www.rashlanut-refuit.org

פיצוי בגין רשלנות רפואית בטיפול בסרטן שגרמה לדלקת קרום המוח

פיצוי בגין רשלנות רפואית בטיפול בסרטן שגרמה לדלקת קרום המוח

עובדות המקרה

 

התובע הינו  יליד 1.3.1959, נשוי לתובעת 2 ואב לשלושה ילדים, מפעיל מחשבים במקצועו. הנתבע  (מרכז רפואי רבין) הינו בית-החולים בו אושפז וטופל התובע במועדים הרלבנטיים לתביעה זו. בסוף שנת 1999 חש התובע בהפרעה בראיה בעינו השמאלית.

 

הוא הופנה לבדיקות, וביום 15.12.99 נערכה לו בדיקה בתהודה מגנטית – MRI, אשר ממצאיה העידו על גידול סרטני בבלוטת יותרת המוח שפגע בעצב הראיה השמאלי. התובע ואשתו פנו לקבלת ייעוץ רפואי מפרופ' צבי רפפורט, מנהל המחלקה לנוירוכירורגיה במרכז הרפואי רבין, אשר הסביר להם על הגידול והמליץ לתובע לעבור ניתוח לצורך הסרתו.

 

לאחר הפגישה עם פרופ' רפפורט, זומנו התובע ואשתו לישיבה בבית-החולים בה השתתף פורום גדול של רופאים ורנטגנאים, אשר בדקו את הצילומים שנערכו לתובע ודנו בניתוח. ביום 26.1.00 נותח התובע ע"י פרופ' רפפורט בסיועו של ד"ר איתן יניב, מומחה למחלות אא"; הניתוח נערך בשיטה האנדוסקופית, ובשלביו ההתחלתיים נגרם נקב בלוחית הכברה והופיעה דליפת נוזל מוח שדרתי (נוזל CSF); בדו"ח הניתוח נרשם, בין היתר, כי הגידול הוסר בשלמות ולאחר מכן נאטמה הדליפה.

 

לאחר הניתוח חווה התובע מספר התקפים אפילפטיים אשר טופלו תרופתית. ביום 31.1.00 שוחרר התובע מבית-החולים עם הוראות להמשך טיפול תרופתי, ביקורת ומעקב רפואי. ביום 16.2.00 פנה התובע לחדר המיון של בית-החולים, בגלל הופעת נוזל מעורב בדם מהאף; הוא נבדק על-ידי רופא אא"ג ועל-ידי נוירוכירורג ושוחרר לביתו בהמלצה להמשך מעקב אצל הרופא המטפל.

 

ביום 4.4.00 נערכה לתובע בדיקת MRI במסגרת ביקורת בתר-ניתוחית; בדו"ח הבדיקה נרשם כי קיימים עדיין ממצאים מימין שלא ברור אם הם מהווים שינוי לאחר ניתוח או רקמה של גידול ולכן הומלץ על המשך מעקב ובדיקה נוספת לקבלת בסיס להשוואה.

  

ביום 22.4.00 חזר התובע לחדר המיון של בית-החולים עקב נזלת דמית בזמן קינוח האף. הוא נבדק על-ידי רופא אא"ג ונוירוכירורג ושוחרר עם המלצה להמשך מעקב הרופא המטפל, והנחיה לשוב לחדר המיון במידה ותופיע דליפת נוזל מן האף. ביום 4.6.00 נבדק התובע על-ידי פרופ' רפפורט, אשר המליץ בכתב לרופא המטפל על עריכת MRI לביקורת ולצורך מעקב. ביום 26.10.00 פונה התובע על-ידי מד"א למיון בית-החולים לאחר שחש ברע; צוות מד"א אבחן אצלו דלקת של העוצבה - מנינגיטיס.

 

כשהגיע לבית-החולים היה התובע במצב של אי שקט קשה מלווה בתנועות בלתי רצוניות.בבית-החולים הוא אובחן כסובל מדלקת העוצבה-מנינגיטיס (דלקת קרום המוח), קיבל טיפול תרופתי אנטיביוטי ושוחרר ביום 9.11.00 עם הפניה להמשך מעקב רפואי.ביום 21.11.00 אושפז התובע במחלקה הנוירוכירורגית בבית-החולים לצורך ניתוח אלקטיבי לסגירת פתח בלוחית הכברה הניתוח בוצע ביום והתובע שוחרר מבית-החולים ביום 26.11.00, עם המלצה להמשך טיפול תרופתי וביקורת.במסגרת המעקב הרפואי נבדק התובע עוד מספר פעמים אצל פרופ' רפפורט וד"ר יניב.

