www.rashlanut-refuit.org

רשלנות רפואית - שתל סיליקון דולף

רשלנות רפואית - שתל סיליקון דולף

נשים רבות עוברות ניתוח להגדלת חזה וכולן מצפות שההליך הרפואי יביא לשיפור המראה החיצוני וההרגשה הפנימית. עם זאת, רשלנות רפואית בניתוח פלסטי להגדלת חזה עלולה להביא לדליפה של שתל הסיליקון, עניין אשר מסב לאישה כאב, סבל וסיכון בריאותי. שימו לב, דליפת שתל סיליקון הינה על פי רוב תוצאה של ניתוחים פלסטיים רשלניים. כמו כן, יש לציין כי מגע הסיליקון עם רקמות הגוף עלול לגרום נזקים כבדים. .


נשים הסובלות משתל סיליקון דולף עלולות לחוות כאבים עזים בשדיים, כאבי שרירים, כאבי מפרקים, ללקות בדלקת בבלוטת התריס ועוד. כמו כן, שתלי סיליקון דולפים גורמים לפעמים גם לנשירת שיער, תשישות וכאבי מפרקים.


במידה ונגרמו לך נזקים בעקבות שתל סיליקון דולף, יכול להיות שמדובר ברשלנות רפואית. שימי לב, אם הסיכונים מהם את סובלת לא פורטו כיאות בטופס הסכמה מדעת ואו נאמרו על ידי הרופא במפורש בפגישת הייעוץ, כבר כאן התרשל הרופא בתפקידו.

 

גם נזקים נפשיים.


לא אחת התקבלו תביעות בגין רשלנות רפואית בניתוח חזה בבתי המשפט, גם כאשר טופס ההסכמה מדעת כלל את כל הפרטים המבוקשים. בית המשפט קיבל תביעות אלו כאשר טופס ההסכמה נחתם בזמן קרוב מדי לתחילת הניתוח (לדוגמא, פחות מיממה), במקרים בהם הרופא לא פירט באופן ברור את הפרטים גם בפגישת הייעוץ וכדומה.


עם זאת, לא כל דליפת סיליקון או תקלה במהלך הניתוח מהווה עילה להגשת תביעה. במידה ואת מרגישה שהרופא המנתח ביצע עבודתו ברשלנות, אשר הסבה לך נזק גופני, עלייך לפנות למומחה בתחום בכדי שיבחן את עניינך תוך כניסה לעובי הקורה. .

 

כמו כן, ניתוחים פלסטיים הינם הליכים רפואיים שאי הצלחתם עלולה להסב למטופלת נזקים נפשיים. בתי המשפט קבעו בעבר גם פיצויים בגין ראש נזק זה. במידה ואת סובלת ממפח נפש ודיכאון אשר פוגעים בשגרת חייך ושמחת החיים שלך, יכול להיות שאת זכאית לפיצויים בגין עוגמת הנפש.


חשיבות פירוט הסיכונים במסגרת ניתוח בחירה

 

יש לציין כי שופטים נוטים לשפוט בדרך בית שמאי מקרים של ניתוחים פלסטיים, מתוך היותם ניתוחי ברירה שאינם נובעים מסיבוכים בריאותיים או סכנות רפואיות. ההסבר הנדרש לקבלת הסכמה מדעת לניתוח אלקטיבי - שאף בלעדיו ניתן לנהל אורח-חיים רגיל - נכלל ברף העליון של חובת הגילוי, והוא כולל, בנוסף להתייחסות לסיכויי ההצלחה, גם מתן אזהרה מפני הסיבוכים האפשריים. זאת, גם אם סיבוכים אלו נדירים.

דרישה נרחבת זאת מתחייבת במיוחד בתקופתנו, שבה מתפתחת רפואה פרטית המציעה לציבור הרחב - אם בדרך ישירה באמצעות פרסומים, ואם בעקיפין, בהסתמך על מוניטין של רופא המקיים מרפאה פרטית - ניתוחים אלקטיביים למיניהם, כגון ניתוחי לייזר לשיפור הראייה. ניתוחים אלו מיועדים לשפר את איכות החיים של המטופלים, אך מטבע הדברים יש בהם אף סיכונים, שאותם יש לגלות לחולים
 


 

יש לך שאלה בנושא? מלא/י פרטיך כאן

שלח

מאמרים ופסקי דין נוספים בתחום

פסק דין העוסק בלידה לאחר קשירת חצוצרות - האם פיצויים בגין רשלנות?

התביעה היא בגין נזקים שנגרמו לתובעים עקב רשלנות רפואית בביצוע ניתוח קשירת חצוצרות. בעקבות כשלון הניתוח נולדה לנתבעים ביתם החמישית. 

פסק דין בעניין רשלנות רפואית בביצוע ניתוח קיצור קיבה בשיטת סקופינרו

התובעת הגיעה לנתבע על מנת לעבור ניתוח קיצור קיבה. המנתח בחר לנתחה בשיטה שאינה מקובלת הקרויה ניתוח על שם סקופינרו... 

פיצויים בשל רשלנות רפואית בניתוח הקטנת חזה - גרימת צלקות בולטות

פיצויי בשל רשלנות רפואית בניתוח הקטנת שדים - לטענת התובעת, תוצאות הניתוח הן איומות כלשונה, לאחר שבשדיה נותרו אף כיום, 7 שנים לאחר הניתוח, צלקות מכוערות ומגעילות לא נוחות קשות להסתרה ובולטות 

פיצויים בגין נזקים אסתטים כתוצאה מניתוח מתיחת פנים - שיטת אפטוס

התובעת פנתה לנתבעת, לקבלת יעוץ בדבר אפשרות למתיחת פנים, והוצע על ידה, טיפול חדשני בשיטת אפאטוס.  

