www.rashlanut-refuit.org

פסיקת פיצויים למטופל בעקבות יחס מזלזל מצד אחיות במחלקה

פסיקת פיצויים למטופל בעקבות יחס מזלזל מצד אחיות במחלקה

האם מטופל אשר קיבל יחס משפיל מצד אחיות בבית החולים יזכה לפיצויים בגין הפרת זכותו החוקית לקבלת טיפול רפואי נאות? סוגיה זו הונחה לפתחו של בית המשפט לתביעות קטנות. התובע הגיע לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים לשם ביקור רפואי במחלקה האורטופדית בבית החולים. לטענתו, במהלך זמן ההמתנה לתורו, קיבל התובע יחס מזלזל ומתנשא מצד האחיות בבית החולים.

 

התובע הוסיף כי קיבל יחס מזלזל גם מצידו של הרופא. בכתב התביעה נטען כי בזמן ההמתנה, אשר התארך מעבר למצופה, פנו האחיות לתובע ואמרו לו כי בגלל שהוא ממהר, רואה החשבון עקף אותו בתור. כאשר שאל מיהו רואה החשבון, נענה במבט לשמיים והצבעה כלפי מעלה. התובע הוסיף כי שמע את האחיות אומרות שחושב הוא כי בגלל שיש לו כיפה על הראש אז מגיע לו הכל.


התביעה הוגשה לבית המשפט לתביעות קטנות בירושלים. במסגרת התביעה טען התובע כי הוא זכאי לפיצויי בסך 20,000 שקלים וזאת בשל עוגמת הנפש, ההשפלה והצער הרב. לדבריו, התנהגות האחיות כלפיו הייתה שערורייתית ובניגוד לעובדה שיכול היה הוא להשלים עם העובדה שהתור מתעכב, יחס האחיות כלפיו היה מתחת לכל ביקורת.

 

עוד מאמרים בנושא:
לידה מוקדמת לאחר הריון עם התקן תוך רחמי - האם רשלנות רפואית?
התיישנות בהליך בגין רשלנות רפואית בטיפול לאחר תאונת עבודה
פגיעה באוטונומיה בגין ניתוח לאחר המוות ללא הסכמה מדעת
שתי אצבעות נכרתו בגין רשלנות בטיפול לאחר ניתוח
רשלנות רפואית בגין פטירת ארבעה פגים לאחר לידה - בית החולים מקאסד


בית החולים טען כי לא היה בהתנהגות האחיות כל דבר פוגעני וכל היותר מדובר בדברים שלא נאמרו בנימוס הראוי. כמו כן, לטענת בית החולים עסקינן בתביעה קנטרנית ומשוללת כל יסוד. לגבי זמן ההמתנה, בית החולים טען כי המתנה של כשעה לרופא במחלקה המהווה חלק מבית החולים הינו זמן סביר בהחלט. הרופא אשר טיפל בתובע הגיע לעדות בבית המשפט. הרופא טען כי האחיות הינן עובדות מסורות אשר ממלאות בנאמנה את עבודתן הקשה מדי יום. אי לכך, אין להאשימן, לשיטת הרופא, ביחס שניתן לתובע. האחיות עצמן לא הגיעו לבית המשפט על מנת למסור גרסתן.

 

המטופל היה זכאי ליחס הולם


בית המשפט קבע כי יש לקבל את התביעה באופן חלקי. השופט קבע כי התובע הוכיח את תביעתו וניכר כי דבריו נאמרו מתוך כנות אמיתית ותחושת כאב. כמו כן, האחיות, כשלוחות של בית החולים, הפרו את זכותו החוקית של התובע לטיפול רפואי נאות (גם מבחינה קלינית וגם מבחינת יחסי האנוש מהצוות הרפואי). כמו כן, האחיות הפרו את החובה המוטלת עליהן לשמור על פרטיותו וכבודו של המטופל.


התנהגותן של האחיות הייתה מיותרת ומדובר בדברים אשר אינם מתיישבים עם היחס האנושי הסביר ורף הרגישות המצופים מצוות רפואי סביר. קל וחומר כאשר מדובר במטופלים הפונים לרופא בבית חולים, אשר סובלים בכל מקרה ממצוקה נפשית ובריאותית בשל מצבם הבריאותי. עם זאת, לא מדובר בפגיעה כה קשה אשר מצדיקה פיצויים בסך 20,000 שקלים. השופט פסק כי יש לפצות את התובע בסך של 1,200 שקלים בלבד.
 


 

יש לך שאלה בנושא? מלא/י פרטיך כאן

שלח

מאמרים ופסקי דין נוספים בתחום

פיצויים בגין רשלנות רפואית בניתוח כריתת רחם - פגיעה בעצב

פגיעה בעצב עקב ניתוח כריתת רחם רשלני - התובעת עברה ניתוח לכריתת רחם וטפולות בבית חולים ע"ש קפלן ברחובות שנמצא תחת ניהולה ו/או בבעלותה של הנתבעת, קופת חולים של ההסתדרות הכללית.  

