www.rashlanut-refuit.org

תביעה לאחר רשלנות רפואית במחלקה פסיכיאטרית והתאבדות חולה

תביעה לאחר רשלנות רפואית במחלקה פסיכיאטרית והתאבדות חולה

תביעה בגין רשלנות רפואית של פסיכיאטר הוגשה על ידי משפחתו של מתאבד כנגד משרד הבריאות ובית החולים רמב"ם בחיפה. התובעות, האלמנה והיתומה, טוענות כי לאחר טיפולים במחלקה הפסיכיאטרית בבית החולים, מצאו הם את אבי המשפחה כאשר הוא תלוי וללא רוח חיים במחסן בית המגורים. לטענת התובעות, התאבדותו של המנוח נבעה מרשלנות רפואית בטיפול בו בבית החולים.


המנוח, בן 73 במותו, היה בהכשרתו חשמלאי מוסמך ומהנדס מכונות. לפני כשבע שנים, ובעקבות ניסיון התאבדות תוך בליעת מנת יתר של כדורי שינה, אושפז המנוח במחלקה הפנימית בבית החולים רמב"ם. במחלקה זו, היה המנוח מאושפז תחת השגחה צמודה וזכה לשמירה הדוקה מהצוות הרפואי. בחלוף כחמישה ימי אשפוז במחלקה הפנימית, קבעו מומחים בבית החולים כי יש להעביר את המנוח לאשפוז במחלקה הפסיכיאטרית. בכתב התביעה נטען כי המנוח אובחן כסובל מתגובה נפשית חריגה לאירוע דחק וגל דיכאון מז'ורי. בעקבות הניסיון האובדני אשר הביא לאשפוזו מלכתחילה, הועבר המנוח לאשפוז במחלקה הפסיכיאטרית בבית החולים.

 

עוד פסקי דין בנושא:
חולה סרטן התאבד לאחר שקרא את פענוח הבדיקות שנשלח אליו בדואר
התאבדות בעקבות דיכאון לאחר לידה, האם רשלנות רפואית בהשגחה?
תביעה בעקבות רשלנות בשמירה על חולה שהתאבד תוך קפיצה מחלון
תביעה בגין רשלנות רפואית לאחר התאבדות חולה בעל מחשבות אובדניות
התאבדות מטופל בבית החולים תל השומר - האם רשלנות רפואית?


לטענת התובעות, בזמן שהיה המנוח מאושפז בבית החולים, במחלקה כביכול סגורה, הצליח הוא לצאת מספר פעמים מבית החולים ולהגיע לביתו באופן עצמאי. מעשיו אלו נעשו, לטענת התובעות, תחת אפו של הצוות הרפואי במקום. לדברי התובעות, המנוח לא זכה ליחס אמיתי מצד הצוות הרפואי במחלקה הפסיכיאטרית וכאשר הודיעו הן לבית החולים שהאחרון הגיע לביתו, נענו הן כי הכל בסדר כל אימת שהמנוח שב לבית החולים לאחר בריחותיו. למעשה, טענתן של האלמנה והבת היא כי מדובר ברשלנות רפואית המתבטאת באופן הבא – הצוות הרפואי נמנע, חרף בקשותיהם, להעביר את המנוח לאשפוז בבית החולים לבריאות הנפש בטירת הכרמל. לדבריהן, כאשר הציעו הן את העברתו לבית החולים המיוחד, נענו כי אין צורך ובכך ובקשתן נדחתה על הסף.

 

שוחרר בעקבות הטבה במצבו והתאבד כמה שעות לאחר מכן


בתחילת אוגוסט באותה השנה, שוחרר המנוח לביתו בעקבות "הטבה במצבו". שחרורו באותו היום היה ללא ליווי צמוד של בן משפחה וללא הודעה לקרוביו. זמן קצר לאחר השחרור, נמצא המנוח תלוי במחסן ביתו. אשתו של המנוח, שהינה רופאה במקצועה, חתכה את החבלים והזמינה ניידת טיפול נמרץ. לצוות מד"א אשר הגיע למקום לא נותר לעשות דבר והרופא בניידת נאלץ לקבוע את מותו.

