www.rashlanut-refuit.org

רשלנות רפואית באבחון וטיפול במלנומה, מתי תוגש תביעה?

רשלנות רפואית באבחון וטיפול במלנומה, מתי תוגש תביעה?

מלנומה היא סוג מסוכן של סרטן העור, שבו תאים סרטניים מתהווים בתאים המלנוציטים, שהם תאים המייצרים מלנין האחראים לצבע העור. המחלה מתפתחת כאשר תאים אלה מאבדים את הבקרה על הגדילה וההתרבות שלהם.

 

מלנומה יכולה להופיע בכל מקום על פני העור וגם בריריות הגוף כגון חלל הפה, לחמיות העין ואיברי המין. גילוי מוקדם של המחלה עשוי להציל את חייו של החולה, ואם לא מגלים אותה בזמן, המלנומה יכולה להיות תוקפנית מאוד ולשלוח גרורות לאיברים נוספים בגוף וגם למוח.


האבחנה הסופית נעשית על ידי ביופסיה

 

תסמיני המחלה מתחילים בשינוי בעור וכוללים שינוי במראה של שומה או אזור בעל גוון בעור והופעת נגע עם פיגמנט בעל גבולות לא ברורים, בצבעי אדום, לבן או כחול, בנוסף לבצע החום שחור של הנגע. האבחון מתבצע באמצעות בדיקות הנערכות על העור, כולל בדיקות דם, בדיקה ידנית של בלוטות הלימפה, צילום חזה, אולטרסאונד, CT ו-MRI, מיפוי שומות עור, כאשר האבחון הסופי והמדויק נעשה רק לאחר בדיקת ביופסיה

 

הטיפול במלנומה מותאם לסוג המסוים של המחלה, לשלב שבו נמצא החולה, גילו ומצבו הבריאותי. הטיפול מתבצע על ידי צוות רופאים ומטפלים כולל: רופא עור, פלסטיקאי, אונקולוג ואחות מומחית בתחום גידולי העור, הוא כולל בין היתר הסרת תאים ממאירים בניתוח, מתן תרופות ביולוגיות וטיפול כימותרפי להשמדת מוקדים אפשריים של גרורות זעירות ונסתרות.

 

רשלנות רפואית באבחון מלנומה יכולה לבוא לידי ביטוי באי הפניית החולה על ידי רופא משפחה לבדיקה אצל מומחה, חרף תסמינים מחשידים הכוללים הופעת נגע עם פיגמנט, שומה בעלת גוון לא אחיד או שינוי בצורתה וכדומה. הרשלנות יכולה לבוא לידי ביטוי גם בפענוח שגוי של תוצאות הביופסיה או אי התייחסות לממצאי הבדיקות הנוספות. 

 

רשלנות רפואית בטיפול במלנומה יכולה לבוא לידי ביטוי באי מתן הסבר לחולה לגבי מצבו ואפשרויות הטיפול העומדות בפניו, כולל הסברים לגבי הסיכונים והסיכויים של כל אחד מהטיפולים ואי קבלת הסכמה מדעת לביצוע הטיפול. וכן עקב מתן טיפול רשלני שנעשה בחוסר זהירות ובחוסר מיומנות המצופה מרופא סביר ובניגוד לפרקטיקה המקובלת בעולם הרפואה ובשל אי מעקב אחרי החולה.


תביעה בגין אבחון מאוחר של סרטן מלנומה ברגל

 

לתובעת, ילידת 1932, חברת קופת חולים, אובחנה ברגלה השמאלית מלנומה ממאירה, לטענתה, האבחון נעשה באיחור רב, וזאת לאחר שפנתה וטופלה בעניין תלונותיה ברגל על ידי כל אחד מהנתבעים המשמשים כרופאים או כמטפלים והעובדים בשירותה של קופת חולים הנתבעת ושהתרשלו לטענתה בכך שלא אבחנו את מחלתה במועד.