 

בשנים 2004-2005 היה התובע במעקב רפואי בבית-חולים שיבא תל השומר ועבר בדיקות MRI שלא העידו על שינוי בממדי שארית הגידול. ביום 2.12.06 פונה התובע לחדר המיון של בית-החולים שיבא כשהוא סובל מכאבי ראש עזים. בבדיקות שנערכו לו אובחנה דלקת חיידקית חמורה של קרומי המוח; הוא אושפז לקבלת טיפול אנטיביוטי ושוחרר מבית-החולים ביום 15.12.06.

 

לטענת התובע, התרשלו הנתבעים כלפיו בביצוע הניתוח הראשון ובמעקב אחר דליפת נוזל ה-CSF לאחר הניתוח הראשון ולאחר הניתוח השני. רשלנות זו גרמה לכך שהוא לקה פעמיים בדלקת קרום המוח ונותר עם פגיעות נוירולוגיות ופסיכיאטריות קשות בגינן הוא תובע פיצוי מהנתבעים.

 

הפיצויים שנפסקו

 

הפסד השתכרות לעבר ולעתיד- נקבע לפי בסיס שכר שנתי ממוצע של 192,472 ₪ לשנה עד גיל 67; הפסדי פנסיה- פיצוי עפ"י תלושי המשכורת בגובה ההפרשה החודשית לפנסיה ממועד יציאתו הוירטואלית לגימלאות ועד תום תוחלת חייו, בהיוון המקובל;

הפסדי השתכרות של אשת התובע-30,000 ₪;

עזרת צד ג' לעבר- 45,000 ₪;

הוצאות רפואיות לעבר-  3,800 ₪;

הוצאות ניידות ונסיעות- 150,000 ₪;

כאב וסבל- 250,000 ₪


 

יש לך שאלה בנושא? מלא/י פרטיך כאן

שלח

מאמרים ופסקי דין נוספים בתחום

פסק דין בעניין אי אבחון סרטן השד ואי מניעת התפשטות המחלה - רשלנות רפואית

התובעת סובלת ממחלת סרטן השד, זאת משום שקופת החולים ובית החולים לא השכילו לאבחן את הסרטן במועד. אי לכך, התפשטה המחלה בגופה של התובעת... 

פסק דין בגין רשלנות רפואית באבחון סרטן השד - איחור בביצוע ממוגרפיה

התובעת טוענת כי איחור בביצוע ממוגרפיה גרם לאבחון מאוחר של סרטן השד. אי לכך, תובעת היא פיצויים בגין רשלנות רפואית... 

פסק דין בעניין אי ביצוע בדיקת קולונסקופה - רשלנות באבחון סרטן המעי הגס

המנוחה לא הופנתה על ידי הרופאים לביצוע בדיקת קולונסקופיה ועל כן לא אובחן סרטן המעי הגס ממנו סבלה. האם מדובר ברשלנות רפואית? 

פסק דין בעניין מתן טיפול כימותרפי בגין איבחון לימופמה שגוי - האם רשלנות?

האם הרופאים היו אמורים לזהות כי מדובר בזיהום ולא בלימפומה? האם מדובר באבחון שגוי העולה כדי רשלנות רפואית במתן טיפול כימותרפי? 

רשלנות בניתוח הסרת גידול שפיר בראש

לתובע, נער צעיר, התגלה גידול שפיר בראשו. בסמוך לאחר גילויו, הוסר רובו של הגידול בהליך ניתוחי, אולם לתובע נגרמו בעטיו של הגידול ושל הניתוח נזקים רבים. 

אבחון מקרה פסיכיאטרי במקום סרטן - פיצויים בגין רשלנות רפואית

התובעת נבדקה על-ידי רופא כאשר היתה חולה בסרטן. הרופא טעה באבחנה בסוברו כי מדבר במקרה פסיכיאטרי ועל יסוד אבחנתו נשלחה התובעת לביתה ללא טיפול במחלתה.  

פיצויים בגין איחור באבחון סרטן השד - כריתת שד ללא צורך

התובעת סובלת ממחלת הסרטן. לטענתה, הרופאה שטיפלה בה במסגרת עבודתה בקופ"ח הכללית התרשלה בגילוי סרטן השד, וכתוצאה מכך הטיפול המאוחר - לרבות כריתת השד. 