 

עוד מאמרים בנושא:
ניסיון התאבדות של מטופל בעת חופשה מבית חולים איתנים - רשלנות?
מאבק איגוד הפסיכיאטרים כנגד תביעות רשלנות לאחר התאבדות מטופלים
רשלנות רפואית בגין אי שמירה על חולה סכיזופרניה ומניעת התאבדותו


בכתב התביעה נטען כי רק מספר שעות לאחר ההתאבדות, התקשרו גורמים מהמחלקה הפסיכיאטרית לביתו של המנוח על מנת לברר מדוע לא שב האחרון לבית החולים. שבועיים לאחר שמצאה את בעלה תלוי במחסן ביתם, לקתה התובעת באירוע מוחי ראשון. שנה לאחר מכן לקתה האלמנה באירוע מוחי נוסף אשר בסופו נותרה משותקת לכסא גלגלים וזקוקה לטיפול סיעודי במשך כל שעות היממה. התובעות מוסיפות כי גם מצבה של הבת אינו מן המשופרים. הבת סובלת, מאז מותו של אביה, מדיכאונות, הפרעות שונות וחוסר יכולת לשוב למסלול חייה הנורמאלי.


סכום הפיצויים הנדרש בכתב התביעה עומד על סך של כ-2.5 מיליון שקלים. התובעות טוענות כי סכום זה מגיע להן בגין הרשלנות הרפואית מצד המחלקה הפסיכיאטרית, הן באי אשפוזו של המנוח בבית החולים לבריאות הנפש, והן בגין שחרורו ללא סיבה, מבלי לקבל ליווי ואו להודיע לבני משפחתו. התובעות מוסיפות כי הצוות הרפואי התנהל בעניינו של המנוח בצורה פסיבית ולא הוצבה שמירה הדוקה על המנוח, חרף ניסיונות הבריחה הקודמים שלו. לטענת התובעת, אלמלא היה בית החולים נוקט כפי שנקט, לא היה המנוח בורח ומתאבד בביתו, ולא היו אלמנתו וביתו סובלות מנזקן כיום.
 


 

יש לך שאלה בנושא? מלא/י פרטיך כאן

שלח

מאמרים ופסקי דין נוספים בתחום

פיצויים בגין רשלנות רפואית בניתוח כריתת רחם - פגיעה בעצב

פגיעה בעצב עקב ניתוח כריתת רחם רשלני - התובעת עברה ניתוח לכריתת רחם וטפולות בבית חולים ע"ש קפלן ברחובות שנמצא תחת ניהולה ו/או בבעלותה של הנתבעת, קופת חולים של ההסתדרות הכללית.  

פיצוי בגין רשלנות רפואית בטיפול פוריות

התובעים אשר סבלו שניהם מבעיות פוריות, הגיעו לנתבע לביצוע טיפולי פוריות והפרייה חוץ גופית. לתובעים נולדו שתי תאומות אולם אחת מהן סובלת משיתוק 

פסק דין בנוגע לזריקת אפידורל רשלנית - התפתחות תסמונת Drop Foot

האם בעקבות זריקת אפידורל שנעשתה תוך רשלנות רפואית - נגרמה לתובעת תופעת Drop Foot 

פיצויים לאחר רשלנות רפואית בביצוע ניתוח למטופל הסובל מאיטמות במעי הגס

התובע נולד סובל מתסמונת רשלנות רפואית vater. התובע נזקק ובין היתר לניתוחים לתיקון מום בוושת ובקנה הנשימה ולקיבוע אבי העורקים. לאחר מכן נותח התובע בשיטת פניה לפתיחת איטמות המעי הגס... 

רשלנות רפואית בטיפול על ידי מתמחה - לידה תוך מתן פטוצין

האם ביצוע הלידה על ידי רופא מתמחה, ולא רופא מומחה, למרות מצבה הפתולוגי המורכב של האישה, מהווה רשלנות רפואית של בית החולים? האם מתן פטוצין לזירוז הלידה מחייב השגחה של רופא מומחה? קראו עוד... 

האם מתמחה אשר לא אבחן מחלה ולא התייעץ עם רופא מומחה התרשל?

האם רופא מתמחה חייב להתייעץ עם רופא בכיר ממנו במקום בו הוא אינו משכיל לאבחן את המחלה ממנה סובל המטופל? 

