www.rashlanut-refuit.org

פיצויים בעקבות רשלנות רפואית - אבחון מאוחר של גידול בראש

פיצויים בעקבות רשלנות רפואית - אבחון מאוחר של גידול בראש

תא 1410/99 מוטי לוי נ’ קופת חולים לאומית

 

עובדות המקרה


התובע נולד בשנת 1963 ונפגע בתאונת דרכים קשה ביום 21.5.66, בהיותו בן שלוש וחצי (להלן: התאונה). לאחר התאונה אושפז התובע בבית חולים "הדסה", נותח, והמשיך במעקב במרפאה הנוירו-כירורגית בהדסה. כשנה לאחר התאונה, החל התובע להתלונן על כאבי ראש וסחרחורות, שבגינן נשלח לבירור פסיכיאטרי. בהדסה פרופ’ קונסטנטיני איבחן "אקוסטיק עצום". במקרה זה תלונותיו של התובע היו בגין גידול סרטני, ואילו הרופאים לא השכילו לאבחן זאת. האם מדובר ברשלנות רפואית או שמא עסקינן בהתנהלות רפואית סבירה מבחינת הנתבעים?

 

התובע נותח בהדסה על-ידי פרופ’ שליט ביום 22.6.88 (הניתוח הראשון). לאחר הניתוח, התובע נשאר עם שיתוק של עצב שביעי משמאל בפנים ופגיעה בשמיעה משמאל. התובע המשיך במעקב בעיקר בבית חולים הדסה, ובמסגרת זו נעשו לו בדיקות CT, והגיע לטיפול גם בקופת חולים. הישנות הגידול אובחנה לראשונה ב-CT של המוח, שבוצע בינואר 1996.

 

בדיקת MRI הראתה גידול בקוטר 3 X 3.5 X 4 ס"מ. ביולי 1996 נותח התובע בבית חולים "שיבא" בתל השומר, עקב הישנות הגידול (הניתוח השני). בתביעה תמכה חוות דעת רפואית של הנוירוכירורג פרופ’ גרושקביץ,אשר ציין בחוות דעתו, כי ניתן היה לאבחן את הגידול בשלב הרבה יותר מוקדם וניתן היה לבצע כריתה מלאה ללא פגיעה בעצבים שנפגעו בניתוח.

הפיצויים שנפסקו:


כאב וסבל – בהתחשב בשנות הסבל של הכאבים המוגברים עד לגילוי הגידול, בתקופה שקדמה לניתוח הראשון, ובתקופה שלאחריו – 1,000,000 ₪ (כולל ריבית).

 

הפסד השתכרות לעבר – יחושב ע"י הצדדים מראשית דצמבר 1987 (בהתחשב במועד הפסקת עבודתו), עד למועד פסק הדין על-פי 3,000 ₪ לחודש, בצירוף ריבית, והפרשי הצמדה כדין (ממחצית התקופה).

 

הפסד השתכרות לעתיד – יחושב עד הגיע התובע לגיל 67 על-פי 3,000 ₪ לחודש. עזרת הזולת בעבר – התובע הסתייע בבני משפחה, ואולם זכאי הוא לפיצוי, למצער, בגין כל עזרה חורגת מהעזרה המקובלת בין בני משפחה. הסכום יחושב החל מדצמבר 1987 עד למועד פסק הדין, על-פי סכום של 1,000 ₪ לחודש.

 

עזרת הזולת בעתיד – יחושב על-פי תוחלת חיי התובע, על-פי 1,500 ₪ לחודש. הוצאות רפואיות – לא הובהר מדוע אין התובע מקבל את כלל הטיפולים ללא תשלום כחבר קופת חולים. התובע גם לא הציג כל קבלה על הוצאה כלשהי. בנסיבות אלו אני סומכת ידי על הצעת הנתבעות לפסוק סכום גלובלי של 30,000 ₪ (להיום) עבור הטיפולים אשר אינם נכללים בסל הבריאות.