פיצויים בשל רשלנות רפואית - באי ביצוע בדיקת ממוגרפיה - סירוב לבדיקה

התובעת פנתה באוקטובר 1994, בגיל 34, לרופא המשפחה שלה, בבקשה שיפנה אותה לבדיקת ממוגרפיה של השד. הרופא סרב לבקשתה. לאחר מספר פניות נוספות לרופא נבדקה התובעת והתגלה אצל התובעת סרטן שד גרורתי 

פיצוי בגין רשלנות רפואית בטיפול בסרטן שגרמה לדלקת קרום המוח

התובע חש בהפרעה בראיה בעינו השמאלית. הוא הופנה לבדיקות, ונערכה לו בדיקה בתהודה מגנטית – MRI, אשר ממצאיה העידו על גידול בבלוטת יותרת המוח שפגע בעצב הראיה השמאלי. התובע עבר ניתוח להסרת הגידול. לטענתו הרופאים התרשלו כלפיו בביצוע הניתוח הראשון ובמעקב אחר דליפת נוזל ה-CSF לאחר הניתוח הראשון ולאחר הניתוח השני. רשלנות זו גרמה לכך שהוא לקה פעמיים בדלקת קרום המוח ונותר עם פגיעות נוירולוגיות ופסיכיאטריות קשות בגינן הוא תובע פיצוי מהנתבעים.  

פיצויים בשל רשלנות רפואית בטיפול בסרטן צוואר הרחם

המנוחה עברה טיפולים קרינתיים וכימוטרפיים שלא הועילו. המחלה התפשטה במהירות לאיברים הפנימיים בבטנה. בחודש דצמבר 1995 הגידול הסרטני גרם לחסימת הפרשת השתן מהכליות 

דחיית תביעת רשלנות רפואית בגין מעקב לקוי לאחר גילוי סרטן השד

בית המשפט דחה את תביעתה של מטופלת בגין טיפול ומעקב רשלניים לאחר גילוי סרטן השד.... קראו עוד בפורטל רשלנות רפואית... 

תיקון כתב תביעה בעקבות רשלנות רפואית

האם סרטן השד עבר? האם נשוא התביעה יהיה אבחונו של הסרטן? מה יהיו אם כן הפיצויים במידה והסרטן אינו עבר במלואו? קראו עוד בפורטל רשלנות רפואית... 

פסק דין - האם הופעת סרטן נוספת מהווה ראיה לרשלנות במעקב לאחר סרטן ראשון?

המטופלת חלתה בסרטן השד, עברה כריתת שד ימין ולאחר הניתוח המשיכה במעקב אצל רופאה... 

פסק דין העוסק בערעור על גובה פיצויים - רשלנות רפואית באבחון גידול באונה

לאחר שהתגלה גידול בראשו של המטופל, הגידול הוסר, אך נגרמו נזקים ובהם פגיעה עצבית במוח 

פסק דין בנוגע לאיחור באבחון סרטן בגין רשלנות בבדיקת ממוגרפיה

התובעת טוענת כי עברה אצל קופת החולים בדיקות ממוגרפיה אשר בתחילה פורשו כתקינות 

פסק דין העוסק בטיפול בסרטן ריאות מתקדם - תביעת רשלנות רפואית בגינו

פסק דין העוסק ברשלנות רפואית בטיפול בסרטן ריאות מתקדם, האם ההחלטה על ביצוע ניתוח הייתה במקום? 

פסק דין העוסק ברשלנות רפואית באבחון גידול בראש

האם קיימת רשלנות רפואית במקרה בו גידול בראשו של המטופל אובחן באיחור? 

פסק דין העוסק ברשלנות רפואית - ניתוח להסרת גידול בבלוטת יותרת המוח

התובע סובל מנזקים נוירולוגים בגין ניתוח רשלני על ידי מתמחה להוצאת גידול מבלוטת יותרת המוח... 

פסק דין בעניין רשלנות רפואית באבחון מחלת הסרטן - אובדן סיכויי החלמה

בית המשפט קבע כי קיים סיכוי סטטיסטי של 60% כי מותה של המנוחה נגרם בשל רשלנותה של קופת החולים... רשלנות רפואית במהלך אבחון מחלת הסרטן... 

פסק דין העוסק ברשלנות רפואית במתן הקרנות נגד גזזת - התפתחות סרטן

חוק הגזזת נחקק על מנת להעניק פיצוי לפנים משורת הדין לחולי גזזת אשר עברו הקרנות על ידי המדינה.. האם התפתחות סרטן הינו רשלנות רפואית?.