www.rashlanut-refuit.org

חשיפת ספר השופך אור על מצבו הנפשי של התובע - תביעת רשלנות רפואית

חשיפת ספר השופך אור על מצבו הנפשי של התובע - תביעת רשלנות רפואית

בית המשפט המחוזי נדרש לדון בבקשה אשר הוגשה על ידי רופאים הנתבעים במסגרת רשלנות רפואית. לטענת הרופאים, המשיב חושף פרטים לגבי מצבו הנפשי במסמכים אישיים אשר כתב ופרסם באינטרנט וברבים. המשיב, לעומת זאת, סירב בכל תוקף לחשוף את המסמכים.


המשיב הגיש תביעה בגין רשלנות רפואית כנגד הרופאים אשר טיפלו בו והמוסד הרפואי בו עבר את הטיפולים. אחת מעילותיה הנזיקיות של התביעה עסקה בנזקים הפסיכולוגים אשר נגרמו למשיב בגין הרשלנות הנטענת. במהלך הכנת כתב ההגנה, גילו המבקשים כי המשיב כתב שני ספרים העוסקים במצבו האישי בתקופה נשוא התובענה.

 

שני הספרים, לטענת הרופאים, עוסקים באופן ישיר במצבו האישי של המשיב וניתן להקיש מהם מסקנות לגבי ניסוח כתב ההגנה. אי לכך, פנו הנתבעים אל המשיב בבקשה שימציא בעבורם עותקים של הספרים המדוברים. המשיב סירב בתוקף וטען כי אין בפרטים בספרים אלו בכדי להועיל לנתבעים או לסייע בידם לחמוק מאחריות. בעקבות סירובו זה, פנו הנתבעים לבית המשפט ועתרו כי יומצא בעבורם צו עשה המורה על חשיפת החומר הספרותי.

 

האם הספר הוא יומן אישי?


התובע טען בבית המשפט כי מדובר בספר אותו כתב אודות "תקופה קשה מאד בחייו" עת שהוא היה מצוי בסכנת חיים ממשית. לטענתו, מדובר היה ביומן אישי שנועד להיות מסמך עבור ילדיו במידה ולא יעלה בידו לעבור בשלום את התקופה המדוברת. לגבי הספר השני, התובע ציין כי מדובר בספר שעוסק במחלה אשר הייתה לו אך נכתב ונערך על ידי אחר.

 

התובע ציין כי כל שקשור אליו בספר זה עוסק בהערות שנתן האחרון בנוגע למחלתו והסבל שנגרם לו בגינה. התובע הוסיף כי נבדק הוא על ידי מומחים רפואיים מטעם הנתבעים, ודי בבדיקות מקצועיות אלו בכדי לבחון את מצבו הבריאותי. בית המשפט קבע כי דין הבקשה להתקבל ועל התובע יהיה למסור את הספרים המדוברים לנתבעים.

 

השופטים הגיעו למסקנה זו מחמת שלושה טעמים. ראשית, נקבע כי ישנו קושי בעמדת התובע לפיה הספר אותו כתב הינו בגדר "יומן אישי". אם אכן מדובר במסמך פרטי, כיצד זה הועלה החומר לזמן מסוים לרשת האינטרנט. שנית, השופטים קיבלו את טענות הרופאים וקבעו כי יש בחומר בכדי לשפוך אור על מצבו הפסיכולוגי של התובע. אי לכך, והיות והתובע עצמו הציג חוות דעת רפואית מתחום הפסיכיאטריה, יש להתיר את המצאת הספר לרשות הנתבעים. שלישית ואחרונה, השופטים ציינו כי מדובר בחוברת אשר נכתבה על ידי רופאו האישי של התובע ובעזרתו הגורפת. אי לכך, התקבלה הבקשה בבית המשפט המחוזי והתובע יאלץ להמציא את הספרים המדוברים.


 

יש לך שאלה בנושא? מלא/י פרטיך כאן

שלח

מאמרים ופסקי דין נוספים בתחום

פיצויים בגין רשלנות רפואית בניתוח כריתת רחם - פגיעה בעצב

פגיעה בעצב עקב ניתוח כריתת רחם רשלני - התובעת עברה ניתוח לכריתת רחם וטפולות בבית חולים ע"ש קפלן ברחובות שנמצא תחת ניהולה ו/או בבעלותה של הנתבעת, קופת חולים של ההסתדרות הכללית.  

פסק דין בנוגע לזריקת אפידורל רשלנית - התפתחות תסמונת Drop Foot

האם בעקבות זריקת אפידורל שנעשתה תוך רשלנות רפואית - נגרמה לתובעת תופעת Drop Foot 

פיצויים לאחר רשלנות רפואית בביצוע ניתוח למטופל הסובל מאיטמות במעי הגס

התובע נולד סובל מתסמונת רשלנות רפואית vater. התובע נזקק ובין היתר לניתוחים לתיקון מום בוושת ובקנה הנשימה ולקיבוע אבי העורקים. לאחר מכן נותח התובע בשיטת פניה לפתיחת איטמות המעי הגס... 