 

לטענת התובעת, הנתבעים גרמו לכך שזמן יקר חלף מבלי שניתן לה טיפול הולם, ובכך גרמו לסבל מיותר, לסיכון חייה ולהחמרת מצבה לעבר ולעתיד, על כן פנתה אל בית המשפט ודרשה לקבל פיצויים בגין עזרת הזולת לעבר ולעתיד, הוצאות רפואיות ונסיעות, כאב וסבל וקיצור תוחלת חיים וכן התאמת דיור והנעלה. בית המשפט קיבל את התביעה וחייב את קופת חולים לפצות את התובעת בסך 153,000 שקלים בגין אבחון מאוחר של סרטן מלנומה.  

 

 

יש לך שאלה בנושא? מלא/י פרטיך כאן

שלח

מאמרים ופסקי דין נוספים בתחום

פסק דין בעניין אי אבחון סרטן השד ואי מניעת התפשטות המחלה - רשלנות רפואית

התובעת סובלת ממחלת סרטן השד, זאת משום שקופת החולים ובית החולים לא השכילו לאבחן את הסרטן במועד. אי לכך, התפשטה המחלה בגופה של התובעת... 

פסק דין בגין רשלנות רפואית באבחון סרטן השד - איחור בביצוע ממוגרפיה

התובעת טוענת כי איחור בביצוע ממוגרפיה גרם לאבחון מאוחר של סרטן השד. אי לכך, תובעת היא פיצויים בגין רשלנות רפואית... 

פסק דין בעניין אי ביצוע בדיקת קולונסקופה - רשלנות באבחון סרטן המעי הגס

המנוחה לא הופנתה על ידי הרופאים לביצוע בדיקת קולונסקופיה ועל כן לא אובחן סרטן המעי הגס ממנו סבלה. האם מדובר ברשלנות רפואית? 

פסק דין בעניין מתן טיפול כימותרפי בגין איבחון לימופמה שגוי - האם רשלנות?

האם הרופאים היו אמורים לזהות כי מדובר בזיהום ולא בלימפומה? האם מדובר באבחון שגוי העולה כדי רשלנות רפואית במתן טיפול כימותרפי? 

רשלנות בניתוח הסרת גידול שפיר בראש

לתובע, נער צעיר, התגלה גידול שפיר בראשו. בסמוך לאחר גילויו, הוסר רובו של הגידול בהליך ניתוחי, אולם לתובע נגרמו בעטיו של הגידול ושל הניתוח נזקים רבים. 

אבחון מקרה פסיכיאטרי במקום סרטן - פיצויים בגין רשלנות רפואית

התובעת נבדקה על-ידי רופא כאשר היתה חולה בסרטן. הרופא טעה באבחנה בסוברו כי מדבר במקרה פסיכיאטרי ועל יסוד אבחנתו נשלחה התובעת לביתה ללא טיפול במחלתה.  

פיצויים בגין איחור באבחון סרטן השד - כריתת שד ללא צורך

התובעת סובלת ממחלת הסרטן. לטענתה, הרופאה שטיפלה בה במסגרת עבודתה בקופ"ח הכללית התרשלה בגילוי סרטן השד, וכתוצאה מכך הטיפול המאוחר - לרבות כריתת השד. 

פיצויים בשל רשלנות רפואית - באי ביצוע בדיקת ממוגרפיה - סירוב לבדיקה

התובעת פנתה באוקטובר 1994, בגיל 34, לרופא המשפחה שלה, בבקשה שיפנה אותה לבדיקת ממוגרפיה של השד. הרופא סרב לבקשתה. לאחר מספר פניות נוספות לרופא נבדקה התובעת והתגלה אצל התובעת סרטן שד גרורתי 