פיצויים בגין רשלנות רפואית בניתוח השתלת שיער - גרימת צלקות

ניתוח השתלת שיער נכשל וגרם לנזק אסתטי ולצלקות בראשו של התובע. 

רשלנות רפואית באי מתן מידע על הסיכונים לפני ביצוע ניתוח אף

הנתבע, רופא מומחה לכירורגיה פלסטית, ביצע ניתוח פלסטי-אסתטי באפה של התובעת. ניתוח זה בוצע, לטענת התובעת, ברשלנות, והיא תובעת פיצוי בגין נזקיה.  

פיצויים בגין רשלנות רפואית בניתוח קיצור קיבה - כריתת יתר

התביעה הינה תביעה בגין רשלנות רפואית ונזק שנגרם לתובעת ולבני משפחתה בעקבות ניתוח שעברה התובעת בעקבות זאת שסבלה מהשמנת יתר.  

פיצויים בגין רשלנות רפואית בניתוח אף עקב בעיות נשימה

התובע הגיש תביעה זו כנגד הנתבע לפיצויים, עפ"י פקודת הנזיקין, בגין ניתוחי אף כושלים שבצעו באפו בבית חולים "כרמל" חיפה ע"ש ליידי דיוויס.  

פיצויים לאחר רשלנות רפואית בניתוח פלסטי באף - צלקת וחור בקצה האף

התובע עבר ניתוח פלסטי אשר הותיר באפו מספר כשלים בולטים: צלקות, חור במחיצת האף ונפיחות בולטת. התובע זכה בפיצוי על נזק לא ממוני והחזר כספי בגין הניתוח 

רשלנות רפואית בביצוע ניתוח הארכת איבר מין זכרי - פיצויים

התובע הגיע לניתוח באיבר מינו לצורך הארכה ועיבוי האיבר. בפני התובע הוצגו דוגמאות של אברי מין לאחר ניתוח. לתובע לא הוצגו הסיכונים הכרוכים בביצוע הניתוח. התוובע סובל מתופעות קשות באיבר מינו. 

פיצויים בגין ניתוח לתיקון רוחק ראיה ללא הסכמה מדעת

בית המשפט פסק פיצויים בעקבות נזקים אשר נגרמו למטופל לאחר ניתוח לתיקון רוחק ראיה. הפיצויים נבעו מהעדר הסכמה מדעת ולא בגין רשלנות רפואית... 

רשלנות בניתוח לתיקון ראיה בשיטת Lasik בשל העדר הסכמה מדעת

בית המשפט פסק פיצויים בסך כמיליון שקלים בגין רשלנות רפואית בקבלת הסכמה מדעת לניתוח תיקון ראיה Lasik... 

דחיית תביעה בגין רשלנות בניתוח הקטנת חזה

בית המשפט קבע כי חוות הדעת הרפואית אשר צורפה לכתב התביעה לא הייתה מפורטת כנדרש. אי לכך, נדחתה תביעה בגין רשלנות רפואית בניתוח הקטנת חזה... 

הסכמה מדעת לניתוח פלסטי - הקטנת חזה מטעמים אסטטיים ורפואיים

על פי חוק זכויות החולה, כל מטופל או מטופלת חייב\ת לתת הסכמה מדעת לפני טיפול רפואי. עניין זה הינו בעל חשיבות יתרה בניתוחי ברירה כגון ניתוח להקטנת חזה... 

קרטוקונוס לאחר ניתוח לייזר לתיקון ראייה - האם רשלנות רפואית?

התובע טען כי הרופאים לא השכילו לאבחן קרטוקונוס ממנו סבל, האם מדובר ברשלנות רפואית בניתוח לייזר מסוג Lasik?  

האם המטופל נתן הסכמה מדעת לביצוע ניתוח Lasik לתיקון ראיה בלייזר?

האם המטופל נתן הסכמה מדעת לביצוע ניתוח לייזר מסוג Lasik לתיקון ראיה? האם התובע היה מסרב לו ידע את הסיכון המדובר? 

אובדן טופס הסכמה מדעת לניתוח הגדלת שדיים

ניתוח הגדלת חזה הינו ניתוח אלקטיבי, דהיינו ניתוח מבחירה. אי לכך, הפסיקה קבעה כי ההסבר הנדרש לביצוע הליכים רפואיים אלו, שאינם מחויביי המציאות, הינו נרחב יותר מניתוח רגיל... 

האם קיימת חובה לעבור טיפול מתקן להפחתת הנזק לאחר רשלנות רפואית?

האם חובה על מטופל, אשר נגרם לו נזק בגין רשלנות רפואית בניתוח לייזר לתיקון ראיה, לעבור ניתוח מתקן על מנת לשפר מצבו הבריאותי? 

טיפול חדשני לתיקון ראייה בלייזר ללא הסכמה של המטופל

האם ניתוח לייזר לתיקון רוחק ראיה, אשר בוצע באופן חדשני במכון לניתוחי לייזר, התבצע בצורה רשלנית? האם הופרה חובת הזהירות? 

פיצויים בגין נזקים בראייה בעקבות ניתוח לתיקון קוצר רואי

האם הניתוח הראשוני (בשתי העיניים) והניתוח המתקן (בעין ימין) בוצעו ברשלנות? האם הייתה הסכמה מדעת? האם התקיים קשר סיבתי? קראו עוד בפורטל רשלנות רפואית תגיות: דליפת סיליקון,