 

הוצאות ניידות לעבר – בהעדר קבלה על הוצאות בגין מוניות, אך בהתחשב בקשייו הגופניים הכלליים של התובע (התובע לא נפגע ברגליו ואינו מוגבל בהליכה ישירות ואולם סובל מחולשת פלג הגוף השמאלי) ובראיות על הגעתו התכופה לבירור רפואי ולטיפולים, אני פוסקת לתובע סכום גלובאלי העומד על 6,000 ₪ (להיום).

 

הוצאות ניידות לעתיד – פוסקת לתובע, באופן גלובאלי, סך של 40,000 ₪. מסכום הפיצוי האמור יופחת 40% מסך של 1,003,536 ₪ - היוון זכויותיו של התובע במל"ל.


 

יש לך שאלה בנושא? מלא/י פרטיך כאן

שלח

מאמרים ופסקי דין נוספים בתחום

פסק דין בעניין אי אבחון סרטן השד ואי מניעת התפשטות המחלה - רשלנות רפואית

התובעת סובלת ממחלת סרטן השד, זאת משום שקופת החולים ובית החולים לא השכילו לאבחן את הסרטן במועד. אי לכך, התפשטה המחלה בגופה של התובעת... 

פסק דין בגין רשלנות רפואית באבחון סרטן השד - איחור בביצוע ממוגרפיה

התובעת טוענת כי איחור בביצוע ממוגרפיה גרם לאבחון מאוחר של סרטן השד. אי לכך, תובעת היא פיצויים בגין רשלנות רפואית... 

פסק דין בעניין אי ביצוע בדיקת קולונסקופה - רשלנות באבחון סרטן המעי הגס

המנוחה לא הופנתה על ידי הרופאים לביצוע בדיקת קולונסקופיה ועל כן לא אובחן סרטן המעי הגס ממנו סבלה. האם מדובר ברשלנות רפואית? 

פסק דין בעניין מתן טיפול כימותרפי בגין איבחון לימופמה שגוי - האם רשלנות?

האם הרופאים היו אמורים לזהות כי מדובר בזיהום ולא בלימפומה? האם מדובר באבחון שגוי העולה כדי רשלנות רפואית במתן טיפול כימותרפי? 

רשלנות בניתוח הסרת גידול שפיר בראש

לתובע, נער צעיר, התגלה גידול שפיר בראשו. בסמוך לאחר גילויו, הוסר רובו של הגידול בהליך ניתוחי, אולם לתובע נגרמו בעטיו של הגידול ושל הניתוח נזקים רבים. 

אבחון מקרה פסיכיאטרי במקום סרטן - פיצויים בגין רשלנות רפואית

התובעת נבדקה על-ידי רופא כאשר היתה חולה בסרטן. הרופא טעה באבחנה בסוברו כי מדבר במקרה פסיכיאטרי ועל יסוד אבחנתו נשלחה התובעת לביתה ללא טיפול במחלתה.  

פיצויים בגין איחור באבחון סרטן השד - כריתת שד ללא צורך

התובעת סובלת ממחלת הסרטן. לטענתה, הרופאה שטיפלה בה במסגרת עבודתה בקופ"ח הכללית התרשלה בגילוי סרטן השד, וכתוצאה מכך הטיפול המאוחר - לרבות כריתת השד. 

