www.rashlanut-refuit.org

את מי תובעים בעקבות רשלנות רפואית לאחר תאונת דרכים?

את מי תובעים בעקבות רשלנות רפואית לאחר תאונת דרכים?

הטיפולים הרפואיים אשר ניתנים לנפגעי תאונות דרכים עלולים להיות קריטיים ובעלי השפעה מכרעת על בריאותו של המטופל (לדוגמא, פגיעות בעמוד השדרה, ניסיונות החייאה כושלים וכו'). תאונות דרכים עלולות להשפיע באופן טראומתי על הגוף, הן בטווח הארוך והן בטווח הקצר.

הטיפול הראשוני לאחר התאונה הינו טיפול בעל חשיבות ממדרגה ראשונה, עם זאת, היות ונפגעי תאונות דרכים אמורים לתבוע את חברת הביטוח, עולה לא אחת השאלה - את מי תובעים. לאחר תאונות דרכים יכולות להיות לנפגע פציעות רבות בגופו אשר מצריכות קיבועים, ניתוחים וטיפולים נקודתיים. לאחר הטיפול, פעמים רבות נדרש הנפגע לעבור תקופה ארוכה של פיזיותרפיה ושיקום. 

במקרים בהם הטיפול לנפגע תאונת הדרכים הסב לאחרון נזק, אשר פגע בסיכויי החלמתו או החמיר את מצבו, והמעשים נעשו על ידי מטפל מטעם צוות רפואי, לא תמיד קיימת עילה לתביעה בגין רשלנות רפואית.

האם ניתן להגיש תביעה נגד בית החולים?

על פי סעיף 8 לחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, אדם אשר נפגע במהלך תאונה, יכול לתבוע אך ורק מכוח חוק זה ולא במסגרת חוקים אחרים. אי לכך, והיות ותביעות בגין רשלנות רפואית נשענות לא אחת על פקודת הנזיקין וחוק זכויות החולה, הפסיקה קבעה שדין תביעתו של הנפגע להיות מוגשת נגד חברת הביטוח במסגרת הפלת"ד. 

במילים אחרות - אדם שנפצע בתאונת דרכים יכול להגיש תובענה כנגד חברת הביטוח הרלבנטית, ולא כנגד הצוות הרפואי שטיפל בו. מדובר בהלכה פסוקה אשר התקבלה בבית המשפט העליון, במסגרת ערעור אזרחי שעסק בפגיעתה של קטינה בתאונת דרכים, אשר רגלה נכרתה עקב טיפול רפואי רשלני בבית החולים.

בית המשפט העליון קבע במקרה דנן כי על פי הוראות סעיף 8 לחוק הפלת"ד, ישנה חסימה מהותית בין התובעים לבין עילת התביעה נגד בית החולים. השופטים קבעו כי גם במקרים בהם הנזק הוחמר בשל הטיפול הרשלני, לא ניתן לתבוע את בית החולים, ועל חברת הביטוח לשאת בתשלום פיצויים בגין הנזקים נשוא התובענה.

לסיכום,

שימו לב, תביעות רשלנות רפואית העוסקות בטיפול שניתן לאחר תאונות דרכים אינן עניין של מה בכך, שכן על התובע להוכיח שהנזק שנגרם לו הינו תולדה של הטיפול הרפואי הרשלני ולא של הפגיעה בתאונת הדרכים. במידה ונגרם לכם נזק מסוג זה, פנו לעורך דין המתמחה בתחום הרשלנות הרפואית וקבלו ייעוץ משפטי בנושא.


 

יש לך שאלה בנושא? מלא/י פרטיך כאן

שלח

מאמרים ופסקי דין נוספים בתחום

פיצויים בגין רשלנות רפואית בניתוח כריתת רחם - פגיעה בעצב

פגיעה בעצב עקב ניתוח כריתת רחם רשלני - התובעת עברה ניתוח לכריתת רחם וטפולות בבית חולים ע"ש קפלן ברחובות שנמצא תחת ניהולה ו/או בבעלותה של הנתבעת, קופת חולים של ההסתדרות הכללית.  

פיצוי בגין רשלנות רפואית בטיפול פוריות

התובעים אשר סבלו שניהם מבעיות פוריות, הגיעו לנתבע לביצוע טיפולי פוריות והפרייה חוץ גופית. לתובעים נולדו שתי תאומות אולם אחת מהן סובלת משיתוק 

פסק דין בנוגע לזריקת אפידורל רשלנית - התפתחות תסמונת Drop Foot

האם בעקבות זריקת אפידורל שנעשתה תוך רשלנות רפואית - נגרמה לתובעת תופעת Drop Foot 

פיצויים לאחר רשלנות רפואית בביצוע ניתוח למטופל הסובל מאיטמות במעי הגס

התובע נולד סובל מתסמונת רשלנות רפואית vater. התובע נזקק ובין היתר לניתוחים לתיקון מום בוושת ובקנה הנשימה ולקיבוע אבי העורקים. לאחר מכן נותח התובע בשיטת פניה לפתיחת איטמות המעי הגס... 

