www.rashlanut-refuit.org

תביעה בגין רשלנות רפואית בבחירת אופן טיפול בשבר בזרת

תביעה בגין רשלנות רפואית בבחירת אופן טיפול בשבר בזרת

בית המשפט דחה תביעה בגין רשלנות רפואית בטיפול בשבר בזרת אשר הוגשה על ידי רואה חשבון שנפצע במהלך אימון קראטה. התובע טען כי רשלנותם הרפואית של הרופאים אשר טיפלו בו נבעה מכך שהאחרונים בחרו לטפל בשבר על ידי קיבוע בגבס ולא באמצעות ניתוח וקיבוע פנימי של השבר. על פי התשתית העובדתית אשר הוצגה בפני בית המשפט, התובע הגיע לחדר מיון בשעת ערב כאשר הוא סובל משבר תוך מפרקי בגליל אמצעי עם תזוזה.

 

השבר באצבעו של התובע טופל באמצעות גבס והומלץ על שיבה לחדר מיון למחרת בבוקר לצורך טיפול ניתוחי. שלושה ימים לאחר מכן שב התובע לחדר המיון ושב אובחן כי הוא סובל משבר של גליל אמצעי. כמו כן, הומלץ על טיפול באמצעות מנוחה, משככי כאבים, וביקורת אורטופד.

 

עוד מאמרים בנושא:
רשלנות רפואית באבחון שבר

 

התובע לא הגיע לבדיקה אצל המרפאה האורטופדית על פי המומלץ ורק כשבועיים לאחר מכן הגיע לטיפול אצל אורטופד מומחה בשל כאבים אשר הלכו והחמירו. הרופא איבחן כי מדובר בשבר בזרת הנמצא בעיוות בולט ויש צורך לנתח. עם זאת, התובע העדיף שלא להיות מנותח.


שני הצדדים הציגו חוות דעת רפואית מטעמם וחוות הדעת עמדו בסתירה זו לזו. אי לכך, בית המשפט מינה מומחה רפואי מטעמו על מנת לבחון את הסוגיה נשוא התובענה. מומחה זה קבע כי הטיפול אשר נבחר עבור התובע היה סביר ונכון. כמו כן, המומחה הוסיף כי ניתוח הינו טיפול רפואי אשר מלווה בסיבוכים ובמקרה דנן ניכר כי לא הייתה מובטחת הצלחה בטווח מלא. המומחה הרפואי אף מתח ביקורת על התנהלותו של התובע אשר בחר שלא לשוב לבית החולים לביקורת כפי שנתבקש. בנוסף, המומחה ציין כי חלל זה במעקב הרפואי מעורר את השאלה בדבר האחריות לנזקי של התובע, אך מטיל אשמה לא קטנה על כתפיו של המטופל.


זאת ועוד, המומחה ציין בחוות דעתו ובעדותו כי במקרה של שבר תוך מפרקי באצבע, ניתן לבחור בין טיפול שמרני לטיפול ניתוחי המלווה בסיכונים ואינו מביא בהכרח לתוצאה טובה יותר. לפיכך, הפרקטיקה של קיבוע בגבס ומעקב אחר עמדת השבר, בימים הסמוכים לאחר החבלה על מנת לבחון אם חל שינוי בעמדת השבר ואם יש צורך בהתערבות ניתוחית, הינה פרקטיקה רפואית נאותה ומקובלת.
 


 

יש לך שאלה בנושא? מלא/י פרטיך כאן

שלח

מאמרים ופסקי דין נוספים בתחום

פיצויים בגין רשלנות רפואית בניתוח כריתת רחם - פגיעה בעצב

פגיעה בעצב עקב ניתוח כריתת רחם רשלני - התובעת עברה ניתוח לכריתת רחם וטפולות בבית חולים ע"ש קפלן ברחובות שנמצא תחת ניהולה ו/או בבעלותה של הנתבעת, קופת חולים של ההסתדרות הכללית.  

פיצוי בגין רשלנות רפואית בטיפול פוריות

התובעים אשר סבלו שניהם מבעיות פוריות, הגיעו לנתבע לביצוע טיפולי פוריות והפרייה חוץ גופית. לתובעים נולדו שתי תאומות אולם אחת מהן סובלת משיתוק 

פסק דין בנוגע לזריקת אפידורל רשלנית - התפתחות תסמונת Drop Foot

האם בעקבות זריקת אפידורל שנעשתה תוך רשלנות רפואית - נגרמה לתובעת תופעת Drop Foot 

פיצויים לאחר רשלנות רפואית בביצוע ניתוח למטופל הסובל מאיטמות במעי הגס

התובע נולד סובל מתסמונת רשלנות רפואית vater. התובע נזקק ובין היתר לניתוחים לתיקון מום בוושת ובקנה הנשימה ולקיבוע אבי העורקים. לאחר מכן נותח התובע בשיטת פניה לפתיחת איטמות המעי הגס... 