אבחון מאוחר של גידול סרטני בשלפוחית השתן, האם רשלנות רפואית?

האם אורולוג איחר באבחון הגידול הסרטני ואי לכך חשוף הוא לתביעה בעניין רשלנות רפואית? קראו עוד... 

חוות דעת רפואית רק לאחר 19 שנה, האם התיישנות?

האם תביעה בעניין רשלנות רפואית במחלקת בריאות הנפש בבית החולים תידחה מחמת התיישנות? 

בקשה להוסיף את בית החולים "אסף הרופא" לכתב תביעה

אסף הרופא - האם ניתן להוסיף את בית החולים "אסף הרופא" כצד בתביעה שעניינה רשלנות רפואית בבדיקת אולטראסאונד והולדה בעוולה של תינוקת הסובל משיתוק מוחין? 

הפרת סודיות על ידי רופא משפחה - האם מדובר ברשלנות רפואית?

האם הפרת סודיות רפואית, בין רופא למטופל, הינה רשלנות רפואית והפרת חובת הזהירות הקונקרטית? 

תביעה בגין רשלנות רפואית בבית חולים והפעלת חוק חקירת סיבות מוות

האם ניתן להפעיל את סעיף 19 לחוק חקירת סיבות מוות כאשר מדובר בהליך בגין רשלנות רפואית? 

תביעת רשלנות בהריון לאחר אי הפניה לדיקור מי שפיר למרות כליות עובר גדולות

האם הרופאים היו צריכים להפנות אישה לדיקור מי שפיר לאחר שאובחנו אצל העובר כליות גדולות, בגבול העליון של הנורמה? האם רשלנות באבחון תסמונת דאון? 

תביעה נגד בית אבות בגין רשלנות לאחר נפילת קשישה במסיבת פורים

קשישה נפלה בבית אבות. האם מדובר בנפילה שהתרחשה בגין רשלנות הצוות הרפואי? 

אבנדיה ורשלנות רפואית - תביעה ייצוגית והסדר פשרה על סך 12 מיליון ש"ח

בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר הסדר פשרה על סך 12 מיליון שקלים בגין רשלנות רפואית במתן תרופה בנוגע לאבנדיה... 

מטופל נפל בבית חולים בגין רשלנות רפואית בהשגחה עליו

בית המשפט פסק פיצויים עבור בני משפחתו של אדם שנפל בבית חולים בגין רשלנות בהשגחה עליו... 

רשלנות בבית החולים אסף הרופא ופיצויים בגין אובדן שיניים תותבות

הצוות הרפואי בבית החולים אסף הרופא, בעת העברת מטופלת מחדר לחדר, גרם לאובדן שיניים תותבות...  

התחשבות בנסיבות אישיות בפסיקת הוצאות לאחר דחיית תביעת רשלנות

המערערת ניהלה הליך משפטי ארוך ומתיש בבית המשפט המחוזי במסגרת תביעת רשלנות רפואית. האם בית המשפט יתחשב בנסיבותיה האישיות בבואו לפסוק כנגדה הוצאות משפט ושכר טרחת עורך דין? 

בית המשפט דחה תביעת רשלנות רפואית שהוגשה נגד וטרינר סוסים

מהי רשלנות רפואית של וטרינר? האם וטרינר סוסים התרשל ועל כן מתה סייחה? האם היה ניתן להעניק לסייחה טיפול אנטיביוטי קודם לכן? 

חיסיון דו"ח בדיקה פנימי בבית החולים בתביעת רשלנות

הוגשה תביעת רשלנות רפואית בגין אירוע אשר נערכה לגביו בדיקה פנימית בבית החולים. האם בית החולים יחשוף את המסמך בפני המשפחה? 

תביעה בגין רשלנות רפואית בבחירת אופן טיפול בשבר בזרת

האם הרופאים אשר טיפלו בשבר בזרת בחרו בטיפול השמרני במקום לנתח את התובע? האם מדובר ברשלנות רפואית? תגיות: חסר גפה, קומדין, חיסון, וריקוצלה, Lymphoblastic Lymphosarcoma, שיטת P.H.R, אפידורל, renal colic,