רשלנות רפואית בטיפול על ידי מתמחה - לידה תוך מתן פטוצין

האם ביצוע הלידה על ידי רופא מתמחה, ולא רופא מומחה, למרות מצבה הפתולוגי המורכב של האישה, מהווה רשלנות רפואית של בית החולים? האם מתן פטוצין לזירוז הלידה מחייב השגחה של רופא מומחה? קראו עוד... 

האם מתמחה אשר לא אבחן מחלה ולא התייעץ עם רופא מומחה התרשל?

האם רופא מתמחה חייב להתייעץ עם רופא בכיר ממנו במקום בו הוא אינו משכיל לאבחן את המחלה ממנה סובל המטופל? 

רשלנות רפואית בגין אי שמירה על חולה סכיזופרניה ומניעת התאבדותו

בית המשפט קבע, תוך הסתמכות על דו"ח ועדה מיוחדת מטעם משרד הבריאות, כי בית החולים תל השומר אשם ברשלנות רפואית כלפי מטופלת שאושפזה במחלקה הפנימית במוסד... 

אבחון מאוחר של גידול סרטני בשלפוחית השתן, האם רשלנות רפואית?

האם אורולוג איחר באבחון הגידול הסרטני ואי לכך חשוף הוא לתביעה בעניין רשלנות רפואית? קראו עוד... 

רשלנות רפואית - מעקב אחרי טיפול

האם מדובר ברשלנות רפואית במקום שבו רופא לא עורך מעקב כנדרש אחרי ביצוע ההוראות הרפואיות (תרופות, המנעות מפעילות, צילומי רנטגן, צום לפני ניתוח ועוד)... 

חוות דעת רפואית רק לאחר 19 שנה, האם התיישנות?

האם תביעה בעניין רשלנות רפואית במחלקת בריאות הנפש בבית החולים תידחה מחמת התיישנות? 

בקשה להוסיף את בית החולים "אסף הרופא" לכתב תביעה

אסף הרופא - האם ניתן להוסיף את בית החולים "אסף הרופא" כצד בתביעה שעניינה רשלנות רפואית בבדיקת אולטראסאונד והולדה בעוולה של תינוקת הסובל משיתוק מוחין? 

תביעה בגין רשלנות רפואית בבית חולים והפעלת חוק חקירת סיבות מוות

האם ניתן להפעיל את סעיף 19 לחוק חקירת סיבות מוות כאשר מדובר בהליך בגין רשלנות רפואית? 

תביעת רשלנות בהריון לאחר אי הפניה לדיקור מי שפיר למרות כליות עובר גדולות

האם הרופאים היו צריכים להפנות אישה לדיקור מי שפיר לאחר שאובחנו אצל העובר כליות גדולות, בגבול העליון של הנורמה? האם רשלנות באבחון תסמונת דאון? 

תביעה נגד בית אבות בגין רשלנות לאחר נפילת קשישה במסיבת פורים

קשישה נפלה בבית אבות. האם מדובר בנפילה שהתרחשה בגין רשלנות הצוות הרפואי? 

אבנדיה ורשלנות רפואית - תביעה ייצוגית והסדר פשרה על סך 12 מיליון ש"ח

בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר הסדר פשרה על סך 12 מיליון שקלים בגין רשלנות רפואית במתן תרופה בנוגע לאבנדיה... 

מטופל נפל בבית חולים בגין רשלנות רפואית בהשגחה עליו

בית המשפט פסק פיצויים עבור בני משפחתו של אדם שנפל בבית חולים בגין רשלנות בהשגחה עליו... 

רשלנות בבית החולים אסף הרופא ופיצויים בגין אובדן שיניים תותבות

הצוות הרפואי בבית החולים אסף הרופא, בעת העברת מטופלת מחדר לחדר, גרם לאובדן שיניים תותבות...  

התחשבות בנסיבות אישיות בפסיקת הוצאות לאחר דחיית תביעת רשלנות

המערערת ניהלה הליך משפטי ארוך ומתיש בבית המשפט המחוזי במסגרת תביעת רשלנות רפואית. האם בית המשפט יתחשב בנסיבותיה האישיות בבואו לפסוק כנגדה הוצאות משפט ושכר טרחת עורך דין? 

בית המשפט דחה תביעת רשלנות רפואית שהוגשה נגד וטרינר סוסים

מהי רשלנות רפואית של וטרינר? האם וטרינר סוסים התרשל ועל כן מתה סייחה? האם היה ניתן להעניק לסייחה טיפול אנטיביוטי קודם לכן? 

חיסיון דו"ח בדיקה פנימי בבית החולים בתביעת רשלנות

הוגשה תביעת רשלנות רפואית בגין אירוע אשר נערכה לגביו בדיקה פנימית בבית החולים. האם בית החולים יחשוף את המסמך בפני המשפחה? 

תביעה בגין רשלנות רפואית בבחירת אופן טיפול בשבר בזרת

האם הרופאים אשר טיפלו בשבר בזרת בחרו בטיפול השמרני במקום לנתח את התובע? האם מדובר ברשלנות רפואית? תגיות: לויקוציטים, פרנכימה אחורית, תסחיף, שליטה על סוגרים, זריקת אלחוש, ציטרולין, כירורגיה פלסטית, מחלה גנטית,