רשלנות רפואית בטיפול על ידי מתמחה - לידה תוך מתן פטוצין

האם ביצוע הלידה על ידי רופא מתמחה, ולא רופא מומחה, למרות מצבה הפתולוגי המורכב של האישה, מהווה רשלנות רפואית של בית החולים? האם מתן פטוצין לזירוז הלידה מחייב השגחה של רופא מומחה? קראו עוד... 

האם מתמחה אשר לא אבחן מחלה ולא התייעץ עם רופא מומחה התרשל?

האם רופא מתמחה חייב להתייעץ עם רופא בכיר ממנו במקום בו הוא אינו משכיל לאבחן את המחלה ממנה סובל המטופל? 

אבחון מאוחר של גידול סרטני בשלפוחית השתן, האם רשלנות רפואית?

האם אורולוג איחר באבחון הגידול הסרטני ואי לכך חשוף הוא לתביעה בעניין רשלנות רפואית? קראו עוד... 

רשלנות רפואית - מעקב אחרי טיפול

האם מדובר ברשלנות רפואית במקום שבו רופא לא עורך מעקב כנדרש אחרי ביצוע ההוראות הרפואיות (תרופות, המנעות מפעילות, צילומי רנטגן, צום לפני ניתוח ועוד)... 

חוות דעת רפואית רק לאחר 19 שנה, האם התיישנות?

האם תביעה בעניין רשלנות רפואית במחלקת בריאות הנפש בבית החולים תידחה מחמת התיישנות? 

בקשה להוסיף את בית החולים "אסף הרופא" לכתב תביעה

אסף הרופא - האם ניתן להוסיף את בית החולים "אסף הרופא" כצד בתביעה שעניינה רשלנות רפואית בבדיקת אולטראסאונד והולדה בעוולה של תינוקת הסובל משיתוק מוחין? 

תביעה בגין רשלנות רפואית בבית חולים והפעלת חוק חקירת סיבות מוות

האם ניתן להפעיל את סעיף 19 לחוק חקירת סיבות מוות כאשר מדובר בהליך בגין רשלנות רפואית? 

תביעת רשלנות בהריון לאחר אי הפניה לדיקור מי שפיר למרות כליות עובר גדולות

האם הרופאים היו צריכים להפנות אישה לדיקור מי שפיר לאחר שאובחנו אצל העובר כליות גדולות, בגבול העליון של הנורמה? האם רשלנות באבחון תסמונת דאון? 

תביעה נגד בית אבות בגין רשלנות לאחר נפילת קשישה במסיבת פורים

קשישה נפלה בבית אבות. האם מדובר בנפילה שהתרחשה בגין רשלנות הצוות הרפואי? 

אבנדיה ורשלנות רפואית - תביעה ייצוגית והסדר פשרה על סך 12 מיליון ש"ח

בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר הסדר פשרה על סך 12 מיליון שקלים בגין רשלנות רפואית במתן תרופה בנוגע לאבנדיה... 

מטופל נפל בבית חולים בגין רשלנות רפואית בהשגחה עליו

בית המשפט פסק פיצויים עבור בני משפחתו של אדם שנפל בבית חולים בגין רשלנות בהשגחה עליו... 

רשלנות בבית החולים אסף הרופא ופיצויים בגין אובדן שיניים תותבות

הצוות הרפואי בבית החולים אסף הרופא, בעת העברת מטופלת מחדר לחדר, גרם לאובדן שיניים תותבות...  

התחשבות בנסיבות אישיות בפסיקת הוצאות לאחר דחיית תביעת רשלנות

המערערת ניהלה הליך משפטי ארוך ומתיש בבית המשפט המחוזי במסגרת תביעת רשלנות רפואית. האם בית המשפט יתחשב בנסיבותיה האישיות בבואו לפסוק כנגדה הוצאות משפט ושכר טרחת עורך דין? 

בית המשפט דחה תביעת רשלנות רפואית שהוגשה נגד וטרינר סוסים

מהי רשלנות רפואית של וטרינר? האם וטרינר סוסים התרשל ועל כן מתה סייחה? האם היה ניתן להעניק לסייחה טיפול אנטיביוטי קודם לכן? 

חיסיון דו"ח בדיקה פנימי בבית החולים בתביעת רשלנות

הוגשה תביעת רשלנות רפואית בגין אירוע אשר נערכה לגביו בדיקה פנימית בבית החולים. האם בית החולים יחשוף את המסמך בפני המשפחה? 

תביעה בגין רשלנות רפואית בבחירת אופן טיפול בשבר בזרת

האם הרופאים אשר טיפלו בשבר בזרת בחרו בטיפול השמרני במקום לנתח את התובע? האם מדובר ברשלנות רפואית? תגיות: חסר נוירולוגי, פלסטיקה, מצג עכוז, איוושה בלב, דיזורה, בדיקת ניקור, ענף ספטלי, כריתת דיסק,