www.rashlanut-refuit.org

רשלנות רפואית באבחון גידול מסוג Cavetnous Hemangioma - פיצויים

רשלנות רפואית באבחון גידול מסוג Cavetnous Hemangioma - פיצויים

התובע הוא יליד 1969. עובר לאירועים נושא תביעה זו עבד כנהג, והיה חבר בקופת חולים מאוחדת. נתבע 2 הוא רופא משפחה בקופת החולים (ד"ר חדד). נתבע 3 הוא רופא אורטופד בקופת החולים (ד"ר דנציגר). נתבעת 4 היא בית חולים ציבורי בירושלים (הדסה).

 

במהלך חודש אוקטובר 98' החל התובע לחוש ברדימות ובנימול בגפיו התחתונות. התובע פנה אל ד"ר חדד ונבדק על ידו. ד"ר חדד הפנה אותו לצילום עמוד שדרה ולבדיקה אצל אורתופד.

 

התובע נבדק על-ידי האורתופד ד"ר דנציגר, והלה הפנה אותו לבדיקת מיפוי עצמות ולטיפול פיזיותרפי והמליץ על טיפול תרופתי. בין לבין החמיר מצבו של התובע: הוא החל להתהלך באמצעות מקל הליכה, סבל מרדימות ומירידה בתחושה בגפיים התחתונות, ואף מהפרעות בשליטה על הסוגרים. ביום 11/2/99 נבדק התובע על-ידי אורתופד של קופת החולים, והופנה לחדר מיון. ביום 12/2/99 הגיע התובע לחדר המיון בהדסה ובהמשך התברר, כי הוא סובל מגידול מסוג Cavetnous Hemangioma בגב האמצעי, בעמוד השדרה הטורקלי, בגובה חוליות D4-D5.

 

כעולה מחוות הדעת שהוגשו בתיק ומהעדויות שנשמעו, המנגיומות של עמוד השדרה הן תהליכים שפיריים, אשר אינם גורמים בדרך כלל לסימפטומים כלשהם ומאובחנים באופן אקראי בלבד. במקרים נדירים תהליכים אלו יכולים לגרום ללחץ על חוט השדרה בדרכים שונות:

 

ראשית, באופן ישיר בשל התפשטות הגידול אל תוך תעלת חוט השדרה; שנית, הגידולים יכולים לדמם, והדימום הוא שיוצר את הלחץ על חוט השדרה; ושלישית, כלי הדם בגידול אינם תקינים ויכולים לגרום ללחץ על חוט השדרה או לגרום ל"סחיבה" של דם מחוט השדרה ולפגוע בו. הלחץ על חוט השדרה מביא למגוון סימפטומים הכוללים כאבי גב, חסר נוירולוגי שורשי, נזק לחוט השדרה עצמו ואובדן שליטה על הסוגרים.

 

על פי הספרות, הסימפטומים מופיעים בהדרגה וכאחד-עשר חודשים בממוצע חולפים החל מתחילת הופעתם ועד לאבחון הגידול. עם זאת הסימפטומים יכולים להופיע גם באופן מיידי. ביום 22/2/99 עבר התובע ניתוח בהדסה להוצאת הגידול. התובע המשיך להיות במעקב של רופאי הדסה. בשנים 2002 ו- 2004 ביצע בדיקות MRI שהעידו על הישנות הגידול. התובע בחר שלא להמשיך לקבל את הטיפול בהדסה אלא לקבלו באופן פרטי.

 

ביום 29/12/05 וביום 12/2/07 עבר התובע שני ניתוחים נוספים בעמוד השדרה בשל הישנות הגידול. התובע סובל כיום, בין היתר, מקושי בהליכה, מחולשה ומספסטיות בגפיים התחתונות, מחוסר תחושה מגובה D4 לתחושה שטחית, משיתוק בכפות הרגליים, מכאבי גב ומהפרעות בתפקוד המיני. כל המומחים העמידו את נכותו של התובע כיום, לאחר ביצוע שני הניתוחים הנוספים, על 80%.

 

הפיצויים שנפסקו:

 

הפסד שכר לעבר- 249,000 ש"ח;

הפסד שכר לעתיד- 967,981 ש"ח;

נזק לא ממוני-500,000 ש"ח;

עזרת צד ג' לעבר ולעתיד 985,000 ש"ח;

הוצאות רפואיות- 100,000 ש"ח;

ניידות- 400,000 ש"ח;

סה"כ 3,201,981 ש"ח


 

יש לך שאלה בנושא? מלא/י פרטיך כאן

שלח

מאמרים ופסקי דין נוספים בתחום

פסק דין בעניין אי אבחון סרטן השד ואי מניעת התפשטות המחלה - רשלנות רפואית

התובעת סובלת ממחלת סרטן השד, זאת משום שקופת החולים ובית החולים לא השכילו לאבחן את הסרטן במועד. אי לכך, התפשטה המחלה בגופה של התובעת... 

פסק דין בגין רשלנות רפואית באבחון סרטן השד - איחור בביצוע ממוגרפיה

התובעת טוענת כי איחור בביצוע ממוגרפיה גרם לאבחון מאוחר של סרטן השד. אי לכך, תובעת היא פיצויים בגין רשלנות רפואית... 

פסק דין בעניין אי ביצוע בדיקת קולונסקופה - רשלנות באבחון סרטן המעי הגס

המנוחה לא הופנתה על ידי הרופאים לביצוע בדיקת קולונסקופיה ועל כן לא אובחן סרטן המעי הגס ממנו סבלה. האם מדובר ברשלנות רפואית? 

פסק דין בעניין מתן טיפול כימותרפי בגין איבחון לימופמה שגוי - האם רשלנות?