פיצוי בגין רשלנות רפואית בטיפול פוריות

התובעים אשר סבלו שניהם מבעיות פוריות, הגיעו לנתבע לביצוע טיפולי פוריות והפרייה חוץ גופית. לתובעים נולדו שתי תאומות אולם אחת מהן סובלת משיתוק 

פסק דין בנוגע לזריקת אפידורל רשלנית - התפתחות תסמונת Drop Foot

האם בעקבות זריקת אפידורל שנעשתה תוך רשלנות רפואית - נגרמה לתובעת תופעת Drop Foot 

פיצויים לאחר רשלנות רפואית בביצוע ניתוח למטופל הסובל מאיטמות במעי הגס

התובע נולד סובל מתסמונת רשלנות רפואית vater. התובע נזקק ובין היתר לניתוחים לתיקון מום בוושת ובקנה הנשימה ולקיבוע אבי העורקים. לאחר מכן נותח התובע בשיטת פניה לפתיחת איטמות המעי הגס... 

רשלנות רפואית בטיפול על ידי מתמחה - לידה תוך מתן פטוצין

האם ביצוע הלידה על ידי רופא מתמחה, ולא רופא מומחה, למרות מצבה הפתולוגי המורכב של האישה, מהווה רשלנות רפואית של בית החולים? האם מתן פטוצין לזירוז הלידה מחייב השגחה של רופא מומחה? קראו עוד... 

האם מתמחה אשר לא אבחן מחלה ולא התייעץ עם רופא מומחה התרשל?

האם רופא מתמחה חייב להתייעץ עם רופא בכיר ממנו במקום בו הוא אינו משכיל לאבחן את המחלה ממנה סובל המטופל? 

אבחון מאוחר של גידול סרטני בשלפוחית השתן, האם רשלנות רפואית?

האם אורולוג איחר באבחון הגידול הסרטני ואי לכך חשוף הוא לתביעה בעניין רשלנות רפואית? קראו עוד... 

רשלנות רפואית - מעקב אחרי טיפול

האם מדובר ברשלנות רפואית במקום שבו רופא לא עורך מעקב כנדרש אחרי ביצוע ההוראות הרפואיות (תרופות, המנעות מפעילות, צילומי רנטגן, צום לפני ניתוח ועוד)... 

חוות דעת רפואית רק לאחר 19 שנה, האם התיישנות?

האם תביעה בעניין רשלנות רפואית במחלקת בריאות הנפש בבית החולים תידחה מחמת התיישנות? 

בקשה להוסיף את בית החולים "אסף הרופא" לכתב תביעה

אסף הרופא - האם ניתן להוסיף את בית החולים "אסף הרופא" כצד בתביעה שעניינה רשלנות רפואית בבדיקת אולטראסאונד והולדה בעוולה של תינוקת הסובל משיתוק מוחין? 

תביעה בגין רשלנות רפואית בבית חולים והפעלת חוק חקירת סיבות מוות

האם ניתן להפעיל את סעיף 19 לחוק חקירת סיבות מוות כאשר מדובר בהליך בגין רשלנות רפואית? 

תביעת רשלנות בהריון לאחר אי הפניה לדיקור מי שפיר למרות כליות עובר גדולות

האם הרופאים היו צריכים להפנות אישה לדיקור מי שפיר לאחר שאובחנו אצל העובר כליות גדולות, בגבול העליון של הנורמה? האם רשלנות באבחון תסמונת דאון? 

תביעה נגד בית אבות בגין רשלנות לאחר נפילת קשישה במסיבת פורים

קשישה נפלה בבית אבות. האם מדובר בנפילה שהתרחשה בגין רשלנות הצוות הרפואי? 

אבנדיה ורשלנות רפואית - תביעה ייצוגית והסדר פשרה על סך 12 מיליון ש"ח

בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר הסדר פשרה על סך 12 מיליון שקלים בגין רשלנות רפואית במתן תרופה בנוגע לאבנדיה... 

מטופל נפל בבית חולים בגין רשלנות רפואית בהשגחה עליו

בית המשפט פסק פיצויים עבור בני משפחתו של אדם שנפל בבית חולים בגין רשלנות בהשגחה עליו... 

רשלנות בבית החולים אסף הרופא ופיצויים בגין אובדן שיניים תותבות

הצוות הרפואי בבית החולים אסף הרופא, בעת העברת מטופלת מחדר לחדר, גרם לאובדן שיניים תותבות...  

התחשבות בנסיבות אישיות בפסיקת הוצאות לאחר דחיית תביעת רשלנות

המערערת ניהלה הליך משפטי ארוך ומתיש בבית המשפט המחוזי במסגרת תביעת רשלנות רפואית. האם בית המשפט יתחשב בנסיבותיה האישיות בבואו לפסוק כנגדה הוצאות משפט ושכר טרחת עורך דין? 

בית המשפט דחה תביעת רשלנות רפואית שהוגשה נגד וטרינר סוסים

מהי רשלנות רפואית של וטרינר? האם וטרינר סוסים התרשל ועל כן מתה סייחה? האם היה ניתן להעניק לסייחה טיפול אנטיביוטי קודם לכן? 

חיסיון דו"ח בדיקה פנימי בבית החולים בתביעת רשלנות

הוגשה תביעת רשלנות רפואית בגין אירוע אשר נערכה לגביו בדיקה פנימית בבית החולים. האם בית החולים יחשוף את המסמך בפני המשפחה? 

תביעה בגין רשלנות רפואית בבחירת אופן טיפול בשבר בזרת

האם הרופאים אשר טיפלו בשבר בזרת בחרו בטיפול השמרני במקום לנתח את התובע? האם מדובר ברשלנות רפואית? תגיות: בטן חריפה, דלקת שתן, דיסקציה, בדיקת IVP, ארטרוסקופיה, טופוגרפיה, קולונוסקופיה, דיסטוניה,