם וטפולות בבית חולים ע"ש קפלן ברחובות שנמצא תחת ניהולה ו/או בבעלותה של הנתבעת, קופת חולים של ההסתדרות הכללית.  

פיצוי בגין רשלנות רפואית בטיפול פוריות

התובעים אשר סבלו שניהם מבעיות פוריות, הגיעו לנתבע לביצוע טיפולי פוריות והפרייה חוץ גופית. לתובעים נולדו שתי תאומות אולם אחת מהן סובלת משיתוק 

פסק דין בנוגע לזריקת אפידורל רשלנית - התפתחות תסמונת Drop Foot

האם בעקבות זריקת אפידורל שנעשתה תוך רשלנות רפואית - נגרמה לתובעת תופעת Drop Foot 

פיצויים לאחר רשלנות רפואית בביצוע ניתוח למטופל הסובל מאיטמות במעי הגס

התובע נולד סובל מתסמונת רשלנות רפואית vater. התובע נזקק ובין היתר לניתוחים לתיקון מום בוושת ובקנה הנשימה ולקיבוע אבי העורקים. לאחר מכן נותח התובע בשיטת פניה לפתיחת איטמות המעי הגס... 

רשלנות רפואית בטיפול על ידי מתמחה - לידה תוך מתן פטוצין

האם ביצוע הלידה על ידי רופא מתמחה, ולא רופא מומחה, למרות מצבה הפתולוגי המורכב של האישה, מהווה רשלנות רפואית של בית החולים? האם מתן פטוצין לזירוז הלידה מחייב השגחה של רופא מומחה? קראו עוד... 

האם מתמחה אשר לא אבחן מחלה ולא התייעץ עם רופא מומחה התרשל?

האם רופא מתמחה חייב להתייעץ עם רופא בכיר ממנו במקום בו הוא אינו משכיל לאבחן את המחלה ממנה סובל המטופל? 

אבחון מאוחר של גידול סרטני בשלפוחית השתן, האם רשלנות רפואית?

האם אורולוג איחר באבחון הגידול הסרטני ואי לכך חשוף הוא לתביעה בעניין רשלנות רפואית? קראו עוד... 

רשלנות רפואית - מעקב אחרי טיפול

האם מדובר ברשלנות רפואית במקום שבו רופא לא עורך מעקב כנדרש אחרי ביצוע ההוראות הרפואיות (תרופות, המנעות מפעילות, צילומי רנטגן, צום לפני ניתוח ועוד)... 

חוות דעת רפואית רק לאחר 19 שנה, האם התיישנות?

האם תביעה בעניין רשלנות רפואית במחלקת בריאות הנפש בבית החולים תידחה מחמת התיישנות? 

בקשה להוסיף את בית החולים "אסף הרופא" לכתב תביעה

אסף הרופא - האם ניתן להוסיף את בית החולים "אסף הרופא" כצד בתביעה שעניינה רשלנות רפואית בבדיקת אולטראסאונד והולדה בעוולה של תינוקת הסובל משיתוק מוחין? 

תביעה בגין רשלנות רפואית בבית חולים והפעלת חוק חקירת סיבות מוות

האם ניתן להפעיל את סעיף 19 לחוק חקירת סיבות מוות כאשר מדובר בהליך בגין רשלנות רפואית? 

תביעת רשלנות בהריון לאחר אי הפניה לדיקור מי שפיר למרות כליות עובר גדולות

האם הרופאים היו צריכים להפנות אישה לדיקור מי שפיר לאחר שאובחנו אצל העובר כליות גדולות, בגבול העליון של הנורמה? האם רשלנות באבחון תסמונת דאון? 

תביעה נגד בית אבות בגין רשלנות לאחר נפילת קשישה במסיבת פורים

קשישה נפלה בבית אבות. האם מדובר בנפילה שהתרחשה בגין רשלנות הצוות הרפואי? 

אבנדיה ורשלנות רפואית - תביעה ייצוגית והסדר פשרה על סך 12 מיליון ש"ח

בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר הסדר פשרה על סך 12 מיליון שקלים בגין רשלנות רפואית במתן תרופה בנוגע לאבנדיה... 

מטופל נפל בבית חולים בגין רשלנות רפואית בהשגחה עליו

בית המשפט פסק פיצויים עבור בני משפחתו של אדם שנפל בבית חולים בגין רשלנות בהשגחה עליו... 

רשלנות בבית החולים אסף הרופא ופיצויים בגין אובדן שיניים תותבות

הצוות הרפואי בבית החולים אסף הרופא, בעת העברת מטופלת מחדר לחדר, גרם לאובדן שיניים תותבות...  

התחשבות בנסיבות אישיות בפסיקת הוצאות לאחר דחיית תביעת רשלנות

המערערת ניהלה הליך משפטי ארוך ומתיש בבית המשפט המחוזי במסגרת תביעת רשלנות רפואית. האם בית המשפט יתחשב בנסיבותיה האישיות בבואו לפסוק כנגדה הוצאות משפט ושכר טרחת עורך דין? 

בית המשפט דחה תביעת רשלנות רפואית שהוגשה נגד וטרינר סוסים

מהי רשלנות רפואית של וטרינר? האם וטרינר סוסים התרשל ועל כן מתה סייחה? האם היה ניתן להעניק לסייחה טיפול אנטיביוטי קודם לכן? 

חיסיון דו"ח בדיקה פנימי בבית החולים בתביעת רשלנות

הוגשה תביעת רשלנות רפואית בגין אירוע אשר נערכה לגביו בדיקה פנימית בבית החולים. האם בית החולים יחשוף את המסמך בפני המשפחה? 

תביעה בגין רשלנות רפואית בבחירת אופן טיפול בשבר בזרת

האם הרופאים אשר טיפלו בשבר בזרת בחרו בטיפול השמרני במקום לנתח את התובע? האם מדובר ברשלנות רפואית? תגיות: קטטר, בדיקת דם, פיצול אשך, טופוגרפיה, שיתוק ERB, אגודל קופץ, סריקת פנים, עצם האולנה,