רשלנות רפואית בטיפול על ידי מתמחה - לידה תוך מתן פטוצין

האם ביצוע הלידה על ידי רופא מתמחה, ולא רופא מומחה, למרות מצבה הפתולוגי המורכב של האישה, מהווה רשלנות רפואית של בית החולים? האם מתן פטוצין לזירוז הלידה מחייב השגחה של רופא מומחה? קראו עוד... 

האם מתמחה אשר לא אבחן מחלה ולא התייעץ עם רופא מומחה התרשל?

האם רופא מתמחה חייב להתייעץ עם רופא בכיר ממנו במקום בו הוא אינו משכיל לאבחן את המחלה ממנה סובל המטופל? 

אבחון מאוחר של גידול סרטני בשלפוחית השתן, האם רשלנות רפואית?

האם אורולוג איחר באבחון הגידול הסרטני ואי לכך חשוף הוא לתביעה בעניין רשלנות רפואית? קראו עוד... 

רשלנות רפואית - מעקב אחרי טיפול

האם מדובר ברשלנות רפואית במקום שבו רופא לא עורך מעקב כנדרש אחרי ביצוע ההוראות הרפואיות (תרופות, המנעות מפעילות, צילומי רנטגן, צום לפני ניתוח ועוד)... 

חוות דעת רפואית רק לאחר 19 שנה, האם התיישנות?

האם תביעה בעניין רשלנות רפואית במחלקת בריאות הנפש בבית החולים תידחה מחמת התיישנות? 

בקשה להוסיף את בית החולים "אסף הרופא" לכתב תביעה

אסף הרופא - האם ניתן להוסיף את בית החולים "אסף הרופא" כצד בתביעה שעניינה רשלנות רפואית בבדיקת אולטראסאונד והולדה בעוולה של תינוקת הסובל משיתוק מוחין? 

תביעה בגין רשלנות רפואית בבית חולים והפעלת חוק חקירת סיבות מוות

האם ניתן להפעיל את סעיף 19 לחוק חקירת סיבות מוות כאשר מדובר בהליך בגין רשלנות רפואית? 

תביעת רשלנות בהריון לאחר אי הפניה לדיקור מי שפיר למרות כליות עובר גדולות

האם הרופאים היו צריכים להפנות אישה לדיקור מי שפיר לאחר שאובחנו אצל העובר כליות גדולות, בגבול העליון של הנורמה? האם רשלנות באבחון תסמונת דאון? 

תביעה נגד בית אבות בגין רשלנות לאחר נפילת קשישה במסיבת פורים

קשישה נפלה בבית אבות. האם מדובר בנפילה שהתרחשה בגין רשלנות הצוות הרפואי? 

אבנדיה ורשלנות רפואית - תביעה ייצוגית והסדר פשרה על סך 12 מיליון ש"ח

בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר הסדר פשרה על סך 12 מיליון שקלים בגין רשלנות רפואית במתן תרופה בנוגע לאבנדיה... 

מטופל נפל בבית חולים בגין רשלנות רפואית בהשגחה עליו

בית המשפט פסק פיצויים עבור בני משפחתו של אדם שנפל בבית חולים בגין רשלנות בהשגחה עליו... 

רשלנות בבית החולים אסף הרופא ופיצויים בגין אובדן שיניים תותבות

הצוות הרפואי בבית החולים אסף הרופא, בעת העברת מטופלת מחדר לחדר, גרם לאובדן שיניים תותבות...  

התחשבות בנסיבות אישיות בפסיקת הוצאות לאחר דחיית תביעת רשלנות

המערערת ניהלה הליך משפטי ארוך ומתיש בבית המשפט המחוזי במסגרת תביעת רשלנות רפואית. האם בית המשפט יתחשב בנסיבותיה האישיות בבואו לפסוק כנגדה הוצאות משפט ושכר טרחת עורך דין? 

בית המשפט דחה תביעת רשלנות רפואית שהוגשה נגד וטרינר סוסים

מהי רשלנות רפואית של וטרינר? האם וטרינר סוסים התרשל ועל כן מתה סייחה? האם היה ניתן להעניק לסייחה טיפול אנטיביוטי קודם לכן? 

חיסיון דו"ח בדיקה פנימי בבית החולים בתביעת רשלנות

הוגשה תביעת רשלנות רפואית בגין אירוע אשר נערכה לגביו בדיקה פנימית בבית החולים. האם בית החולים יחשוף את המסמך בפני המשפחה? 

תביעה בגין רשלנות רפואית בבחירת אופן טיפול בשבר בזרת

האם הרופאים אשר טיפלו בשבר בזרת בחרו בטיפול השמרני במקום לנתח את התובע? האם מדובר ברשלנות רפואית? תגיות: תקיעת כתפיים, מחזור דם עורקי, lasik, תסמונת דנדי ווקר, מיקרופטלמיה, ניתוח בשיטת פנייה, סטרידו, הערכת משקל,