פיצויים בשל רשלנות רפואית - באי ביצוע בדיקת ממוגרפיה - סירוב לבדיקה

התובעת פנתה באוקטובר 1994, בגיל 34, לרופא המשפחה שלה, בבקשה שיפנה אותה לבדיקת ממוגרפיה של השד. הרופא סרב לבקשתה. לאחר מספר פניות נוספות לרופא נבדקה התובעת והתגלה אצל התובעת סרטן שד גרורתי 

פיצוי בגין רשלנות רפואית בטיפול בסרטן שגרמה לדלקת קרום המוח

התובע חש בהפרעה בראיה בעינו השמאלית. הוא הופנה לבדיקות, ונערכה לו בדיקה בתהודה מגנטית – MRI, אשר ממצאיה העידו על גידול בבלוטת יותרת המוח שפגע בעצב הראיה השמאלי. התובע עבר ניתוח להסרת הגידול. לטענתו הרופאים התרשלו כלפיו בביצוע הניתוח הראשון ובמעקב אחר דליפת נוזל ה-CSF לאחר הניתוח הראשון ולאחר הניתוח השני. רשלנות זו גרמה לכך שהוא לקה פעמיים בדלקת קרום המוח ונותר עם פגיעות נוירולוגיות ופסיכיאטריות קשות בגינן הוא תובע פיצוי מהנתבעים.  

פיצויים בשל רשלנות רפואית בטיפול בסרטן צוואר הרחם

המנוחה עברה טיפולים קרינתיים וכימוטרפיים שלא הועילו. המחלה התפשטה במהירות לאיברים הפנימיים בבטנה. בחודש דצמבר 1995 הגידול הסרטני גרם לחסימת הפרשת השתן מהכליות 

דחיית תביעת רשלנות רפואית בגין מעקב לקוי לאחר גילוי סרטן השד

בית המשפט דחה את תביעתה של מטופלת בגין טיפול ומעקב רשלניים לאחר גילוי סרטן השד.... קראו עוד בפורטל רשלנות רפואית... 

תיקון כתב תביעה בעקבות רשלנות רפואית

האם סרטן השד עבר? האם נשוא התביעה יהיה אבחונו של הסרטן? מה יהיו אם כן הפיצויים במידה והסרטן אינו עבר במלואו? קראו עוד בפורטל רשלנות רפואית... 

פסק דין - האם הופעת סרטן נוספת מהווה ראיה לרשלנות במעקב לאחר סרטן ראשון?

המטופלת חלתה בסרטן השד, עברה כריתת שד ימין ולאחר הניתוח המשיכה במעקב אצל רופאה... 

פסק דין העוסק בערעור על גובה פיצויים - רשלנות רפואית באבחון גידול באונה

לאחר שהתגלה גידול בראשו של המטופל, הגידול הוסר, אך נגרמו נזקים ובהם פגיעה עצבית במוח 

פסק דין בנוגע לאיחור באבחון סרטן בגין רשלנות בבדיקת ממוגרפיה

התובעת טוענת כי עברה אצל קופת החולים בדיקות ממוגרפיה אשר בתחילה פורשו כתקינות 

פסק דין העוסק בטיפול בסרטן ריאות מתקדם - תביעת רשלנות רפואית בגינו

פסק דין העוסק ברשלנות רפואית בטיפול בסרטן ריאות מתקדם, האם ההחלטה על ביצוע ניתוח הייתה במקום? 

פסק דין העוסק ברשלנות רפואית באבחון גידול בראש

האם קיימת רשלנות רפואית במקרה בו גידול בראשו של המטופל אובחן באיחור? 

פסק דין העוסק ברשלנות רפואית - ניתוח להסרת גידול בבלוטת יותרת המוח

התובע סובל מנזקים נוירולוגים בגין ניתוח רשלני על ידי מתמחה להוצאת גידול מבלוטת יותרת המוח... 

פסק דין בעניין רשלנות רפואית באבחון מחלת הסרטן - אובדן סיכויי החלמה

בית המשפט קבע כי קיים סיכוי סטטיסטי של 60% כי מותה של המנוחה נגרם בשל רשלנותה של קופת החולים... רשלנות רפואית במהלך אבחון מחלת הסרטן... 

פיצויים בעקבות רשלנות רפואית - אבחון מאוחר של גידול בראש

לאחר תאונה שעבר התובע, החל להתלונן על כאבי ראש וסחרחורת