פיצוי בגין רשלנות רפואית בטיפול בסרטן שגרמה לדלקת קרום המוח

התובע חש בהפרעה בראיה בעינו השמאלית. הוא הופנה לבדיקות, ונערכה לו בדיקה בתהודה מגנטית – MRI, אשר ממצאיה העידו על גידול בבלוטת יותרת המוח שפגע בעצב הראיה השמאלי. התובע עבר ניתוח להסרת הגידול. לטענתו הרופאים התרשלו כלפיו בביצוע הניתוח הראשון ובמעקב אחר דליפת נוזל ה-CSF לאחר הניתוח הראשון ולאחר הניתוח השני. רשלנות זו גרמה לכך שהוא לקה פעמיים בדלקת קרום המוח ונותר עם פגיעות נוירולוגיות ופסיכיאטריות קשות בגינן הוא תובע פיצוי מהנתבעים.  

פיצויים בשל רשלנות רפואית בטיפול בסרטן צוואר הרחם

המנוחה עברה טיפולים קרינתיים וכימוטרפיים שלא הועילו. המחלה התפשטה במהירות לאיברים הפנימיים בבטנה. בחודש דצמבר 1995 הגידול הסרטני גרם לחסימת הפרשת השתן מהכליות 

דחיית תביעת רשלנות רפואית בגין מעקב לקוי לאחר גילוי סרטן השד

בית המשפט דחה את תביעתה של מטופלת בגין טיפול ומעקב רשלניים לאחר גילוי סרטן השד.... קראו עוד בפורטל רשלנות רפואית... 

תיקון כתב תביעה בעקבות רשלנות רפואית

האם סרטן השד עבר? האם נשוא התביעה יהיה אבחונו של הסרטן? מה יהיו אם כן הפיצויים במידה והסרטן אינו עבר במלואו? קראו עוד בפורטל רשלנות רפואית... 

פסק דין - האם הופעת סרטן נוספת מהווה ראיה לרשלנות במעקב לאחר סרטן ראשון?

המטופלת חלתה בסרטן השד, עברה כריתת שד ימין ולאחר הניתוח המשיכה במעקב אצל רופאה... 

פסק דין העוסק בערעור על גובה פיצויים - רשלנות רפואית באבחון גידול באונה

לאחר שהתגלה גידול בראשו של המטופל, הגידול הוסר, אך נגרמו נזקים ובהם פגיעה עצבית במוח 

פסק דין בנוגע לאיחור באבחון סרטן בגין רשלנות בבדיקת ממוגרפיה

התובעת טוענת כי עברה אצל קופת החולים בדיקות ממוגרפיה אשר בתחילה פורשו כתקינות 

פסק דין העוסק בטיפול בסרטן ריאות מתקדם - תביעת רשלנות רפואית בגינו

פסק דין העוסק ברשלנות רפואית בטיפול בסרטן ריאות מתקדם, האם ההחלטה על ביצוע ניתוח הייתה במקום? 

פסק דין העוסק ברשלנות רפואית באבחון גידול בראש

האם קיימת רשלנות רפואית במקרה בו גידול בראשו של המטופל אובחן באיחור? 

פסק דין העוסק ברשלנות רפואית - ניתוח להסרת גידול בבלוטת יותרת המוח

התובע סובל מנזקים נוירולוגים בגין ניתוח רשלני על ידי מתמחה להוצאת גידול מבלוטת יותרת המוח... 

פסק דין בעניין רשלנות רפואית באבחון מחלת הסרטן - אובדן סיכויי החלמה

בית המשפט קבע כי קיים סיכוי סטטיסטי של 60% כי מותה של המנוחה נגרם בשל רשלנותה של קופת החולים... רשלנות רפואית במהלך אבחון מחלת הסרטן... 

פסק דין העוסק ברשלנות רפואית במתן הקרנות נגד גזזת - התפתחות סרטן

חוק הגזזת נחקק על מנת להעניק פיצוי לפנים משורת הדין לחולי גזזת אשר עברו הקרנות על ידי המדינה.. האם התפתחות סרטן הינו רשלנות רפואית?.