האם הרופאים היו אמורים לזהות כי מדובר בזיהום ולא בלימפומה? האם מדובר באבחון שגוי העולה כדי רשלנות רפואית במתן טיפול כימותרפי? 

רשלנות בניתוח הסרת גידול שפיר בראש

לתובע, נער צעיר, התגלה גידול שפיר בראשו. בסמוך לאחר גילויו, הוסר רובו של הגידול בהליך ניתוחי, אולם לתובע נגרמו בעטיו של הגידול ושל הניתוח נזקים רבים. 

אבחון מקרה פסיכיאטרי במקום סרטן - פיצויים בגין רשלנות רפואית

התובעת נבדקה על-ידי רופא כאשר היתה חולה בסרטן. הרופא טעה באבחנה בסוברו כי מדבר במקרה פסיכיאטרי ועל יסוד אבחנתו נשלחה התובעת לביתה ללא טיפול במחלתה.  

פיצויים בגין איחור באבחון סרטן השד - כריתת שד ללא צורך

התובעת סובלת ממחלת הסרטן. לטענתה, הרופאה שטיפלה בה במסגרת עבודתה בקופ"ח הכללית התרשלה בגילוי סרטן השד, וכתוצאה מכך הטיפול המאוחר - לרבות כריתת השד. 

פיצויים בשל רשלנות רפואית - באי ביצוע בדיקת ממוגרפיה - סירוב לבדיקה

התובעת פנתה באוקטובר 1994, בגיל 34, לרופא המשפחה שלה, בבקשה שיפנה אותה לבדיקת ממוגרפיה של השד. הרופא סרב לבקשתה. לאחר מספר פניות נוספות לרופא נבדקה התובעת והתגלה אצל התובעת סרטן שד גרורתי 

פיצוי בגין רשלנות רפואית בטיפול בסרטן שגרמה לדלקת קרום המוח

התובע חש בהפרעה בראיה בעינו השמאלית. הוא הופנה לבדיקות, ונערכה לו בדיקה בתהודה מגנטית – MRI, אשר ממצאיה העידו על גידול בבלוטת יותרת המוח שפגע בעצב הראיה השמאלי. התובע עבר ניתוח להסרת הגידול. לטענתו הרופאים התרשלו כלפיו בביצוע הניתוח הראשון ובמעקב אחר דליפת נוזל ה-CSF לאחר הניתוח הראשון ולאחר הניתוח השני. רשלנות זו גרמה לכך שהוא לקה פעמיים בדלקת קרום המוח ונותר עם פגיעות נוירולוגיות ופסיכיאטריות קשות בגינן הוא תובע פיצוי מהנתבעים.  

פיצויים בשל רשלנות רפואית בטיפול בסרטן צוואר הרחם

המנוחה עברה טיפולים קרינתיים וכימוטרפיים שלא הועילו. המחלה התפשטה במהירות לאיברים הפנימיים בבטנה. בחודש דצמבר 1995 הגידול הסרטני גרם לחסימת הפרשת השתן מהכליות 

דחיית תביעת רשלנות רפואית בגין מעקב לקוי לאחר גילוי סרטן השד

בית המשפט דחה את תביעתה של מטופלת בגין טיפול ומעקב רשלניים לאחר גילוי סרטן השד.... קראו עוד בפורטל רשלנות רפואית... 

תיקון כתב תביעה בעקבות רשלנות רפואית

האם סרטן השד עבר? האם נשוא התביעה יהיה אבחונו של הסרטן? מה יהיו אם כן הפיצויים במידה והסרטן אינו עבר במלואו? קראו עוד בפורטל רשלנות רפואית... 

פסק דין - האם הופעת סרטן נוספת מהווה ראיה לרשלנות במעקב לאחר סרטן ראשון?

המטופלת חלתה בסרטן השד, עברה כריתת שד ימין ולאחר הניתוח המשיכה במעקב אצל רופאה... 

פסק דין העוסק בערעור על גובה פיצויים - רשלנות רפואית באבחון גידול באונה

לאחר שהתגלה גידול בראשו של המטופל, הגידול הוסר, אך נגרמו נזקים ובהם פגיעה עצבית במוח 

פסק דין בנוגע לאיחור באבחון סרטן בגין רשלנות בבדיקת ממוגרפיה

התובעת טוענת כי עברה אצל קופת החולים בדיקות ממוגרפיה אשר בתחילה פורשו כתקינות 

פסק דין העוסק בטיפול בסרטן ריאות מתקדם - תביעת רשלנות רפואית בגינו

פסק דין העוסק ברשלנות רפואית בטיפול בסרטן ריאות מתקדם, האם ההחלטה על ביצוע ניתוח הייתה במקום? 

פסק דין העוסק ברשלנות רפואית באבחון גידול בראש

האם קיימת רשלנות רפואית במקרה בו גידול בראשו של המטופל אובחן באיחור? 

פסק דין העוסק ברשלנות רפואית - ניתוח להסרת גידול בבלוטת יותרת המוח

התובע סובל מנזקים נוירולוגים בגין ניתוח רשלני על ידי מתמחה להוצאת גידול מבלוטת יותרת המוח... 

פסק דין בעניין רשלנות רפואית באבחון מחלת הסרטן - אובדן סיכויי החלמה

בית המשפט קבע כי קיים סיכוי סטטיסטי של 60% כי מותה של המנוחה נגרם בשל רשלנותה של קופת החולים... רשלנות רפואית במהלך אבחון מחלת הסרטן... 

פסק דין העוסק ברשלנות רפואית במתן הקרנות נגד גזזת - התפתחות סרטן

חוק הגזזת נחקק על מנת להעניק פיצוי לפנים משורת הדין לחולי גזזת אשר עברו הקרנות על ידי המדינה.. האם התפתחות סרטן הינו רשלנות רפואית?.